poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Rozliczenie w PL  (Przeczytany 75003 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tylda

  • Gość
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Sty 2011, 23:11:31 »
,,Jeśli korzystałeś w Danii z ulg podatkowych, jednocześnie rozliczając się w Polsce, możesz spać spokojnie. '' zgadza sie z tym ze w polsce zaplaciles od zarobionej kwoty w danii podatek a to wychodzi tyle samo co bys zaplacil 38 % w danii

Apeluje do Ciebie: jeśli nie masz pojęcia o przepisach podatkowych, przestań siać zamęt. Bo piszesz bzdury.

Offline polka99

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Sty 2011, 23:12:37 »
Tak brawo Tylda dokładnie tak jak napisałaś/eś. A jeżeli chodzi o słynne 183 dni to sama byłam świadkiem jak kabusewnicy w Urzędach Skarbowych informowali, że pobyt powyżej 183 np. w Danii daje możliwość nie rozliczania się w Polsce. Tylko że cały problem zaczyna się jeśli ktoś pobierał ulgi  w Danii, i tu zaczyna się problem rezydencji.

Offline rats

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Sty 2011, 23:16:35 »
no to teraz dam ci moj przyklad pracowalem w danii w 2007 roku placilem tylko 8% na rynek pracy zarobilem ok 200 tys koron ze skatem sie rozliczylem na zero zadnej doplaty ani zwrotu i teraz pytanie co mialem zrobic w polsce i ile zaplacic zeby bylo wszystko ok???

Offline tengel

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Sty 2011, 23:16:59 »
ale gdy składałem nip-3 i pytałem się czy teraz mam się w Polsce rozliczac,Pani poinformowała mnie,że nie!że to wystarczy!cóż,zabieram się za liczenie(wstępnie wyszło już 11000,do tego odstetki).i pismo zalu,może nie bedzie tak źle.dzięki wszystkim za info.

Offline polka99

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Sty 2011, 23:18:50 »
,Jeśli korzystałeś w Danii z ulg podatkowych, jednocześnie rozliczając się w Polsce, możesz spać spokojnie"
Jest to rats jak najbardziej poprawne zdanie, bo jest ulga abolicyjna!!Naprawdę robisz straszny zamęt, nie masz pojęcia o podatkach i nie strasz ludzi tutaj, bo to nie o to chodzi.

Offline rats

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Sty 2011, 23:22:00 »
hehe to samo co u mnie us wezwie cie wyliczy ci podatek do zaplacenia +odsetki+kare
polka jesli przez jakis rok placilas tylko te 8% podatku w danii i nie zaplacilas nic w polsce to sie bym tak nie cieszyl bo i ciebie scigna :)

tylda

  • Gość
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #36 dnia: 31 Sty 2011, 23:26:24 »
no to teraz dam ci moj przyklad pracowalem w danii w 2007 roku placilem tylko 8% na rynek pracy zarobilem ok 200 tys koron ze skatem sie rozliczylem na zero zadnej doplaty ani zwrotu i teraz pytanie co mialem zrobic w polsce i ile zaplacic zeby bylo wszystko ok???

Rats, teraz nie możesz zrobić nic.
Wyjaśnij lepiej, dlaczego nie skorzystałeś z abolicji podatkowej, nie miałbyś teraz takiego problemu.

I przestań straszyć innych swoją niewiedzą, bo tylko ona jest naprawdę przerażająca w tym co piszesz;)

poloniainfo.dk

Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #36 dnia: 31 Sty 2011, 23:26:24 »

Offline rats

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #37 dnia: 31 Sty 2011, 23:28:14 »
Rats, teraz nie możesz zrobić nic.
Wyjaśnij lepiej, dlaczego nie skorzystałeś z abolicji podatkowej, nie miałbyś teraz takiego problemu.

ale ja sie nie pytam co mam zrobic teraz tylko wtedy ??

Offline polka99

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #38 dnia: 31 Sty 2011, 23:31:15 »
Słuchaj Rats
ja się nie cieszę tylko smuci mnie że zamęt robisz i tyle!!!
 Jak nie wiesz co to jest metoda proporcjonalnego odliczenia miedzy Polską a Danią i ulga abolicyjna to juz twój problem. Pit mam jak najbardziej w porządku!!Do tego robiony on -line  i wysyłany do Urzędu Skarbowego, ze strony którą utworzyło Ministerstwo Finansów.
http://e-deklaracje.mf.gov.pl/
 Pit z błędami nie da rady wysłać bo po prostu go odrzuci.Ale co ja Ci będę tłumaczyć.....szkoda czasu
Ne masz pojęcia o podatkach, gdybyś miał to byś miał te swoje 30 tys w kieszeni a nie płacił do US. Może za dużo czasu tracisz na pisanie bzdur na forum
Zamiast się wymądrzać proponuje czasem się dokształcić!!!

Offline rats

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #39 dnia: 31 Sty 2011, 23:33:40 »
no to teraz dam ci moj przyklad pracowalem w danii w 2007 roku placilem tylko 8% na rynek pracy zarobilem ok 200 tys koron ze skatem sie rozliczylem na zero zadnej doplaty ani zwrotu i teraz pytanie co mialem zrobic w polsce i ile zaplacic zeby bylo wszystko ok???
polka no to moze odpowiedz mi na te proste pytanie???

tylda

  • Gość
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #40 dnia: 31 Sty 2011, 23:39:32 »
ale gdy składałem nip-3 i pytałem się czy teraz mam się w Polsce rozliczac,Pani poinformowała mnie,że nie!że to wystarczy!cóż,zabieram się za liczenie(wstępnie wyszło już 11000,do tego odstetki).i pismo zalu,może nie bedzie tak źle.dzięki wszystkim za info.

Tengel, wystosuj do polskiego US pismo (poleconym, nadanym w Polsce najlepiej) z zapytaniem, na jakiej podstawie wymagają od Ciebie rozliczenia za 2007, skoro w 2006 złożyłeś NIP-3 powiadamiający o przeprowadzce za granicę.
Dołącz do pisma kopię NIP-3 z potwierdzeniem złożenia lub nadania (jeśli wysłałeś go pocztą).


[Posted on: 31 Sty 2011, 23:35:59]


ale ja sie nie pytam co mam zrobic teraz tylko wtedy ??

Teraz to możesz mieć tylko do siebie pretensje, że nie zrobiłeś tego co należało w stosownym czasie.
I przestań tu siać zamęt. Ja rozumiem, że tak odreagowujesz frustracje z w/w powodu, ale co Ci inni zawinili?

[Posted on: 31 Sty 2011, 23:38:22]

polka no to moze odpowiedz mi na te proste pytanie???

rats, ile jeszcze razy zadasz to samo pytanie, na które otrzymałeś już odpowiedź?
Obliczasz podatek metodą proporcjonalnego odliczenia.
Wyguglaj sobie jak to się robi, w sieci jest mnóstwo przykładów bardzo przystępnie podanych (np. tu
http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/dochody;zagraniczne;-;jak;wypelnic;pit,44,0,235308.html
ale uwaga: Ty musisz zastosować metodę proporcjonalnego odliczenia, a nie metodę wyłączenia z progresją, o której też tam piszą).
Przecież nikt Ci nie będzie tego liczył na forum.
Jedno jest pewne: wyjdzie ładna sumka do zapłaty.
A wystarczyło skorzystać z abolicji podatkowej.
« Ostatnia zmiana: 31 Sty 2011, 23:52:13 wysłana przez tylda »

Offline rats

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #41 dnia: 31 Sty 2011, 23:41:42 »
tylda mi chodzi tylko o prosta odpowiedz na pytanie ktore zadalem

[Posted on: 31 Sty 2011, 23:40:59]

tylda mi chodzi tylko o prosta odpowiedz na pytanie ktore zadalem
a odpowiedzi nie dostalem od nikogo do tej pory

Offline polka99

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #42 dnia: 31 Sty 2011, 23:51:48 »
Tak Tengel wierzę Ci, bo wiele Urzędów Skarbowych w Polsce  dawało taką odpowiedź , że nie trzeba się rozliczać. Ja też taką odpowiedź otrzymałam, ale wiedząc że jest ulga abolicyjna złożyłam Pit ( dla świętego spokoju).
Nie wiem jak się Urząd ustosunkuje do Twojej sprawy. Ja proponuje Cię z nimi też porozmawiać. W Skarbówce czasem naprawdę pracują normalni ludzie i można dużo załatwić.
Może ukarzą Cie tylko za nie złożenie Pita w terminie i będziesz mógł skorzystać z abolicji...??Tutaj nie chcę nic pisać bo nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie.


[Posted on: 31 Sty 2011, 23:42:27]

Rats
co miałeś zrobić...??
złożyć pita za 2007 rok a potem skorzystać z abolicji, wysyłając podanie do US. Ale tego nie zrobiłeś....


[Posted on: 31 Sty 2011, 23:48:10]

Cały podatek byś miał oddany albo umorzony. Trąbili o tym wszędzie wystarczyło się trochę zainteresować własnymi sprawami i pieniędzmi.

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Lut 2011, 03:54:32 »
Ok to może ja , jak obiecałem więc dam znać. Tak się składa, że mój ojciec jest emerytowanym pracownikiem US w PL. Z tym , że jak pracował to był szefem kontroli i zajmował się tylko dużymi i srednimi firmami a nie osobami fizycznymi. Wczoraj był w swoim starym US , do którego również ja należę jako podatnik. Sprawa była prosta , dostał druki pit-ów do wypełnienia , jedno co go interesowało to roczny dochód brutto (za rok 2009 i 2010) oraz średni kurs korony w tych latach. Wypełnił wszystko i dzisiaj ma złożyć. O jakichkolwiek karach itd. nie było mowy. Nie muszę mówić , że wszystko wytłumaczyli mu jego dawni koledzy. Więc śpię spokojnie. US po złożeniu pit-u wydaje zaświadczenie o wykazaniu dochodu z pracy poza PL. To zaświadczenie należy przetłumaczyć i podać w skacie. US w PL mają gotowe druki tłumaczone ale tylko po niemiecku. Wczoraj rozmawiałem z panią która prowadzi mi tutaj papiery i powiedziała , że w moim skacie (Jutlandia) skat nie chce nawet tłumaczenia , gdyż mają już u siebie inne rozliczenia przetłumaczone  po duńsku. Więc mam dosłać po polsku. Innych niespodzianek nie przewiduję. Jakby co napewno napiszę jak się to wszystko skończyło. Pozdrawiam Marek. 

Offline rats

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Lut 2011, 09:46:55 »
Tak Tengel wierzę Ci, bo wiele Urzędów Skarbowych w Polsce  dawało taką odpowiedź , że nie trzeba się rozliczać. Ja też taką odpowiedź otrzymałam, ale wiedząc że jest ulga abolicyjna złożyłam Pit ( dla świętego spokoju).
Nie wiem jak się Urząd ustosunkuje do Twojej sprawy. Ja proponuje Cię z nimi też porozmawiać. W Skarbówce czasem naprawdę pracują normalni ludzie i można dużo załatwić.
Może ukarzą Cie tylko za nie złożenie Pita w terminie i będziesz mógł skorzystać z abolicji...??Tutaj nie chcę nic pisać bo nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie.


[Posted on: 31 Sty 2011, 23:42:27]

Rats
co miałeś zrobić...??
złożyć pita za 2007 rok a potem skorzystać z abolicji, wysyłając podanie do US. Ale tego nie zrobiłeś....


[Posted on: 31 Sty 2011, 23:48:10]

Cały podatek byś miał oddany albo umorzony. Trąbili o tym wszędzie wystarczyło się trochę zainteresować własnymi sprawami i pieniędzmi.

polka o czym ty mowisz wiesz co to jest abolicja???jak sie nie myle to przepis o uniknieciu podwojnego opodatkowania a pracujac w danii i placac tylko 8% na rynek pracy nie placilas zadnego podatku wiec gdzie tu podwojne opodatkowanie jak ty nie chcesz zaplacic zadnego albo jaki podatek ci oddadza albo umoza jak ty go nie zaplacilas abolicja jest zgadza sie ale dotyczy sie to do tych kturzy w danii placa podatek np.36% a nie tylko 8% a wiec jesli w danii placilas tylko 8% i skladajac pita w pl nic nie zaplacilas podatku zapewne popelnilas oszustwo informujac obydwa urzedy tj.skat i us ze jestes rezydentem drugiego kraju i tam sie rozliczyles nie wiem moze nie zrobilas tego celowo moze wprowadzili cie w blad w us bo oni tam dokladnie tez niewiedza kolega mial to samo bo oni przyjeli mu ze te 8% to byl dunski podatek i dostal pozniej wezwanko do skata i sie wszystko wyjasnilo :) koniec kropka

poloniainfo.dk

Odp: Rozliczenie w PL
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Lut 2011, 09:46:55 »

 

Rozliczenie

Zaczęty przez edipolo1Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4813
Ostatnia wiadomość 22 Mar 2007, 21:39:16
wysłana przez edipolo1
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15579
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Zerowy dochód. Rozliczenie.

Zaczęty przez pablito08Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6692
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2011, 22:07:12
wysłana przez pablito08
Chorobowe a rozliczenie - proszę o pomoc

Zaczęty przez ImpossibleDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8398
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 00:02:16
wysłana przez roga
Rozliczenie roczne z malzonkiem

Zaczęty przez Madzik1307Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10947
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2017, 14:49:05
wysłana przez Jomir