poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.  (Przeczytany 15002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« dnia: 13 Maj 2011, 05:23:52 »
Zwracam się do Was, Drodzy Forumowicze - zwłaszcza ci bardziej doświadczeni i obeznani, z prośba o pomoc.

Pół roku temu zamieszkaliśmy w domku na uboczu miasta. Zapłaciliśmy kaucję w wysokości 22.500 kr i mieliśmy żyć tutaj długo i radośnie.
Niestety, sprawy osobiste doprowadziły do tego, że umowa o najem owego domku została wypowiedziana wraz z końcem lutego, a w związku z tym, za parę dni, mamy się wyprowadzić ( w kontrakcie stoi, że 14 dni przed wygaśnięciem umowy ).

Przy momencie wprowadzenia się, dom był pomalowany i "nyistansat" ( choć tak naprawdę był jedynie malowany ). Raport został sporządzony i podpisany. Teraz wracamy do sprawy kaucji.

Ponieważ, ze względów jak wcześniej wspomniałem, dom przez większość czasu stał pusty, lub mieszkała w nim 1 osoba, a od momentu wprowadzenia się minęło dokładnie pół roku - jest nadal śnieżnobiało pomalowany, nie ma ani jednej smugi, kreski, cienia - czegokolwiek, co mogło by świadczyć, że nie był malowany 2 tygodnie temu.  Stan idealny.

Wracamy do sprawy kaucji. Zgłosiliśmy się z zapytaniem, czy i kiedy otrzymamy kaucję z powrotem, bowiem w obecnej sytuacji pieniądze są nam niezbędne. Napisałem też, że dom zostanie zwrócony w stanie idealnym, że ściany są śnieżnobiałe, a przez większość czasu nikogo w nim nie było ( rozwodzimy się ). Napisałem też, że okna zostaną umyte, a wszystko wypucowane.

I przyszła odpowiedź od właściciela, uwaga :

Hej
 Du får depositum efter fraflytning når vi har taget stlling til istandsættelse. Huset kan jo ikke være nymalet når i har beboet denne i ovet et halvt år. Vi kan jo ikke påstå noget sådant over for en ny lejer.
Hvis lejemålet afleveres meget pænt, vil jeg være med til at  vi forsøger at aftale med ny lejer, at I betaler halvdelen her til en almindelig istandsættelse som for maling udgør ca kr. 25.000,00 altså kr. 12.500,00.  Og denne så betaler  den andel ved fraflytning mod at overtage som beset.Er du interesseret heri? Hvis ja, så lad mig høre fra dig straks.
Jens


Dla niewtajemniczonych: "mogę nie malować domu, ale zapłacisz mi jak za połowę malowania, czyli 12.500,00 kr".

Jakaś totalna masakra - jedyne, co ciśnie mi się na usta, to " kreatywny rolnik", jak właściciela nazwał mój duński znajomy.

I teraz - co robić ?

Oddać dom wypucowany, nie dostając nic w zamian ? Czy mogę gdzieś szukać pomocy ? Myślałem o LLO ?

 



[Posted on: 13 Maj 2011, 05:21:54]

..czy może lepiej uczynić "burdel totalny", najdroższą w swoim życiu imprezę dla Polaków z bazgraniem po ścianach, bym wiedział przynajmniej, za co płacę 22.500 koron ?  :(

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Maj 2011, 07:09:47 »
Nie rozumiem twojej irytacji.
Masz dwa wyjscia: pomalowac dom lub oddac niepomalowany i za to stracisz polowe kaucji, reguly proste i nie ma co mowic o oszustach.
Wypij ziolka na spokojnosc, to Dania  :)

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Maj 2011, 07:23:21 »
Ależ ja mogę go pomalować, tyle tylko, że on jest świeżo pomalowany, a właściciel nie życzy sobie, bym go malował.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Maj 2011, 07:26:30 »
Kontrakt jest w porzadku.
Nowy wynajmujacy oczekuje nowo-malowanego domu. Dom malowany pól roku temu nie jest nowo-malowany.
Wiedziales co masz w kontrakcie bo go podpisales.

.....czy może lepiej uczynić "burdel totalny", najdroższą w swoim życiu imprezę dla Polaków z bazgraniem po ścianach, bym wiedział przynajmniej, za co płacę 22.500 koron ?..
Ryzykujesz nie tylko 25000 ale moze 75000 + rozprawa sadowa i jej koszty. Bo ty placisz za wszystkio jesli przegrasz. A przegrasz na pewno.

Nigdzie w liscie od wlasciciela nie pisze ze on nie chce zebys malowal. Skad ta mysl?
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maj 2011, 07:34:03 »
Jesli zaczniesz sam malowac moze sie okazac, ze kosztuje cie to wiecej niz 12 tysiecy, pomalowanie 65 m mieszkania kosztuje w Århus 15-17 tysiecy, szkoda twoich nerwow i czasu, milego dnia  :)

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Maj 2011, 07:50:02 »
Na co, wobec tego, właścicielowi połowa kosztów malowania ( nie kaucji! ), skoro domu nie będzie malował, a stan jest idealny ?!
Duński znajomy powiedział, że to wszystko "lyder voldsomt" - ale inne opinie, i może znacznie bardziej obiektywne, mile widziane.
Trudno mi wybrnąć z całej tej sytuacji.

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Maj 2011, 07:54:53 »
zwykly oszust.spusc mu wpierdol.moze kasy nie odzyskasz, ale poczujesz sie lepiej ;D


a jeszcze dodam ze mi zabrali cale 12 tys ,pomimo tego ze mieszkanie bylo pomalowane ,nie bylo zadnych rys na podlodze itd.wzieli na malowanie ,bo...nie zauwazyli ze bylo pomalowane.oczywiscie wszystko ustawione przez ciecia ktory mieszkanie odbieral.warto zainwestowac w firme ktora przyjezdza, nagrywa, robi zdjecia i pisze raport.przy wyprowadzaniu masz  99% szans na odzyskanie pieniedzy.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2011, 08:17:52 wysłana przez lukashero »
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

poloniainfo.dk

Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Maj 2011, 07:54:53 »

varszafiak

  • Gość
Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Maj 2011, 08:09:02 »
mnie z 12 tys udalo sie wyrwac tylko 5 siedem poszlo na lakabusewanie  i cyklinowanie schodow (mieszkanie pietrowe) i "sprzatanie" choc uwazam ze bylo "wypieszczone".

Baumi

  • Gość
Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Maj 2011, 08:16:38 »
U mnie przy przeprowadzce z 15 tyś depozytu za poprzednie mieszkanie nie zostało nic i jeszcze musiałem dopłacić ponad tysiąc (malowanie i polerowanie podłóg) w mieszkaniu 60m2.

Znasz kontrakt i masz wszystko czarno na białym a czy zrobisz to sam czy zdecydujesz sie na to by właściciel to zrobił to już Twój biznes, ale tak jak pisał/a faja - nim zdecydujesz sie robic to na wlasna reke sprawdz ile bedzie Cie to kosztowac...

Offline rocznik 1971

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Maj 2011, 09:14:10 »
  Zapytaj palanta  czy  pamietal  zeby  zglosic  te  dochody  do  skat  ..... moze  bedzie  bardziej rozmowny :)

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maj 2011, 10:04:36 »
Sprobuj wspolnie z "oszustem" sprawdzic/ogladnac mieszkanie pytajac: "gdzie wedlug niego jest potrzeba malowania farba za 12.000?", moze dostaniesz rabat po konfrontacji :) To sa normalne konsekwencje wynajmu prywatnie gdzie wynajemca z bolem serca musi sie rozstac z depozytem, majac rowniez mocna obawe o ukrytych "trupach" w chalupie.
Bardzo watpie czy LLO moze/zechce pomoc bo jest kontrakt, a poza tym kto bedzie ocenial i dyskutowal czy sciany sa biale czy snieznobiale?
Najlepiej zadzwon i zapytaj.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2011, 10:14:46 wysłana przez jamjurand »

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Maj 2011, 10:28:10 »
Nie wiem, czy doczytaliście, ale facet życzy sobie 12.500 koron nie za malowanie, ale za... odstąpienie od malowania !!!

Dzwoniłem do jego wspólnika, naszego sąsiada skądinąd z prośbą o wyjaśnienie, na co ten zupełnie zmienił ''ton'' i zasłaniał się jedynie tym, że Jens wysłał maila, tym, że zawszemalują i to NIC, że dom był najęty na 6 miesięcy i przez znaczną część czasu nikt w nim nie mieszkał !


PS. Niestety, facet żyje z najmu i prowadzi ze wspólnikiem firmę remontową. I co, cholera, robić ??!

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Maj 2011, 10:42:02 »
W,, Harald Nyborg,,są farby 9litrowe po +/- 170 kr(gdyby ci nie poszło w zaden inny sposób) , to stracisz najmniej.
malowałem nimi są ok .

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Maj 2011, 10:45:41 »
Popros go o pisemna odpowiedz w jaki sposob to obliczyl? Mozesz lekko zablufowac, ze twoj adwokat rozwodowy przypadkowo wykazal zainteresowanie sprawa :)

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Maj 2011, 10:50:18 »
Popros go o pisemna odpowiedz w jaki sposob to obliczyl? Mozesz lekko zablufowac, ze twoj adwokat rozwodowy przypadkowo wykazal zainteresowanie sprawa :)


Ale co w jaki sposób obliczył ?
A blef z adwokatem brzmi bardzo dobrze!

poloniainfo.dk

Odp: Mieszkaniowy OSZUST , proszę o pomoc.
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Maj 2011, 10:50:18 »

 

bardzo proszę o przetlumaczenie

Zaczęty przez dar_czarDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8888
Ostatnia wiadomość 24 Lip 2007, 12:41:29
wysłana przez dar_czar
proszę o przetłumaczenie

Zaczęty przez robi2007Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6327
Ostatnia wiadomość 23 Lut 2010, 20:20:24
wysłana przez Manior
prosze o przetłumaczenie

Zaczęty przez jonasDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9663
Ostatnia wiadomość 05 Maj 2008, 21:16:51
wysłana przez willy
Prosze o przetlumaczenie

Zaczęty przez Tomek1Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8832
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2009, 17:18:06
wysłana przez Tomek1
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17612
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga