poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Prośba o poradę,opinię; praca dla niewykwalifikowanego  (Przeczytany 6025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inga

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Bardzo zastanawiam się nad wyjazdem do Danii, na kilka miesięcy.
Przeczytałam wiele wątków na tym forum także wiem już ,że nie ma specjalnego sensu wyjazd w ciemno. Zatem przeczesuję internet w poszukiwaniu jakieś pracy.
Piszę "jakieś" bo nie mam żadnych kwalifikacji (typu ukończone technikum), mam teraz przerwę w edukacji (na studiach) i chciałabym wyjechać do Danii by tak naprawdę podszkolić swój duński (poziom podstawowy), a nie stać mnie na żadne drogie kursy. Chciałabym tylko pojechać, pouczyć się, zarobić choć tyle by się utrzymać, i prawdopodobnie wrócić po kilku miesiącach. Znam angielski na poziomie FCE.
Czy są jakieś w Danii oferty pracy dla takich osób jak ja? (sprzątanie, roznoszenie gazet,opieka, cokolwiek) szczególnie w perspektywie panującego nam kryzysu? Jak wygląda taki pomysł z perspektywy osoby żyjącej tam i znającej warunki?
Jak znaleźć tego typu pracę?(ogłoszenia znajduję dla wykwalifikowanych pracowników typu spawacze, informatycy lub po duńsku wykraczającym poza moje umiejętności.)
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady i opinie...

Rydzyk _Ant

  • Gość
Odp: Prośba o poradę,opinię; praca dla niewykwalifikowanego
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lut 2009, 21:53:35 »
Jesli masz checi, zapal do pracy, jestes sumiennym pracownikiem to na pewno masz szanse. Firma, szczegolnie w dobie kryzysu, szuka cennych pracownikow a zwalnia niepotrzebnych. A taka, ktora tego nie robi, sama skazuje sie na przegrana.

A jesli chcesz zdobyc prace ... to najlepiej operowac stad. Wiadomo jak to jest z posrednikami. Na wlasna reke mozesz wysylac zapytania do roznych firm. Branza ogrodnicza nie wymaga specjalnych kwalifikacji, dla nich najwazniejsza cecha jest sprawnosc fizyczna i ... umiejetnosc myslenia - to akurat przydaje sie wszedzie :)

Znasz juz dunski w jakims stopniu - to +.

Najlepiej gdybys miala jakies oszczednosci - na start. Kawalerki ze spoldzielni sa naprawde tanie i dostepne w bardzo dobrym standardzie (2300dkk ze wszystkimi oplatami).
Jesli znajdziesz tutaj prace to szybko odrobisz to, co zainwestujesz. Nie tylko sie utrzymasz, ale tez sporo zaoszczedzisz.
Minimalna stawka w branzy ogrodniczej to 113,58 (koncowke moglem przeinaczyc) korony, co daje sredniomiesiecznie pensje w wysokosci 11 000dkk. Kto nie ryzykuje ten nie ma.

A jak wyjedziesz ... to pewnie juz do PL nie wrocisz  :-X

Rydzyk _Ant

  • Gość
Odp: Prośba o poradę,opinię; praca dla niewykwalifikowanego
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lut 2009, 21:55:24 »
11 000dkk oczywiscie na reke, przy zalozeniu, ze podatek placisz normalny, tj. 38% i kwota wolna "normalna" - bez ulg, tj. ok. 140 koron.

Offline Inga

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Prośba o poradę,opinię; praca dla niewykwalifikowanego
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lut 2009, 22:28:10 »
Bardzo dziękuję!
Bardzo podniosło mnie to na duchu!
Dowiedziałam się więcej niż podczas kilku godzinnego przeszukiwania Internetu.
Ale budzi to kolejne pytania...
Jak zdobyć mieszkanie ze spółdzielni? Po duńsku to jest andelslejlighed? Nawet nie wiedziałam o takiej opcji!
Branża ogrodnicza? Jedyne z czym się spotkałam to prace sezonowe od maja... Szukać tylko na Jutlandi?

Rydzyk _Ant

  • Gość
Odp: Prośba o poradę,opinię; praca dla niewykwalifikowanego
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lut 2009, 22:37:39 »
Branza ogrodnicza jest bardzo rozwinieta na FYN.

Spoldzielnie to: boligforening - wykaz dostepnych - http://centrumbolig.dk/

Zeby ubiegac sie o mieszkanie nalezy zapisac sie do spoldzielni - ok.150dkk i zaplacic 200dkk. Oni przysylaja oferte mieszkania, na ktorej widoczne jest miejsce na liscie do tego mieszkania. Jesli ktos chce wynajac dane mieszkanie (mozna w miedzyczasie obejrzec) to daje im znac. Mieszkanie wynajma Tobie jesli na lisscie dojdziesz do miejsca 1-go. Jesli jestes 1-a na liscie to masz najlepsza pozycje wyjsciowa.
W przeciagu 3 tygodni od zapisania sie do spoldzielni dostalem ok. 7 ofert na kwalerke, 2 oferty na mieszkanie 2-pokojowe (koszt ok. 4000dkk ze wszystkimi oplatami) a po 2 tygodniach ubiegania sie o kawalerke bylem juz 1-y na liscie. Dlaczego tak krotko - wszystko zalezy od lokalizacji.

Dobranoc :)

Rydzyk _Ant

  • Gość
Odp: Prośba o poradę,opinię; praca dla niewykwalifikowanego
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lut 2009, 22:43:49 »
A ... jest jeszcze kaucja, ktora wynosi ok. 4000dkk (www.oab.dk - w tej spoldzielni). Wyzywienie - w 1000-1500dkk powinnas sie zmiescic. Ale jesli jest praca to naprawde o utrzymanie sie nie ma co sie martwic.

A kaucja "spoldzielniana" to nic w porownaniu z mieszkaniami prywatnymi, gdzie czasami ustalaja kaucje na poziomie 6 x czynsz. Raz ogladalem kawalerke - wszystkie oplaty to 3900dkk a do tego 21000dkk kaucji  :o

ntt

  • Gość
Odp: Prośba o poradę,opinię; praca dla niewykwalifikowanego
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lut 2009, 23:45:01 »
Rydzyk, co Ty pleciesz? Że jak dziewczyna wyjedzie to nie wróci???
A dlaczego...?  Bo Dania TAKA cudowna? Nie zachłysnąłeś się trochę? Wiesz,jaki teraz W Dk jest kryzys?????????

W firmach, w których nikt wcześniej pracować nie chciał, teraz leży po tysiąc podań.. Wesoło nie jest,pracę znalezc trudno-a duński, jasne,ale trzeba umieć się posługiwać-a nie tylko znać podstawy..

poloniainfo.dk

Odp: Prośba o poradę,opinię; praca dla niewykwalifikowanego
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lut 2009, 23:45:01 »

Klingon

  • Gość
Odp: Prośba o poradę,opinię; praca dla niewykwalifikowanego
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lut 2009, 23:58:12 »
Duzo ludzi jest zwalnianych a wsrod Dunczykow niemoralne jest siedzenie na bezrobociu jezeli moga znalezc prace i dlatego jej szukaja. Latwiej powinno byc z pracami tymczasowymi.

Rydzyk_Ant

  • Gość
Odp: Prośba o poradę,opinię; praca dla niewykwalifikowanego
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lut 2009, 18:11:10 »
Nie, nie zachlysnalem sie w ogole. Ale jak mam wrocic do PL (praca biurowa) i zarabiac 1/4 tego co tutaj (praca fizyczna) to dziekuje, bo nie wiem czy by mi wowczas starczylo na jedzenie :(

Jak juz pisalem, nie wiem jaka ona jest osoba, ale jesli ktos jest rozumny i pracowity to prace na pewno znajdzie.

Kryzys? Jaki kryzys? Ja nie odczuwam w ogole kryzysu a o prace sie nie martwie, bo wiem, ze jestem ostatnia osoba, z ktora chcieliby sie rozstac. I nie sa to zadne przechwalanki!!! ... zwykle zdanie sobie sprawy z tego w jakim sie jest polozeniu. Jak pracownik jest cenny dla pracodawcy to go nie zwolnia :)

Do odwaznych (i znajacych swoje mocne strony) swiat nalezy.


ntt

  • Gość
Odp: Prośba o poradę,opinię; praca dla niewykwalifikowanego
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Lut 2009, 16:55:02 »
Oj, znam dwóch takich, co mówili,jak Ty. Jacy cenni dla firmy byli!
Teraz są bez pracy.

Zbyt pewny siebie jesteś.

r

  • Gość
Odp: Prośba o poradę,opinię; praca dla niewykwalifikowanego
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Lut 2009, 17:07:32 »
a branza  ogrodnicza  to gdzie

poloniainfo.dk

Odp: Prośba o poradę,opinię; praca dla niewykwalifikowanego
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Lut 2009, 17:07:32 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9344
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17116
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 26648
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 14479
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja
PRACA W Q VIKAR Horsens, Dania

Zaczęty przez ARTI6867Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12972
Ostatnia wiadomość 21 Kwi 2014, 14:30:04
wysłana przez ARTI6867