Ogólne > Pomoc!

prosze o pomoc

(1/4) > >>

lebowski:
Witam,
zwracam sie do wszystkich Pan i Mam z okolic Esbjerga.
po wielu latach staran, kilku zabiegach, straconym Dzieciatku i w koncu po przeprowadzonej inseminacji (odense) jestem szczesliwa ciezarna. Nie jest to normalna sytuacja (a przynajmniej tak mi sie wydaje), wiec chcialabym byc pod bardzo dobra opieka, zeby uniknac kolejnego dramatu.
na wizycie u lekarza rodzinnego dowiedzialam sie o tym planie badan w ciazy. mam wizyte okolo 10 tygodnia ciazy, w trakcie ktorej ma byc przeprowadzone badanie ginekologiczne. z calym szacunkiem dla lekarza, ale ja nie ufam w jego umiejetnosci w zakresie ginekologii... wychodze z zalozenia, ze jak ktos jest do wszystkiego, to jest do niczego...
czy moge poprosic go o skabusewanie do lekarza specjalisty? nie wyobrazam sobie, zeby ten czlowiek przeprowadzal badanie. w dalszym ciagu nie mialam przeprowadzonego badania krwi, czekaja do wspomnianej wizyty (dodam, ze lecze sie na tarczyce, i mamy tzw. konflikt serologiczny....) jestem przerazona. wiem, ze ciaza to nie choroba, staram sie nie zwariowac. ale ja chce tylko dobrej opieki, zeby uniknac najgorszego.
czy macie jakies doswiadczenia w tym temacie? w esbjergu jest jeden lekarz na kongensgade. czy moge isc do niego tak po prostu? czy wizyty sa platne? wielkie dzieki za wszelkie sugestie.
pozdrawiam.

@ae@:
zadzwon do swojego lekarza rodzinnego i zamów wizyte jak najszybciej.

I opowiedz o twoim strachu, obawach, przerazeniu, o tym jak piszesz ze starasz sie nie zwariowac.
 To powazny stan - i nie mam tu na mysli ciazy.

 Powiedz ze czulabys sie bezpieczniej bedac pod opieka ginekologa, ze martwi cie za mala wedlug ciebie ilosc badan itd.
Musisz zajac sie soba juz teraz bo strach sam z siebie nie minie, potem urodzi sie maluch i strach bedzie jeszcze wiekszy.

Powodzenia! Do telefonu! Zamów wizyte.

P.S Mam dwie znajome z dziecmi "inseminowanymi", obydwie byly prowadzone przez lekarza rodzinnego, obydwie ciaze byly normalne i nie wymagaly zadnych dodatkowych badan.


roga:
Dodam tylko, ze wizyta u specjalisty nic cie nie kosztuje, jezeli dostaniesz do niego skabusewane (a dostaniesz).

lebowski:
witam,
dzieki wielkie za sugestie, z ktorych na pewno skorzystam :)
skoro, jestescie pewni, ze dostane skabusewanie do ginekologa, to jest dobra wiadomosc.
pozostaje tylko wytlumaczyc mojemu rodzinnemu, dlaczego jest mi to potrzebne.
nie chce wariowac, ani panikowac. ja tylko bardzo sie boje o Maluszka.
pozdrawiam serdecznie. udanego weekendu :)

[Posted on: 29 Sty 2011, 13:23:47]
witam ponownie.
bylam u lekarza, wytlumaczylam, prosilam i ... nie dostalam skabusewania do ginekologa. lekarz stwierdzil, ze w danii ginekolog nie zajmuje sie ciazami  ???
na kilkakrotne pytania o tarczyce i zwiazane z tym badanie krwi, ciagle powtarzal, ze mam jeszcze czas. jakas paranoja!
w koncu sie rozryczalam, nie wytrzymalam. skabusewal mnie ale do szpitala. do dzis dnia nie dostalam zadnej wiadomosci od nich. ale lekarz stwierdzil, ze to dlatego, ze to luksus ???
szkoda slow. zostaje zmiana lekarza, tylko, czy to cos da.
czy tylko ja mam takiego pecha, czy tego typu zachowania lekarza sa normalne?

jamjurand:
Sa tego typu lekarze; mistrzowie swiata ktorzy wszystko potrafia, ten widocznie  tez nie darzy cie sympatia. W borgerservice powinnas zmienic lekarza, to kosztuje 165 kr. Masz prawo  do probnej wizyty zanim zdecydujesz sie na ktoregos (moze ktoras?), mozes tez sprawdzic opinie o nich na internecie.
Jesli czekasz juz dlugo na termin w szpitalu to zadzwon i zapytaj o to (zdarzaja sie w szpitalach balagany, mam doswiadczenia :) ), po pewnym okreslonym przepisami czasie, mozesz zrobic te badania prywatnie za ktore nic nie placisz.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej