poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Brak kultury  (Przeczytany 74884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Brak kultury
« dnia: 04 Lut 2011, 11:35:22 »
Wszystkim, ktorzy oburzaja sie na wypowiedzi o polakach (rowniez wypowiedzi polakow), chamstwa, arogancji itp przkazuje tylko jeden przyklad z zamieszczonego dzisiaj ogloszenia.

"TY BARANIE "NIESAMOWITY SPACER"  JA PIERDOLE BURAKU:):)!  CHYBA NA MARSIE! HEHE!   R.K."

 

[Posted on: 04 Lut 2011, 11:25:47]

A tak na marginesie, zwrocilem uwage, ze jezeli ktos zalozy watek, w ktorym mowi sie krytycznie o nas samych, o naszym spoleczenstwie, o polakach w Danii , o polakach w Polsce - to raczej nie chcemy tego sluchac. Nie za bardzo interesuja nas informacje i wiadomosci o tym jak to nprawde tutaj jest, jak to wszystko dziala, na co nalezaloby zwrocic uwage i co mogloby sie nam przydac. Nie - to wszystko "oblewamy". poniewaz oczywiscie wiemy najlepiej! Za to tysiace postow o "polskich blachach", jak ominac taki czy inny przepis, jak dostac cos z komuny za nic. I to jest wlasnie nasz obraz. Tacy jestesmy, a zmiana tego stanu rzeczy trwa pokolenia. Forum nie jest bezludna wyspa i jestem przekonany, ze z taka iloscia uczestnikow w dyskusjach (jezeli mozna to nazwac dyskusjami), jest reprezentatywne dla polskiej spolecznosci.
« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2011, 15:14:18 wysłana przez Juta »

myszol

  • Gość
Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lut 2011, 13:57:15 »
Czego mozna spodziewac sie jak dorwie sie jeden z drugim do darmowego neta I klika jednym palcem .jeden przez drugiego chce BYC madzrzejszy .mam na oku CHAMSTWO LUKASHERO CZY JAK MU TAM .JEGO docinki w dyskusjach przechodza ROZUM NIEJEDNEJ BLONDYNKI (uklon w strobe blondynek)JEST WIELU jeszcze chamowatych take cos niech pisza sobie na PRIVAT.Swiat sie pokrecil wylapalam ogloszenie polki ze szuka pracy przy bawieniu dziecka za 40 KORON NA GODZINE zadzwonilam pod ten nr I owa pani powiedziala ze jej wystarczy Bo  I tak siedzi I  NIEMA PRACY.CZEGO WYMAGAC W DYSKUSJACH NA FORUM JAK SAMI DLA SIEBIE NIE MAJA SZACUNKU .

inna

  • Gość
Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lut 2011, 14:12:05 »
Nie wiem co masz do blondynek ????
A co do kultury zgadzam sie rownez z toba. Bo po mnie jada jak ruski czolg i to wszyscy. Nawet Roga.  :-[
Uwazaja ze nigdy nie mam racji, choc od 10 lat pomagam zbladzonym. I jak do tej pory chyba wszyscy maja sie dobrze (chyba) :-\.




Offline kaja83

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +4/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lut 2011, 15:14:43 »
Osobiście uważam, że jesteśmy skomplikowanym narodem. W pozytywnym, jak i negatywnym tego określenia znaczeniu.
Nie ważne jest jaki mamy paszport, ważne jest czy jesteśmy dobrymi ludzmi!
No i odrobina kultury jeszcze nikomu nie zaszkodziła  ;)


Moje motto to:
"always look on the bright side of life"

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lut 2011, 15:37:30 »
dobry temat – moze tutaj bedzie kulturaniej niz w innych  watkach, ja sama wielokrotnie zwracalam uwage na “jezyk z ulicy” nie bede tutaj cytowac bo az sie nie dobrze robi

nie dawno zwracalam uwage niejakiemu  Robertcph uwage zeby mial chociaz troche szacunku dla Roga, bo facet pojechal strasznie,mnie sie zrobilo przykro, bo co Roga jest winny ze ma ogromna wiedze,pisze mase postow glownie na temat, pisze prawde i jest “niepoprawnym megalomanem” cale szczescie ze jest ktos taki cierpliwy

jak czytam jakies “na cenzurowanym” zglaszam autora do usuniecia postu, bynajmniej jest wtedy mniej swinstwa na forum

od dawien dawna pytana obcokrajowcow skad jestem ledwo przechodzilo mi przez gardlo “z Polski”, kilka razy sklamalam zeby miec swiety spokoj, jakie szczescie ze juz teraz nie mam tego problemu,zostalo mi tylko “pochodzenie” w papierach  :)


inna nie udawaj pokrzywdzonej bo swego czasu tez mi sie nie zle oberwalo "chamsko" od ciebie na forum

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lut 2011, 15:54:06 »
frisms,
Pomoge Ci :)  : jak mnie ktos pyta skad pochodze, odpowiadam zazwyczaj z Bangladesh, no i koniec dyskusji bo niewielu dunczykow
wie co to za  "potrawa"  :) , uparci i ciekawscy moga dalej pytac: a co ty tu robisz? To odpowiadam, ze przed laty zostalem poproszony o pomoc w rozwinieciu dunskiego spoleczenstwa i dlatego tu sie zjawilem, nikt nigdy nie pytal dalej, na szczescie :)

varszafiak

  • Gość
Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lut 2011, 16:17:42 »
Czytam i nie chce mi sie wierzyc ze pobyt Tutaj zmierza do takich refleksji.  To przerażające.Wstyd

poloniainfo.dk

Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lut 2011, 16:17:42 »

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Lut 2011, 16:25:17 »
"jak czytam jakies “na cenzurowanym” zglaszam autora do usuniecia postu, bynajmniej jest wtedy mniej swinstwa na forum"

Tylko trzeba mieć możliwość zgłoszenia do moderatora,funkcja "zgłoś do moderatora"działa lub nie ,albo inaczej niektórych osób nie da się zgłosić , akurat przy wymienionym przez ciebie użytkowniku wyskakuje informacja -
Nie masz dostępu do tej sekcji


 Przed momentem przetestowałem i ciebie frisms jestem wstanie zgłosić a np. jamjurand nie , ponieważ wyskakuje informacja jaką podałem wcześniej.

Oczywiście można zgłosić do moderatora w inny sposób  (PW) tylko trzeba wiedzieć kto nim jest a to jest chyba wielka tajemnica , jedynie w hydeparku jest wyszczególnione kto tym się zajmuje.

ReFormer

  • Gość
Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Lut 2011, 16:52:01 »
roga - co by nie pisac - zalozyles watek, w ktorym obrazasz Polakow ;)

A forum nie jest w ogole reprezentatywne, bo na nim udziela sie jedna grupa Polakow - emigranci.

Mysle, ze trzeba wyluzowac i zyc swoim zyciem. Co z tego, ze ktos napisze:
"TY BARANIE "NIESAMOWITY SPACER"  JA PIERDOLE BURAKU:)Uśmiech!  CHYBA NA MARSIE! HEHE!   R.K."?

Dla mnie to sygnal, ze z tym osobnikiem nie chce miec nic do czynienia, ale to jego sprawa co pisze. Kazdy czlowiek jest inny, ale przynajmniej dzieki temu jest ciekawie ;)

Offline M z Horsens

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 187
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Lut 2011, 16:54:03 »
frisms ciekawi mnie czy wstydzisz się też swoich rodziców Polaków?

Ja osobiście jestem dumny że jestem Polakiem, znam wielu wartościowych ludzi zarówno w DK jak i w PL i nie rozumiem dlaczego miałbym się wstydzic? Nie jesteśmy wyjątkowi jak coniektórym się wydaje, w każdym narodzie są ludzie i buraki co niechlubne zdanie wyrabiają ,ale czy to powód żeby wszystkich mieżyć jedną miarą?

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Lut 2011, 17:51:34 »
Reformer,

Sadze, ze jako kabusewnik "pogotowia ratunkowego" Roga ma ogromny kontakt z rodakami  (pacjentami)i dlatego wie o czym pisze.

Osobiscie mialem kontakt, bedac m.in. tlumaczem, z ok. 80 budowlancami z kraju i bylo to przygnebiajace przezycie, tak wielu obibokow, partaczy, zlodzieji i oszustow nigdy nie spotkalem; codzienne  pijanstwo, bezradnosc, kompletny brak dumy zawodowej, rodzinne haracze, "dzialki" od sasiadow z Polski, zupelny brak jakiejkolwiek solidarnosci wobec innych pracownikow; to byla "normalka". Odbieralem tez ich mieszkania jak i bywalem w ich stolowkach, deprymujace obrazy wandalizmu i brudu.
"Kultura" to pewnie byla jakas gazeta na gwozdziu w ich szkolnych ubikacjach.

cwsm111

Chcesz mnie zameldowac na  polonijny komisariat? Za co?

Offline kaja83

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +4/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Lut 2011, 19:02:12 »
Rozumiem Cię frisms, jednak ja nigdy nie zaprzeczyłam i negowałam swojego pochodzenia/obywatelstwa.
Swoją postawą w pracy i na codzień staram się przełamać streotyp polaka, i udaje mi się to :)

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Lut 2011, 19:30:37 »
Chcesz mnie zameldowac na  polonijny komisariat? Za co?

  Jeszce za nic. Jeszcze  ;D

frisms napisała że sama zgłaszała do moderatora i jej się udało ,mnie niestety nie. Potem zacząłem testować na forumowiczach jak działa zasada zgłaszania moderatorowi , leciałem kluczem zalogowany czy nie ilość postów i nie mam pojęcia o co biega . Posłużyłem się tobą jako królikiem doświadczalnym.


Każdy z nas w Polsce dobiera sobie znajomych pod różnym kątem - zainteresowania ,hobby , wykształcenie , rodzinne koneksje , praca , kultura czy cokolwiek innego ,a czytając niektóre wpisy w tym temacie jak i wielu innych watkach na tym forum, mam tutaj w Danii  rzucać się wszystkim z uśmiechem na szyję gdy tylko usłyszę polski język i zobaczę polską blachę .Poza tym wielokrotne przykłady sprawiły że staram się ograniczać lub rezygnować z zakupów gdy widzę pod sklepem polskie blachy .Poza tym kiedyś miałem okazję być na imprezie w Odense i powiedziałem sobie ostatki k... raz na takiej imprezie byłem .

Offline teraz

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Lut 2011, 19:32:44 »
frisms
strzelam podałas sie za Niemkę - to taki kraj z tradycja  ;)    zatopiony??

mam nadzieję ,ze jesli podajesz (kłamliwą)prawdę o sobie robisz to do ludzi malo insotnych dla Ciebie, np kiedy chodzi o datek na ulicy na organizacje gejowskie etc , mi sie raz zdarzylo powiedzieć ,ze jestm litwin czy lotwin -do jednego co pokazywal mapę gdzie jest dyskryminacja .....  nie uchronilo mnie to przed pouczeniem ,ze w tym kraju wystepuje duza dyskryminacja swobód ...ble ble....

sądzę ,ze lepszą odpowiedzią jest pochdze z chin ,aby dać komuś do zrozumienia ,ze sie nie ma ochoty udzielac informaji bądz poprostu nie towj interes, ale uśmiechajac sie i mowiaC JEG KOMMER FRA .....  musi Ci serduszko zabić niepewnie no i ten rumieniec na twarzy  :P

pozdrawaim

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Lut 2011, 19:35:24 »
Polonia nie składa się tylko z budowlańców a i tych bym też  nie  obrażał  tu jest ponad 13000 użytkowników i kilku cwaniaków i krzykaczy .Roga się naraził bo odebrał możliwość dodatkowego dochodu tym co oferowali swoją pomoc ODPŁATNIE to i też czasami i mu się dostanie ,ale szybko zapomina że niemal co dzień czyta podziękowania i że jest doceniany za to co robi . Ostatnimi czasy ten sam Roga pisze nawet że polonii nie ma (było mi bardzo przykro) i taka mała uwaga dla naszej pani artystki i innych jeśli ktoś nie czuje się polakiem to co tu robi ???
« Ostatnia zmiana: 04 Lut 2011, 20:30:52 wysłana przez vordingborg »

poloniainfo.dk

Odp: Kultura na codzien
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Lut 2011, 19:35:24 »

 

Brak NemID, feriepenge

Zaczęty przez nemek98Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7093
Ostatnia wiadomość 24 Lis 2019, 10:14:13
wysłana przez Krzysztof85
Brak możliwości rozliczenia przez internet.

Zaczęty przez Neffisa83Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6208
Ostatnia wiadomość 28 Mar 2012, 18:57:13
wysłana przez Neffisa83
Brak rozliczenia na stronie Skatu

Zaczęty przez radas103Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6524
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2009, 11:05:07
wysłana przez robertcph
Brak karty podatkowej

Zaczęty przez przemo26Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4506
Ostatnia wiadomość 08 Sty 2015, 11:19:06
wysłana przez przemo26
Brak karty podatkowej na 2017 rok

Zaczęty przez bonaventura1987Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6594
Ostatnia wiadomość 04 Sty 2017, 19:40:18
wysłana przez bonaventura1987