poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zapytanie o wymiar pracy a pozwolenie na pobyt!  (Przeczytany 8233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dorotaa22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Zapytanie o wymiar pracy a pozwolenie na pobyt!
« dnia: 10 Lip 2008, 12:45:44 »
Mam problem tego typu,otoz moja prawie 19-letnia corka dostala sie na dzinne studia w Polsce i waha sie czy dolaczyc do swojej rodziny w Danii.Dodam iz ma tu od wrzesnia wstepnie zalatwiona prace i klub sportowy ,w ktorym bedzie dalej trenowala.Ale ona stanela przed wazna zyciowa decyzja,bo z jednej strony chce tu byc z nami,rodzenstwem,a z drugiej studiowac.Do czego zmierzam otoz chce Was zapytac jak to jest bo ona na laczenie rodzin jest juz wiekowo za duza wiec chodzi mi o wymiar czasu pracy a pozwolenie na pobyt.Czy ona musi pracowac 37godz.czyli pelen etat zeby dostac pozwolenie czy moze np.na pol etatu.Bo jest przerazona tym iz nagle musialby pracowac caly etat,dojezdzac popoludniami na treningi i tylko raz w tyg.po 2 godz.uczyc sie jezyka w sprogcenter.Jesli zas moglaby pracowac np.na pol etetu to mogla by tak jak ja chodzic do szkoly 2xpo 6godz.w tyg.to daje znacznie wiecej.I po jakims czasie uzupelnic w Danii swoja edukacje.Kompletnie nie wiemy co robic.Przy okazji doslownie ten sam problem.Ja pracuje na czesc etatu ,czy maz z kolei musi pracowac na caly fultid etat zeby on mial przedluzony pobyt.Tak nam pare osob mowilo ze jedno z malzonkow musi miec caly etat.Ale nie wiem czy to jest faktycznie prawda.I sprawdza sie maksyma ze Male dzieci -Maly klopot itd.Sloneczne pozdrowienia ze Skive.Za tydz.urlopik na Mazurach.Milych wakacji Wszystkim.

Tula

  • Gość
Odp: Zapytanie o wymiar pracy a pozwolenie na pobyt!
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lip 2008, 18:22:51 »
Co do corki, nie musi pracowac na caly etat. Po 1. maja zniesiono minimalny wymog godzin pracy w tygodniu, jesli tylko firma ma podpisana umowe zbiorowa. Na reszte pytan nie znam odpowiedzi.

marek55

  • Gość
Odp: Zapytanie o wymiar pracy a pozwolenie na pobyt!
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lut 2009, 13:33:24 »
sorry za odkopanie tematu ale wydał mi się najlepszy do tego o co chcę zapytać.

Cytuj (zaznaczone)
Po 1. maja zniesiono minimalny wymog godzin pracy w tygodniu, jesli tylko firma ma podpisana umowe zbiorowa.

A co w przypadku gdy firma niema podpisanego układu, dalej trzeba mieć pełny etat? W moim przypadku dostałem promese kontraktu na 15 godzin/tyg - czy to wystarczy do otrzymania pozwolenia na prace?

poloniainfo.dk

Odp: Zapytanie o wymiar pracy a pozwolenie na pobyt!
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lut 2009, 13:33:24 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8764
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16665
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12504
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27044
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11979
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir