poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Czy ktoś mógłby pomóc w sprawie rozliczenia  (Przeczytany 4590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline przemojaw

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Czy ktoś mógłby pomóc w sprawie rozliczenia
« dnia: 24 Sie 2011, 20:49:51 »
  Witam mam pytanie w sprawie mojego rozlczenia które zrobił mi znajomy. Niby mam jakiś zwrot nie duży ale powiedział że skat musi coś pierw sprawdzić czy wszystko jest ok żeby mi ten zwrot zapłacić. I pytanie jak długo się na taką decyzję czeka, Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie a na dole załączam rezultat tą pierwszą część.

Resultat af årsopgørelse

Skat til udbetaling
Intet rest AM-bidrag eller overskydende AM-bidrag.
Din overskydende skat/AM-bidrag er tilbageholdt. Det skyldes, at SKAT undersøger om der er gæld, som
skal dækkes af den overskydende skat/AM-bidrag. SKAT sender meddelelse til dig, når afklaring er sket.

Offline kingamagda

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • W życiu zdarzają się chwile, o które warto walczyć
Odp: Czy ktoś mógłby pomóc w sprawie rozliczenia
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sie 2011, 21:04:55 »
Witam mam znajomego który rozlicza mnie już od kilku lat i nigdy nie miałem problemu a zwroty tez całkiem całkiem, robi tez korekty za lata ubiegłe. Skontaktuj sie z nim napewno pomoże. Podam Ci e-maila    pomoc@info.dk  i tele  53 53 43 54. Zadzwoń napewno Ci pomoże. Powodzenia.

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy ktoś mógłby pomóc w sprawie rozliczenia
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sie 2011, 21:44:54 »
to znaczy ze twoj "zwrot podatku" zostal wstrzymany,byc moze masz jakies państwowe długi które moga sie pokrywać z suma tego "nadpłaconego podatku"...wiec beda badac gdzie "wisisz" komu i ile,beda tak dlugo szukac az znajda,ale pewnie szybko pojdzie,bo wszystko jest w systemie  ;D...

 " Witam mam znajomego który rozlicza mnie już od kilku lat i nigdy nie miałem problemu a zwroty tez całkiem całkiem ..."

 pewnie wielu przestałoby narzekac na Danie gdyby Skat wyplacal im co roku zwrot podatku,no przynajmniej te 30 tys.koron, to byloby juz cos... ;)

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy ktoś mógłby pomóc w sprawie rozliczenia
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sie 2011, 22:21:12 »
pewnie wielu przestałoby narzekac na Danie gdyby Skat wyplacal im co roku zwrot podatku,no przynajmniej te 30 tys.koron, to byloby juz cos... ;)
No i jeszcze personfradrag z 15 tys./m-c i bedzie oki :D :D

A tak do tematu zdarza sie tak, trudno powiedzieć jak długo trzeba poczekać na sprawdzenie biorąc pod uwagę sezon urlopowy, w którym uzyskać coś ze SKAT graniczy z cudem. Poczekaj trochę a potem poślij e-mail w tej sprawie. Zrób też rachunek sumienia czy coś na Tobie nie ciąży - jakieś długi w DK.

Offline przemojaw

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy ktoś mógłby pomóc w sprawie rozliczenia
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sie 2011, 11:14:36 »
No i tak jak wyżej pisaliście sprawdziłem lata ubiegłe w Dani i okazało się że na 2008r mam do zapłaty trochę ponad 5tys kr ale nie wiem dlaczego do tego doszło dostałem tyle zwrotu a później skat musiał zrobić swoje rozliczenie nie sprawdziłem tego mój błąd ciekawe czy można to jakoś odkręcić ps. na danie nie narzekałem i nie narzekam nie pracuję już tam długi czas a na zwrotach to mi nigdy nie zależało wolałem mieć na zero żeby wszystko było ok

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy ktoś mógłby pomóc w sprawie rozliczenia
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sie 2011, 13:12:36 »
  Witam mam pytanie w sprawie mojego rozlczenia które zrobił mi znajomy. Niby mam jakiś zwrot nie duży ale powiedział że skat musi coś pierw sprawdzić czy wszystko jest ok żeby mi ten zwrot zapłacić. I pytanie jak długo się na taką decyzję czeka, Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie a na dole załączam rezultat tą pierwszą część.
Resultat af årsopgørelse
Skat til udbetaling
Intet rest AM-bidrag eller overskydende AM-bidrag.
Din overskydende skat/AM-bidrag er tilbageholdt. Det skyldes, at SKAT undersøger om der er gæld, som
skal dækkes af den overskydende skat/AM-bidrag. SKAT sender meddelelse til dig, når afklaring er sket.
,,,,,niby mam jakis zwrot nie duzy,,,,, O ile sie orientuje, jezeli rozliczenie zostalo sporzadzone wlasciwie, powinnienes otrzymac zwrot cajego zaliczkowego zaplaconego podatku, tj. nie powinnienes w ogole zaplacic podatku o otrzymac zwrot. W zwiazku z rozliczeniem aktualnego roku podatkowego nalezalo zrobic korekte 2008 i uniknac doplaty podatkowej poniewaz rozliczenie 2008 nie bylo sporzadzonewlasciwie (na twoja niekorzysc). Teraz pozostalo tylko czekac na rozstrzygniecie Skatu, tzn. odliczenie dlugu za 2008 w nadplacie za 2010.podatku. Oczywiscie jest nadal mozliwosc poprawienia rozliczenia 2008 i unikniecia dlugu podatkowego za 2008, ale byc moze twoj znajomy w ogole nie spojrzal narozliczenie 2008, a szkoda.

poloniainfo.dk

Odp: Czy ktoś mógłby pomóc w sprawie rozliczenia
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sie 2011, 13:12:36 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17038
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11324
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27033
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11620
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7867
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir