poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: urzad skarbowy w polsce  (Przeczytany 89692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
urzad skarbowy w polsce
« dnia: 21 Lip 2011, 21:00:02 »
witam mam pytanko.dostałem z urzedu skarbowego informacje że mam okazac z danii zarobki za rok 2008 rok.nie rozliczałem sie w polsce bo wszyscy mowili ze nie trzeba a okazuje sie ze trzeba.przebywam w danii 4 lata.w polsce powiedziano mi ze jak przedstawie im dokument ze posiadam rezydenta w danii to nie musze sie rozliczac.dodam ze meldunek stały posiadam w polsce i w polsce nie mam zadnych dochodow.czy jest jakis dokument w danii ktory mozna pobrac,jesli tak to jak on sie nazywa.bo w polsce chca pismo przetłumaczone ktore mowi ze jestem rezydentem w polsce jest ale czy w danii.czy to nie jest ta nasza skat karta,nie wiem prosze o rade.roga doradz ty sie znasz

Offline tosia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: +1/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lip 2011, 07:35:34 »
W Skacie mozesz uzyskac certyfikat rezydencji czyli Bopæls- og skatteforhold

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lip 2011, 14:34:04 »
witam mam pytanko.dostałem z urzedu skarbowego informacje że mam okazac z danii zarobki za rok 2008 rok.nie rozliczałem sie w polsce bo wszyscy mowili ze nie trzeba a okazuje sie ze trzeba.przebywam w danii 4 lata.w polsce powiedziano mi ze jak przedstawie im dokument ze posiadam rezydenta w danii to nie musze sie rozliczac.dodam ze meldunek stały posiadam w polsce i w polsce nie mam zadnych dochodow.czy jest jakis dokument w danii ktory mozna pobrac,jesli tak to jak on sie nazywa.bo w polsce chca pismo przetłumaczone ktore mowi ze jestem rezydentem w polsce jest ale czy w danii.czy to nie jest ta nasza skat karta,nie wiem prosze o rade.roga doradz ty sie znasz
Blankiet, ktory wskazalaTosia mozesz pobrac na stronie SKAT Blanket 02.034. Jest wystarczajacy dla polskiego US.

Offline MelloDee

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lip 2011, 13:31:13 »
ja również dostałem informacje ze musze rozliczyc sie za 2007 rok... co ciekawe obliczyli ze mam do oddania prawie 9 tys zlotych !!!

czy wystarczy dostarczyc im tylko ten papier ? tzn SKAT Blanket 02.034 ?

Jakie warunki trzeba spełniac aby otrzymac ten certyfikat...

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lip 2011, 16:32:33 »
no tak ale czy skat wystawi mi za 2008 rok takie zaswiadczenie czy to tylko jest wniosek aby zostac rezydentem podatkowym.w polsce kaza mi przetłumaczyc ten dokument i wtedy zadecyduja czy to faktycznie to co oni potrzebuja

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Lip 2011, 17:37:31 »
no tak ale czy skat wystawi mi za 2008 rok takie zaswiadczenie czy to tylko jest wniosek aby zostac rezydentem podatkowym.w polsce kaza mi przetłumaczyc ten dokument i wtedy zadecyduja czy to faktycznie to co oni potrzebuja
Zaswiadczenie nie jest wnioskiem. Jest potwierdzeniem miejsca zamieszkania i obowiazku podatkowego. Miejsce zamieszkania to
"etablering af bopælsforhold", stworzenie domostwa domowego, jezeli tak to mozna okreslic, tzn. miejsce, gdzie sie najczesciej przebywa a nie tymczasowe miejsce pobytu. Obowiazek podatkowy, szczegolnie w pierwszym okresie pobytu mogl byc ograniczony (begrænset skattepligt) jezeli stale miejsce zamieszkania i centrum interesow zyciowych bylo w Polsce a tutaj uzyskiwalo sie tylko dochod. Wowczas obowiazek podatkowy w Danii ograniczony byl do placenia podatku z dochodow uzyskanych w Danii i normalnie nalezalo sie rozliczyc w Polsce zarowno z dochodu uzyskanego w Danii jak i ewentualnie uzyskanego w Polsce. Inna sprawa, czy rozliczenie w Polsce oznaczalo faktycznie placony podatek (abolicje itp.), ale to juz odrebny temat, wielokrotnie omawiany i wyjasniany przez, wedlug mnie, jedna z najbardziej fachowych osob w temacie opodatkowania w PL, a mianowicie Tylda.   

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lip 2011, 18:07:54 »
dziekuje bardzo za odpowiedz i rade.pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lip 2011, 18:07:54 »

Offline MikoWhy

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lip 2011, 13:36:16 »
Witam!
Podepnę się pod temat i pozwolę sobie opisać mój przypadek bo głowa juz mnie boli od nadmiaru informacji:))
 Pracuje w Danii od 2008 roku, kontrakty zawsze mam na czas okreslony max 4 miesiace, zameldowany jestem w Polsce gdzie od 2008 roku nie uzyskałem zadych dochodów, posiadam również adres w Danii.

takie pismo dostałem od US:

 Na podstawie przepisow art.274a&1 w zwiazku z art 155&1 i art 280 ustawy z dnia 29sierpnia1997r. ordynacja podatkowa(dz. u. z 2005r. nr 8 poz.60 ze zm)w zwiazku z art 45 ust 1-1b ustawy z dnia 26 lipca 1991r o podatku dochodowym od osob fizycznych(dz.u.z 2010r. nr51, poz 307 ze zm)

Naczelnik Us wzywa do złozenia zeznania Pit-36 oraz zalacznika pit/zg o wysokosci osiagnietego dochodu(poniesionej straty) za 2008 rok w kraju i za granica(Dania) w tut US oraz wyjasnienia przyczyn niezłozenia zeznania w ustawowym terminie...


i teraz moje pytanko wiem juz jakie pity  mam wypelnic  wiem rowniez ze musze znac sredni kurs  NBP dkk z 2008r przeliczyc to na zlotowki tylko jakie papierki konkretnie musze pobrac ze Skata'a czy wystarczy tylko Årsopgørelse 2008 czy musze miec cos jeszcze czy trzeba do US dostarczyc jakies tlumaczenia? I czy rozliczyc sie rowniez musze za 2009 i 2010 w ten sam sposob?

moze ktos z was juz to robił?



Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lip 2011, 16:39:49 »
Ja podawałem roczny dochód brutto z rozliczenia rocznego  , przeliczałem na zł w danym roku i bez problemu. Pozdrawiam

Offline marzanna

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Sie 2011, 14:02:12 »
A co ujęliście w podatku zapłaconym za granicą?  Czy tylko A-skat ? A może A -skat i AM Bidrag?

Offline wiking.th

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Sie 2011, 20:19:11 »
Witam My pracujacy w Danii mamy obowiazek skladania rozliczenia w Polsce jezeli jestesmy tam zameldowani a od 2010 czyli za rok 2010 nie musimy juz skladac informacji czyli rozliczac sie i z tad wynikaja te kontrole i problemy bo jezeli ktos mieszka i pracuje w Danii  musi sie w polsce rozliczac ,tak mowi mi moja ksiegowa ktora od lat mnie rozlicza ,chyba ze wasza ksiegowa mowi inaczej wiec niech wam to potwierdzi na pismie i wezmie odpowiedzialnosc ze nie musisz sie rozliczac ,albo tak pracujac tylko w Danii i majac dochody tylko w Danii sprobuj wziasc czy poczynic proby o wziecie kredytu automatycznie jestes zkontrolowany  przez US w Polsce urzedy wymieniaja sie informacja o nas,, duzo mozna pisac ale kazdy z nas mysli inaczej i kazdy odpowiada za siebie,ja sie w Polsce rozliczam nie place nic bo skorzystalem z ulgi abolicyjnej i spie spokojnie czego wszystkim zycze pozdrawiam...

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Sie 2011, 20:29:59 »
Mozna miec meldunek w PL.i sie nie rozliczac z polskim US.wystarczy zlozyc NIP3 i jest swiety spokoj z tymi zlodziejami.

Offline wiking.th

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Sie 2011, 21:20:38 »
Tak Leo 1,   Nip 3 skladajac musisz byc wymeldowany z Polski nie miec w Polsce zadnych dochodow, majatku,i wowczas masz spokoj jak to napisales  ze zlodziejami ,ale jestes w bledzie ze bedziesz zameldowany w Polsce na stale i zlozysz NIP 3 nie ma takiej mozliwosci......

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Sie 2011, 21:55:43 »
Tak Leo 1,   Nip 3 skladajac musisz byc wymeldowany z Polski nie miec w Polsce zadnych dochodow, majatku,i wowczas masz spokoj jak to napisales  ze zlodziejami ,ale jestes w bledzie ze bedziesz zameldowany w Polsce na stale i zlozysz NIP 3 nie ma takiej mozliwosci......


Czy aby na pewno ,piszesz na podstawie własnego przeczucia czy opinii US ,jeżeli urzędu to każdy ma inną wersje.

Offline tes

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Sie 2011, 13:33:43 »
Tak sie sklada ze meldunek w Polsce a NIP - 3 sie ze soba "nie gryza". Mozna miec stale meldunek staly w Polsce i zlozyc NIP-3 w ktorym zawieramy informacje ze aktualnie mieszkamy w Dani. Osobiscie to zrobilam w Polsce (uprzejmy Pan urzednik mi dokladnie wytlumaczyl co i gdzie wpisac w druku) a nastepnie zglosilam w tutejszym Skat zmiane rezydencji z begrænse na ubegrænse skatepligt bez najmniejszych klopotow. Po zgloszeniu zmiany dostalam automatycznie nowa karte podatkowa.

Jesli ktos wie jak wyglada druk NIP-3 to wie tez ze jest tam miejsce w ktorym sie wpisuje miejsce zameldowania (w Polsce) a nastepnie miejsce zamieszkania (w Dani). Zreszta temat byl przerabiany milion razy na forum, wiec nie wiem po co wprowadzac ludzi w blad piszac ze nie mozesz miec nic w Polsce (rowniez meldunku) zeby zlozyc NIP-3

poloniainfo.dk

Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Sie 2011, 13:33:43 »

 

skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15003
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8792
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6989
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 34589
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Praca w Danii choroba w Polsce !!!!!

Zaczęty przez innaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11457
Ostatnia wiadomość 13 Sty 2011, 12:39:24
wysłana przez @ae@