poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jak Mozna Gwarantowac Komus zwrot Podatku  (Przeczytany 17937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emilyrose

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak Mozna Gwarantowac Komus zwrot Podatku
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Mar 2011, 00:53:36 »
Pewnie zauważyłeś że "profesorek"to lubi .Najpierw prowokuje a potem płacze że mu ciśnienie skacze  :D Lustereczko mówi mu że jest najwspanialszy na świecie a tu zonk w internecie. Marszczy czoło,zaciska pięści, zgrzyta zębami i żadnych zmian choćby nawet machał gaciami. Tak to już bywa czasami z fałszywymi prorokami że zamiast uwielbienia pręga na tyłku, ślad rzemienia.
Filatelistykę przerabiałem,konopie olewałem, kobietę kocham i szanuję a  palpitacji na pewno nie odczuje. Jeśli chcesz to wklejaj te kawałki byle bawiły ,bo jeśli nie to zamiast pochwały humoru usłyszysz żeś "kundel z dworu".
tu musze sie z toba zgodzic , od pewnego czasu posty profesora wskzuja na to ze jest bardziej bucem i pieniaczem niz profesorem sztuki skatowskiej, no coz ale fala rozliczen minie, poziom wody sodowej sie wyrowna i znow wroci do nas wzorowy maz zaufania polonii dunskiej  ::) ;)

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak Mozna Gwarantowac Komus zwrot Podatku
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Mar 2011, 07:11:40 »
A tak z ciekawosci...Czy powiedzial/a bys to samo Rodze w oczy, w srodku dnia, na ulicy np: He,j ja nazywam sie Janek Kowalski mieszkam pod tym adresem i uwazam ze....

Tutaj w zaciszu internetu, ukryt/a za "emilyrose" jestes silny/a w gebie,  "bohater" internetowej anonimowosci.

Maciupenkie ludziki z wielkimi kompleksami  ;D

Czas na kawe !

Milego dnia zycze, maciupenkim ludzikom tez  :)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak Mozna Gwarantowac Komus zwrot Podatku
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Mar 2011, 14:50:52 »
Powracajac do tematu watku ”Gawaranja Zwrotu Podatku"

Moge tylko odpowiedziec jak ja to widze. A wiec nielatwo wystawic gwarancje na sporzadzenie 100% wlasciwego rozliczenia, ktorego Skat absolutnie nie podawzy. A dlaczego? Daltego, ze zrobienie rozliczenia to nietylko wklepanie kilku kwot w odpowiednie rubryki. Aby sporzadzic rozliczenie bez najmniejszej watpliwosci, wymagaloby ti uzyskanie mnostwa informacji w zasadzie analizy przebiegu calego pobytu/zatrudnienia typowo dla wikszosci osob 2-3-4-lat, wglad do konraktow,  stausu cywilnego (rozwody, nowa rodzina w Danii, wspolne dizeici tut i tam), przerwy miedzy zatrudnieniamu, status podatkowy i wiele, wiele innych spraw.

Nalezy wyciagnac jak najwiecej informacji od podatnika, aby zapewnic wlasciwa podstawe sporzadzenia rozliczenia, nie tylko za ten jeden rok podatkowy, ale zapoznajac sie z poprzednimi
ustanowic ”obraz” wlasciwego przebiegu. Tylko wtedy mozna czuc sie bezpiecznym i to z pewnymi watpliwosciami, czy podatnik: a) podal wszystkie dane, b) czy podal wlasciwie dane. Z niezozumialych wzgledow podatnik czesto probuje ”ukryc” niektore” inforamcje., tlumaczas potem po ich rozszyfrowaniu np. w teczce podatkowej, ze ”nie wiedzilaem, ze bedzie porzebne, myslalem…”

Rozlicznie moze zabrac sporo czasu, a  na pewno kilka godzin. Sa tez syutacje mimo szczegolowej znajomosci przepisow, ze wystapia. Wowczas najlepiej skontaktowac Skat (bindende svar) lub swoj wlasny network.

Dopabuse po zapoznaniu sie z sytuacja podatnika, mozna wstepnie ocenic rezulat rozliczenia, informuje o tym i przedkladam mu swoja propozycje wspolpracy. Decyzje pozostawic co do wspolpracy pozostawic podatnikowi. Poswiecony czas to sprawa rozliczajacego.

A propo gwarancji; nielatwo ja wystawic, ale mozna tez zagwarantowac, ze jezeli Skat nie zaakceptuje przedlozonego rozliczenia, kwota zaplacona przez podatnika zostanie mu zwrocona. Chce widziec wybaluszone oczy tzw. ”ksiegowych” na taka propozycje gwarancji. Jak to, tyle sie napracowalem.. (ale z akim rezultatem?). Zdarza sie, ze rozliczenie jest tak proste (ku niewiedzy podatnika), ze nalezy zrezygnowac z pobrania oplaty i odpwiedziec, ze wszystko jest OK, alboe wpeowadzic te 2-3 pozycje gratis.

Podatki to generalnie rzecz nudna, chociaz zdarzaja sie przypadki trudne i zawiklane, ktore stanowia dobre wyzwanie.

Ale do innej sprawy. Mnostwo osob zwraca sie o zupelnie inna pomoc. Pomoc w trudnej sytuacji w jakiej sie znalezli jak niezawiniona utrata pracy, pomoc socjalna, choroba malzonka lub dzieci, sprawy rodzinne.  Pomoc tym osobom jest dla mnie pomoca najbardziej istotna. Pomagajac innym pomagamy sobie w zrozumieniu i samozrozumieniu siebie jako istoty, ktora nie moze jedynie myslec o sobie. Robie to zupelnie bezinteresownie tak dobrze jak potrafie. Mnostwo ludzi/forumowiczow, pisze najczescie do mnie, ze szkoda ze nie poznali mnie wczesniej. Czyz moze byc piekniejsza ”zaplata”?

Nie przecze, zdarzaja sie, ale b. rzadko osoby, ktorym moja otwarta i wlasciwa odpowiedz nie odpowiada, poniewaz jest sprzeczna z wiedza, ktora nabyli (najczesciej od znajomych lub gdzies uslyszeli) lub oczekiwaniem uzyskania korzysci od systemu. Te osoby sa w stanie nie tylko zaprzeczyc mojej ocenie, ale rowniez w swojej niemocy czy tez….nie wiem jak to okreslic wypowiadac sie publicznie /(bo forum jest publiczna platforma) bardzo negatywnie o mojej osobie
stosujac chwyty ponizej pasa.

Mnie to nie zraza, dalej bede tak trzymal i odpowiedal na priv. Tak jak dotychczas kilka razy dziennie.

A bezmyslna uwage pewnej osoby o wodzie sodowej w mojej glowie odpowiem:

Zdaje sobie z tego sprawe i ciesze sie, z w mojej glowie poziom wody sie ustabilizuje, co wiecej moj mozg, mam nadzieje, jest w stanie wchlonas nadmiar wody, co niekoniecznie moze sie udac tobie, gdzie ryzyko wodoglowia na skutek niewielkiej ilosci masy miekkej jest wysokie

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Jak Mozna Gwarantowac Komus zwrot Podatku
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Mar 2011, 17:53:53 »
Powracajac do tematu watku ”Gawaranja Zwrotu Podatku"



Ale do innej sprawy. Mnostwo osob zwraca sie o zupelnie inna pomoc. Pomoc w trudnej sytuacji w jakiej sie znalezli jak niezawiniona utrata pracy, pomoc socjalna, choroba malzonka lub dzieci, sprawy rodzinne.  Pomoc tym osobom jest dla mnie pomoca najbardziej istotna. Pomagajac innym pomagamy sobie w zrozumieniu i samozrozumieniu siebie jako istoty, ktora nie moze jedynie myslec o sobie. Robie to zupelnie bezinteresownie tak dobrze jak potrafie. Mnostwo ludzi/forumowiczow, pisze najczescie do mnie, ze szkoda ze nie poznali mnie wczesniej. Czyz moze byc piekniejsza ”zaplata”?

Nie przecze, zdarzaja sie, ale b. rzadko osoby, ktorym moja otwarta i wlasciwa odpowiedz nie odpowiada, poniewaz jest sprzeczna z wiedza, ktora nabyli (najczesciej od znajomych lub gdzies uslyszeli) lub oczekiwaniem uzyskania korzysci od systemu. Te osoby sa w stanie nie tylko zaprzeczyc mojej ocenie, ale rowniez w swojej niemocy czy tez….nie wiem jak to okreslic wypowiadac sie publicznie /(bo forum jest publiczna platforma) bardzo negatywnie o mojej osobie
stosujac chwyty ponizej pasa.

Mnie to nie zraza, dalej bede tak trzymal i odpowiedal na priv. Tak jak dotychczas kilka razy dziennie.

A bezmyslna uwage pewnej osoby o wodzie sodowej w mojej glowie odpowiem:

Zdaje sobie z tego sprawe i ciesze sie, z w mojej glowie poziom wody sie ustabilizuje, co wiecej moj mozg, mam nadzieje, jest w stanie wchlonas nadmiar wody, co niekoniecznie moze sie udac tobie, gdzie ryzyko wodoglowia na skutek niewielkiej ilosci masy miekkej jest wysokie

Roga widzę że ci to napisać muszę może wtedy ta twoja  miękka tkanka to zaabsorbuje. Ja nie jestem generalnie przeciwko tobie i wszystkiemu co sobą reprezentujesz .Ty masz swoje zdanie a ja swoje i nikt mi nie powie że wszyscy powinniśmy się zgadzać (byłem miły). Widzę że potrzebujesz TAK-TAKÓW tzn.byle kto byle potakiwał , jeśli nie to obraza na cały świat. Już kiedyś napisałem że czasami zachowujesz się jak "primadonna" tzn.jeśli nie będzie tak jak chce to nie zaśpiewam .I kogo ty chcesz ukarać ??? bo chyba nie mnie  ;D  jeśli tak bardzo obawiasz się krytyki to co ty robisz na forum ???  No i jeszcze jedno nie rób z siebie świętego bo obrażasz każdego kto ma inne zdanie  lub cie skrytykuje  kolego.


[Posted on: 17 Mar 2011, 17:37:03]

vordingborg ,

Wydajesz sie byc tak pewny swego jak dzisiejszy Rasmus Kofoed z Geranium ktory liczyl na swoja pierwsza gwiazdke Michelin`a ,a tu ”zonk” i sie przeliczyl...zamiast pic dzisiaj szampana pije gravøl  :'(

”Det er næsten at tage pis på os”. R.Kofoed    no coz...Men træerne vokser ikke ind i himlen.


Powinnaś raczej odstawić te pigułki antykoncepcyjne które tak nam gorąco na forum polecałaś  .Zdaje się że to one są przyczyną braku weny, artystycznej bezpłodności .Odstaw piguły i zamiast głupot wypisywania wróć do malowania. Nie zapominając o "Ojczyżnie"bo to ona dała ci wykształcenie i na świat inne spojrzenie.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak Mozna Gwarantowac Komus zwrot Podatku
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Mar 2011, 18:26:36 »
strata czasu, sorry

Offline poloniaros

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak Mozna Gwarantowac Komus zwrot Podatku
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Mar 2011, 16:31:10 »
Odp: Jak Mozna Gwarantowac Komus zwrot Podatku

 

Rozliczam już kilka lat podatek i jeszcze nigdy nie gwarantowałem nikomu jego zwrotu mimo tego, że nie wszyscy akceptowali i dalej nie akceptują mojego stanowiska w tej sprawie.

Gwarantuję natomiast, że rozliczam według obowiązujących obecnie aktualnych przepisów podatkowych.

Poza tym, mogę pomoc w sprawach skomplikowanych Skat – Podatkowiec jak również doradzić odnośnie założenia firmy itp.

 

Pozdrawiam

Andrzej - Roskilde


Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Jak Mozna Gwarantowac Komus zwrot Podatku
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Mar 2011, 20:27:45 »
I pewnie jest jak mówisz tyle że my tutaj raczej wytykamy patologie .Oszustów którzy żerują na ludziach i ich łatwowierności a tacy też się zdarzają.

poloniainfo.dk

Odp: Jak Mozna Gwarantowac Komus zwrot Podatku
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Mar 2011, 20:27:45 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak Mozna Gwarantowac Komus zwrot Podatku
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Mar 2011, 09:25:44 »
Do poloniaros

A  jestes zarejestrowany w Det centrale virksomhedsregister?
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: Jak Mozna Gwarantowac Komus zwrot Podatku
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Mar 2011, 09:25:44 »

 

Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17004
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
feriepenge - jak otrzymać wypłatę?

Zaczęty przez evadeloonaDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 12584
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2009, 10:37:25
wysłana przez mala_z_Aarhus
jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 14346
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
jak zrobic przelew nordea.dk NIECH MI W KONCU KTOS POMOZE !

Zaczęty przez kolanexDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 15683
Ostatnia wiadomość 19 Mar 2013, 10:18:41
wysłana przez 1941
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 16496
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy