poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: pytanie  (Przeczytany 6710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
pytanie
« dnia: 17 Mar 2011, 07:00:54 »
witam mam pytanie jeśli ktoś wie to proszę powiedzieć.moje dziecko w tym roku 6 razy przyszło do domu ze wszami ,mam już tego dosyć w szkole nauczyciele nic z tym nie robią mimo to jak ich poinformuje zeby sprawdzili włosy dzieciom to te osoby z wszami na drugi dzień i tak przychodzą do szkoły i zarażają ponownie ,dla mnie niepoważni rodzice i nauczyciele.czy jest taka sama tutaj instytucja jak u nas w polsce sanepit gdzie sie zgłasza takie rzeczy żeby ktoś sie tym w kącu zajął

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Mar 2011, 10:55:50 »
Piękna polszczyzna... Nie ma co  ;) ;D

Nie, nie ma typowego "sanepitu", który by się tym w "kącu" zajął  ;D

PS. Wszy to normalka w duńskich placówkach  :)

inna

  • Gość
Odp: pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Mar 2011, 11:14:47 »
Moze zglos to do kommuny oni sa odpowiedzialni za swoje placowki. Wspolczuje problemu z wszami. 

Offline neletop

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 681
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Mar 2011, 11:20:46 »
Niestety Lilla ma racje.
Wszy to normalka. W przedszkolach ewt wysylaja dzieci do domu (kiedys). W szkolach nikt tego nie kontroluje.
Zostaje dobra wola rodzicow.

Po paru latach  >:( , kiedy dzieciaki podrosna problem mija.
Ale zanim to sie stanie zaopatrz sie w cierpliwosc, cierpliwosc i jeszcze raz cierpliwosc.
Oprocz tego dobrze jest miec srodki odwszawiajace.
Ja probowalam rozne.
Te nowoczesne moim zdaniem sa nic nie warte - za to wyciagaja kase z kieszeni.
Polecam Delacet i Artemisol.

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Mar 2011, 11:43:03 »
dziękuje za informacje i przepraszam za 2 błedy,po prostu nie sprawdziłam głupia omyłka.Szybko pisałam.u nas taka szkołę zamykają gdzie panuje wszawica.coś nie dbają o tą higienę.mojej córce nie kazali nawet brać recznik swój prywatny na biwak bo sie niby dziela recznikami w życiu na takie rzeczy pozwalać nie będę.i jak tu przyzwyczaić sie do takich spraw.
« Ostatnia zmiana: 17 Mar 2011, 12:07:14 wysłana przez nadusiaa »

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Mar 2011, 15:00:56 »
Swego czasu usłyszałem gdzieś taką odpowiedź: "Wszy nie tygrysy, nie pozagryzają" - dobre  ;D ;D ;D

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Mar 2011, 15:51:39 »
witam mam pytanie jeśli ktoś wie to proszę powiedzieć.moje dziecko w tym roku 6 razy przyszło do domu ze wszami ,mam już tego dosyć w szkole nauczyciele nic z tym nie robią mimo to jak ich poinformuje zeby sprawdzili włosy dzieciom to te osoby z wszami na drugi dzień i tak przychodzą do szkoły i zarażają ponownie ,dla mnie niepoważni rodzice i nauczyciele.czy jest taka sama tutaj instytucja jak u nas w polsce sanepit gdzie sie zgłasza takie rzeczy żeby ktoś sie tym w kącu zajął

mój synek gdy poszedł do żłobka to pani prowadząca ten żłobek właśnie uprzedzała o problemie wszawicy wśród dzieci. cywilizowany kraj ale żeby dzieci ze wszami do szkoły wysyłać... brak słów  :o
a może to już taka tradycja wikingów ;D

poloniainfo.dk

Odp: pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Mar 2011, 15:51:39 »

varszafiak

  • Gość
Odp: pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Mar 2011, 16:15:19 »
Ochydztwo jakies  :o   
I ja mam poslac zq pol roku dziecko do zlobka?

Wesz ludzka (Pediculus humanus)
.... od 0,35 do 6 mm długości, silnie spłaszczone, pozbawione skrzydeł, okryte skórzastym, chitynowym pancerzem o ściśle zrośniętych segmentach. Mają zredukowane oczy, krótkie czułki, kłująco-ssące narządy gębowe, odnóża przednie i środkowe wyspecjalizowane w poruszaniu się wzdłuż włosa, odnóża środkowe i tylne wyposażone są w pazurki czepne, dzięki którym wesz może utrzymać ciężar 2000 razy przewyższający ciężar jej ciała. Żywią się krwią wysysaną po nakłuciu skóry żywiciela.
.... Po ok. 6 dniach z jaj wylęgają się larwy, przypominające wyglądem i sposobem odżywiania osobniki dorosłe.
... roznosza , recurrentis wywołujacy dur powrotny epidemiczny, a drugi jest roznosicielem riketsji (Rickettsia), wywołujących tyfus plamisty; powoduje także inne choroby, np. wszawicę.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Mar 2011, 17:05:31 »
http://www.sst.dk/publ/Publ2007/CFF/Hovedlus/vejl_hovedlus2007.pdf
Pamietam jak nafta+recznik byly najefektywniejszym srodkiem na wszy :)

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Mar 2011, 14:38:30 »
Nie tylko w Danii sa takie problemy, znajomi z Wielkiej Brytanii opowiadaja to samo ;) Rada znajomej matki, jak juz sie wszy u dziecka pozbedziemy: kupic olejek eukaliptusowy i wcierac we wlosy po kazdym myciu glowy; wszy podobno nie znosza tego zapachu.

inna

  • Gość
Odp: pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Mar 2011, 18:43:43 »
Nafta nafta ale jakie wlosy lsniace byly. Moja mama czesto plukala nam wlosy octem. ;D
 

vred

  • Gość
Odp: pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Mar 2011, 18:57:04 »
Opitolic glowe na lyso i po problemie.

Offline souli

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanie
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Mar 2011, 11:06:07 »
cytat z artyluku "Co ma Dania do dania"
..."Katrine drapie się w głowę. Nie z zafrasowania jednak, lecz z powodu wszy. Połowa dzieci w przedszkolu jest zawszona. Jeśli szampon, który Charlene co wieczór wylewa na głowę małej, nie pomoże, trzeba jej będzie obciąć włosy.

(Wszawica w duńskich przedszkolach i młodszych klasach nie jest skutkiem biedy, lecz zapracowania rodziców, którym brakuje czasu na walkę z pasożytami). "

 nie prawda jest ,ze nikt w szkolach sie nie interesuje wszawica.Ja mieszkam  w Vejle kommune i w szkole mojego dziecka 4 razy w roku szkolnym jest masowe "odwaszawianie"dzieci. W szkole dzieci dostaja szampony ,ktore zabieraja do domu oraz instrukcje dla rodzicow jak walczyc z tym pasozytem.Te materialy sa opatrzone logiem Vejle kommune.porozmawiaj z nauczycielem,powinna go pinformaowac o problemie jaki istnieje w szkole.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Mar 2011, 12:14:01 »
Souli napisala: ,,,,porozmawiaj z nauczycielem,powinna go pinformaowac o problemie jaki istnieje w szkole.,,,,

Bardzo slusznie. Zaoytaj, w szkole, zapytaj w komunie, zapytaj w innyc urzedach. Niestety nasz "kultura" zalatwiania swoich spraw daje wiele do zyczenia i myslenia. Pisma przychodzace z urzedow leza mesiacami, ba latami, bez reakcji. Mam na to mnostwo dowodow. Dobrym zwyczajem jest szybka odpowiedz na otrzymane pismo, wezwanie itp. Dpiwero po czasie, czesto kiedy jest hjuz zapozno...placz i pytanie ,,,czego oni (wlasnie "oni") ode mnie chca.
 Aby byc respektowanym, nalezy respektowac innych. Brak reakcji lub odpowiedzi na zwracanie sie do ciebie - jest brakiem respektu, wykazywaniem ignorancji, tym bardziej ze to przecieznajczesciej dotyczy wlasnych spraw.

Nie ma to oczywiscie nic zwszami wspolnego, ale jak Souli pisze, pytaj a sie dowiesz. Nieraz pytanie pozostanie bez odpowiedzi - zapytaj gdzie indziej.

poloniainfo.dk

Odp: pytanie
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Mar 2011, 12:14:01 »

 

pytanie

Zaczęty przez didooDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5443
Ostatnia wiadomość 08 Sie 2011, 18:38:33
wysłana przez didoo
Krotkie pytanie dot. ulg za dojazdy i wyzywienie

Zaczęty przez soul1985Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13821
Ostatnia wiadomość 18 Lut 2010, 10:48:28
wysłana przez soul1985
Pytanie ( odrobinę ) prawne.

Zaczęty przez AK211Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6224
Ostatnia wiadomość 11 Wrz 2013, 10:14:56
wysłana przez aisak
pytanie

Zaczęty przez didooDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9530
Ostatnia wiadomość 06 Gru 2010, 23:15:41
wysłana przez roga
pytanie o podatek

Zaczęty przez Michal79Dział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6628
Ostatnia wiadomość 28 Cze 2008, 17:57:35
wysłana przez Klingon