poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Warto rozmawiać o Polsce  (Przeczytany 30730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tylda

  • Gość
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #60 dnia: 10 Maj 2011, 18:33:33 »
a ja myslalem, ze Polska to demokratyczny kraj, gdzie obywatele kraju w demokratyczny sposob wybieraja swoich reprezentantow, powierzajac im zarzadzanie swoim krajem. A moze sie pomylilem ?

Nie pomyliłeś się.
Polskim problemem są Ci, którzy demokrację traktują, jak babcia Pawlaczka sądowe wyroki ("sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie!").


[Posted on: 10 Maj 2011, 18:29:37]

Zgadzam sie z Toba turbo.Mlodzi sa zawiedzeni brak perspektyw i niespelnione obietnice oraz nadzieje jakie pokladali w tym rzadzie spelzly na niczym.Brak pracy i wszechobecna beznadzieja rodzi agresje ,ktora musi gdzies ujsc


Castello, wracaj do Polski, zagłosuj w wyborach i ponieś konsekwencje swego wyboru.
A nie mędrkuj zza granicy.
A z ciekawości spytam: jak w Danii stracisz pracę, weźmiesz w garść bejzbola i pójdziesz dawać upust swoim frustracjom?
No, chętnie to zobaczę.

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Maj 2011, 19:46:50 »
Turbo, już Ty lepiej nie turbuj swojej ogolonej kibolskiej głowy sytuacją w Polsce.
A skoro tak się zapatrzyłeś w arabskie rewolucje, nic prostszego - śmigaj tam i posmakuj demokracji w arabskim wydaniu.




Castello, wracaj do Polski, zagłosuj w wyborach i ponieś konsekwencje swego wyboru.
A nie mędrkuj zza granicy.
A z ciekawości spytam: jak w Danii stracisz pracę, weźmiesz w garść bejzbola i pójdziesz dawać upust swoim frustracjom?
No, chętnie to zobaczę.

oj Tylda, Tylda jaka ty jesteś płytka w swoim światopoglądzie (Impos animi). Skąd w twoich wypowiedziach tyle agresji nie możesz spokojnie podjąć dyskusji typu "ok ale ja uważam że..."  ???
a na powracając do tematu:
Mylisz się nawet nie wiesz jak bardzo ponieważ,
po pierwsze nie jestem kibolem,
po drugie nie mam ogolonej głowy,
po trzecie "Arabska wiosna ludu" tego sformułowania użyłem jako przenośni mając na myśli nie walkę narodu o wyzwolenie się od tyranii i izolacji a zryw narodowo-społeczny, czyli protest społaczeństwa na nieudolne rządy ludzi którzy zostali wybrani by dbać o lepsze jutro całego narodu, ludzi których obietnice przedwyborcze jak się okazuje to fikcja polityczna. Jak teraz wygląda Polska polityka na dzień obecny?
"im większe koryto tym świnia głośniej kwiczy by przypadkiem nikt inny nie mógł tego koryta jej zabrać." a taka na marginesie to też taka przenośnia gdybyś nie zauważyła.
i na przyszłość nie obrażaj innych jak nie jesteś pewna o czym piszą, bo to bardzo nie grzeczne.

tylda

  • Gość
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Maj 2011, 22:29:15 »


oj Tylda, Tylda jaka ty jesteś płytka w swoim światopoglądzie (Impos animi). Skąd w twoich wypowiedziach tyle agresji nie możesz spokojnie podjąć dyskusji typu "ok ale ja uważam że..."  ???
a na powracając do tematu:
Mylisz się nawet nie wiesz jak bardzo ponieważ,
po pierwsze nie jestem kibolem,
po drugie nie mam ogolonej głowy,
po trzecie "Arabska wiosna ludu" tego sformułowania użyłem jako przenośni mając na myśli nie walkę narodu o wyzwolenie się od tyranii i izolacji a zryw narodowo-społeczny, czyli protest społaczeństwa na nieudolne rządy ludzi którzy zostali wybrani by dbać o lepsze jutro całego narodu, ludzi których obietnice przedwyborcze jak się okazuje to fikcja polityczna. Jak teraz wygląda Polska polityka na dzień obecny?
"im większe koryto tym świnia głośniej kwiczy by przypadkiem nikt inny nie mógł tego koryta jej zabrać." a taka na marginesie to też taka przenośnia gdybyś nie zauważyła.
i na przyszłość nie obrażaj innych jak nie jesteś pewna o czym piszą, bo to bardzo nie grzeczne.

Turbo,
po pierwsze, wytykasz mi niezrozumienie, że użyłeś przenośni - sam natomiast nie zauważyłbyś jej, nawet gdyby Cię w d... ugryzła.
Skąd niby mam wiedzieć jaką nosisz fryzurę? Skąd mam wiedzieć, czy kibicujesz jakiejś drużynie?
Jednak na podstawie Twego posta mogę stwierdzić, że prezentujesz typowo kibolskie myślenie. Co zresztą potwierdziłeś w kolejnym poście.
Kibolstwo to nie tylko czynny udział w zbiegowiskach pseudokibiców, ale także rodzaj mentalności (wyjaśniam, na wypadek,  gdybyś do tej pory nie zrozumiał).
Populizm, czy też uleganie mu, to znak firmowy politycznego kibolstwa.  I Ty jesteś tego żywym przykładem tutaj.
Świadczy o tym Twoje naiwne wyobrażenie na temat rewolt w krajach arabskich, a także "charakterystyka" polskiej polityki, którą byłeś uprzejmy "sformułować".
Po drugie, wyciągasz pochopne wnioski co do mojej płci.
Idż więc i zarabiaj korony, a o ojczyznę nie turbuj się. Świetnie sobie bez Ciebie poradzi.

ps. zanim spróbujesz obrazić kogoś przy użyciu łaciny, popracuj nad poprawnością języka ojczystego.
Bo jak byś się nie spinał, wychodzi komicznie.
No chyba, że wolski jest Twoim ojczystym językiem, wówczas przepraszam;)

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #63 dnia: 13 Lip 2011, 09:02:43 »
W miejscowości Ballymena w Irlandii Płn. zaatakowano imigrantów z Polski i Słowacji - poinformowała telewizja Ulsteru powołując się na źródła policyjne.

W niedzielę nad ranem w okna domu, w którym mieszkali Polacy oddano strzały z broni palnej, ale nikt nie odniósł obrażeń.
W poniedziałek w nocy podłożono ogień pod drzwiami frontowymi prywatnego mieszkania w dzielnicy Harryville. Zmusiło to rodzinę trojga Słowaków z małym dzieckiem do ratowania się ucieczką przez okno na piętrze.

Policja ogłosiła, że traktuje oba ataki jako przejaw zbrodni motywowanej nienawiścią rasową.
__________________________________________________________________________________________________________

>>Dopóki jesteś potrzebny,płacisz należne podatki,uczestniczysz w życiu społecznym jest OK,jak skończy sie praca,jesteś już nie potrzebny to taki przysłowiowy wrzód na d...e.Dlatego teraz piszę do was Polaków walczmy o swoją ojczyznę nie oddawajmy jej w obce ręce abyśmy mogli bezpiecznie wrócic do domu,żebyśmy i my nie zostali potraktowani w sposób "murzin zrobił swoje murzyn może odejśc".

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #64 dnia: 13 Lip 2011, 11:07:39 »
Jeni: zapominasz o jednym. Na jakiej zasadzie przebywajatutaj obywatele innych krajow Unii. Na zasadzie swobodnego przemieszczania sie sily roboczej na obszarze EU, to znaczy pobyt wzwiazku z wykonywaniem pracy. A wiec zasada "murzyn zrobil swoje, murzyn moze odejsc" jest jak uzasadniona i zgodna z obowiazujacymi przepisamu, jakie miedzy innymi ratyfikowala i Polska i Dania oraz pozostale kraje  Unii. Rzadko sie nad tym zastanawiamy, ale taka jest prawda. Maqsz prace, potrafisz sobie ja znalezc -
wszystk ow porzadku, ale nie stawiajmy wymagan, ze wszystko sie nam nalezy, tylko dlatego, ze jestesmy polakami i laskawie tutaj przyjezdrzamy. A teraz, jak zwykle, zdaje sobie sprawe ze prowokuje "patriotow" - ale to wedlug mnie to zdrowa prowokacja.   

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #65 dnia: 13 Lip 2011, 14:53:20 »
 ;) sa tacy?
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #66 dnia: 13 Lip 2011, 20:08:01 »


Policja ogłosiła, że traktuje oba ataki jako przejaw zbrodni motywowanej nienawiścią rasową.

Czyli wiedzą kto to zrobił tylko jeszcze nie ujęli sprawcy  :( Roga łobuzie nie prowokuj bo znowu będziesz miał problemy z ciśnieniem ;)

poloniainfo.dk

Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #66 dnia: 13 Lip 2011, 20:08:01 »

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #67 dnia: 13 Lip 2011, 22:02:01 »
Roga
A teraz, jak zwykle, zdaje sobie sprawe ze prowokuje "patriotow" - ale to wedlug mnie to zdrowa prowokacja.   

;) sa tacy?


ano jest taki jeden...samozwaniec :D

inna

  • Gość
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Lip 2011, 08:28:08 »
Wiem ze temat odbiega troche ale to tak szybko bo praca wola. Dzis przegladajac prase dunska przeczytalam ten art. To jakas paranoja

http://www.bt.dk/krimi/voldelige-asylansoegere-sendt-paa-luksusferie


Moze tez pokaze swoje rogi i wysla mnie na ferie  ;D ;D ;D ;D

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Lip 2011, 09:05:14 »
Ciekawe czy używki i panienki też są gwarantowane :D :D Jak all inclusive to all inclusive :D

Offline CHOINA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Lip 2011, 09:19:22 »
Coś chyba przesadzają z tymi sumami . Prawie jeden milion za 3 tyg feri ? Jakaś extra FAKTURKA pewnie poszła w ruch i TAK

oto własnie , nam się robi kryzys w tym kraju   

Ps. Ale z własnego doswiadczenia powiem wam , ze troche AGRESJI  nigdy w tym kraju nigdy nikomu nie 

zaszkodziło ..............baaaaaaaa

nawet i na swoim wychodziłes .........................................   :D   :D   :D 

poloniainfo.dk

Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Lip 2011, 09:19:22 »

 

skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15155
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8860
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7255
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 34782
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Praca w Danii choroba w Polsce !!!!!

Zaczęty przez innaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11631
Ostatnia wiadomość 13 Sty 2011, 12:39:24
wysłana przez @ae@