poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: limity prędkości a utrata prawka  (Przeczytany 28029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: limity prędkości a utrata prawka
« Odpowiedź #60 dnia: 05 Lut 2011, 13:13:09 »
toc w ostatnim zdaniu jest napisane ze traci dana osoba prawko jesli zlapia ja na autostradzie jadac powyzej 200 km na godzine

 :)

[Posted on: 05 Lut 2011, 12:37:27]

vera ja tez chleb jem ale nie zawsze  :P np. ten problem jest w nowszych modelach BMW ze zamieniki nie pasuja ale to nie zaden problem, po co zmiejszac obwod z mysla zeby zaoszczedzic na kosztach opon  8)
 
im wieksze/ szersze opony tym lepsze i auto jepiej trzyma sie nawiezchni a zwlaszcza przy duzej szybkosci  8)
 
kazde auto jest drogie a wszczegolnosci w Dani ale to nie jednoznaczne z tym zeby stalo na parkingu no i wskazane posmigac nim, toc to tylko auto i do tego jest przystosowane  :P

co za pajac wprowadzil ogramiczenia na autostradach  8)

trzech moich kolegow zlapali jak jechali ponad 80 km. w miescie wiec teraz musza zaliczyc ponownie egzamin juz jeden zdal, jeszcze inny chaszu napalil sie i nie zauwazyl ze zjazd konczy sie i przelecial na druga strone autostrady  :) nie mial pasow zapietych wiec polecial sobie w sina dal, w szpitalu zeszyli mu sciegno u prawej stopy bo obcial sobie, prawka nie ma ale nadal jezdzi, treaz juz nie maja szans na zabranie mu niczego  ;D

troche swioruje ale odpowiednio i pozytywnie  jest zakrecony jak wiekszosc  :P

ja zawsze zwalniam jak przejezdzam przy zjazdach, niedawno policja za mna zjechala z mostu na sygnale jednak mogli tylko pomarzyc  :P przepisowo toc jechalem  ;D patrzyli sie na mnie jak na ufoludka  ;D

cale nasze zycie jest zabawa wiec wskazane z nimi bawic sie w kotka i myszke a ze czasami uda im sie nas zlapac to tylko nasze zycie i ujemne jego strony  8) ale nie powod do wyrzeczenia sie swoich wartosci  :P


[Posted on: 05 Lut 2011, 13:02:36]

acha niedawno szweda zlapali jak mnie pamiec nie mysli w Belgi, jechal 256 km. na godzine u nich po autostradzie a to snoby jak szwedzi itd. wiec zabrali mu jego mercedesa za 1,5 miliona koron szwedzkich no i prawko tez, jak nie nie zaplaci to pozegna sie z autem  :)

w takich autach nie czuje sie tej szybkosci  :P ja tez bym tak chcial, najwiecej jechalem 230 km. na godzine i to nie zadna rewelacja ale miejca brakowalo na autostradzie w Niemczech  wiec musialem uwazac  :P

Offline as.vejle

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: limity prędkości a utrata prawka
« Odpowiedź #61 dnia: 06 Lut 2011, 11:43:58 »
mój rekord to 240 na płatnej do poznania,niestety musiałem juz chamować bo za duży ruch.....

w mieście raczej niepopieram wariactwa.jasne ze można spalić buty tu i tam  ;D ale jak ci dzieciak na ulice wyskoczy za piłką to niebędzie czasu na reakcje....

z góry dzięki za każde info na temat mandatów i utraty prawka.
pozdrawiam

rafalk

  • Gość
Odp: limity prędkości a utrata prawka
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Lut 2011, 11:54:22 »
CYTAT  ROBERTCPH
""""acha niedawno szweda zlapali jak mnie pamiec nie mysli w Belgi, jechal 256 km. na godzine u nich po autostradzie a to snoby jak szwedzi itd. wiec zabrali mu jego mercedesa za 1,5 miliona koron szwedzkich no i prawko tez, jak nie nie zaplaci to pozegna sie z autem  """"

a  niby  dlaczego  zabrali  mu  auto  ??????


Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: limity prędkości a utrata prawka
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Lut 2011, 12:02:20 »
CYTAT  ROBERTCPH
""""acha niedawno szweda zlapali jak mnie pamiec nie mysli w Belgi, jechal 256 km. na godzine u nich po autostradzie a to snoby jak szwedzi itd. wiec zabrali mu jego mercedesa za 1,5 miliona koron szwedzkich no i prawko tez, jak nie nie zaplaci to pozegna sie z autem  """"

a  niby  dlaczego  zabrali  mu  auto  ??????

Widocznie tak po szwedzku, profilaktycznie i wychowaaczo  ;), zeby zmienil sobie auto np. na Fiat 500 i zeby samochod go nie kusil. ;D

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: limity prędkości a utrata prawka
« Odpowiedź #64 dnia: 07 Lut 2011, 07:50:24 »
Witam.
Taką odpowiedź dostałem na zapytanie o limity prędkości i utrate prawa jazdy w Danii w szczególności na autostradzie przedstawiciela policji komendy głównej w kopenchadze cytuję:

Hello Andy..
 
The speedlimits in Denmark are as follow: In build up areas max 50 km/t – outside buildup areas the max speed is 80 km/t and on motorways the max speedlimit is 130 km/t. But never above, what is shown on Road Signs.
A driver loosing the driving lisence, when speed is above 200 km/t on motorways.
 

Max alcohol in blood is 0,50 o/oo.

 
Venlig hilsen
 
Finn Andreasen
Politiassistent
 
Rigspolitiet
Politiafdelingen, Nationalt Færdselscenter
Polititorvet 14,
1780  København V
tlf. 4515-3081 - mob: 4191-0222





Może mało precyzyjna ale zawsze cos.
Pozdrawiam.


 Dobrze wiedzieć bo te 160 to trochę przymaławo :)


[Posted on: 07 Lut 2011, 07:47:40]

toc w ostatnim zdaniu jest napisane ze traci dana osoba prawko jesli zlapia ja na autostradzie jadac powyzej 200 km na godzine

 :)

[Posted on: 05 Lut 2011, 12:37:27]

vera ja tez chleb jem ale nie zawsze  :P np. ten problem jest w nowszych modelach BMW ze zamieniki nie pasuja ale to nie zaden problem, po co zmiejszac obwod z mysla zeby zaoszczedzic na kosztach opon  8)
 
im wieksze/ szersze opony tym lepsze i auto jepiej trzyma sie nawiezchni a zwlaszcza przy duzej szybkosci  8)
 
kazde auto jest drogie a wszczegolnosci w Dani ale to nie jednoznaczne z tym zeby stalo na parkingu no i wskazane posmigac nim, toc to tylko auto i do tego jest przystosowane  :P

co za pajac wprowadzil ogramiczenia na autostradach  8)

trzech moich kolegow zlapali jak jechali ponad 80 km. w miescie wiec teraz musza zaliczyc ponownie egzamin juz jeden zdal, jeszcze inny chaszu napalil sie i nie zauwazyl ze zjazd konczy sie i przelecial na druga strone autostrady  :) nie mial pasow zapietych wiec polecial sobie w sina dal, w szpitalu zeszyli mu sciegno u prawej stopy bo obcial sobie, prawka nie ma ale nadal jezdzi, treaz juz nie maja szans na zabranie mu niczego  ;D

troche swioruje ale odpowiednio i pozytywnie  jest zakrecony jak wiekszosc  :P

ja zawsze zwalniam jak przejezdzam przy zjazdach, niedawno policja za mna zjechala z mostu na sygnale jednak mogli tylko pomarzyc  :P przepisowo toc jechalem  ;D patrzyli sie na mnie jak na ufoludka  ;D

cale nasze zycie jest zabawa wiec wskazane z nimi bawic sie w kotka i myszke a ze czasami uda im sie nas zlapac to tylko nasze zycie i ujemne jego strony  8) ale nie powod do wyrzeczenia sie swoich wartosci  :P


[Posted on: 05 Lut 2011, 13:02:36]

acha niedawno szweda zlapali jak mnie pamiec nie mysli w Belgi, jechal 256 km. na godzine u nich po autostradzie a to snoby jak szwedzi itd. wiec zabrali mu jego mercedesa za 1,5 miliona koron szwedzkich no i prawko tez, jak nie nie zaplaci to pozegna sie z autem  :)

w takich autach nie czuje sie tej szybkosci  :P ja tez bym tak chcial, najwiecej jechalem 230 km. na godzine i to nie zadna rewelacja ale miejca brakowalo na autostradzie w Niemczech  wiec musialem uwazac  :P

Zo to tez mógłbyś dostać po mandacie jakby mieli czas na to...

Co do 230 to rewelacje dostaniesz jak stracisz panowanie nad kierą  ;D ;D ;D

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: limity prędkości a utrata prawka
« Odpowiedź #65 dnia: 07 Lut 2011, 18:54:33 »
  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100308/REGION00/758058489         przekraczając prędkość o około 35 km na godzinę teraz pewnie myśli

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: limity prędkości a utrata prawka
« Odpowiedź #66 dnia: 08 Lut 2011, 13:09:40 »
vera co ma byc to bedzie wiadomo nie warto przesadzac ale czasami trzeba  8) i nie denerwoj, jak strace panowanie nad kabusewnica to kwiatkow nie oczekuje bo po co mi wtedy  8) 

wczoraj dunczyka zlapali jak jechal 107 km. gdzie bylo 50 km. na godzine i przy szkole, taka osoba przesadzila jednak jestesmy tylko ludzmi  8) wiec kazdemu zdaza sie, najwazniejsze ze przez zapomnienie sie badz pospiech nikomu krzywdy nie zrobil   8) z prawkiem pozegna sie choc jesli to jego pierwszy raz to w zawieszeniu dostanie

powiec tak, powiec nie ale powiec cos
zrob to zrob tamto ale zrob cos
badz dobry/a badz niezbyt dobry/a ale badz kims wiec soba

szekspir

 :P

[Posted on: 08 Lut 2011, 13:04:03]

rafalak bo dostal mandat w wysokosci miliona koron wszedzkich, belgia to inny kraj i z leksza wieksze mandaty za taka szybkosc niz gdzie indziej, jak nie zaplaci to skonfiskuja mu auto  :)

poloniainfo.dk

Odp: limity prędkości a utrata prawka
« Odpowiedź #66 dnia: 08 Lut 2011, 13:09:40 »

 

utrata pracy w Danii a zasiłek w Polsce

Zaczęty przez frontlinesDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9950
Ostatnia wiadomość 24 Lut 2009, 20:08:51
wysłana przez yoursoul
Nagla utrata ulgi czy mozna to odkrecic?

Zaczęty przez sskkDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3141
Ostatnia wiadomość 24 Sty 2012, 22:02:09
wysłana przez sskk
Utrata pracy w Danii a wyjazd do Polski

Zaczęty przez RozgrzeszonyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5740
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2016, 18:20:30
wysłana przez jankow
Żółta karta z polskim adresem a utrata pracy

Zaczęty przez rogaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13019
Ostatnia wiadomość 21 Lut 2014, 22:27:00
wysłana przez roga
utrata pracy

Zaczęty przez Magdalena1Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5288
Ostatnia wiadomość 19 Sie 2015, 09:48:20
wysłana przez czysio