poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Brak kultury  (Przeczytany 74993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Lut 2011, 16:36:32 »
Kiedys przed kilku laty, natknalem sie na taka ocene sytuacji w naszym kraju w jakims forum dyskusyjnym na necie, chyba z polonii amerykanskiej, czy innej. Skopiowalem ten tekst, tak ze nie mam zrodla ani linku skad pochodzi. Podkreslam, ze nie opowiadam pod zadnym wzgledem za wypowiedzi, ktore moglyby byc szkalujace czy obrazajace spoleczenstwo polskie.
Jezeli „kabusewnictwo” forum zezwoli – to wkleje kolejne wypowiedzi Anonymusa, bo tak siebie okresla autor tekstu. 


…pełną gębą... Rozważania Anonymousa
                                               
Ba, wielokroć okazywało się, iż osoba wypomadowana, w garniturze też okazywała się kundlem.Tworzac teorię estetyzmu pozwalającego wytrwać w tej naszej  kloace, chciałem wgłębić się w istotę zagadnienia.......

Powszechnie jest wiadomym, że fenomen naszej  cywilizacyjnej, intelektualnej i kulturowej miernoty i zezwierzęcenia naszego żałosnego kraju jest wyraźny, choć wciąż w zagadkowy sposób związany ze specyfiką naszej  mentalności. Chcę wniknąć głębiej w ta mentalność kundla. Chcę odkryć typowe sposoby rozumowania! Chcę opisać sposób, w jaki kundel doświadcza świata. Nie chodzi mi o cechy zewnętrzne kundla - takowych nie ma - przykład polityków pokazuje, że kundlem można być nawet ubierając się w garnitury! Pytam więc: co nas odróżnia od kundli? Czy jesteśmy od nich inni i lepsi? Skoro jesteśmy, to czym się od nich różnimy? Tego dowiemy się tylko wtedy gdy zdefiniujemy fenomen skundlenia!.

Podaję definicję skundlenia

Kundel ma około 30-40 lat, wredną, wiejską mordę. Zmienia majtki raz na tydzień, ale ten sposób oszczędzania mu się opłaca, gdyż kupił je na bazarze za całe 4 złote, więc starcza na dłużej. Gdyby w sprzedaży były modele z przodu z żółtego materiału, a z tyłu z brązowego, byłby to niewątpliwy hit wśród śmierdzieli. Jego małżonka nosi za to stringi, ale tutaj kwestia higieny jest drugoplanowa, gdyż NIE ROBIĄC NIC przez cały dzień - no, może poza celowaniem z pilota do telewizora - nie ma ich kiedy upocić i ubrązowić.
Oczywiście w swoim własnym mniemaniu żona kundla jest osobą niesłychanie zapracowaną. Przecież wychowuje bachora, cebulogłowego debila, no i prowadzi dom! Ta zaszczytna funkcja zwalnia ją z obowiązku pracowania na PKB (przychod krajowy brutto), natomiast przeróżne drobne kombinacyjki i machlojki, typu znajomy doktorek w przychodni i rozliczne kuroniówki pozwalają jej cieszyć się tymi samymi przywilejami, co reszta obywateli. W wolnych chwilach ma czas na odrobinkę wytchnienia, i wtedy to może uwalić swoje krzywe dupsko na kanapie i pooglądać "Taniez z Glizdami" albo "Jak oni rzygają?". Tak, polska telewizja, zwłaszcza TVN dobrze zna target swoich odbiorców i potrafi wyprodukować im odpowiednie programy.

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Lut 2011, 16:54:09 »
jak najbardziej pasuje do watku  :D  i jak zwykle jestes Roga w temacie w 100%

czekam na na dalsze rozwazania Anonymusa... ;D

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Lut 2011, 19:45:50 »
Przedstawicieli z brakiem kultury najczesciej spotykam  na promie Gedser-Rostock/ Rostock-Gedser ...  wodka , glosne zachowywanie i te wstretne slowa typowo "budowlane"  >:( wstyd i strach zwrocic uwage  ::)

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Lut 2011, 20:07:56 »
Solvej prom jest ok,bywa że ktoś pali tam gdzie sie je i wtedy jest wielkie ,,żenua,,ale co zrobić .

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Lut 2011, 20:23:22 »
Solvej prom jest ok,bywa że ktoś pali tam gdzie sie je i wtedy jest wielkie ,,żenua,,ale co zrobić .
Ale nie zwrocilem uwagi aby Solvej mowila o paleniu ;)

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Lut 2011, 20:31:43 »
Jezeli „kabusewnictwo” forum zezwoli – to wkleje kolejne wypowiedzi Anonymusa, bo tak siebie okresla autor tekstu. 
"Kabusewnictwo" zezwala :)
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline polka99

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Lut 2011, 21:40:21 »
Do Roga
"Podkreslam, ze nie opowiadam pod zadnym wzgledem za wypowiedzi, ktore moglyby byc szkalujace czy obrazajace spoleczenstwo polskie".

Kompletnie nie rozumiem po co dałeś jakiś beznadziejny tekst, jakiegoś nieszczęśnika. Niby piszesz że nie odpowiadasz, więc po co to dajesz??
Czemu ma służyć to forum?Nie rozumiem w ogóle!! Jedyne co można tu wyczytać to obrażanie wieczne Polaków i wieszanie psów na wszystkim.  Mam wrażenie że Wam to radość sprawia. Jest to po prostu żenada, tym bardziej że ponoć niektórzy się tu za inteligentnych uważają.
Jeszcze raz napiszę że w Polsce żyłam ponad 30 lat, poznałam wielu ludzi, mam przyjaciół znajomych itd. i mogę powiedzieć o nich same superlatywy.
Denerwuje mnie ciągłe generalizowanie o Polakach  i poniżanie Polaków  tutaj przez parę osób, zwłaszcza tych co są tu od dziecka.
Czytając internet można by takie wnioski wyciągnąć, ale internet nie jest miarodajnym źródłem tego jacy są naprawdę Polacy.
Forum ma nazwę poloniainfo a powinno się nazywać racze antypoloniainfo.
Dziwię się że osoby udające inteligentów bawią się w takie rzeczy!!!Ale internet często jest dla ludzi którzy muszą gdzieś zaistnieć jak w życiu normalnym nie mogą!!

poloniainfo.dk

Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Lut 2011, 21:40:21 »

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Lut 2011, 22:27:11 »
To nie jest obrazanie,ani szkalowanie,Nazwa wątku z ,,Kultury na codzień,,słusznie zmieniła nazwę na,, brak kultury,,bo rozmowy w trakcie SWOJSKO zmieniły się tutaj na bardzo zarliwe i ohydne(momentami)
Stąd taki przykład ze w naszej kulturze pisanej nic sie nie zmienia,wystarczy poczytać różne wpisy na różnych forach,czy to temat polityki ,czy sportowy,szyderców ,kpiarzy jest mnóóóstwo,ale też zdarzaja się na szczęscie ludzie którzy głośno o tym mówią i wklejają opinie co o tym sądzić,tu sie nie ma co obrazać,to po prostu prawda.
A poniżania dotyczą tylko osób które same sobie to robią,my tylko robimy ,,hyde park,,
Pozdro!

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #53 dnia: 07 Lut 2011, 22:38:29 »
Kompletnie nie rozumiem po co dałeś jakiś beznadziejny tekst, jakiegoś nieszczęśnika. Niby piszesz że nie odpowiadasz, więc po co to dajesz?? Czemu ma służyć to forum?Nie rozumiem w ogóle!! Jedyne co można tu wyczytać to obrażanie wieczne Polaków i wieszanie psów na wszystkim.  Mam wrażenie że Wam to radość sprawia. Jest to po prostu żenada, tym bardziej że ponoć niektórzy się tu za inteligentnych uważają. Jeszcze raz napiszę że w Polsce żyłam ponad 30 lat, poznałam wielu ludzi, mam przyjaciół znajomych itd. i mogę powiedzieć o nich same superlatywy. Denerwuje mnie ciągłe generalizowanie o Polakach  i poniżanie Polaków  tutaj przez parę osób, zwłaszcza tych co są tu od dziecka. Czytając internet można by takie wnioski wyciągnąć, ale internet nie jest miarodajnym źródłem tego jacy są naprawdę Polacy. Forum ma nazwę poloniainfo a powinno się nazywać racze antypoloniainfo. Dziwię się że osoby udające inteligentów bawią się w takie rzeczy!!!Ale internet często jest dla ludzi którzy muszą gdzieś zaistnieć jak w życiu normalnym nie mogą!!
Masz prawo sie dziwic. Mnie to rowniez moze dziwi, ze Ciebie to dziwi, a jakis nieszczesnik jak nazywasz tego Anymusa, nie jest chyba odosobnionym przypadkiem, niedawno byla cytowana wypowiedz w prasie polskiej, podany link tutaj na forum. A Forumn, jak juz kilka dni temu napisalem, nie jest samotna wyspa i kultura czy tez jej brak jest tez tutaj na codzien obecny – nieprawdaz?

Ja i wiele z nas forumowiczow mamy tez wspanialych znajomych i przyjaciol. Nie wiem dlaczego podkreslasz poraz wtory, ze mieszkalac ponad 30 lat w Polsce. A spojrzenie innych na nas........moze jest cos w tym "jak nas widza tak nas pisza"?, bez wzgledu na co co Ty czy ja o tym myslimy. A watek "Kultura" czy "Brak kultury" chyba na pewno to zniesie.

Aha, piszac, ze nie biore odpowiedzilanosci za zamieszczony tekst, chcialem aby odpowiedzi  dotyczyly ”tematu”, a nie osoby, to znaczy mnie. Ale widze, ze moj zamysl juz od poczatku spalil na panewce Twoim (nie pierwszym) huzarskim natarciem. Nie przeszkadze mi to jednak kontynuowac oceny Anonymusa za przyzwoleniem ”kabusewnictwa” i bardzo prosze wszystkich zabierajacych ewentualnie glos, nie zwracac sie do Roga i nie atakowac innych po ich wypowiedziach, tylko wyrazac swoja opinie na temat. Dziekuje.
Aha, piszesz, ze jest tutaj pare osob ktorzy mieszkaja tutaj prawie od dziecka. Masz racje rowniez to zauwazylem. Niektorzy mieszkaja 10 lat, niektorzy nawet dluzej. Natomiast nie zauwazylem, zeby poza pomoca i rada, te osoby jak Ty piszesz ”generalizuja i ponizaja plakow.” wpowiadanie sie o innych nacjach czy spolecznoscia zawsze bedzie generalizowaniem, tak jak generalizujemy o amerykanach, niemcach, duczykach. Badz odwarzna powiedz kto to sa te"niektore osoby", ktore ponizaja polakow. Nie ukrywam, ze mieszkam tutaj bardzo dlugo ale znam rowniez innych tutaj na Forum, ktorzy mieszkaja dosc dlugo, ale ze ich strony spotykam zawsze ”afbalanceret” stosunek do wypowiedzi oraz wyrazna chec pomocy innym. Badz odwazna i wskaz te posty. Gdzie te osoby ponizaja polakow. Nie jakies wyimaginowane domysly typu ”mozna wyczuc”, ”napisane miedzy liniami”, ”tak odczuwam” – ikke den slags pis (przepraszam za wyrazanie).Nie – podaj konkretne fakty. Ja uwazam, ze ton i sposob jaki zwracamy sie tutaj na Forum, jest juz sam w sobie ponizaniem, jezeli nie polakow to siebie wzajemnie (a przeciez sa polakami).

myszol

  • Gość
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Lut 2011, 22:42:03 »
DO MODERATORA.po co to forum nazywa sie N I E Z A L E Z N E ,jak kasujesz niektore posty .nie wyzywam nikogo od BURAKA ITP kasuj te posty w ktorych naprawde jeden drugiemu ubliza ,moze by zmienic nazwe ,,ZALEŻNE FORUM,, to tez jest mentalnosc polaka jak ma nad czyms władze . ;)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Lut 2011, 22:43:41 »
Anonumus (c.d)

...dla wszystkich kundlo-zawodów istnieje jeden wspólny mianownik: wychujać resztę...

Jeżeli kundel jest budowlańcem (och, jakie to teraz modne i dochodowe zajęcie...) to pracuje za granicą, bez ubezpieczenia, na lewo. Znam osobiście przypadek faceta, który robił jako budowlaniec w Niemczech i przez DWA TYGODNIE gotował tam rosół co-dziennie z tej samej kury, zabranej z Polski, aby było taniej. Prawdopodobnie mógłby dalej urządzać te swoje kulinaria, bo z kury sporo zostało, ale biedaka zabrała karetka.
Ale na temat - jeżeli kundel jest budowlańcem mieszkającym w naczepie w Szwabii, noszącym śmierdzące adiki, odkładającym każdy grosz, to pomimo wszystko i tak chuja rodaków. Nie odprowadza składek na ZUS - a firma ta przecież pracuje na zasadzie "umowy miedzypokoleniowej" - wiec robi mnie tak samo w chuja, jak gdyby mój praco-dawca nie opłacał składek za mnie. Przecież to i tak idzie do wspólnej puli. Zaskakujące, jak się teraz w Polsce wszystkie wsiochy pasjonują tymi polskimi budowlańcami, ile to oni nie zarabiają i co oni tam nie mają. Kurwa mać! Przez 50 lat budownictwo w tym kraju kojarzy się z największym partactwem, największymi cwaniaczkami-majstrami, zjebanymi domami, drogami do dupy, opieraniem się o łopatę. Czy ci ludzie umieją pracować w innych krajach? Nie. Umieją jedynie harować za bezcen, w najprymityw- niejszych warunkach, jak robale. Potem w Polsce cwaniakują wozami za sto euro i dezodorantami za 5 złotych, wszystko zdobyte kosztem nie jedzenia i chujania tych, którzy zostali w kraju

Offline polka99

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Lut 2011, 23:46:00 »

A ja Ci powiem Roga tak, żeby ktoś nas dobrze widział to przede wszystkim należy siebie szanować nawzajem i przepraszam za wyrażenie ale "nie robić we własne gniazdo na prawo i lewo"
I  jakieś wynajdywanie artykułów poniżających nas jest dla mnie żenujące i kompletnie tego nie rozumiem.
Nie można oceniać narodu polskiego na podstawie internetu,głupiego artykułu bo nie jest on miarodajnym źródłem. Tak jak napisałam na forach zazwyczaj siedzą osoby sfrustrowane, anonimowe i niedowartościowane.
Przepraszam Cię ale nie mam czasu wypisywać kto co i kiedy napisał, nie miałam ochoty kopiować i trzymać czyiś wypowiedzi. I jestem odważna tylko wiesz nie muszę tego pokazywać na forum w polemice z Tobą. Bo nie jest to moja ambicją i mam inne priorytety w życiu.
 Ale było tego mnóstwo. Ciągle tylko jest tak, że wchodząc na to forum widzę złośliwość i złe opinie o nas. I po prostu dla mnie jest to nie do pojęcia ileż można o tym pisać.
Jedyne co mogę sobie wytłumaczyć to fakt że piszą to osoby które nie odnoszą żadnych sukcesów, niedowartościowane, zakompleksione  w normalnym życiu i muszą koniecznie  dowartościować się anonimowo internecie, i poświęcają na to mnóstwo swojego czasu, żeby tylko coś napisać na forum. Bo jak to można wytłumaczyć.
Proponuję Ci Roga znajdź więcej tego typu artykułów i wsadź na forum. Naprawdę żałosne to jest!!!!

[Posted on: 07 Lut 2011, 23:21:47]

A Ty Roga wiecznie jesteś osobą  wszystkowiedzącą najlepiej i wszystko komentującą i nigdy nie umiejącej przyjąć jakiejkolwiek krytyki.
Porównujesz mój post to huzarskiego ataku, nie wiem  z której strony...??jest to śmieszne.
Ale zapomniałam że Ty tutaj na forum masz zawsze najwięcej do napisania i musisz być najbardziej zauważalny w większości tematów.
Tylko że ja się nie muszę na szczęście z Tobą zgadzać.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #57 dnia: 08 Lut 2011, 02:28:32 »
Nie tlumacz sie, ze nie masz czasu znalezc posty, w ktorych osoby tutaj dlugo juz mieszkajace ponizaja polakow. Jeszcze raz podkreslam, byc moze Ty odczuwasz, ze zamieszczony tekst jest  ponizajacy, ale to nie ja ani inni tutaj dluzej mieszkajacy ponizaja  polakow albo  Ciebie. Nie porownujac – chcialabys moze, zeby bylo tak jak z rysunkami Mahometa, ktore tez niektorzy uwazaja ze powinne nie byc drukowane poniewaz ponizaja……..

Zgadzam sie z Toba, ze nie musisz sie ze mna zgadzac. Powtarzasz to juz kilka razy jak nie masz innego rozsadnego argumentu. Tak jak inni nie musza sie zgadzac z Toba czy ze mna. Ale nie zgadzanie sie nie oznacza, ze musisz byc agresywna, oburzac sie na kibicow, ktorzy glosno sie zachowuja w czasie hymnu, czy osob, ktore maja inne spojrzenie na to czy inne. Ja  moge byc niezgodny i wyrazic moj poglad, co nie oznacza ze z tego powodu mam od razu prawo byc krzykliwym, agresywnym, gotowym na barykady, a przede wszystkim zarzucac komus cos co nie jest zgodne z prawda. To czy jestes zgodna ze mna, najmniej mnie interesuje. Najlepsze dyskusje ma si wlasnie z osobami, ktore nie sa zgodne, pod warunkiem, ze wzajemnie przedstawiaja swoje argumenty nie oczekujac zgodnosci.

Spodziewalem albo raczej obawialem sie takiej reakcji. Przeczytaj jeszcze raz moj post. Prosilem zeby nie zwraca sie do Roga, bo to nie ja jestem autorem tego tekstu. Prosilem o wypowiedzi i opinie, jezeli w ogole takie beda. Niestety mimo swojej doskonalej polszczyzny nie zrozumialas. Obawiam sie, ze masz potrzebe wyladowania sie- jezeli moge w tym pomoc to napisz jeszcze kilka agresywnych odpowiedzi, a szkoda bo twoja inteligencja moglaby byc uzyta na lepsze i ciekawsze dyskusje.

Czy zwrocilas uwage, ze niewiele osob podejmuje z toba dialog ? Chyba rozumiesz dlaczego.

Do tego czy jestem najmadrzejszy nie moge sie ustosunkowac jedynie na podstawie twojej oceny. Wiem, ze duzo wiem, wiecej niz przecietny dunczyk, tak mowia mi dunczycy nie ja sobie, ale to nie jest ani moja wina ani moja zasluga. Staram sie jak najlepiej przekazywac mnostwo informacji i w wielu tematach, najczesciej informacji bardzo konkretnych i suchych faktow. A jest to tylko kropla w morzy w stosunku do odpowiedzi, rad i wsparcia udzielanych na priv. Nie sadze, ze gdybym byl tak przemadrzalym jak ty to oceniasz, ze otrzymywalbym w ciagu miesiaca setki postow. Najczestsze pytanie: roga nie moge napisac do ciebie poniewaz twoja skrzynka email  jest zapchana. A robie to bo mam ”mental overskud” dla innych.     

Mysle jednak, ze chodzi tutaj zupelnie o cos innego, nie to czy ja wklejam jakis glupi tekst, nie czy ja mysle, ze nie jest tak zle z tym czy z tamtym albo odwrotnie. To nie ja mam problem z powodu ktorego jestem czestym tutaj gosciem. Nie-, ja mam wspaniale ulozone zycie od dziesiatkow lat, wspaniala rodzine, wspanialych przyjaciol, jestem niezalezny od tego czy bedzie bezrobocie czy wysoka koniunktura, czy musze pracowac czy uzywac moj czas na cos innego, szukania talentow do naszego musicselskab, albo w ogole nic nie robic, mam czas na kontenplacje, mam czas na szalenstwa, mam czas wysluchac i mam czas napisac, raz lepiej raz gorzej. Czuje wyraznie, a biorac pod uwage, ze jestem jednym z najmadrzejszych, jak sama piszesz o mnie, czuje ze sie nie myle i wiem gdzie jest piespogrzebany. Problem masz Ty. Niesposob nie zwrocic na to uwage, chociarz szczegolowo zapoznalem sie tylko z dwoma Twoimi postami. Na pewno masz wysokie ambicje i to bardzo dobrze, ale zapominasz o jednym, ze wszystko zabiera czas, czas, czas….. i niczego nie osiagniesz natychmiast.. Jestes niecierpliwa. Rowniez to ze podkreslasz przy kazdej okazji ze  w Polsce przez 30 lat stworzylas sobie network przyjaciol, znajomych, tez jest problemem. Jest ich ci brak i jest to sprawa powazna i trudna byc nagle zdaleka od tego wszystkiego co jes Ci bliskie, przynajmiej tak daleko, ze nia masz mozliwosci kontaktu na co dzien.Rozumie i wspolczuje, ale nie upowaznia to Ciebie do wrogosci, agresywnosci, tym bardziej, ze moj post nie jest  ”moim postem” ani skabusewanym bezposredni przeze mnie do Ciebie. Pracuj nad soba z troche wieksza ”ydmyghed” (bardzo madre okreslenie, nie potrafie dokladnie przetluamaczyc), a na pewno potrafisz lepiej zrozumiec i ocenic innych a co najwazniejsze sama siebie.  Zycze dobrej nocy. Roga.

Natepny odcinek Anonymusa jutro – nie musisz go czytac.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #58 dnia: 08 Lut 2011, 08:45:09 »
Solvej prom jest ok,bywa że ktoś pali tam gdzie sie je i wtedy jest wielkie ,,żenua,,ale co zrobić .
Dymu papabusesowego nie czulam :)


Do polka99 ten temat jest duzo ciekawszy, bo ilez mozna pisac o blachach i o cyfrze na liczniku?  Moze ktos sobie wezmie do serca te pisanie i wyciagnie wnioski ? ;D

Anonumus (c.d)

...Zaskakujące, jak się teraz w Polsce wszystkie wsiochy pasjonują tymi polskimi budowlańcami, ile to oni nie zarabiają i co oni tam nie mają. Kurwa mać! Przez 50 lat budownictwo w tym kraju kojarzy się z największym partactwem, największymi cwaniaczkami-majstrami, zjebanymi domami, drogami do dupy, opieraniem się o łopatę. Czy ci ludzie umieją pracować w innych krajach? Nie. Umieją jedynie harować za bezcen, w najprymityw- niejszych warunkach, jak robale. Potem w Polsce cwaniakują wozami za sto euro i dezodorantami za 5 złotych, wszystko zdobyte kosztem nie jedzenia i chujania tych, którzy zostali w kraju


 Ilez w tym prawdy... ::)  :-[

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Lut 2011, 11:20:45 »
Anonymus (c.d)


Kundelek zazwyczaj kończy ogólniak. Chuja umie , ale ma ogólny pęd do wiedzy. Studia przeżywają prawdziwe oblężenie. Mnogość kierunków i uczelni przyprawia o za- wrót głowy. Kundelek kończy ogólniak. Chuja umie. NO BO NIE UMIELI NAUCZYĆ - rzecz jasna. Opierdalali się nauczyciele, wiec chodzilo sie na wagary, nauczyli sie ściągać, kserować, drukować z internetu i tak dalej. Język obcy - położony na całej linii. Co tu zrobić? nie ma pracy... Jak kilka milionów innych młodych kundli-debili idzie na studia. Jakiekolwiek. Żeby tylko przezimować. Po 5 latach jakoś to może bedzie. Może w kraju będzie lepiej i więcej pracy dla młodych? Po 5 latach na ulicę wylewa się kilka milionów ludzi z wyższym wykształceniem. Bez jakichkolwiek szans na pracę. Podaż wykształconych spowodowała, ze do najgłupszej pracy bierze się ludzi z magistrem, bo jest ich pełno, podejmą każdą pracę. Cały rynek pracy zapierdolony. Bo kundle jak zwykle próbowały wyruchać wszystkich, a wyruchały samych siebie.
Właściwie jak okiem siegnać, do dowolnej dziedziny życia, dowolnej profesji, wszędzie widać skundlenie. Kundlem może być każdy na każdym stanowisku. Bo po prostu w Polsce są tylko dwie kategorie ludzi - kundle, oraz uczciwi. Drobne kombinatorstwo to cecha tej nadwiślańskiej rasy.


poloniainfo.dk

Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Lut 2011, 11:20:45 »

 

Brak NemID, feriepenge

Zaczęty przez nemek98Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7255
Ostatnia wiadomość 24 Lis 2019, 10:14:13
wysłana przez Krzysztof85
Brak możliwości rozliczenia przez internet.

Zaczęty przez Neffisa83Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6412
Ostatnia wiadomość 28 Mar 2012, 18:57:13
wysłana przez Neffisa83
Brak rozliczenia na stronie Skatu

Zaczęty przez radas103Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6595
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2009, 11:05:07
wysłana przez robertcph
Brak karty podatkowej

Zaczęty przez przemo26Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4565
Ostatnia wiadomość 08 Sty 2015, 11:19:06
wysłana przez przemo26
Brak karty podatkowej na 2017 rok

Zaczęty przez bonaventura1987Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6666
Ostatnia wiadomość 04 Sty 2017, 19:40:18
wysłana przez bonaventura1987