poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka  (Przeczytany 39329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DzieciPomoc

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« dnia: 23 Lip 2011, 20:00:25 »
Pilnie poszukujemy polskiego adwokata w Odense gdyż cała tragiczna historia rozgrywa się właśnie w okolicach Odense.Wiemy że w Odense są dwie polskie adwokatki,dlatego prosimy o podanie adresu,telefonu.Każda profesjonalna pomoc mile widziana.

Matka jest polką ,ojciec duńczykiem.
Matka została pozbawiona praw rodzicielskich po tym jak uciekła z dziećmi do centrum kryzysowego i nie wstawiła się na spotkanie w kommunie.

Od 4 lat matka próbuje odzyskać prawa rodzicielskie,bez skutku.
Nie jest dowodem że dzieci potrzebują psychologa z powodu ojcu.
Nie jest dowodem że ojciec nie podaje dzieciom leki (astma ,alergia)
Na wszystko są zaświadczenia lekarskie.
Ostatnio dziewczynka pokazała mamie gdzie ojciec ją dotyka i jak to robi.
Matka zapobiegliwie nagrała wszystko.

Zrozpaczona zawiadomiła policję i coś jakby drgnęło ale...kaseta z nagraniem zaginęła,a ojciec gdy przyprowadził dziewczynkę na przesłuchanie -dziewczynka zaprzeczyła.
Dodam że wcześniej kommuna poinformowała ojca o co chodzi w sprawie.
W związku z tym sprawy nie ma.

Jestem koleżanką matki,kilka dni temu z nią rozmawiałam jest zdruzgotana,załamana i zdesperowana ,twierdzi iż nic nie zrobiła aby pozbawić ją praw rodzicielskich i jest to jawna dyskryminacja z powodu narodowości.

Prosimy o kontakt z polskimi adwokatami w Danii lub każdą osobą,która chce pomóc i wie jak to zrobić.

PomocDzieci@wp.pl

pozdrawiam
Halina

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lip 2011, 22:19:50 »
Przykro mi nie pomogę i nie dam namiarów na adwokata, ale przypomniał mi się artykuł też przytaczany wcześniej na forum:
http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/porwalismy-wlasne-dziecko,1,4790060,kiosk-wiadomosc.html
Jak obcokrajowcy w duńskim mniemaniu źle wychowują dzieci ??? (sprawa bardzo wątpliwa  ???) to zabrać im dzieci a jak ojciec duńczyk pedofil (jest podejrzenie)  ??? to nic się z tym nie robi. Z skrajności w skrajność - dziwne to wszystko.
Może zapytać o namiary o tych adwokatów w Ambasadzie, podejrzewam, że będą mieli namiary. Powodzenia.

Offline DzieciPomoc

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lip 2011, 23:12:48 »
Greg 1969 Dziękuję za "empatię" to takie polskie.

Mała poprawka ojciec jest pedofilem to nie podejrzenie to fakt!!!Dziewczynka dokładnie pokazała na misiu co ojciec jej robi!
Jest nagrana kaseta ,policja dostała kopię iiii... jakoś im się zagubiła tak niby przez przypadek.

Wierzę jednak że znajdą się ludzie których serce poruszy!

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lip 2011, 00:23:31 »
Co rozumiesz przez polskiego adwokata? W Polsce wyksztalconego i tu douczonego/nostryfikowanego czy po studiach w Danii z pewna znajomoscia polskiego?
Sadze, ze najistotniejsze w takich sprawach jest znalezienie adwokata specjalisty w prawach rodzicielskich bez wzgledu na pochodzenie czy znajomosc jezykow.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lip 2011, 01:01:26 »
Kilka uwag:

Powodem pozbawienia praw rodzicielskich nie moze byc wylacznie  nie stawienie sie na spotkanie w komunie! Jak rowniez zwrocenie sie docentrum kryzysowego. Powod jest na pewno bardziej powazny, o czym nie napisano.
Na wszystko sa zaswiadczenia lekarskie – na co?
Matka zapobiegawczo wszystko nagrala – inscenizaja?
Komuna powiadomila ojca o wszystkim (co znaczy o wszystkim?) – oczywiscie, wzywajac go na spotkanie zostal powiadomiony w jakiej sprawie ma sie stawic.

Znamy tylko wypowiedz  i ocene sytuacji jednej ze stron konfliktu, a wlasciwie tzw. 3-ciej osoby.
Z wielu mi znanych podobnych spraw moge stwierdzic, ze opisy na forum czy w pismach skabusewanych do kommune najczesciej odbiegaja wyraznie od faktow jakie zostaja ujawnione w czasie rozpatrywania sprawy.

Dlatego uwazam, ze nalezy byc ostroznym w wydawaniu sadow wobec jednej ze stron konfliktu. Czy ojciec jest dunczykiem czy chinczykiem – nie ma njamniejszego znaczenia. Sprawami tego typu zajmuja sie przede wszystkim wladze socjalne, a w ostatecznym wypadku policja jezeli jest mowa o przestepstwie. W takim przypadku wladze socjalne kontaktuja same policje.

Offline DzieciPomoc

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lip 2011, 12:23:15 »
@jamjurand,dziękuję za odpowiedź.
Polski adwokat mam na myśli mający możliwości wykonywania swojego zawodu w Danii.
My Polacy jesteśmy dociekliwi,potrafimy rzetelnie i solidnie przeanalizować każdy argument ,nie odpuszczamy tak łatwo.
Duńczycy najlepiej potrafią odsyłać do następnego i następnego i następnego urzędnika.
Jak wygląda ich znajomość prawa,dociekliwość umiejętność analizowania  niejednokrotnie przekonywałam się wędrując z polakami od urzędu do urzędu ech... straszne.I wystarczył jeden telefon do polaka pracującego w takim samym urzędzie a polak pokazywał swój profesjonalizm znajomość prawa ,ba pewnych ważnych szczegółów o czym duńczycy nie mieli zieloniutkiego pojęcia.
My Polacy jesteśmy bardzo mądrym narodem!!!

Taką samą opinię słyszałam o Paniach adwokatkach z Odense.Jeśli się podejmą  są niesamowicie oddane sprawie ,rzetelne.
A cała historia dzieje się w komunie Odense.
 
Drogie Panie jeżeli przeczytacie mój wpis wierzę  że udzielicie pomocy małej 9 letniej dziewczynce,jej matce i podejmiecie natychmiast działanie!
Jak długo dziewczynka i matka mają czekać na pomoc???


Na pewno jest potrzebny adwokat specjalista od praw rodzinnych zgadzam się .
Ale czy to do czego dopuszcza się ojciec nie jest już sprawą kryminalną?

A co powiedzieć o działaniach urzędników ? 
 Dla mnie od momentu kiedy matka poinformowała policję o molestowaniu seksualnym dziewczynki do odebrania dziecka i zapewnienia bezpieczeństwa  powinna  minąć najwyżej 1 godz.   
Dziewczynkę przesłuchano po miesiącu po wielu interwencjach matki.
Pani z komuny w Odense była tak miła że poinformowała ojca o co jest oskarżony.
Matka walczy nie tylko z ojcem ale i z bezdusznością i ślepym działaniem urzędników w Odense.
Właśnie dlatego prosimy o pomoc adwokatów w Odense.

Do roga!Mylisz się!Powodem pozbawienia praw rodzicielskich może być nie  stawienia się na ważne spotkanie .
Wówczas nieobecność matki traktowana jest jak przyznanie się do winy...a ojcu daje się posłuch cokolwiek by nie powiedział aby obciążyć matkę.Tam po prostu trzeba było być i walczyć o swoje.Dostarczyć dowodów itd itp
Odkręcić sprawę jest niesamowicie trudno!
Ale to jest bardzo oczywiste ...więc nie rozumiem twojego toku myślenia.

*Dzieci są chore (astma ,alergia) ojciec nie podaje leków ,zaniedbuje w ten sposób leczenie dzieci i stan ich się pogorszył.
Lekarz wystawia opinię/zaświadczenie do komuny i innych właściwych instytucji.
*Stan psychiczny dzieci jest zły ,potrzebują psychologa z powodu warunków panujących w domu( a teraz wiedzą o postępkach ojca wobec córki) .Psycholog również wystawia opinię do komuny i innych instytucji.

Rog piszesz o inscenizacji dokonanej przez córkę i matkę?! Wiesz co nie mam słów dla takich osób jak ty!!!!!
Pewnie jesteś młodą osobą i nic nie wiesz o życiu ! Życzę ci abyś nie musiał/a nigdy kłaść się spać martwiąc się czy dzisiejszej nocy twoje dziecko jest bezpieczne ,czy dzisiejszej nocy ojciec nie poszedł do sypialni twojej córki i...!
Wczoraj z matką rozmawiałam i starałam się ją pocieszyć ,ale jak to można zrobić w takiej sytuacji??? 

Może zmień sposób myślenia i napisz matce kilka ciepłych słów ona tego baaaardzo potrzebuje!(Ona czyta to forum!)

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłej niedzieli

varszafiak

  • Gość
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lip 2011, 13:27:44 »
Ojciec Dunczyk takich rzeczy by nie zrobil.
Dunczycy sa porzadni i prawi.
o Dunczykow zabiegaja Polki/
http://wyborcza.pl/1,76842,9689734,Dunskie_nasienie_w_cenie.html

poloniainfo.dk

Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lip 2011, 13:27:44 »

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lip 2011, 14:22:43 »
Roga, varszafiak,

Nie nam spekulowac gdzie lezy prawda i kto jest lepszy; nie znamy wszystkich faktow i na pewno ich nigdy nie poznamy.
Watek jest o znalezieniu adwokata, a nie winowajcy.

Tutaj link do adwokatow specjalizujacych sie w takich sprawach:

http://www.danskefamilieadvokater.dk/da-DK/Fagomr%C3%A5der/B%C3%B8rn---Samv%C3%A6r.aspx

Dodam, ze czytalem, ze zarzuty pedofilii sa bardzo czesto uzywanym argumentem w tego rodzaju sprawach.
Roga rozwiazujac wiele spraw  zagubionych polskich nieborakow, na pewno wielokrotnie sie spotkal ze "specyficzna" interpretacja faktow, stad jego sceptyzm. Jest tez pewnie dawno po wojsku :)
« Ostatnia zmiana: 24 Lip 2011, 14:56:45 wysłana przez jamjurand »

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lip 2011, 15:43:47 »
żal mi tej matki,to straszne co ona przerzywa i córka.nie rozumiem dlaczego kazdy tak na nia najeżdza.taka jest prawda że u dunczykow seksualnosc to cos normalnego u nas polakow nie .wczoraj byłam z corka na basenie i wychodzi ojciec z synem i corka miał suche majtki na sobie i ta swinie przebieraja sie przy swoich dzieciach to obrzydliwe moj maz tez widział w meskiej przebieralni zenujace sytuacje zygac sie chce jak to sie widzi.i jestem skłonna uwierzyc matce.polak tu ma ciezko wiem na swoich przezyciach z komuna i corka w szkole takie rzeczy sie dzieja ze szkoda gadac coraz bardziej do swojego kraju chce sie wracac,polacy nie wiedza co maja dopuki nie zobacza jak to jest w innym kraju,nie potepiajcie mnie za te słowa mowie tak na swoim przykładzie nie kazdy ma zle

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lip 2011, 15:48:17 »
Pani Halino.

Podtrzymuje moja opinie, ze nie stawienie sie nawet na b. wazna rozmowe w komunie nie jest jedyna podstawa do odebrania praw rodzicielskich, zwlaszcza matce !!!
Rozstrzygniecie tak powaznej sprawy nie nastepuje na jednym zebraniu/spotkaniu w komunie. Wiem o czym mowie/pisze i prosze nie pisac takich rzeczy, bo jeszcze ktos na prawde w to uwierzy – smieszne i niepowazne.
Postepowanie w sprawie przyznania/odebrania praw rodzicielskich, to sprawa b. powazna i jest oparte na wielu obserwacjach, informacjach, faktach a najwazniejszym argumentem podjecia decyzji o odebraniu praw rodzicielskich jest ocena tzw. barnets tarv. Odebranie praw rodzicielskich w Danii to ostatecznosc i argumenty/fakty musialy byc bardzo powazne, aby taka decyzja zostala podjeta na niekorzysc matki, a nie jedynie z powodu nie stawienie sie na spotkanie. Wiem doskonale jakie fakty i warunki stwarzane dzieciom, a wlasciwie brak ich spelnienia, powoduja tak drastycznay krok ze strony wladz jak odebrania praw rodzicielskicj. Nie mnie sadzic jaka byla sytuacja w tym konkretnym przypadku.  To sprawa odebrania prawrodzicielskich.

Druga sprawa to ewentualne przestepstwo  ze strony ojca. Oczywiscie, jezeli jest takie podejrzenie, to nalezy ta sprawe jak najszybciej zglosic do odpowiednich organow w celu wyjasnienia/sprawdzenia.   

Odosnie mojgo wieku i niewiedzy o zyciu - cytuje Pani wypowiedz:

,,,,Pewnie jesteś młodą osobą i nic nie wiesz o życiu ! Życzę ci abyś nie musiał/a nigdy kłaść się spać martwiąc się czy dzisiejszej nocy twoje dziecko jest bezpieczne ,czy dzisiejszej nocy ojciec nie poszedł do sypialni twojej córki i...!,,,

Niestety, musze Pania rozczarowac. Uwazni czytelnicy juz dawno zwrocili uwage, ze jestem chyba seniorem, a byc moze i najstarszym uczestnikiem tego forum, co oczywiscie nie oznacza ze wiek = wiedza o zyciu. Natomiast nie obawiam sie stwierdzic, ze mam ogromne doswiadczenie, miedzy innymi w podobnych i innych  sprawach.

W ok. 80% prezentowane problemy naszych rodakow (i innych obcokrajowcow przebywajacych w Danii), a mowie o setkach w ciagu  roku (sprawy socjalne, rodzinne, separacje, rozwody, sprawy majatkowe, podatki itp.) – nie sa w 1-szej fazie przedstawiane wlasciwie, przeciwnie, najczesciej jednostronnie, czesto wyolbrzymione i nie majace oparcia o realia/fakty. Typowym jest rowniez to, ze glos zabieraja bardzo czesto osoby postronne, tzn. znajomi, koledzy, przyjaciele, ktorzy rowniez dokladaja swoja cegielke do opisu sytuacji.

Miejmy nadzieje, ze adwokat zajmujacy sie takimi sprawami, naswietli/wyjasni sprawe. A byc moze, czego sie obawiam, cala sprawa rozplynie sie po kosciach, tak jak wiele innych przdstawianych tutaj na forum i nigdy nie dowiemy sie jak to bylo na prawde. Ale to nie szkodzi. Przeciez po to jest Forum, aby moc zapytac, pozalic sie, poszukac wsparcia, porady, ale rowniez byc przygotowanym na krytyczne uwagi i watpliwosci. Tylko w ten sposob zapewniamy zdrowa, wlasciwa i pozyteczna wymiane zdan.
 
Jamjurand: ,,, Roga rozwiazujac wiele spraw  zagubionych polskich nieborakow, na pewno wielokrotnie sie spotkal ze "specyficzna" interpretacja faktow, stad jego sceptyzm.,
Bardzo trafna (jak zwykle) uwaga
Nadusia: i tutaj jest problem,,,ze u dunczykow, jak piszesz seksulanosc jest normalna rzecza (tak byc powinno), a u nas polakow nioe.

Offline franek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Lip 2011, 16:00:46 »
witam ROGA za mocno nie ciebie nie lubie ale masz racje cos tutaj smierdzi jak w MISIU a tak normalnie to szkoda ale nasze dziewczyny.......

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lip 2011, 16:42:05 »
witam ROGA za mocno nie ciebie nie lubie ale masz racje cos tutaj smierdzi jak w MISIU a tak normalnie to szkoda ale nasze dziewczyny.......

Bardzo sie ciesze, ze mnie za mocno nie lubisz. Odnosnie naszych dziewczat, to tez roznie bywa, tak jak wszedzie na swiecie.

Offline DzieciPomoc

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lip 2011, 21:21:11 »
@jamjurand, chcę ci  z głębi serca podziękować za pomoc!!! Spać nie mogę tak się martwię o tą małą dziewczynkę.Na prawdę gorąco dziękuję! Widzisz wiele osób wykorzystuje ten argument a potem jak coś się naprawdę dzieje ludzie nie wierzą.W ten sposób zostało skrzywdzone wiele wiele dzieci.Nikt im nie wierzył albo myślano że jest to element rozgrywek pomiędzy rodzicami a dziecko musiało cierpieć latami w cichości ,w poczuciu wstydu przypłacając to nawet chorobą psychiczną.
Jeśli będziesz mógł coś jeszcze zrobić... podpowiedzieć to bardzo proszę pomóż .
Wierzę że Panie adwokatki z Odense zgodzą się pomóc. 

@Nadusiu,tobie również dziękuję za wsparcie to jest teraz tak ważne dla matki aby czuła jak bardzo chcemy ją wspierać ! DZIĘKUJĘ!!!
Dzisiaj matka pojechała po dzieci mają być z nią 3 tygodnie.Mówi że najgorsze jest gdy mają odjeżdżać,nie chcą wracać do ojca.
Matka obiecuje im że będzie walczyć o nie ...chociaż ostatnio matka mówi do mnie że już nieee ma siły.
Matka jest bardzo cichą, spokojną myszką.Taką którą łatwo można oszukać chociaż jest wykształcona.
Myślę że wszystko co przeżyła najpierw w małżeństwie a potem walka o dzieci sprawiło że zamkneła się w sobie.
(I wiesz co jeszcze Nadusiu?! Zgadzam się z tobą zboczeństwo na każdym kroku fuj sodoma gomora.)

Roga jak się czyta twoje wypowiedzi to się przysłowiowy nóż w kieszeni otwiera.
Rozgrywa się dramat ,próbuję zrobić wszystko aby pomóc małej, niewinnej, skrzywdzonej dziewczynce.
A ty starasz się swoimi filozofiami zniechęcić ew.osoby ,które mogły by pomóc???
Matko co z ciebie za człowiek???
Założyłam wątek aby znaleźć adwokata i prosić o fachową pomoc.A potem fachowcom w sprawie matka przekaże dokumenty i szczegóły związane ze sprawą.I tutaj się zaczyna i kończy temat!

Czy ktoś cię zapytał jakie masz negatywne opinie o polakach?NIE!!!
Jaki masz cel aby sugerować coś przeciwko matce skoro jej zupełnie nie znasz?
Zgadzam się z tobą w jednej kwestii ,wiek nie oznacza wiedzy o życiu.

Może załóż sobie osobny temat  i tam pisz same negatywy o polakach skoro cię to bawi, tutaj natomiast chodzi o pomoc.
Nie odpowiadaj proszę ,chcę zachować pozytywizm .
 

Offline franek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Lip 2011, 08:40:22 »
witam roga ciesze sie ze ty sie cieszysz jednak masz cos z diabla a z tym molestowaniem wystarczy dunski adwokat z tlumaczem i po co tyle rabanu ide spac

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Lip 2011, 11:26:18 »
Nie obrażajcie się nawzajem. Sądzę , że każdy dorosły mający rodzinę i znający życie wie o tym , że różnie bywa. Czasami ludzie obwiniają się niesłusznie. Nakręcanie się nie znając faktów to jak polowanie na czarownicę. Jeśli to prawda co piszesz to współczucia dla matki i dziecka. Ale zawsze jest niepewność i należy ze względnym spokojem reagować. Roga to dojrzały pan więc sądzę , że w swoim życiu mógł się spotkać z podobnymi sytuacjami u ludzi. A prawda bywa zaskakująca...Życzę powodzenia...

poloniainfo.dk

Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Lip 2011, 11:26:18 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29303
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16737
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15938
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 28322
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18596
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl