poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka  (Przeczytany 39373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Lip 2011, 13:03:37 »
witam roga ciesze sie ze ty sie cieszysz jednak masz cos z diabla a z tym molestowaniem wystarczy dunski adwokat z tlumaczem i po co tyle rabanu ide spac
Masz w zupelnosci racje odnosnie adwokata. A z tym moim diabelstwem , to zalezy jak na to sie patrzy. Jezeli uwazasz za diabelstwem jest stawianie znaku zapytania na niektore wypowiedzi z rownoczesnym przytaczania konkretnych faktow opatych na doswiadczeniach, pezepisach, zwyczjach w tym kraju - to wole byc traktowanym "diabelsko" niz byc aniolkiem przytakujacym i glaskajacym po glowce, utrzymujacym duskutantow w nieswiadomosci lub falszywym bezpieczenstwie.

[Posted on: 25 Lip 2011, 11:58:44]

Nie obrażajcie się nawzajem. Sądzę , że każdy dorosły mający rodzinę i znający życie wie o tym , że różnie bywa. Czasami ludzie obwiniają się niesłusznie. Nakręcanie się nie znając faktów to jak polowanie na czarownicę. Jeśli to prawda co piszesz to współczucia dla matki i dziecka. Ale zawsze jest niepewność i należy ze względnym spokojem reagować. Roga to dojrzały pan więc sądzę , że w swoim życiu mógł się spotkać z podobnymi sytuacjami u ludzi. A prawda bywa zaskakująca...Życzę powodzenia...

Jest takie powiedzenie: ,,,går efter manden og ikke efter bolden,,,,, - bardzo czesto stosowane w debatach rowniez tutaj na forum. Brak argumentow zastepuje sie czesto uwagami o charakterze, braku wiedzy,  a nawet wrogich zamiarow ze strony osoby z ktora sie dyskutuje. Agresywnosc, nieumiejetnosc wysluchania innych pogladow. Zamkniecie sie w swoim swiatku
wlasnej, nienaruszalnej prawdy.

[Posted on: 25 Lip 2011, 12:59:02]

I wiesz co jeszcze Nadusiu?! Zgadzam się z tobą zboczeństwo na każdym kroku fuj sodoma gomora.


,,,,, ::) ::) ::),,,,,

Offline franek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Lip 2011, 17:00:27 »
masz racje roga za duzo cukru szkodzi ide znowu spac

Offline DzieciPomoc

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Lip 2011, 23:16:39 »
Do administratora!
Proszę o stworzenie nowego wątku i przeniesienie powyższych wypowiedzi począwszy od Roga ,które tego wątku nie dotyczą a powodują skrajnie różne emocje i wpisy.
Mam obawy że zaraz rozpocznie się tu wojenka na wpisy i zniweczy temat  podstawowy-pomocy dziecku.
Mam też obawy że odtrąci to osoby,które chciały by pomóc lub chociaż pokrzepić ciepłym zdaniem.
Potem proszę usunąć również ten wpis.

Serdecznie dziękuję za zrozumienie. 

[Posted on: 25 Lip 2011, 22:23:26]

@czysio,dopabuse teraz przeczytałam twój wpis ,dzięki za słowa pokrzepienia.
 Wiesz to nie jest nakręcanie się nie znając faktów -to dramatyczna walka matki o ich poznanie.
Czy dziecko ma prawo do obrony przed ojcem pedofilem? Ja uważam że tak. 

*Dziecko powinno być przesłuchane na policji w obecności psychologa(a nie ojca) i wcześniej nie narażone na wpływy rodziców.
*Na zlecenie odpowiednich urzędów dziecko powinno być poddane badaniu psychologicznemu czy było molestowane seksualnie-
o co walczy matka.Nie dopytałam jakie argumenty miała komuna w Odense ,dlaczego zlekceważyli tak ważne badanie chociaż to jest ich obowiązek w takiej sprawie.
Matka sama planuje zrobić dziecku badanie u psychologa,wiem że szukała adresów i już się kontaktowała.

Wiesz szkoda słów aby opisywać jak matka musi walczyć z urzędami w Odense o swoje dzieci.

zmykam spać rano zegarek nieubłaganie dzwoni  :)

Offline adriana1983

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +13/-27
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Lut 2012, 14:11:51 »
molestowanie sexualne, jak takie cos sie dzieje i sa podejrzenia i dziecko odpowiada idzie sie do najblizeszgo szpitala i sporzadza raport lekarski i badanie psychologiczne przez psychologa dzieciecego w szpitalu. jak dziecko zrobi malunki itp. opowie co i jak psychologowi  psycholog stwierdzi ze to racja, wtedy komuna wszczyna paragraf 50  po otrzymaniu raportu szpitalnego w trybie natychmiastowym. nie polecam robienia wideo , bo matke oskarza o pronografie i tylko sobie bardziej namiesza. Nastepnie przy sporzadzeniu raportu w szpitalu skalda sie raport na policji co chyba bylo zrobione. policja sama sporzadza wideo z dzieckiem na osobnosci bez rodzicow, wiec cos w poscie mi sie nie zgdza. kolejna sprawa nikt w dk nie odbiera praw rodzicielskich matce nie majac mocnych podstaw do tego, w zwizku iz prawa rodzicielskie zawsze sa tu po polowie i by odebrac prawa rodzicielskie, nie wazne ze ojciec a ex partner zneca sie nad matka fizycznie i psychicznie, on ja dzieckiem sie zajmuje i nie jest zagrozeniem dla zdrowia i zycia dzieci prawa rodzicielskie nie beda mu odebrane, w przypadku jesli bije matke na oczach dzieci i stwarza zagrozenie dla zdrowia i zycia dzieci wtedy najelpiej znalezc dunskiego adwokata, wiem ze w kopenchadze jest swietna adwokataka jest droga ale nie przegrala zadnej sprawy jeszcze ma na imie helle nazwiska nie pamietam i firmy w ktorej pracuje ale jak sie dowiem ponownie od znajomej to dam znac.  Kolejna rzecz jak matka ma depreche itp. pje i cpa i jest to udowdnione tez nie zabiora praw rodzicielski chyba, ze w przypadku ze nie jest w stanie opiekowac sie dziecmi, i zostanie to udowodnione przez komune  co tez sie tyczy paragrafu 50 ktory mowi o ochrnie dzieci i tego czego dzieci potrzebuja.  Plicja w takich przypadkach molsetowania sexualnego jest bardzo ostrozna bo wie ze ex partnerzy robia cuda i przescigaja sie w pomyslach by odebrac sobie dzieci, radze  odstawic na bok wszelkie negatywne emocje co do ojca dziecka, i realnie spojrzec na sprawe i dobro dziecka. bo jak policja nie udowdni  sprawa jest umozana ale w aktach i tak pozostaje taka adnotacja i w przypadku powtorki zjawiska wznawiana jest ponownie. wtedy ponownie szukaja i badaja sprawe. nie chca nikogo skazywac jesli ktos jest niwinny a sugerujac sie poszlakami dowodowymi, bo koszt pozniej odszkodowania za pobyt w wiezieniu jest ogromny.  polecam jak znasz dunski zapoznac sie z kodexem prawa rodzinnnego nawet jak nie znasz to czytac i tlumaczyc tam jest wszystko wyjasnione, co i jak. powodzenia ja przechodzilam podobna sprawe moze jeszcze gorzej, ale memu bylemu nie udalo sie mi odebrac ani dziecka,  ani  mnie wygonic z kraju. bo mialam duzo silnej woli by walczyc o syna i siebie a przedewszystkim o prawde. I wbrew negatywnym opiniom co do kommun  to bzdura jest, ze oni nie pomagaja ale chronia tak samo matke jak i dziecko fakt jest jeden maja durne prawo, ale jestesmy u nich nie u siebie wiec sznujmy ich prawo. pozatym mozna sie ubiegac w familycenter o psychologa z family center i badanie  takie z komuny ono jest wystawiane w komunie na wniosek socialrådgiver a dokladnie naczelnika  familycenter, jesli oni uznaja ze nie ma potrzeby nie wystawiaja opieraja sie glownie na raporcie policyjnym i raporcie ze szpitala, a takze wywiadzie srodowiskowym w miejscu zamieszkania. to samo jest z odbieraniem praw rodzicielksich zapewne musialy byc wizyty w domu by odebrac prawa rodzicielskie.

JULIA1964

  • Gość
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Lut 2012, 15:06:41 »
@jamjurand,dziękuję za odpowiedź.
Polski adwokat mam na myśli mający możliwości wykonywania swojego zawodu w Danii.
My Polacy jesteśmy dociekliwi,potrafimy rzetelnie i solidnie przeanalizować każdy argument ,nie odpuszczamy tak łatwo.
Duńczycy najlepiej potrafią odsyłać do następnego i następnego i następnego urzędnika.
Jak wygląda ich znajomość prawa,dociekliwość umiejętność analizowania  niejednokrotnie przekonywałam się wędrując z polakami od urzędu do urzędu ech... straszne.I wystarczył jeden telefon do polaka pracującego w takim samym urzędzie a polak pokazywał swój profesjonalizm znajomość prawa ,ba pewnych ważnych szczegółów o czym duńczycy nie mieli zieloniutkiego pojęcia.
My Polacy jesteśmy bardzo mądrym narodem!!!

Taką samą opinię słyszałam o Paniach adwokatkach z Odense.Jeśli się podejmą  są niesamowicie oddane sprawie ,rzetelne.
A cała historia dzieje się w komunie Odense.
 
Drogie Panie jeżeli przeczytacie mój wpis wierzę  że udzielicie pomocy małej 9 letniej dziewczynce,jej matce i podejmiecie natychmiast działanie!
Jak długo dziewczynka i matka mają czekać na pomoc???


Na pewno jest potrzebny adwokat specjalista od praw rodzinnych zgadzam się .
Ale czy to do czego dopuszcza się ojciec nie jest już sprawą kryminalną?

A co powiedzieć o działaniach urzędników ? 
 Dla mnie od momentu kiedy matka poinformowała policję o molestowaniu seksualnym dziewczynki do odebrania dziecka i zapewnienia bezpieczeństwa  powinna  minąć najwyżej 1 godz.   
Dziewczynkę przesłuchano po miesiącu po wielu interwencjach matki.
Pani z komuny w Odense była tak miła że poinformowała ojca o co jest oskarżony.
Matka walczy nie tylko z ojcem ale i z bezdusznością i ślepym działaniem urzędników w Odense.
Właśnie dlatego prosimy o pomoc adwokatów w Odense.

Do roga!Mylisz się!Powodem pozbawienia praw rodzicielskich może być nie  stawienia się na ważne spotkanie .
Wówczas nieobecność matki traktowana jest jak przyznanie się do winy...a ojcu daje się posłuch cokolwiek by nie powiedział aby obciążyć matkę.Tam po prostu trzeba było być i walczyć o swoje.Dostarczyć dowodów itd itp
Odkręcić sprawę jest niesamowicie trudno!
Ale to jest bardzo oczywiste ...więc nie rozumiem twojego toku myślenia.

*Dzieci są chore (astma ,alergia) ojciec nie podaje leków ,zaniedbuje w ten sposób leczenie dzieci i stan ich się pogorszył.
Lekarz wystawia opinię/zaświadczenie do komuny i innych właściwych instytucji.
*Stan psychiczny dzieci jest zły ,potrzebują psychologa z powodu warunków panujących w domu( a teraz wiedzą o postępkach ojca wobec córki) .Psycholog również wystawia opinię do komuny i innych instytucji.

Rog piszesz o inscenizacji dokonanej przez córkę i matkę?! Wiesz co nie mam słów dla takich osób jak ty!!!!!
Pewnie jesteś młodą osobą i nic nie wiesz o życiu ! Życzę ci abyś nie musiał/a nigdy kłaść się spać martwiąc się czy dzisiejszej nocy twoje dziecko jest bezpieczne ,czy dzisiejszej nocy ojciec nie poszedł do sypialni twojej córki i...!
Wczoraj z matką rozmawiałam i starałam się ją pocieszyć ,ale jak to można zrobić w takiej sytuacji??? 

Może zmień sposób myślenia i napisz matce kilka ciepłych słów ona tego baaaardzo potrzebuje!(Ona czyta to forum!)

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłej niedzieli
czemu ta matka sama nie napiesze ,zachowujesz sie troche jak adwokat tej rodziny .moze tobie sie wydaje ze matka potrzebuje pomocy.jedno jest dziwne ze ostatnio fora poloniiinfo nawiedziła jakas dziwna fala poszkodowanych kobiet polek /moze sie myle ale co wejde na polonieinfo to czuje sie jak Alicja w krainie czarow ,pomór czy co .FACECI CO SIE Z WAMI DZIEJE ,CO WY ROBICIE KOBIETOM?

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Lut 2012, 15:23:34 »
BRAWO kobiety ! Zloty szpadel dla kazdej z Was za wykopalisko z wakacji... ;) ;D ;D

Offline adriana1983

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +13/-27
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Lut 2012, 15:24:36 »
Julia to malo znasz polek poszkodowanych ja znam pelno nie tylko polek ale i dunek, ja choc mieszkam tu pare lat to dzis sie specjalnie zarestrowalam by odpowiedzic na innego posta. A takich kobiet jest pelno naprawde sporo. troszke trzeba oczka otworzyc na swiat bo nie kazdy mial szczescie w milosci jak ty. ;-)

poloniainfo.dk

Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Lut 2012, 15:24:36 »

Offline adriana1983

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +13/-27
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Lut 2012, 15:26:13 »
Solvej ale jakie przydatne ;-) kiedys moze te posty przeczyta inna kobitka i w taki sposob odpowie sobie na mase  pytan jakie ma w glowie ;-)

JULIA1964

  • Gość
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Lut 2012, 16:44:01 »
Julia to malo znasz polek poszkodowanych ja znam pelno nie tylko polek ale i dunek, ja choc mieszkam tu pare lat to dzis sie specjalnie zarestrowalam by odpowiedzic na innego posta. A takich kobiet jest pelno naprawde sporo. troszke trzeba oczka otworzyc na swiat bo nie kazdy mial szczescie w milosci jak ty. ;-)
Oczka to trzeba miec otwarte cały czas ,a nie tylko je otwierac jak obudzisz sie z reką w nocniku 8)

Offline adriana1983

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +13/-27
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Lut 2012, 16:51:22 »
Julia1964 nie masz racji moja droga, widocznie nigdy sie nie zakochalas tylko wiazalas sie z facetami z czystego wyrachowania, masz szczescie, ze nie trafilas na psychoapte, miej otwrte oczy ale nigdy nie wiesz co ciebie spotka czy twojego partnera czy meza jak masz polaka czy duna to bez roznicy. bo faceci to dziwny gatunek i im  odbija niejednokrotonie ;-)

JULIA1964

  • Gość
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Lut 2012, 16:57:14 »
Julia1964 nie masz racji moja droga, widocznie nigdy sie nie zakochalas tylko wiazalas sie z facetami z czystego wyrachowania, masz szczescie, ze nie trafilas na psychoapte, miej otwrte oczy ale nigdy nie wiesz co ciebie spotka czy twojego partnera czy meza jak masz polaka czy duna to bez roznicy. bo faceci to dziwny gatunek i im  odbija niejednokrotonie ;-)
no popatrz wydaje ci sie ze tym rocznikiem jakim ty jestes ,wszystkie rozumy pozjadałas .za smarkata jestes zebys właziła z buciorami w moje zycie czy jestem z facetem z czystego wyrachowania .czy ja zaznałam prawdziwej miłosci czy nie ,nie tobie oceniac .jak ja byłam w twoim wieku to nie bylo GALERIANEK takich jak teraz sa i uwazaja ze jak dorwie klienta to juz miłosc .pozdrawiam cie a jeszcze ładniej by brzmiało dunczyk niz dunol 8)

Offline adriana1983

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +13/-27
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Lut 2012, 17:12:54 »
Julia1964 mimo ze ja mam swoje lata i jestem mlodsza bycmoze od Ciebie nie zycze bys mi pisala smarkata. Troche szacunku do ludzi , jak jestes odemnie starsza to zaswiec przykladem.Bo poki co robisz nalotki na dziewczyny z problemami, a sama udajesz swieta. Oceniasz ludzi, na podstawie problemow, ktorzy niby to sami sobie sprawili. A teraz co maja galerianki do tego tematu? Jak piernik do wiatrka! Na marginesie za moich czasow tez galerianek nie bylo jak ja konczylam szkole srednia i studia.  A wracajac do twoich wypowiedzi w temacie wyborow zyciowych , ze masz przemyslany wybor 5 krotnie to mam prawo napisac, ze moglas sie zwiazac z wyrachowania. Skoro patrzysz na swiat w ten sposob. Na twoim miejscu nie bylabym pewna, czy przypadkiem, maz cie nie zdradza, a moze juz zdradzil a nawet o tym nie wiesz, nie bylabym pewna ze dlugo bedziesz szczesliwa w malzenstwie swoim wlasnym, bo moja droga zaden ale to zaden papier czy jak sie nawet nie ma papieru, czy sie zwiazalo z milosci , czy z wyrachowania,  czy sie przemyslalo czy sie nie przmyslalo, nikt ale to nikt nie da Ci gwarancji na dlugowiecznosc twojego zwiazku i milosci, szacunku itp.itd. I tu moja droga nic lata nie maja do tego, ale realistyczne podejscie do zycia, troche wychowania przez rodzine lub siebie samego, czystej empatii i zyciowej inteligencji. ;-)

Offline adriana1983

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +13/-27
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Lut 2012, 17:14:25 »
ps. i zapomnialam dopisac  tez - logicznego myslenia :-)

JULIA1964

  • Gość
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Lut 2012, 17:21:57 »
Julia1964 mimo ze ja mam swoje lata i jestem mlodsza bycmoze od Ciebie nie zycze bys mi pisala smarkata. Troche szacunku do ludzi , jak jestes odemnie starsza to zaswiec przykladem.Bo poki co robisz nalotki na dziewczyny z problemami, a sama udajesz swieta. Oceniasz ludzi, na podstawie problemow, ktorzy niby to sami sobie sprawili. A teraz co maja galerianki do tego tematu? Jak piernik do wiatrka! Na marginesie za moich czasow tez galerianek nie bylo jak ja konczylam szkole srednia i studia.  A wracajac do twoich wypowiedzi w temacie wyborow zyciowych , ze masz przemyslany wybor 5 krotnie to mam prawo napisac, ze moglas sie zwiazac z wyrachowania. Skoro patrzysz na swiat w ten sposob. Na twoim miejscu nie bylabym pewna, czy przypadkiem, maz cie nie zdradza, a moze juz zdradzil a nawet o tym nie wiesz, nie bylabym pewna ze dlugo bedziesz szczesliwa w malzenstwie swoim wlasnym, bo moja droga zaden ale to zaden papier czy jak sie nawet nie ma papieru, czy sie zwiazalo z milosci , czy z wyrachowania,  czy sie przemyslalo czy sie nie przmyslalo, nikt ale to nikt nie da Ci gwarancji na dlugowiecznosc twojego zwiazku i milosci, szacunku itp.itd. I tu moja droga nic lata nie maja do tego, ale realistyczne podejscie do zycia, troche wychowania przez rodzine lub siebie samego, czystej empatii i zyciowej inteligencji. ;-)
no i napisał byle napisac .piszesz praktycznie ze mna w dwoch watkach i nie pisz ze ja mam meza ,pierwszy nie zyje .napisze tak brzydko ,,zachlał sie .ale jak juz bylismy po rozwodzie .wiem nastepny twoj post do mnie bedzie czemu wziełam rozwod  odpowiedz brzmi chlał i nie brał sie do pracy .odchowałam dzieci i dopabuse zaczełam myslec o własnym zyciu .ale liczyłam sie ze zdaniem dzieci.pomysl sobie jak kazda z nas by myslała czy ja facet zdradz czy nie to by człowiek zwariował .NIE MA GWARANCJI NA ZYCIE .chcesz miec gwarancje ,trzeba mikser sobie kupic .jezeli słowo ,,smarkata ,,uraziło Ciebie przepraszam ,ale jak przeczytałam ze napisalas ze jestem z wyrachowania to az podskoczyłam .przeszłam w swoim zyciu i uwiez mi podchodze do zycia z duzym dystansem,

Offline adriana1983

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +13/-27
Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Lut 2012, 17:24:07 »
a jeszcze jedna rzecz co do galerianek - to i tak jest prostytucja tylko, ze w innym wydaniu a prostytucja jest najstarszym zawodem swiata i watpie by zniknela, jest popyt to jest i podaz. btw. z tego co sie orientuje prostytucja jest zalegalizowania w dk, nawt tv2 kiedys puscilo serie filmow dokumentalnych o tej tematyce.

poloniainfo.dk

Odp: Pilnie potrzebny polski adwokat-molestowanie dziecka
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Lut 2012, 17:24:07 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29595
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16833
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 16146
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 28917
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18945
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl