poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wypadek problem z ubezpieczycielem Codan  (Przeczytany 12862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadek problem z ubezpieczycielem Codan
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Maj 2011, 23:15:03 »
Do aneczka.k
...najsmieszniejsze jest to nikt nas o tym nie powiadomil dowiedzielismy od naszej ubezpieczalni...
To normalna procedura w Danii.  Policja kontaktuje sie bezposrednio z ubezpieczalnia, a ubezpieczalnia z toba.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline aneczka.k

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadek problem z ubezpieczycielem Codan
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Maj 2011, 23:45:47 »
moze i taka procedura ale ubezpieczalnia drugiej strony wypadku Mnie nie powiadomila o tym ze mozemy wystapic o 50% nam naleznym *to oni nam musieli wyplacic*, to nasza ubezpieczalnia ktora wyplacala tej drugiej stronie wypadku napisala do nas pismo abysmy wyjasnili przebieg zdazenia z opisem i rysunkiem wiec raczej to nie bylo wporzadku nie mowiac o fakcie ze mimo postanowienia nie chcieli nam nic wyplacic, cala sprawa kosztowala nas mase nerowo ostatecznie ich przedstawiciel w polsce dokonal wyplaty. Pewnie nie mialo by to miejsca gdybysmy nie byli obcokrajowcami

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wypadek problem z ubezpieczycielem Codan
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Maj 2011, 02:21:52 »
Mysle, ze nie wygrasz:
1. jesli on mial czerwone to Ty rowniez, zatem nie powinnas sie znajdowac na tym skrzyzowaniu = zgodnie z przepisami jak nie ma mozliwosci zjazdu to sie nie wjezdza
2. swiadek, ktory jechal za Toba jest nic nie warty, bo skad ma niby wiedziec jakie swiatlo bylo z drugiej strony?
Powininen byc swiadek, ktory znajdowal sie po przeciwnej stronie.

To się zdecyduj co piszesz, bo najpierw stwierdzasz w punkcie 1. że światła mają taki sam cykl z dwóch stron, a po chwili w punkcie 2. swojej wypowiedzi twierdzisz, że nie wiadomo jakie światło było z drugiej strony...



[Posted on: 09 Maj 2011, 02:07:54]


Hmm ... no tak, ale jesli Ty masz czerwone ... to dlaczego masz jechac? ;)

Ano dlatego, że czerwone oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie, więc jeśli ktoś już na tym skrzyżowaniu jest, to ma prawo je opuścić...


[Posted on: 09 Maj 2011, 02:09:39]

[Posted on: 08 Maj 2011, 22:39:52] [/size]

przepisy mówiCytat:

...


Jesteś w DK, więc nie cytuj polskich przepisów...

[Posted on: 09 Maj 2011, 02:11:53]

moj maz mial podobny wypadek, twoj opis kiepsko sie czyta dlatego pisze podobny... on byl na glownej a druga osoba uczestniczaca w wypadku skrecala w lewo, droga szybka przejechal na pomaranczowym bo zapalilo sie w momencie kiedy juz byl przy sygnalizacji i nie bylby w stanie wyhamowac, nagle przed nim pojawil sie samochod... oczywiscie doszlo do wypadku on uwazal ze to nie jego wina druga strona tez nie poczuwala sie do winy, niby jacys swiadkowie byli polcja probowala znalesc winowajce jednak im sie to nie udalo, wyslali do ubezpieczalni decyzje ze nie sa w stanie ustalic sprawcy wypadku, ubezpieczalnia podjela orzekla ze wina jest 50 na 50, najsmieszniejsze jest to nikt nas o tym nie powiadomil dowiedzielismy od naszej ubezpieczalni poniewaz druga strona wypadku wystapila o wyplate odszkodowaniu.


To jest standardowe postępowanie ubezpieczalni, jeśli nie można orzec kto wjechał wcześniej/później i każda strona twierdzi inaczej co do przebiegu, to uznaje się współwinę i każdy naprawia auto z własnego AC lub za własną kasę...

[Posted on: 09 Maj 2011, 02:14:54]

To normalna procedura w Danii.  Policja kontaktuje sie bezposrednio z ubezpieczalnia, a ubezpieczalnia z toba.

Dokładnie to ubezpieczenie w razie czego kontaktuje się z Politi, bo nie zawsze Politi musi być obecna na miejscu zdarzenia...
Jeśli byli, to robią notatkę, ale sami jej nigdzie nie wysyłają, dopabuse gdy ubezpieczenie się do nich zwróci...

Cała ścieżka wygląda tak: Poszkodowany zgłasza się do swojej firmy ubezpieczeniowej, ta kontaktuje się z firmą ubezpieczeniową sprawcy. Obie firmy określają winnego zdarzenia, ewentualnie występując o notatkę do Politi. Po uzgodnieniu każda firma ubezpieczeniowa wysyła do swojego klienta informację o rozliczeniu szkody.

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadek problem z ubezpieczycielem Codan
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Maj 2011, 17:00:16 »
"albo ja nieumiem jechac albo zle mnie uczono,nie zapatrzyłam sie na światła lustrzane patrzyłam na swiatła i na tych z naprzeciwka chciałam wyjechac na ostatnim zółtym ale w ostatnim momencie przejechał samochód prosto wiec nie mogłam wyjechac i patrze czerwone auta zatrzymuja sie wiec ruszam czy zle,kiedy wkacu mozna wyjechac ze skrzyzowania wychodzi na to nigdy"

chryste,o co chodzi w tej wypowiedzi?slowna obstrukcja.co to za slowo "wkacu"?moze chodzi o  "w końcu"?
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Wypadek problem z ubezpieczycielem Codan
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Maj 2011, 17:21:43 »
Wczoraj jechalam za samochodem, ktory tez skrecal w lewo i nie zdazyl przejechac na zoltym, bo juz jechaly samochody z przeciwka
Wiecie co zrobil? Stal na srodku, az zapalilo sie nastepne zielone i dopabuse pojechal, ja za nim.
A tez czesto myslalam co zrobic jesli czerwone zastanie mnie w takim momencie.
Wiec moze trzeba spokojnie podejsc do sprawy, wypadki sie zdarzaja, trudno stalo sie.

Offline M z Horsens

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 187
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadek problem z ubezpieczycielem Codan
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Maj 2011, 17:25:55 »
Jestem przekonany że autorka tekstu miała na myśli pisząc "wkacu" na kacu,czyli nie była zdolna do prawidłowego myślenia jadąc samochodem jak i pisząc tekst na forum ;D ;D ;D

Offline kopytko

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadek problem z ubezpieczycielem Codan
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Maj 2011, 19:15:58 »
Jestem przekonany że autorka tekstu miała na myśli pisząc "wkacu" na kacu,czyli nie była zdolna do prawidłowego myślenia jadąc samochodem jak i pisząc tekst na forum ;D ;D ;D

;D

Wczoraj jechalam za samochodem, ktory tez skrecal w lewo i nie zdazyl przejechac na zoltym, bo juz jechaly samochody z przeciwka
Wiecie co zrobil? Stal na srodku, az zapalilo sie nastepne zielone i dopabuse pojechal, ja za nim.
A tez czesto myslalam co zrobic jesli czerwone zastanie mnie w takim momencie.
Wiec moze trzeba spokojnie podejsc do sprawy, wypadki sie zdarzaja, trudno stalo sie.
ale jak na środku? a co z autami jadącymi z prawej/lewej?

poloniainfo.dk

Odp: Wypadek problem z ubezpieczycielem Codan
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Maj 2011, 19:15:58 »

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Wypadek problem z ubezpieczycielem Codan
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Maj 2011, 19:52:44 »
na dunskich ulicach, przy skrecie w lewo jest linia, gdzie moga dojechac auta, zeby przepuscic nadjezdzajace z prawej strony i lewej strony i czekac na wlasciwe swiatlo

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadek problem z ubezpieczycielem Codan
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Maj 2011, 20:03:00 »
jak kazdy bedzie jezdził na czerwonym to z tego skrzyżowania nigdy sie nie wyjedzie,i bede tam czekac i czekac

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Wypadek problem z ubezpieczycielem Codan
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Maj 2011, 20:26:01 »
ale nie bedziesz miala rozbitego auta!!!
W Danii niepotrzebny nadmierny pospiech

poloniainfo.dk

Odp: Wypadek problem z ubezpieczycielem Codan
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Maj 2011, 20:26:01 »

 

mam problem zezrozumieniem angielskich slowek

Zaczęty przez piatkaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8474
Ostatnia wiadomość 04 Gru 2007, 15:08:04
wysłana przez piatka
problem z ubezpieczeniem auta w Alka

Zaczęty przez marinaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 12462
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2010, 11:07:02
wysłana przez vera
problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)

Zaczęty przez Tomasz RakowskiDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7675
Ostatnia wiadomość 29 Lis 2010, 10:47:23
wysłana przez CHOINA
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11370
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Problem

Zaczęty przez Łukasz22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6402
Ostatnia wiadomość 20 Sty 2008, 00:37:01
wysłana przez mala_z_Aarhus