poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: KONTROLE GRANICZNE  (Przeczytany 160772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Maj 2011, 16:39:24 »
Jak Dania wyjdzie z EU to zapłacisz cło ,a na razie to celnik może ci powiedzieć szerokiej drogi jak i było w moim przypadku. A wyobrażacie sobie Danie poza EU zamknięte granice wizy dla Duńczyków, cło na towary w obie strony  ::) zadupie euroskandynawii z perspektywą padaczki w najbliższej dekadzie .Za to już widzę reklamę Netto w Polsce "W naszych sklepach 99% produktów pochodzi z polski". EU poradzi sobie bez Danii a co zrobią Duńczycy może afgift na rowery  ;D .To tyle na temat wyjścia Danii z EU. 

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Maj 2011, 17:36:44 »
Vordingborg,
Uspokoj sie, norwedzy sa poza EU i nie musza miec wiz do europejskich panstw, tak tez bylo z dunczykami przed 1972 wizy byly na pewno potrzebne do panstw socjalistycznych.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Maj 2011, 17:38:58 »
Do krott:

Spokojnie, nie zrozumiales ironii w moim poscie.
Chodzilo mi o "przyczepia sie" tak jakby przyczepianiem sie bylo pilnowanie zeby wszyscy przestrzegali panujacego prawa :-)

O podatkach nic nie wiem.


Irlandia jest w EU a nie jest w Schengen, i zyja, i jakos sobie radza... :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline mmdk

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Maj 2011, 20:39:30 »
Witam

Ciekawe to bedzie jak ktos kupil dom i chce przywiezc sobie np z Polski materialy budowlane,meble itd. W ramach Unii jest zasada o swobodnym przeplywie materialow wiec zadnego cla ani podatku nie trzeba bedzie placic oczywiscie jesli wszystko jest na prywatny uzytek a nie na handel.

tylda

  • Gość
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Maj 2011, 21:20:58 »
Witam

Ciekawe to bedzie jak ktos kupil dom i chce przywiezc sobie np z Polski materialy budowlane,meble itd. W ramach Unii jest zasada o swobodnym przeplywie materialow wiec zadnego cla ani podatku nie trzeba bedzie placic oczywiscie jesli wszystko jest na prywatny uzytek a nie na handel.

Z igły widły - typowo polska dyskusja.
Dania zamierza wprowadzić kontrole graniczne, a nie występuje z UE.
Pytanie, czy uda się wladzom duńskim wybronić przed zarzutami o łamaniu Układu z Schengen.
Moim zdaniem tak, o ile dobrze rozumiem zapowiedzi dotyczące charakteru tych kontroli.

Offline Roxx

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: +0/-0
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Maj 2011, 16:33:57 »
http://www.24.dk/article.jsp?articleId=11766
Chyba najbardziej wkurzeni na to wszystko są Niemcy. Na początku artykułu o zawyżaniu cen wynajmu dla Niemców czyli jawnej dyskryminacji(po raz kolejny wychodzi to o czym mówiłem) a dalej o reakcji niemieckich mediów na wprowadzenie kontroli

[Posted on: 15 Maj 2011, 16:30:14]

Najbardziej surowe przepisy???????????
Gosciu o czym ty piszesz?????
I to moze z tego powody jest prawie tyle obcokrajowcow w Danii co samych Dunczukow?
A to ze Eu im nie pasuje to akurat doskonale rozumiem (mnie tez nie). To najbardziej biurokratyczny i kosztowny zwiazek na ziemi ktory debaruje o ogórkach i ich skrzywieniach itd..


O tym piszę
http://polonia.dk/news/show/10827
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dania-przywraca-kontrole-na-swoich-granicach,1,4289932,wiadomosc.html
"Duńskiej Partii Ludowej, współpracującej z mniejszościowym liberalno-konserwatywnym rządem, udało się, dzięki swej kluczowej roli w Folketingu (ma 25 posłów w liczącym 179 miejsc parlamencie) wzmocnić politykę w dziedzinie bezpieczeństwa, a zwłaszcza imigracji; w Danii obowiązują pod tym względem najsurowsze przepisy w Europie."

Offline AgaZG

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Maj 2011, 17:28:57 »
Tak sobie czytam i czytam.....i dzięki Bogu, że chcą to zrobić!!!!
I tylko ci, którzy mają coś na sumieniu boją się i psioczą na te zmiany. Spytajcie co myślą o tym normalni ludzie, ludzie, którzy mają dzieci i chcą czuć się bezpiecznie w Danii.
Spytajcie się tych co płacą wysokie podatki - czy im to odpowiada? A wam? Jakie są korzyści z tych wysokich podatków teraz, a jakie byłyby gdyby nie było...... sami sobie odpowiedzcie.....

poloniainfo.dk

Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Maj 2011, 17:28:57 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #52 dnia: 15 Maj 2011, 18:12:32 »
...Duńskiej Partii Ludowej, współpracującej z mniejszościowym liberalno-konserwatywnym rządem, udało się, dzięki swej kluczowej roli w Folketingu (ma 25 posłów w liczącym 179 miejsc parlamencie) wzmocnić politykę w dziedzinie bezpieczeństwa, a zwłaszcza imigracji; w Danii obowiązują pod tym względem najsurowsze przepisy w Europie."...

Do Roxx:
Dania to wolny kraj, wolno im uchwalac prawa, kontrole itd itp
Demokratycznie wybrany rzad i 4?  3? co do wielkosc partia polityczna, mówi ci to cos? To znaczy ze wiekszosc wyborców sobie tego wlasnie zyczy, a to czy sie to Niemcom, Polakom czy Kubanczykom podoba czy nie nie ma najmniejszego znaczenia.
Przypuszczam tez ze Dunczyków bardzo malo obchodzi co tam o nich pisza na jakiejs polskiej stronce internetowej.

Na tym wlasnie polega demokracja - rzady wiekszosci. Wygra inna konstelacja polityczna... moze zniesie kontrole a moze i nie...
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #53 dnia: 15 Maj 2011, 19:21:45 »
Hm może by podsunąć im pomysł żeby zażądali zwrotu Malmø od Szwecji. Duńczycy na pewno poprą pomysł, a jak Szwedzi wyłączą prąd to i ciemnoskórzy nielegalni emigranci też znikną (wieczorem)   :D. Stolice z powrotem do Vordingborg bo dlaczego cofać się o 50 lat   jak można od razu o 500   ;) powietrze będzie czyste.A i będziemy jeździć na Duńczykach,dlaczego  ???  bo wymienimy auta na osły. Tak to jest gdy kończy się kreatywne myślenie,a zaczyna populizm.

tylda

  • Gość
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #54 dnia: 15 Maj 2011, 19:29:10 »
Hm może by podsunąć im pomysł żeby zażądali zwrotu Malmø od Szwecji. Duńczycy na pewno poprą pomysł, a jak Szwedzi wyłączą prąd to i ciemnoskórzy nielegalni emigranci też znikną (wieczorem)   :D. Stolice z powrotem do Vordingborg bo dlaczego cofać się o 50 lat   jak można od razu o 500   ;) powietrze będzie czyste.A i będziemy jeździć na Duńczykach,dlaczego  ???  bo wymienimy auta na osły. Tak to jest gdy kończy się kreatywne myślenie,a zaczyna populizm.

Gdyby mój gość zaczął krytykować sposób urządzenia i funkcjonowania mojego domu, metody wychowawcze stosowane przeze mnie wobec moich dzieci, sposób gospodarowania przeze mnie finansami domowymi itp., prędko zostałby pożegnany przeze mnie z zapowiedzią, że nie jest u mnie mile widziany także w przyszłości.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #55 dnia: 15 Maj 2011, 20:19:13 »
Tyle że ja tu nie jestem gościem :)

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #56 dnia: 15 Maj 2011, 20:36:34 »
Jestes.

CPR to tylko nummer, kulturowo, historycznie, mentalnie jestesmy goscmi.  Moze nasze dzieci...a moze dopabuse wnuki...

 :)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

tylda

  • Gość
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #57 dnia: 15 Maj 2011, 20:42:21 »
Jestes.

CPR to tylko nummer, kulturowo, historycznie, mentalnie jestesmy goscmi.  Moze nasze dzieci...a moze dopabuse wnuki...

 :)


Może przez niedopatrzenie prawdę powiedział.
Może bardziej pasuje do niego intruz, ewentualnie natręt (zależy od okoliczności).

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #58 dnia: 15 Maj 2011, 21:09:45 »
i jedno i drugie do niego pasuje  :D

jeszcze raz przytocze

”Twój kraj - Twój wybór. Członkowie Duńskiej Partii Ludowej odczuwają dumę z Danii, kochają swoją ojczyznę i czują historyczną powinność ochrony kraju, narodu i duńskiej spuścizny. Za tą powinnością idzie konieczność zapewnienia silnej obrony i pewnych granic.”

Nie ma na co narzekac,przynajmniej bedzie jakis porzadek, powinni juz byli dawno to zrobic, przynajmniej troche mniej tej ”szumowiny” bedzie sie bez sensu krecic po Danii...a przy okazji troche pieniedzy wroci do panstwowej kasy

Tez mi pomysl zeby sie jeszcze Niemcami w Danii przejmowac, bo akurat wszczycy musza ”trzasc gaciami” bo Niemcy..phi ,tez mi cos, dobrze im tak...rozbestwili sie tutaj,najbardziej na Jylland ...i ciagle taka sama niemiecka gatka” wszystko byloby dobrze gdyby w Danii bylo wszystko po niemiecku” i nie tylko, najlepiej jakby na calym swiecie zapanowal ”niemiecki porzadek”  :P

a UE niech sie lepiej zajmie swoimi problemami, na przyklad Grecja   :(

Offline mjaworski8

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #59 dnia: 15 Maj 2011, 21:16:38 »
ludzie i ludziska kazdy kraj rzadzi sie swoimi konstytucjami a jesle jestes na terenie danego kraju,to przepraszam musisz nie to czy chcesz czy nie chcesz,musisz respektowac prawo danego kraju a Polak i tak obojetnie gdzie jest i co by soba nie reprezentowal i tak jest postrzegany jako pozer,zlodziej ... mozna gadac i gadac i tak to nic nie zmieni glosujcie na mnie na prezdenta RP to zmienie cos lub napcham sobie kieszenie a Polak i tak bedzie zawsze bity po dupie milego wieczoru i nastepnego nadchodzacego tygodnia

poloniainfo.dk

Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #59 dnia: 15 Maj 2011, 21:16:38 »

 

kontrole SKAT

Zaczęty przez SofiDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8176
Ostatnia wiadomość 26 Gru 2010, 22:10:33
wysłana przez Bulinka
Kontrole drogowe

Zaczęty przez Maja1216Dział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3753
Ostatnia wiadomość 25 Kwi 2012, 07:38:11
wysłana przez SGRW
Wzmozone kontrole samochodow na Zelandii

Zaczęty przez mala_z_AarhusDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4949
Ostatnia wiadomość 19 Lip 2008, 18:20:18
wysłana przez nikt2
Kontrole na granicach

Zaczęty przez szukamDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4734
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2020, 21:54:40
wysłana przez RybkaWillego
Nowe kontrole Skatu

Zaczęty przez marta_malgorzataDział Podatki

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 25085
Ostatnia wiadomość 19 Lis 2009, 21:21:10
wysłana przez jest.info