poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: nostryfikacja dyplomu  (Przeczytany 10078 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ona33

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
nostryfikacja dyplomu
« dnia: 26 Sie 2011, 13:23:37 »
witam !
nie wiem czy trafiłam w odpowiednie ,,okienko " ale najwyżej watek zostanie przeniesiony . niemniej jednak mam pytanie dotyczące nostryfikacji mojego dyplomu .. mam skończoną pedagogikę resocjalizacyjna na UAM-ie i okazało się ze tutaj to nie wiele warte dopóki nie nostryfikuje dyplomu .. gdzie ja mam to zrobić ?? i czy wogole się uda .. jeżeli ktoś ma jakiekolwiek informacje to będę bardzo wdzięczna za wszelka pomoc . pozdrawiam

Offline lukasz_slagelse

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nostryfikacja dyplomu
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sie 2011, 14:52:33 »

Offline ona33

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: nostryfikacja dyplomu
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sie 2011, 22:53:35 »
dzieki lukasz za info..

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: nostryfikacja dyplomu
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sie 2011, 18:46:51 »
A ja napisze jak to w praktyce...wyglada

1.musisz miec oryginalne polskie dokumenty i swiadectwa – swiadectwo maturalne, dyplom i wykaz wszystkich ocen z zaliczen i egzaminow w czasie studiów,powinno byc w suplemencie do dyplomu,czy jakis odpis, nie wiem co tam masz

2. swiadectwo maturalne oryginal polski i dyplom polski - kserujesz i z tym kopiami idziesz na przyklad do komuny/jobcenter  w ktorej jestes zameldowana i prosisz o ich potwierdzenie – czyli pani podbija piecztake na kazdej stronie kopii/podpisuje/data

3. drukujesz i wypleniasz aplikacje ze strony ministerstwa – tam jest tez checklist,czy masz wszystko zanim wyslesz,nie moze niczego brakowac  - wypleniasz drukowanymi duzymi literami,czarnym pisakiem

Aha,jesli zmienilo ci sie nazwisko,na przyklad wyszlas za maz - potrzebne bedzie tez do aplikacji

 Tutaj juz ta konkretna strona i wszelkie informacje do aplikownia  http://en.iu.dk/recognition/how-to-apply-for-recognition/application-forms/form-standard

Tutaj aplikacja   http://en.iu.dk/recognition/how-to-apply-for-recognition/application-forms/form-standard/skema_engelsk.pdf

4. wszystko razem wkladasz do koperty A4 i wysylasz – aha, oni prosza zeby  nie uzywac zszywacza ,kartki maja byc kazda oddzielnie ale poukladane w kolejnosci

Tlumaczenia dokumentow tylko ”przysiegłe” – moze byc angielski moze byc dunski

najpierw przyjdzie list do ciebie z potwierdzeniem ze otrzymali twoja przesylke i od tego czasu zacznie sie oficjalnie maja 2 miesiace ,ale wiem ze w wiekszosci przypadkow tazke w moim to trwalo krocej,u mnie byl 1 miesiac ,u znajomej 2 tygodnie...

jasne ze sie uda,to nic takiego strasznego !
Powodzenia  :)

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: nostryfikacja dyplomu
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Sie 2011, 19:17:39 »
Tak z ciekawości zapytam, czy taka nostryfikacja dyplomu rzeczywiście coś pomaga w szukaniu pracy? Trochę zachodu z tym jest, a przecież aplikując wysyła się tylko CV i list motywacyjny. Nie chodzi mi tu o sytuacje, gdy ktoś chce się uczyć dalej i dlatego musi mieć swój dyplom w jakiś sposób przetłumaczony i zakwalifikowany. Chodzi mi o samo szukanie pracy, czy komuś ten papier pomógł znaleźć pracę w zawodzie, czy to strata czasu i pieniędzy?

Offline ona33

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: nostryfikacja dyplomu
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sie 2011, 10:34:29 »
frisms - jestes nieoceniona .. dziekuje bardzo .. takie ,,jasne " informacje bardzo mi sie rpzydadza ..
czary mary - oczywiscie ze pomaga a juz w szczegolnosci jezeli idzie o stawki .. w moim przypadku ze wzgledu na brak nostryfikacji stawka spadla o 50 procent - wiec chyba jest o co walczyc .. pozdrawiam

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: nostryfikacja dyplomu
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sie 2011, 12:43:18 »
No właśnie ja się dopytuję o takie przypadki, kiedy się pracy nie ma i dopabuse poszukuje, czy takie przełożenie dyplomu pomaga. Nie chodzi mi o przypadki takie jak Twój, kiedy pracę już masz, a dzięki okazaniu nostryfikacji dyplomu uzyskujesz dodatkowe profity.

poloniainfo.dk

Odp: nostryfikacja dyplomu
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sie 2011, 12:43:18 »

Offline ona33

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: nostryfikacja dyplomu
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sie 2011, 13:45:08 »
czar mary no zdecydowanie to pomaga - bo wymagaja od ciebie dokumentow jezeli szukasz pracy w danym zawodzie .. a nie wszystkie szkoly i wyksztalcenia ,,polskie" maja odpowiednik dusnkich. i w razie takiej ssytuacji nie uznaja twojego wyksztalcenia i zostajesz z niczym . jakbys nigdy zadnej szkoly nie skonczyla .. tam mi to tlumaczono w komunie .

poloniainfo.dk

Odp: nostryfikacja dyplomu
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sie 2011, 13:45:08 »

 

Nostryfikacja

Zaczęty przez amigruDział Edukacja

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 15190
Ostatnia wiadomość 01 Lip 2009, 14:24:32
wysłana przez Jomir
Nostryfikacja

Zaczęty przez boniekDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5602
Ostatnia wiadomość 27 Gru 2007, 20:53:47
wysłana przez vera
Nostryfikacja

Zaczęty przez AnckaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2819
Ostatnia wiadomość 26 Paź 2008, 11:18:06
wysłana przez yoursoul
uznanie dyplomu

Zaczęty przez lukasz_slagelseDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2875
Ostatnia wiadomość 11 Sty 2011, 20:21:28
wysłana przez lukasz_slagelse