poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: CIĄŻA  (Przeczytany 233282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaaarolina

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Wrz 2011, 12:10:21 »
ja mam dwa nosidelka i tez uwazam ze to lipa, jedno lezy jeszcze nie rozpakowane a w drugim Adas siedzial - a raczej wisial kilka razy i stwierdzilam ze wyglada w nim jakby sie meczyl, takze nosidelka nie polecam....chusty wkoncu nie kupilam takze nie doradze ale slyszalam pozytywne opinie.

Małego na wyjscie ze szpitala ubralabym w body z dlugim rekawem i jakies cieple np polarowe spiochy, rozek, czapeczka, do przykrycia koldra czy jakis cieply kocyk albo ten - nie wiem jak to nazwac - "becik" ktorego link wklejała Jomir i ktory uwazam jest super rowniez na pozniej.

do spania - ale to juz na troszke pozniej, tak od 2, 3 miesiaca polecam spiworek, fajnie sie sprawdza przynajmniej u nas bo Adas strasznie sie wierci w nocy i rozkopuje.

jezeli chodzi o podklady poporodowe to ja zuzylam 2 paczki, pozniej wystrczyly zwykle podpaski ale ja mialam cc wiec nie wiem czy to nie jest inaczej, wkladek laktacyjnych poszlo na poczatku okolo 4 - 5 opakowan, pozniej jak juz laktacja sie unormowala byly niepotrzebne.

[Posted on: 20 Wrz 2011, 12:06:50]

SERDECZNIE GRATULUJE SYNA:)

do szpitala tak jak pisala Jomir - nic nie bierz, podklady, pieluchy dostaniesz na miejscu, dodatkowe ubranka w razie czego mozesz zabrac ale z tego co pamietam to rodzisz na Skejby (albo cos pokrecilam:)) a tam jest ich naprawde duuuuuuuuuuuuuzo:)

varszafiak

  • Gość

Offline kaaarolina

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Wrz 2011, 13:20:43 »
tak, wszystkiego trzeba nauczyc sie uzywac - wanienki zeby nie utopic dziecka, karmic zeby nie udlawic, ubierac i ukladac do snu zeby nie udusic....itd.

linki moim zdaniem nie w temacie - wypadki chodza po ludziach, a wyzszosc chusty nad nosidelkiem nie podlega dyskusji.

Offline JoannaDark

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Wrz 2011, 13:40:06 »
Witam wszystkie przyszłe i obecne mamuśki:) Zostałam szczęśliwą mamą małej córeczki 5 tygodni temu, ktora urodziła się w 8 miesiącu ciąży.Rodziłam w Horsens.Póżniej leżałam z malutką w szpitalu w Randers na dziecięcym oddziale,z powodi żóltaczki fizjologicznej.Z porodu jestem bardzo zadowolona,chociaż był nagły, ale wszystko przebiegało sprawnie i bezboleśnie.Atmosfera była miła i intymna tzn na sali przebywał tylko mąż, ja i położna. W szpitalu nie mialam nic,bo z wiadomych powodow nie zdążyłam się spakować;)Na poporodówce w Horsens i w szpitalu w Randers wszystkie pielęgniarki były miłe,uprzejme i baaardzo cierpliwe:) nauczyły mnie wszystkiego od A do Z. Jeżeli mamuśki mają problem z karmieniem piersią to szpital zapewnia laktator na czas pobytu w szpitalu.
Wyprawkę kompletowałam przez internet w Polsce,dlaczego?Większy wybor,tanio,oryginalnie!
To jest lista przydatnych rzeczy wg mnie:
-laktator elektroniczny "Avent"
-butelki+smoczki Avent
-parowy sterylizator do butelek nie wiem jakiej firmy (kupiony za 70kr. w Bilce)
-pieluszki "Libero" i "Pampers" + chusteczki nawilżające
-aspirator do noska "Frida" (w Danii można kupić OtriBaby)
-spray do noska roztwór soli morskiej OtriBaby lub Sterimar
-"Bepanthen" na brodawki i do pupki po każdorazowej zmianie pieluszki lub "Sudocrem"
-Oliwka do kąpieli oraz rumianek
-pieluszki tetrowe i flanelowe (używam jako podkład na przewijak lub jako nakrycie)
-kocyk polarowy
-espumisan na kolki po 1szym miesiacu
-herbatka z kopru wloskiego HIPP
-sterylizator-podgrzewacz do butelek domowo-samochodowy "Sissi"(w podrózy bardzo przydatny,poza tym nigdy nie wiem czy woda  ma juz 40C)
-wanienka+termometr
-Przewijak z komoda (dla mnie rewelacja) akkurat mam zestaw mebli "Klupś"
-Wózek 3w1 (gondola,spacerówka,fotelik samochodowy,torba,moskitiera,folia przeciwdeszczowa) "Tako Warrior" dobra jakość,oryginalna kolorystyka
Z ubrankami radze poczekac. W moim przypadku po urodzeniu córeczki musialam i tak kupowac ubranka dla wczesniakow,dlatego ze wszystkie ubranka,ktore dostalismy czy kupilismy byly na nia za duze. Ale jest mozliwosc wymiany na mniejsze rozmiary lub ładniejsze lub bardziej przydatne ubranka(jeżeli np.dostaliśmy je w prezencie). Nam wymienili ubranka w H&M bez problemu pomimo że nie miałam paragonu, bo to były prezenty,ale muszą mieć metki.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Wrz 2011, 18:31:32 »
Gratulacje Joanno
Ja mam drobrne zastrzezenia do tego co napisalas:

- pupy nie trzeba smarowac profilaktycznie przy kazdym przewijaniu, a wtedy kiedy jest potrzeba. Takie profilaktyczne smarowanie niszczy naturalna bariere obronna skory, to samo tyczy kapieli dziecka w oliwce.
Generalnie przez pierwsze miesiace, nalezy myc dziecko tylko woda, bez dodatkow jakichkolwiek kosmetykow, no chyba, ze upackana w kupce pupie. Cialko dziecka jest wciaz jeszcze nawilzone wodami plodowymi, ktorych nie warto wymywac plynami.

- wozek 3 w 1 - mialam taki 2 w 1 i generalnie z gondoli do spania Mala wyrosla gdy miala 5 miesiecy i wciaz byla za mala na spacerowke, osobiscie polecam, jednak dwa oddzielne wozki, u mnie tak sie w koncu skonczylo. Teraz wciaz uzywamy dwoch wozkow - duzy, dunski gleboki do spania w ogrodzie. Spacerowke na spacery celem poznawania swiata.
Inna sprawa - niestety foteliki z takich wozkow, mimo ze sa atestowane bardzo kiepsko wypadaja w crash-testach. DOtyczy to rowniez Emaljunga - ktory wozki ma fantastycznej jakosci.

Co do zakupow z Polsce - sama kupowalam sporo rzeczy, ale glownie tansze. Meble, wozki, nianki elektroniczne itp. czyli wszystko co trzeba uzywac dluzej wolelismy kupic w Danii. Przyczyna jest prosta: jezeli cos sie zepsuje nie ma tu problemu z reklamacja, wymian,  czy tez sprzetem zastepczym na czas naprawy.

[Posted on: 20 Wrz 2011, 16:09:13]

 A co do przewijaka, dla mnie rewelacja jest przewijak wieszany na scianie. Mamy powieszony przy umywalce w lazience, rewelacja na wszelkie kapiele, przewiajania, mycia itp.
Wszystko oczywiscie zalezy od tego ile mamy miejsca i gdzie.
My tez na poczatku szukalismy komody z przewijakiem, bo nie widzielismy miejsca w lazience, ale tesc przekul kable od lampy w inne miejsce i znalazl sie kawalek sciany tuz przy umywalce :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Wrz 2011, 20:46:07 »
witam kobietki,mam pytanko dla osob co wiedza.jestem zapisana w jobcenter   babka jak najszybciej chce mnie wyslac na praktyki  do sprzatania jestem w cazy 14 tydzien jobcenter o tym wie wyslalam jej zwolnienie na miesiac a ona przyslala mi pismo ze takie zwolnienie nie zwalnia mnie z obowiazku stawienia sie do jobcenter na rozmowe troszke nie rozumiem moj maz jak byl chory to czekali z rozmowa do czasu az bedzie zdrowy a ona ciagle sie czepia dodam ze raz niestawilam sie na rozmowe bo mialam plamienia i w doodatku infekcje  macicy .i dlatego to zwolnienie czy ona ma prawo mnie wezwac jesli ja mam zwolnienie niewiem  ale czuje ze musze isc bo bedzie mi robic problemy mam polke i jest bardzo niemila.poradzcie

inna

  • Gość
Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Wrz 2011, 21:12:17 »
oh wspolczuje Ci takiej s*****. Ale chyba musisz sie podejsc na ta rozmowe. Ale jak masz zwolnienie od lekarza to ona moze pocalowac Cie ?****.
Ja bym radzila wyrwac chwasta   ::)

[Posted on: 20 Wrz 2011, 21:03:32]

Oczywiscie chodzi o ta s****

poloniainfo.dk

Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Wrz 2011, 21:12:17 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Wrz 2011, 21:13:08 »
Obawiam sie, ze w Twoim zwolnieniu nie bylo napisane, ze musisz lezec, w zwiazku z tym, jobcenter uwaza, ze mozesz chodzic, a tym samym przyjsc do nich.
W Danii ciaza to nie choroba.
Jezeli praca /praktyka zagraza zdrowiu Twojego dziecka, to lekarz musi wystawic takie zaswiadczenie, dopabuse wowczas bedziesz od takiej pracy zwolniona.

Do momentu kiedy lekarz tego dokladnie nie opisze/zawnioskuje, niestety jobcenter moze Cie do takiej pracy posylac. Tak wiec babka dziala w swietle prawa. A ignorujac jej wezwania mozesz sie pozbawic zasilku macierzynskiego, wiec nie ryzykowalabym.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Wrz 2011, 21:24:34 »
oh wspolczuje Ci takiej s*****. Ale chyba musisz sie podejsc na ta rozmowe. Ale jak masz zwolnienie od lekarza to ona moze pocalowac Cie ?****.
Ja bym radzila wyrwac chwasta   ::)

[Posted on: 20 Wrz 2011, 21:03:32]

Oczywiscie chodzi o ta s****


Cudowna wypowiedz oddająca glebie charakteru.

inna

  • Gość
Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Wrz 2011, 21:35:57 »
I ...  ::)

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Wrz 2011, 21:43:25 »

Cudowna wypowiedz oddająca glebie charakteru.
Uhm. Jak to baby: jak w kurniku, albo jak w maglu, na jedno wychodzi.
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Offline kicia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Wrz 2011, 11:01:17 »

My tez używamy głownie papmers czasem libero, ostatnio dostałam z polski biedronkowe Dada i muszę przyznać ze są fajne, co prawda jeszcze nie zaryzykowalam z ubraniem ich na noc ale w ciagu dnia sprawdzają sie bardzo fajnie.


my właśnie używamy pieluch Dada jak tylko byłam w Polsce to koleżanka mi poleciła i uważam że są naprawdę dobre w nocy oczywiście też Dada a wcześniej tutaj  używałam Libero  co do kosmetyków to tak jak już pisali nie ma takiej potrzeby próbki na bardzo długo wystarczą bo na samym początku w sumie ich się nie używa a póżniej to tylko jak jest taka potrzeba a nie codziennie (np. jak pupa odparzona) co do ciuszków też jestem zdania że nie za dużo bo dzidzia rośnie w zaskakującym tempie
 tutaj szybko z dzieckiem na dwór się wychodzi więc kombinezon miałam roz 62 (rodziłam w lutym) ale taki welurowy przyjemniejszy dla dziecka
co do wózka to rzeczywiście mam ten 3w1 i synek już mi z niego wyrasta (7mc) dla mnie akurat to nie problem bo marzy mi się lekka spacerówka  ;D
co do pomocników typu sterylizatory podgrzewacze to się nie wypowiem nie używałam i jakoś nie żałuję jednym słowem uważam że da radę bez nich spokojnie sobie poradzić
powodzenia

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Wrz 2011, 13:42:45 »
Szczesciara :) Moja Gwiazda tez z lutego, a juz praktycznie wyrosla ze wszystkiego - bo i z pierwszego fotelika tez. I tu mamy zagwozdke - nastepny fotelik jest albo do 9 miesiaca, albo od 9 kg. Mloda wazy 8,5 i ma 7,5 miesiaca, wiec nie spelnia zadnych kryteriow, a pasy w foteliku startowym sa ponizej lopatek, czyli juz nie zapewniaja bezpieczenstwa w razie wypadku.

Z glebokiego wozka wyrosla majac 6 miesiecy (miala wtedy 72 cm wzrostu) , gdy probowalam wtedy spacerowki, wygladala i siedziala w niej zalosnie. DOpabuse teraz do niej dorosla tak na dobra sprawe.
Ubranka zaczynamy uzywac w rozmiarze na roczek, z tych na 9 miesiecy juz kolejno wyrasta.

A pieluszek Dada sprobowalam jak bylismy w Polsce, sa faktycznie super. Moim zdaniem lepsze od Libero, ktore jest strasznie grube i sztywne. Te pieluszki z Aldi sa bardzo podobne do Dada, wiec jak je lubisz i masz blisko Aldi, to mozesz smialo kupic.
Cena tez fajna, bo bodajze 80 czy 90 korn za okolo 80 szt. 
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline agg

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Wrz 2011, 20:41:03 »
Ta miska Jomir to swietna sprawa ! I troche droga sprawa  :P co do pampersow to juz kolejny raz - takze na opiniach z PL czytam ,ze pieluchy z Biedronki sa b.dobre .Z jakiej kommuny jestes ?

Kaarolina - spiworek dolaczyl do naszej listy zakupow .Dziekuje za gratulacje  :) Tak ,dobrze pamietasz ,bede rodzila na Skejby ( mam w planie ) .Jestes z Århus kommune ,dobrze pamietam? - czy masz dunski wozek ?

JoannaDark - gratuluje coreczki  :D

Dziekuje Wam dziewczyny za te wszystkie cenne informacje - jak to dobrze zapytac i dostac az tyle odpowiedzi

Jak szybko rosnie noworodek ?Jakie ciuszki pasuja na 1wsze 3 mies i kolejne 3 ? Jak szybko wyrasta z ciuszkow?

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Wrz 2011, 21:00:34 »

Jutro idziemy do gminy zmienić lekarza (mamy jednego  - podobno dobrego „z polecenia”). Brat ginekolog stwierdził że nie ma innej rady tylko żonka musi powiedzieć u tego nowego lekarza że „źle się czuje” aby zrobili te badania krwi (całe szczęście cały okres ciąży czuje się wyśmienicie).
Cha cha cha ... ale braciszek ginekolog :D Po mowic, ze zle sie czuje skoro czuje sie dobrze ???  ??? ::)
 

Ręce opadajavascript:void(0);ją, nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. <---  smiac!! Usmialam sie , serio! gdy czytam ta Twoja opowiesc :D
[/color]

.

poloniainfo.dk

Odp: CIĄŻA
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Wrz 2011, 21:00:34 »

 

ciaza

Zaczęty przez kjoopDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5559
Ostatnia wiadomość 30 Gru 2014, 08:58:30
wysłana przez Jomir
Ciąża

Zaczęty przez Hania1111Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5749
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2022, 21:41:32
wysłana przez RybkaWillego
Ciąża a akasse

Zaczęty przez ewkasDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5616
Ostatnia wiadomość 07 Maj 2014, 10:21:42
wysłana przez letniak
Ciąża a praca na farmie norek

Zaczęty przez asienka17225Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7653
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2018, 09:34:26
wysłana przez Michalina3838
Ciąża i bezrobocie.

Zaczęty przez ewelina_corazonDział Podatki

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 10965
Ostatnia wiadomość 14 Paź 2012, 17:55:33
wysłana przez roga