poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: urzad skarbowy w polsce  (Przeczytany 89696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aaaaaa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +0/-0
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Sie 2011, 22:05:32 »
Widzę, że ego ex-urzędnika US jest delikatne;)
Ilu kolegów pytałeś o poradę w tej kwestii? Ile odpowiedzi usłyszałeś? Nie odpowiadaj, to pytanie retoryczne.
Na zadane przeze mnie konkretne pytanie pytanie konsultanci Krajowej Informacji Podatkowej udzielali sprzecznych odpowiedzi.
Taka sytuacja miała miejsce co najmniej kilka razy, tak więc nie mam tak nabożnego stosunku jak Ty, do ich kompetencji.

Nie robią również na mnie wrażenia cytowane przez Ciebie interpretacje organów podatkowych, bo wiele takich interpretacji i podjętych na ich podstawie decyzji niekorzystnych dla podatnika, zostało podważonych przez sądy. A ilość przegrywanych przez fiskusa spraw wciąż się zwiększa. Niestety, szkody wyrządzone przez takie decyzje są naprawiane srodkami z budżetu państwa, czyli de facto przez nas, podatników.
Czyli jak się nie obrócić, d... z tyłu. To taki gorzki zart na koniec tej, nużącej już mnie, wymiany opinii.

Tu nie chodyi o ego czy nie ego. Kazalas mi wskazac przepisy ktore potwierdzaja moja racje. Wskazalem oraz poparlem interpretacjami Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach oraz artykulami na portalach bankier.pl i podatki.biz.pl. Jezeli sie z tym nie zgadzasz to teraz Ty mi wskaz prosze przepisy ustawy, ktore mowia, ze Ty masz racje (mowimy o zwrocie podatku odliczonego i zaplaconego oraz zwroconego przez zagraniczny urzad skarbowy)? I nie pisz, ze ustawodawca sie pomylil (nie mial zamyslu wg Ciebie, chcial dobrze ale nie wyszlo) poniewaz ustawa jest lipca 2008r. wiec mial duzo czasu na poprawki, a jednak tego nie zrobil. Nawet jezeli to rzeczywiscie niedorobka legislacyjna to do momentu "naprawy" nalezy ja stosowac. Tak wiec wskaz i zinterpretuj tak zebysmy wszyscy na przyszlosc wiedzieli. Nie chcialbym kogos rozliczac i tlumaczyc mu, ze nie znam przepisow ale Tylda tak mowila wiec tak jest.

tylda

  • Gość
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Sie 2011, 22:25:49 »
Zgodnie z art. 45 ust. 3a pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnik, który otrzymał zwrot uprzednio zapłaconego za granicą i odliczonego w zeznaniu rocznym (PIT-36, PIT-36L, PIT-38) podatku, ma obowiązek doliczyć do podatku w zeznaniu za rok, w którym otrzymał ten zwrot, kwotę uprzednio odliczonego podatku.

Grabka zwróconego podatku nie odliczy w zeznaniu rocznym, bo po prostu poda w nim ostateczną kwotę zapłaconego w Danii podatku.


To wszystko w tym temacie.
A Grabka zrobi tak, jak jej rozsądek podpowie.

Offline Mario87

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Lis 2011, 13:20:33 »
Jako, że jestem świeżo po kontroli za 2008 rok, to pozwolę sobie co nieco napisać na temat odliczania zwrotu podatku. Otóż sam miałem dużo wątpliwości co do metody rozliczania zwrotu otrzymanego podatku z Danii, a z uwagi na fakt że nie lubię oddawać państwu pieniędzy mu nie należnych;) temat przerobiłem szczegółowo. Ogólnie odpowiedź jaką otrzymałem zarówno od specjalisty od dochodów zagaranicznych z infolinii US, jak i od samego pracownika, który zajmował się moim zeznaniem za 2008 rok była identyczna z zaleceniami Tylda. Nie wiem jak jest w innych Urzędach Skarbowych, ale w moim nie robią problemów z odliczeniem zwrotu podatku, gdyż jak to powiedział pan urzędnik zwrócony podatek faktycznie nie został zapłacony. To by było na tyle.
Pozdrawiam

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Lis 2011, 01:19:43 »
Niewiele znam sie na podatkach w Polsce. Koncentruje sie wylacznie na dunskich sprawach podtkowych, ale znam3 przypadki o jakich poinformowali mnie podatnicy mieszkajacy/pracujacy w Danii.  2 odpowiadaly zasadzie jakie podal Tylda (netto zaplacony podatek w Danii) a 1 potwierdza "metode" jaka podaje Mario (podatek zwrocony = nie zaplacony). Byc moze podobnie jakw Danii, przepisy przepisami a interpretacja,,,,, ja, pisano o tym juz wielokrotnie.

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Lis 2011, 12:59:53 »
a my otrzymalismy z danii potwierdzenie ze jestesmy rezydentami podatkowymi .przetlumaczylismy dokument i nie musimy sie wogole rozliczac w polsce i wszystko gra

poloniainfo.dk

Odp: urzad skarbowy w polsce
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Lis 2011, 12:59:53 »

 

skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15026
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8803
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7087
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 34617
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Praca w Danii choroba w Polsce !!!!!

Zaczęty przez innaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11528
Ostatnia wiadomość 13 Sty 2011, 12:39:24
wysłana przez @ae@