poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Medlem af folkekirken ?  (Przeczytany 5508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline master19_84

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Medlem af folkekirken ?
« dnia: 10 Mar 2011, 13:11:42 »
witam
 mam pytanie dotyczące podatku na kościół.

Jak wylicza się w Beregn skatten przypuszczalny podatek jest tam opcja Medlem af folkekirken określająca naszą przynależność do płacenia na kościół w DK.
Spotkałem się na forum ze stwierdzeniem:
Niepłacenie podatku na kościół/związek wyznaniowy nie oznacza wykreślenia z danego kościoła lub związku wyznaniowego.
Jak go nie płacić i gdzie to trzeba zaznaczyć w rozliczeniu rocznym årsopgørelsen?




Offline baerchen

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Medlem af folkekirken ?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Mar 2011, 13:17:57 »
nie placisz = nie wypelniasz

Offline master19_84

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Medlem af folkekirken ?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Mar 2011, 14:26:55 »
nie placisz = nie wypelniasz

tylko, że to skat wylicza ten podatek :) i jest on składowym całej reszty. chodzi mi o to jak poinformować skat by tego podatku nie wliczał do årsopgørelsen za dany rok.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Medlem af folkekirken ?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Mar 2011, 14:49:12 »
Nie mozesz po prostu poinformowac Skatu, musisz wymeldowac sie z folkekirke a oni przesla informacje do SKAT.
Poszukaj info o kirkeskat na google.dk
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline master19_84

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Medlem af folkekirken ?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Mar 2011, 15:44:25 »
i tu jest sedno sprawy, w moim przypadku nie pamiętam bym się gdziekolwiek meldował w folkekirke, pewnie skat zrobił to z automatu... a teraz trzeba by znaleźć swój folkekirke,,,,

Offline tosia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: +1/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Medlem af folkekirken ?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Mar 2011, 16:33:41 »
Ja zalatwiajac w komunie CPR wypelnialam  druczek w ktorym trzeba bylo podac rozne info mi. czy sie jest czlonkiem kosciola
i nigdy nie mialam problemu z tym zeby mi Skat naliczyl podatek na kosciol

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Medlem af folkekirken ?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Mar 2011, 22:11:33 »
Ja zalatwiajac w komunie CPR wypelnialam  druczek w ktorym trzeba bylo podac rozne info mi. czy sie jest czlonkiem kosciola
i nigdy nie mialam problemu z tym zeby mi Skat naliczyl podatek na kosciol
Zgadza sie. W  Danii jestes czlonkiem folkekirke automatycznie. Dlatego  przy wypelnianiu druczka nalezy odpowiedziec Nie.

poloniainfo.dk

Odp: Medlem af folkekirken ?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Mar 2011, 22:11:33 »

Offline neletop

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 681
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Medlem af folkekirken ?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Mar 2011, 08:01:07 »
Jesli placisz podatek na kosciol, ten ustawowy, automatycznie potracany, to mozesz byc na 100% pewny ze idzie to na kosciol protestancki.
Zeby placic na kosciol katolicki musisz sie wymeldowac w komunie (?) z podatku koscielnego i podpisac kontrakt z kosciolem katolickim. Kwote na jaka sie zobowiazujesz mozna odciagac od podatku
http://www.katolsk.dk/skat/
Katolikkerne er i Danmark fritaget fra - via skattesystemet - at betale til Folkekirken.

Dog bør man føle sig forpligtet i sin samvittighed til at tilslutte sig den Katolske Kirkes kirkeskatsordning.
Den Katolske Kirke støttes ikke af Staten. Nærmere oplysninger kan fås ved henvendelse til sognekontoret

eller på Den katolske Kirkes hjemmeside http://www.katolsk.dk/2496/


Offline master19_84

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Medlem af folkekirken ?
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Mar 2011, 09:23:08 »
Zgadza sie. W  Danii jestes czlonkiem folkekirke automatycznie. Dlatego  przy wypelnianiu druczka nalezy odpowiedziec Nie.

tylko, teraz kwestia (będąc w Polsce) gdzie przez www znaleźć odpowiedni druczek rezygnacji.

Jesli placisz podatek na kosciol, ten ustawowy, automatycznie potracany, to mozesz byc na 100% pewny ze idzie to na kosciol protestancki.
Zeby placic na kosciol katolicki musisz sie wymeldowac w komunie (?) z podatku koscielnego i podpisac kontrakt z kosciolem katolickim. Kwote na jaka sie zobowiazujesz mozna odciagac od podatku
http://www.katolsk.dk/skat/
Katolikkerne er i Danmark fritaget fra - via skattesystemet - at betale til Folkekirken.
Dog bør man føle sig forpligtet i sin samvittighed til at tilslutte sig den Katolske Kirkes kirkeskatsordning.
Den Katolske Kirke støttes ikke af Staten. Nærmere oplysninger kan fås ved henvendelse til sognekontoret
eller på Den katolske Kirkes hjemmeside http://www.katolsk.dk/2496/
tu kolega raczej chce mnie zachęcić do płacenia podatku na katolicki kościół w DK a w wątku chodzi o nie płacenie na żaden kościół w DK

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Medlem af folkekirken ?
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Mar 2011, 09:54:00 »
Spróbuj te 2 linki

http://www.km.dk/borgerportal/medlem/udmeldelse.html

ewentualnie: http://www.ateist.dk/downloads/Blanket_til_udmeldelse_af_folkekirken.pdf ale i tak musisz sam znalezc adres parafii pod która podlegales w Danii
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: Medlem af folkekirken ?
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Mar 2011, 09:54:00 »