poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: "zapłacę za pomoc"...  (Przeczytany 64497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Maj 2011, 21:53:05 »
 ;D  ;D  ;D  ;D
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline lucyna1975

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Maj 2011, 22:24:48 »
Wybaczcie ten ostatni raz "Jesteś głupia i walnięta ale zawsze uśmiechnięta " 

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Maj 2011, 22:35:25 »
Wybaczcie ten ostatni raz "Jesteś głupia i walnięta ale zawsze uśmiechnięta " 

To juz uderzenie ponizej pasa :o

ale analizujactwoja wypowiedz: ,,,,,Można być mądrym nie przeczytawszy ani jednej książki; wierząc zaś we wszystko, co jest napisane w książkach, nie można nie być głupcem,,,,,,

to jest w niej duzo prawdy i dlatego trudni mi zrozumiec, ze tak ostro cie zaatakowano.

Nie watpie, ze sa osoby madres, ktore nie przeczytaly ani jednej ksiazki. Madre zyciowo, madre w inny sposob niz my rozumiemy madrosc.
Wierzac bezkrytycznie, slepo we wszystko co napisano w ksiazkach jest sie moze nie tyle glupcem ale bardzo naiwnym .


tylda

  • Gość
Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Maj 2011, 22:58:59 »
To juz uderzenie ponizej pasa :o

ale analizujactwoja wypowiedz: ,,,,,Można być mądrym nie przeczytawszy ani jednej książki; wierząc zaś we wszystko, co jest napisane w książkach, nie można nie być głupcem,,,,,,

to jest w niej duzo prawdy i dlatego trudni mi zrozumiec, ze tak ostro cie zaatakowano.

Nie watpie, ze sa osoby madres, ktore nie przeczytaly ani jednej ksiazki. Madre zyciowo, madre w inny sposob niz my rozumiemy madrosc.
Wierzac bezkrytycznie, slepo we wszystko co napisano w ksiazkach jest sie moze nie tyle glupcem ale bardzo naiwnym .



Roga, zadziwiasz mnie.
To roztargnienie, czy chwilowa utrata umiejętności czytania ze zrozumieniem?
Skoro zabrałeś głos, zadaj sobie trud i przejrzyj wątek.
Może zauważysz, w jakim kontekście został zacytowany (bez podania autora, ale to zapewne nieistotny szczegół wg cytującej) w/w tekst, który tak wnikliwie analizujesz.
I kto kogo atakował.
Mnie oczywiście takie ataki bawią, ale skoro tak sierioznie się zabrałeś do analiz, spróbuj to zrobić rzetelnie.
Nawet nie marzę, że zrezygnujesz przy tym z mentorskiego tonu, bo realizm to moje drugie imię;)
Po prostu spróbuj trzymać się faktów.

Offline lucyna1975

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Maj 2011, 05:45:47 »
To juz uderzenie ponizej pasa :o

ale analizujactwoja wypowiedz: ,,,,,Można być mądrym nie przeczytawszy ani jednej książki; wierząc zaś we wszystko, co jest napisane w książkach, nie można nie być głupcem,,,,,,

to jest w niej duzo prawdy i dlatego trudni mi zrozumiec, ze tak ostro cie zaatakowano.

Nie watpie, ze sa osoby madres, ktore nie przeczytaly ani jednej ksiazki. Madre zyciowo, madre w inny sposob niz my rozumiemy madrosc.
Wierzac bezkrytycznie, slepo we wszystko co napisano w ksiazkach jest sie moze nie tyle glupcem ale bardzo naiwnym .


To już uderzenie poniżej pasa :o  Tu się nie zgodzę to dostosowanie do  poziomu odbiorcy (@ae@) to już powinna zrozumieć, a z całą resztą zgadzam się w100%

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Maj 2011, 06:39:14 »
 ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

[Posted on: 03 Maj 2011, 06:28:35]

;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Roga: nie chodzi o cytat sam w sobie, cytatów sa miliony i zawsze mozna cos dla siebie znalezc.

Chodzi o "internetowa" madrosc", brak samodzielnej, wlasnej mysli, czegos od siebie, czegos co ktos sam wymyslil, do czego samemu sie doszlo, internet jest duzy i cierpliwy. Dawniej, dawno, dawno temu trzeba bylo znalezc ksiacke, przeczytac ja i znalezc "mysl", dzisiaj wystarczy www.cytaty.eu poszukac odpowiedniej kategorii np: zycie, ksiazki, kobiety i hopsa mozna udawac oczytana, inteligetna osobe. To to  mnie smieszy i kojarzy mi sie z nizszymi klasami podatawówki.

W jednym poscie "piekny" cytat Tolstoja w nastepnym "Jesteś głupia i walnięta ale zawsze uśmiechnięta" dowodzi wspanialego opanowania przycisków ctrl+c i niczego wiecej
 To mnie tak rozbawia i smieszy ale posmiac sie zawsze mozna  ;D

Kan man ikke være til noget kan man altid være til grin... ;D
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Maj 2011, 11:29:56 »
Watek zaczal sie ciekawie, grozila nawet powazna dyskusja doroslych ludzi, ale wlaczyla sie do niego mala dziewczynka i wtedy skrecil do piaskownicy. A wy, zamiast ja zignorowac zaczeliscie walke na wiaderka i lopatki.
Proponuje wrocic do tematu i normalnie ze soba dyskutowac :)

poloniainfo.dk

Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Maj 2011, 11:29:56 »

Offline lucyna1975

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Maj 2011, 20:29:34 »
;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

[Posted on: 03 Maj 2011, 06:28:35]


Roga: nie chodzi o cytat sam w sobie, cytatów sa miliony i zawsze mozna cos dla siebie znalezc.

Chodzi o "internetowa" madrosc", brak samodzielnej, wlasnej mysli, czegos od siebie, czegos co ktos sam wymyslil, do czego samemu sie doszlo, internet jest duzy i cierpliwy. Dawniej, dawno, dawno temu trzeba bylo znalezc ksiacke, przeczytac ja i znalezc "mysl", dzisiaj wystarczy www.cytaty.eu poszukac odpowiedniej kategorii np: zycie, ksiazki, kobiety i hopsa mozna udawac oczytana, inteligetna osobe. To to  mnie smieszy i kojarzy mi sie z nizszymi klasami podatawówki.

W jednym poscie "piekny" cytat Tolstoja w nastepnym "Jesteś głupia i walnięta ale zawsze uśmiechnięta" dowodzi wspanialego opanowania przycisków ctrl+c i niczego wiecej
 To mnie tak rozbawia i smieszy ale posmiac sie zawsze mozna  ;D

Kan man ikke være til noget kan man altid være til grin... ;D
Tak od siebie to poproszę o tłumaczenie    "trzeba było znalezc ksiacke " oraz "z nizszymi klasami podatawówki" a najlepiej całość tego narzecza .Choć z drugiej strony wygląda to raczej na analfabetyzm wtórny lub tylko braki w uzębieniu.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Maj 2011, 20:36:18 »
Lucynko polecam post Juty.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline lucyna1975

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Maj 2011, 20:52:49 »
Dziękuje  ;) tyle że ona też używa jakiejś gwary.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Maj 2011, 21:55:10 »
...Skąd wśród Polaków takie pomysły? Osobiscie myślę, że duży wpływ ma polska fascynacja kapitalizmem (szczególni wresją amerykańską). Ludzie uczą się kombinować za wszelką cenę, liczy się tylko indywidualana korzyść, no i nie ma żadnych granic w tym, co można sprzedać, bo przecież kapitalizm opiera się na dobrowolnych transakcjach, nikt nikogo do niczego nie zmusza, jeśli ktoś jest w potrzebie i gotowy jest zapłacić za pracę, a ktoś inny może mu zaoferować taki interes, to jaka w tym szkoda? Każdy przecież korzysta. I ludzie w taki sposób rozumują....

Zastanawia mnie skad ta fascynacja? Wyssana z mlekiem matki? Nauczona w szkole? Przez? Nauczycieli po studiach? TV? Skad biora sie idealy tych sprzedajacych prace?
Co dzieje sie ze spoleczenstwem które rozwija sie tylko w jednym kierunku: ekonomia, co z reszta? Etyka?Demokracja? Tolerancja? Poczucie wspólnoty narodowej - nie mylic ze wspólnota religijna?

Amerykanski kapitalizm to jedno, poczucie dumy bo jest sie amerykaninem to drugie, znam wielu Polaków którzy sa dumni ze mieszkaja/zyja w USA. Moze czyms sie tam "za wielka woda" zarazili?
Skad ta polska nienawisc do wszystkiego co jest inne, ma inne zdanie, inne przekonania, inny system podatkowy  :)? Inne to zle? Tylko ja jestem madry, dobry, tylko moja prawda/poglad/religia jest sluszna?
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Maj 2011, 22:30:37 »
"Amerykanski kapitalizm to jedno, poczucie dumy bo jest sie amerykaninem to drugie, znam wielu Polaków którzy sa dumni ze mieszkaja/zyja w USA. Moze czyms sie tam "za wielka woda" zarazili?
Skad ta polska nienawisc do wszystkiego co jest inne, ma inne zdanie, inne przekonania, inny system podatkowy  Uśmiech? Inne to zle? Tylko ja jestem madry, dobry, tylko moja prawda/poglad/religia jest sluszna?"

@æ@...wiesz jak to sie nazywa "polska zaściankowość" albo "zaścianek" takie "duszenie sie we wlasnym...sosie"

A ja jestem dumna ze mieszkam w Danii  :) chyba tez sie czyms zarazilam,nie... ja juz jestem skażona  ;)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Maj 2011, 13:44:58 »
Roga, zadziwiasz mnie.
To roztargnienie, czy chwilowa utrata umiejętności czytania ze zrozumieniem?
Skoro zabrałeś głos, zadaj sobie trud i przejrzyj wątek.
Może zauważysz, w jakim kontekście został zacytowany (bez podania autora, ale to zapewne nieistotny szczegół wg cytującej) w/w tekst, który tak wnikliwie analizujesz.
I kto kogo atakował.
Mnie oczywiście takie ataki bawią, ale skoro tak sierioznie się zabrałeś do analiz, spróbuj to zrobić rzetelnie.
Nawet nie marzę, że zrezygnujesz przy tym z mentorskiego tonu, bo realizm to moje drugie imię;)
Po prostu spróbuj trzymać się faktów.
Bardzo mnie cieszy ze Cie zadziwiam.
Zwroc tylko uwage, ze wypiedz Lucyny1975 "jestes glupia i walnieta....." ocenilem jako uderzenie ponizej pasa.
Zainteresowala mnie jedynie wypowiedz Lunyny1975 dotyczaca madrosci ludzi, ktorzy nie przeczytli nawet jednej ksoazki czy tez glupoty osob, ktorzy slepo wierza we wsztstko co przeczytali. I tylko na ten temat sie wypowiedzialem - prawda?. A wlasnie ta jej wypoweidz/cytat spowodowal bardzo ostra krytyke.
Wszystko jest OK, jezelo uwazasz, ze nie jest tak jak ja uwazam - dlaczego mialoby tak nyc? Ale nie probuj szukac dziury w calym - bo temat juz jest przedziurawiony.
A odnosnie mentorskeigo tonu -to zdaje on czesto egzamin, rowniez jezeli ton ten jest stosowany wobec mnie.

Offline marcinsen

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: +0/-0
  • http://strangerincopenhagen.blogspot.com/
Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Maj 2011, 16:47:38 »
A może zostawić te przepychanki, nic nie wnoszą do niczego i porozmawiać o sposobach w jaki polscy emigranci mogliby ułatwić sobie życie w Danii? Myślę, że stworzenie większej sieci wymiany informacji i samopomocy mogłoby pomóc wielu osobom i dać początek jakiejś namiastce społeczności. Są nacje, którym się to udaje, dlaczego więc nie Polakom? Nie mamy chyba jekiejś skazy genetycznej  ;)

Dla inspiracji z całego serca polecam ten tekst dawnego polskiego aktywisty, Edwarda Abramowskiego, Związki przyjaźni.

Fragment:

"Związki przyjaźni" wyobrażam sobie jako związki sąsiedzkie, których zadaniem jest pomoc wzajemna we wszystkiem. Dla człowieka, który doń należy, Związek powinien stać się jakby wielką rodziną. Uprzytomnijmy sobie, wiele zdarza się w życiu wypadków, kiedy pomoc ludzi otaczających, sąsiadów, nawet pomoc chwilowa i dorywcza, rozstrzygać może o losach całego istnienia, jednostki i rodziny; pomoc gospodarska w wypadkach choroby, pożaru, lub innej klęski; zaopiekowanie się dziećmi opuszczonemi; czasowa zapomoga pieniężna; opłata szkoły; ochrona moralna przed nałogiem pijaństwa; pomoc w sporach i zatargach; pomoc prawna; ujęcie się w razie krzywdy ze strony pracodawcy; ratowanie przed lichwą, itd. Zadania czynności obrończej i pomocniczej Związku trudno jest nawet wyliczyć, gdyż samo życie człowieka, zarówno na wsi jak i w mieście, nasuwa jak najbardziej różnorodne okoliczności, kiedy pomoc innych ludzi byłaby często decydująca i zbawienna."

Osobiście myślę, że cynizm i egoizm nie musi być podstawą dojrzałości, a już na pewno w tak ciężkich warunkach, jak emigracja, ludzie powinni zdać sobie sprawę, że o wiele więcej mogą osiągnąć wspólnym działaniem, samopomocą, niż cwaniactwem i samolubstwem (i proszę, nie zaczynajcie znowu dyskusji o samolubstwie, bo to nie jest główny temat:)).

Jeśli u kogoś te słowa mają jakiś oddźwięk, to można pomyśleć i porozmawiać nad jakimiś praktycznymi działaniami. Niekoniecznie w sieci, bo jak widać łatwo można zejść z tematu i zacząc po prostu docinać. Jeśli byłoby więcej osób zainteresowanych wspólnym dzialaniem, można by się było gdzieś spotkać, przy piwku i muzyce:)

tylda

  • Gość
Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Maj 2011, 17:12:24 »
Bardzo mnie cieszy ze Cie zadziwiam.
Zwroc tylko uwage, ze wypiedz Lucyny1975 "jestes glupia i walnieta....." ocenilem jako uderzenie ponizej pasa.
Zainteresowala mnie jedynie wypowiedz Lunyny1975 dotyczaca madrosci ludzi, ktorzy nie przeczytli nawet jednej ksoazki czy tez glupoty osob, ktorzy slepo wierza we wsztstko co przeczytali. I tylko na ten temat sie wypowiedzialem - prawda?. A wlasnie ta jej wypoweidz/cytat spowodowal bardzo ostra krytyke.
Wszystko jest OK, jezelo uwazasz, ze nie jest tak jak ja uwazam - dlaczego mialoby tak nyc? Ale nie probuj szukac dziury w calym - bo temat juz jest przedziurawiony.
A odnosnie mentorskeigo tonu -to zdaje on czesto egzamin, rowniez jezeli ton ten jest stosowany wobec mnie.


Roga, szkoda, że nie zainteresował Cię kontekst użycia tego cytatu (bo to był cytat, choć nie został przywołany autor, a nie wypowiedź własna).
Czytanie ze zrozumieniem polega bowiem na czytaniu tekstu w kontekście w jakim został napisany, a nie na analizie wyrwanych z niego fragmentów czy pojedynczych zdań.
Naprawdę nie wiesz, czego dotyczyła krytyka z jaką spotkała się ta wypowiedź (czyli cytat+kontekst w jakim został użyty+dodatkowy komentarz) i następne wypowiedzi tej samej osoby?
Skoro nie chce Ci się przejrzeć wątku, podpowiem Ci: dotyczyła sposobu w jaki ich autorka próbowała polemizować z pozostałymi uczestnikami tego wątku.

Co do nadużywania przez Ciebie mentorskiego tonu - rzeczywiście sądzisz, że się sprawdza? Bo moim zdaniem nie bardzo.
Ale widać taki masz pomysł na swój forumowy image.
Pozwolę sobie jednak na odnotowanie wyraźnej eskalacji w tym zakresie - ciekawe jest obserwowanie tego procesu:)

Ponieważ nie widzę szans na spokojną dyskusję na temat, który wywołał marcinsen, kończę swój udział w tym wątku.

poloniainfo.dk

Odp: "zapłacę za pomoc"...
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Maj 2011, 17:12:24 »

 

'vikary" raz jeszcze..

Zaczęty przez liliaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 13468
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2008, 19:49:09
wysłana przez Klingon
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9611
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:54:57
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9637
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:58:46
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Odense

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 10149
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 14:01:19
wysłana przez maciej12345
C.V po angielsku prosze o pomoc

Zaczęty przez nutka1984Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9311
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2012, 13:17:19
wysłana przez galernik