poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: sankcje  (Przeczytany 10629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: sankcje
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Sie 2011, 09:15:43 »
Jest klauzul, jest paragraf i jest cos takiego co nazywa sie uczciwosc.

To znaczy np. ze placi sie swoje rachunki, za uzywanie mieszkania trzeba placic, zakupiony TV trzeba zaplacic - bez wzgledu czy na raty czy nie.

Dokladnie tak samo jak ty chcessz miec pieniadze od swojego pracodawcy - przeciez on tez móglby powiedziec : gdzie tu kradziez? Nie zaplacilem mu za kilka miesiecy, no i co? Kilka miesiecy bez wyplaty...przeciez to nie sredniowiecze, co za problem...? A ze frederiksberg:-) chcialby pieniadze za swoja prace...co to kogo obchodzi...

Uczciwosc. Dla wielu slowo ze slownika wyrazów obcych ( nieznanych i nieuzywanych).

:-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline frederiksberg :)

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: sankcje
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Sie 2011, 12:22:42 »
  W  jezyku  polskim  to  sie  zawsze  nazywalo  klauzula  ( rodzaj zenski )  a  nie  " klauzul  "
 Od  sciagania zaleglych  wynagrodzen  sa  sady  pracy  . Przynajmniej  tak mi  sie  wydaje .
Reszty  nie  mam  zamiaru nawet  komentowac .  Moze  " czysio " poda  paragraf  z  jakiego  DK policja  wszczela  postepowanie .

tylda

  • Gość
Odp: sankcje
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Sie 2011, 14:54:26 »
Przeciez  mieszkania  ze  soba  nie  zabral wiec  gdzie  tu  strata  i  przestepstwo ? Z  reguly  jesli  sie  nie placi  do  3  kazdego miesiaca  i  nie  reaguje  na  wezwanie  do  zaplaty do  sie  po  prostu  wylatuje . Zawsze  jest  depozyt  na pokrycie  strat.

To  moze  powinni  znow  wiezienie  za  dlugi  wprowadzic  jak  w  sredniowieczu ??? .  Na przyklad  za  wziecie  TV na  raty i niezaplacenie kilku  z nich  ??
Poza  tym  to jezeli  nie mozesz  odpowiedziec  na  pytanie  odnosnie  paragrafu  to  nie bardzo  wiem  po  co  zabierasz  glos .
Moze  autor  po prostu  sie  odezwie co  do paragrafu  i  klauzuli  wykonalnosci .

Bardzo ciekawe poglądy lansuje frederiksberg. Niestety, wśród rodaków nie jest w nich odosobniony. Zwłaszcza rodaków na emigracji. Podobnie rzecz się miała w latach powojennych, kiedy w Polsce następowała masowa migracja ze wsi do miast - ludzie wyrwani spod kontroli lokalnej społeczności, proboszcza i bliższej czy dalszej rodziny nagle zapominali o podstawowych zasadach przyzwoitości.
To taka ogólna refleksja jaka mi się nasunęła, ale warto odnieść się bardziej szczegółowo do tego co frederiksberg wypisuje.
Otóż za długi siedzieć nie pójdziesz, ale za wyłudzenie jak najbardziej.
Podobnie za oszustwo itp.
Ważne są okoliczności w jakich czyn został popełniony i zamiary jego sprawcy.
Kiedyś możesz się o tym przekonać na własnej skórze.

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: sankcje
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Sie 2011, 16:54:19 »
Z tego co wiem , właścicielem lokalu była duża firma hotelowa (ktorej własnością były również bloki mieszkalne). Najpierw wysłali pismo na politi , nastepnie poszło do skat , skat do dunskiego pracodawcy a następnie do pl. Okres pomiędzy zgłoszeniem na politi a pismem do pracodawcy to jakieś 4-5 dni , więc szybko. Być może firma w której pracował miała jego polskie dane , tak sądzę , ale często się zdarza , że urzędnicy mają kopie naszych paszportów itd. Trwało to wszystko dosłownie kilka tygodni. To są informacje , które udało się zdobyć , szczegóły są znane tylko urzędnikom. Pozdrawiam

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: sankcje
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Sie 2011, 18:32:56 »
Troche nieprawdopodobna historia bo co ma skat do niezaplaconych rachunkow za mieszkanie? Policja? Watpie czy bedzie sie tak szybko zajmowala taka "miedzynarodowa" sprawa; wyjasnianie drobnych oszustw to wielomiesieczna afera.

Co do dunskich czy miedzynarodowych inkasentow dlugow; to sa oni doskonale wyszkoleni w technice perswazji, blufowania i straszenia, niestety tez czesto "przeginaja pale".
Z dlugiem mozna sie tez (juz na wstepie!!) niezgodzic i sprawa trafi do sadu (np.fogedretten) ktory raczej automatycznie przyznaje racje policji czy firmom od parkingow, trzeba miec naprawde wiarygodna historie,byc dobrze przygotowanym, tez miec kompetentnego doradce (koszta wieksze niz mandat?).

Offline MartynaM

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: +7/-9
Odp: sankcje
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Sie 2011, 20:49:35 »


Skat przejmuje niektore niezaplacone naleznosci.
 Kiedys moj maz nie placil mandatu "za niemanie" pasow - uwazal, ze mandat byl niesprawiedliwy  ;D.
Po 2-krotnych upomnieniach do zaplaty od policji - przyszlo nastepne pismo - tym razem ze Skatu.

Ale nigdy nie slyszalam, zeby policja mieszala sie w sprawy niezaplaconych rachunkow. Chyba, ze to wielkie przestepstwa ekonomiczne - tam , gdzie w gre wchodza miliony.

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: sankcje
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Sie 2011, 12:35:23 »
Napisałem to co wiem , że jest pewne , czy były jakieś inne przesłanki oraz inna jeszcze droga egzekucji , nie wiem. Pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp: sankcje
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Sie 2011, 12:35:23 »

Offline frederiksberg :)

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: sankcje
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Sie 2011, 01:43:10 »
Bardzo ciekawe poglądy lansuje frederiksberg. Niestety, wśród rodaków nie jest w nich odosobniony. Zwłaszcza rodaków na emigracji. Podobnie rzecz się miała w latach powojennych, kiedy w Polsce następowała masowa migracja ze wsi do miast - ludzie wyrwani spod kontroli lokalnej społeczności, proboszcza i bliższej czy dalszej rodziny nagle zapominali o podstawowych zasadach przyzwoitości.
To taka ogólna refleksja jaka mi się nasunęła, ale warto odnieść się bardziej szczegółowo do tego co frederiksberg wypisuje.
Otóż za długi siedzieć nie pójdziesz, ale za wyłudzenie jak najbardziej.
Podobnie za oszustwo itp.
Ważne są okoliczności w jakich czyn został popełniony i zamiary jego sprawcy.
Kiedyś możesz się o tym przekonać na własnej skórze.


W  Dk  niesplacanie  kredytu  nie  jest  traktowane  jako  przestepstwo .W  Pl  czesto jest . Sa  przyklady  osob ktore doprowadzily  klkadziesiat  firm do  upadlosci  i  dalej  swobodnie  w  Danii  operuja .Wystarczy  zerknac  w  rejestry  spolek na  eogs.dk .
Podpisanie  umowy  o kredycie  na  TV  gdzie  realne oprocentowanie  wynosi  czasem 50 PROCENT  ROCZNIE albo  i  wiecej nie  jest  karalne  dal  zadnej  ze  stron . Lichwiarza  w  Fonie  wlaczajac . Podejmuje  ryzyko  ze  ewentualny  kupujacy nie  splaci .
Wywodow  na  temat  proboszczow  i  emigracji  powojennej nie  mam zamiaru  komentowac . Nie  jestem  w  az  tak podeszlym  wieku  zeby to pamietac . Nie  wiem  jak  z  innymi   to  wiekowo  wyglada .   
Co  do  zagadnienia  opisanego na poczatku  watku  to  raczej nie  wierze  zeby  Skat  mogl  sciagac wierzytelnosci prywatnych  wynajemcow  lokali ..  To naprawde  bylby  powrot  do  19  wieku  albo i  wczesniej .No  ale  wtedy nie  bylo  podatkow  od  dochodow  osobistych  .

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: sankcje
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Sie 2011, 10:29:37 »
Można sobie gdybać ale wracając do sedna - swoje rachunki należy płacić i tyle i nie ma co dyskutować. ;D

poloniainfo.dk

Odp: sankcje
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Sie 2011, 10:29:37 »