poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: pomocy - nie rozliczyłem się z US w Polsce z podatku za 2007r z pracy w Danii  (Przeczytany 8424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kataki

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Witam, proszę o pomoc bo nie wiedzialem ze powinienem rozliczyc sie z podatku za granicą w Polsce, pracodawca Dunski wprowadzil mnie w blad, tam rozliczylem się a tu w Polsce rozliczyłem sie tylko z pracy w Polsce. Teraz otrzymalem wezwanie do US i naliczyli mi podatku w korekccie ok 2000 zł. Pracowalem tam w 2007 a wezwanie dostałem w 2011. Urzad nie chce mi umozyc tego podatku, mam trudna sytuację materialną i probuje odwoływac sie ale nie mam czym sie podeprzec gdyz nie znam sie na sprawach rozliczen z podatku za granicą. Moze ktos z Was ma podobna sytuację? wiem ze obowiazywala abolicja.
Pozdrawiam i czekam na jakąś podpowiedz...

[Posted on: 05 Wrz 2011, 12:19:16]

doczytałem się wielu rzeczy na forum, ale bardzo proszę o upewnienie mnie w poprawnym rozumieniu przepisów:

1. powinienem byl rozliczyc sie rownież w Polsce z dochodów uzyskanych za granicą
2. obowiazuje mnie mnie rozliczenie proporcjonalne, takie zostalo zlozone przeze mnie w maju tego roku
3. gdybym złożył wniosek o skorzystanie z abolicji do dnia 6 lutego 2009 to nie musialbym oplacac tego podatku po pozytywnym rozpatrzeniu go przez naczelnika

tyle sie doczytalem, jednak nie zlozylem tego wniosku i nie rozliczylem sie z podatku w obowiazujacym terminie, w związku z tym czy mam szanse aby urzad skarbowy w Polsce umozyl mi ten podatek teraz w zwiazku z nieznajomoscia przepisow podatkowych? czy oprocz sytuacji materialnej mogę uzyc jakiegos dodatkowego argumentu czy takiego nie ma? z gory dziekuje za popdpowiedz

Offline Mario87

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Przykro mi, ale niewiedza cię nie tłumaczy, gdyż wg prawa karnego skarbowego masz obowiązek znać przepisy, które cię dotyczą. Napisz ile czasu pracowałeś w Danii w 2007 roku i  czy miałeś jakieś inne dochody w Polsce, bo to też są istotne informacje. Możesz pisać o umorzenie, ale wątpię że to pomoże. Prędzej uwzględnią rozłożenie na raty. pozdrawiam.

Gazeciarz

  • Gość
Widze to tak.... nie zapłaciłeś zadnego podatku w Polsce a w Danii skorzystałeś z ulg ktore przysluguja osoba majacym centrum interseow zyciowych w Polsce, wiec masz niezapłacone  podatki  w Polsce.


wyszlo troche maslo maslane  ;D

Offline kataki

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
pracowalem w Danii 3 msc- wiec krotko, w Polsce pracowałem przez resztę roku i tu rozliczylem sie z dochodów

Offline Mario87

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
No więc składając zeznanie i podpisując się na nim deklarujesz tym samym ze znasz przepisy i tłumaczenie że nie wiedziałeś nie jest dobre. Wg nich nieznajomość prawa szkodzi i niestety ale musisz albo zapłacić albo szukać jakiejś alternatywy z US. Ogólnie ciężka przeprawa.

Offline bater

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
w PL w Urzędzie Skarbowym mnie poinformowali, że należy się też w  rozliczyć. Może Ty nie chciałeś tego usłyszeć 2000 to pestka ja więcej zapłaciłem na koniec roku ciesz się małą sumką do zapłaty albo nie płać może zapomną  :D

tylda

  • Gość
doczytałem się wielu rzeczy na forum, ale bardzo proszę o upewnienie mnie w poprawnym rozumieniu przepisów:

ad. 1. TAK (powinienem byl rozliczyc sie rownież w Polsce z dochodów uzyskanych za granicą)
ad. 2. TAK (obowiazuje mnie mnie metoda odliczenia proporcjonalnego, takie zostalo zlozone przeze mnie w maju tego roku)
ad. 3. TAK (gdybym złożył wniosek o skorzystanie z abolicji do dnia 6 lutego 2009 to nie musialbym oplacac tego podatku po pozytywnym rozpatrzeniu go przez naczelnika)

tyle sie doczytalem, jednak nie zlozylem tego wniosku i nie rozliczylem sie z podatku w obowiazujacym terminie, w związku z tym czy mam szanse aby urzad skarbowy w Polsce umozyl mi ten podatek teraz w zwiazku z nieznajomoscia przepisow podatkowych? wg mnie NIE czy oprocz sytuacji materialnej mogę uzyc jakiegos dodatkowego argumentu czy takiego nie ma? wg mnie NIE MA

Jedyne co możesz zrobić, to zwrócić się do US o rozłożenie kwoty zaległości podatkowej na raty - wystąp o jak najmniejsze raty, bo z pewnością zechcą je podwyższyć i zrobią to (o ile w ogóle zgodzą się na raty, ale jest na to duża szansa). Jednak musisz pamiętać o tym, że im większa zwłoka w spłacie, tym wyższe odsetki.
« Ostatnia zmiana: 05 Wrz 2011, 19:28:42 wysłana przez tylda »

poloniainfo.dk


Offline 6palcy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
a ja na pisze jak to u mnie było.

pracowałem także w 2007/2008 co prawda 2007 to praktycznie koniec roku  czyli 3 tyg.  kolejny rok do października.
Po dwóch latach ponownie zacząłem pracę w Danii u tego samego pracodawcy. W 2011  roku rozliczyłem  w Polsce z tytułu dochodów w Danii. Nie wiem skąd ale się w jakiś sposób dopatrzyli e pracowałem w poprzednich latach zagraicą.
Po kilku miesiącach od rozliczenia dostałem pismo abym przedstawił dochody z Danii za okres  z wcześniejszych lat.
Zleciłem to księgowej, która mnie wcześniej rozliczała z a 2010. Pani zrobiła korektę rozliczenia z 2007/2008. dopowiem że  w 2007 pracowałem praktycznie cały rok w Polsce. Nie miałem z tego tytułu żadnych problemów. Nic  do zapłaty.
Może to zależy od naczelnika US.
najlepiej zlecić to księgowej która ma zacięcie do takich zagranicznych spraw.

poloniainfo.dk


 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248262
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26095
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32410
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29283
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9624
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa