poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: proces sądowy , pozew przeciw dun....  (Przeczytany 11927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline deto

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
proces sądowy , pozew przeciw dun....
« dnia: 06 Lis 2011, 00:54:33 »
Witam , w nadchodzący wtorek mam rozprawę sądową przeciw ex pracodawcy. Po długim i żmudnym czasie ponad roku nareszcie dochodzi to do skutku. Ale odziwo dziś dostałęm telefon od ex pracodawczyni ,ze chce iść na ugodę i zapłacić mi jakaś tam sumę xxx , połowę czego oczekuję po obliczeniu mi przez konsultanta i adwokata. Dzwoniła i stara mi się wiechać na tzw."honory"etc ......  ze jak można chcieć po 2,5 miesiąca tyle pieniędzy ,,,, czy to fer..ten zeszyt .

moje pytanie brzmi: jeżeli bym podjał/a się rezygnacji z procesu ( wystawił do wiatru , adwokata, sedzię i innych) i dzień przed procesem zamknął sprawę to i chyba muszę mieć z tego i ja korzyści ,a nie tylko pozwana strona......    jeżeli  oni chcą dać mi pieniądzę i ja wycofam proces to uważam ,ze nie powinienem płacić podatku w danii za to ,ze robię "dobrze" duńczykom. Nasuwa się zatem pytanie , czy jeżeli podam im konto i zalecę wpłate pięniedzy za granicę ( polski bank) czy od tej tranzakcji będę musił płacić podatek w polsce ( nie wiem forma darowizny ...?? )

Pani ładnie mi powiedziła ,ze przezmnie nie będą zatrudniać Polaków więcej etc.... ze 3F specjalnie to robi ,aby Dunczycy nie zatrudniali obcokrajowców i nakręci sprawę bla bla bla....... ale czy ja w XXI mam się czuć winny , bo chcę dochodzić swoich racji prawnie  wg prawa!!  pani próbuje wchodzić z brudnymi buciorami na moje sumienie , etykę etc.... bo po roku nagle odczuła ,ze czarne chmury krążą nad nią. Posuneła się do tego stopia ,ze dostałem dziś po jej rozmowę od pierwszego(w danii) pracodawcy (na nowy numer, podała moj numer ) zebym zrobił "good trial" i wziąl jej propozycję ... ze trzeba być odpowiedzialnym , ze dobrze będę spał teraz jak i w przyszłości....
Jacyś moralni i etyczni , odwołują się do wartości , sumienia...... ale czy mieli je wcześniej ........??  

więc pytam was , czy iść na ugodę (stracić) i wziąć te pieniądzę zapłacic podatek w dani 50% ( gdyz teraz mam wypłaty) i po roku straconych odsetek cieszyć się ,ze jestem dobry, czy moze dochodzić praw zgodnie z prawem i uznać wyrok przyszłej rozprawy???

co myślicie o tym ,aby pieniądze zostały przelane na konto do PL :P , bo obywatelem nie jestem danii ,a krzywdu zosatły wyrządzone jako obywatelowi Polskiemu ( więc jak to ugryść ,aby się samemu nie wkopać ,ze biorę do "łapy" - ale to pani chce iść na ugodę -ZAZNACZAM ,ZE SPRAWA MI SIĘ NIE PODOBA , BO DOSTAŁA LIST OKOLO 2 MIESIĄCE TEMU  O TERMINIE ROZPRAWY ,A NAGLE W OSTATNIJ CHWILI COŚ KNUJE -!!  mogła się kontaktować wcześniej ...... a ja ze swojej strony zaangażowałem wiele ludzi w proces ,a teraz mam się na nich "wypiąć" i powiedzieć "sorrry i will do by myself" - wyjdę na  

Co myślicie o tym , czy zaszkodzi to wam jeżeli będę i wygram sprawę jako Polak ??  czy lepiej wziąć kasę i siedzieć cicho na d.....

pozdrawiam i proszę o sensowne opinie

Offline wieszaf1

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lis 2011, 10:35:27 »
Nieznam szczegułów sprawy twojej ale skoro firma cos ci tam proponuje czyli czuje że jest winna jakiegoś wykroczenia. Ja na twoim miejscu bedąc doprowadził bym sprawe do końca , pewnie można zadać pytanie dlaczego ? a dlatego że skoro dania jest krajem prawa i wszyscy sa tacy prawożądni i my musimy również tacy być i ponosić konsekwencje tej prawożądności to również oni powinni ponosić konsekwencje swoich wykroczen. To ze niebedą zatrudniac polaków , hmm to mi sie wydaje ze to tylko straszenie a jek nie polaków to rumunów lub kogom innego napewno beda zatrudniac kogos kto jest tanszy i zarazem  mniej bystry od ciebie zeby niepowtuzyl sie podobny problem.
Moja rada doprowac sprawe do konca niebiesz  zadnych pieniedzy (uwazaj)
pozdrawiam i powodzenia

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lis 2011, 10:44:23 »
Kiedyś była dostępna opcja: "Sprawdź pisownię" ;D. Willy help ;D ;D.

http://www.korektor.net/slownik.html

Offline lucyna1975

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lis 2011, 11:14:20 »
Nie odpuszczaj mieli  rok żeby się z tobą dogadać, ale nie bo myśleli  że się wycofasz i nie przejmuj się gadkami o moralności  . Skoro w tej chwili chcą się dogadać to znaczy że oblał ich blady strach,dociągnij sprawę do końca to  może i innych w przyszłości  przestaną kantować.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lis 2011, 11:19:39 »
Oczywiscie zakladajac ze wygrasz i ze suma przyznana przez sad bedzie wieksza od tej która terez oferuje byly pracodawca.

kto pokrywa koszty sadowe jesli tu sie teraz wycofasz? ty sam?
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lis 2011, 11:27:25 »
Ja bym nie szla na ugode. Jesli firma kantowala to teraz musi poniesc tego konsekwencje.
A jesli bedziesz za duzo kombinowac, to wykiwaja cie bez problemow. I ani kasy dla ciebie, ani sprawiedliwosci nie bedzie.


[Posted on: 06 Lis 2011, 11:24:45]

I nie rozumiem dlaczego tak sie koncentrujesz na tym co polskie a co dunskie. Przeciez to nie ma zadnego znaczenia. Liczy sie uczciwosc i sprawiedliwosc.

Offline deto

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lis 2011, 11:29:44 »
sprostowanie ... nie było kontraktu - więc 3f wyliczył maximum możliwości ..... plus kary etc....

a co z chrześcijańskim współczuciem... litością ..... ( i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom ) :-X


nie mam pojęcia, ale mogę wziąć pieniadze i napisać ,ze wycofam proces , a kosztu chyba żadne , bo jeszcze rozprawynie bylo -- we wtrek ma być.

wiecie teraz ja mam plus , bo kontraktu nie było , więc po maksymalnych mozemy jechać...

Juta- gdyż ciaglę słyszałem w telefonie ,ze jesteś z Polski i możesz nas wykiwać , bo innne prawo Cię obowiązuje....bla bla

fakt - stawka jest bardzo wysoka jak za 2,5miesiąca - ale takie prawo jest w danii i sądzę,ze chyba stawek z kosmosu nie wzieli ( 50% pierwsze 2 godziny , powyżej 80% - a bylo ich dosyć  wiele 276 miesiąc - sezon żniw - to i jazdy bylo non stop
« Ostatnia zmiana: 06 Lis 2011, 11:55:09 wysłana przez deto »

poloniainfo.dk

Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lis 2011, 11:29:44 »

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Lis 2011, 16:09:27 »
NIE odpuszczaj,w momencie gdy sie zrobiło gorąco to mysli ze "Glupiego Polaczka" przekupi paroma tysiączkami ,doprowadz sprawę do konca gdyz w wielu przypadkach wiem że sąd potrafi .Znam jeden przykład firma nie płaciła za nadgodziny przez okres około 2,5roku mojemu znajomemu z pomocą znajomy odzyskał sumę 10krotnie większą jaką proponował mu pracodawca.Fakt jest taki ze dunczycy myslą ze jestesmy idiotami,a to nieprawda niestety.POZDRAWIAM

Offline deto

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Lis 2011, 16:36:47 »
Ludzie - dziekuję za wasze oceny , dochodzę do wniosku ,ze jednak nie ma się , co litować nad kimś , jeżeli dookoła się słyszy tyle przypadków wykorzystywania przez pracodawców emigrantów.  Powiedziła mi przeztelefon ,ze jak złodziej bank chce okraść  :-\ 

 :P  nie wiem po co mi taki mentlik robi przed końcem...

wczoraj wypytywała mnie ile chcę - hmm nie podałem żadnej sumy , coś mi się wydaje ,ze to była zagrywka i mogła nagrywać rozmowe :-\ 


 

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Lis 2011, 17:16:48 »
,,,,,,Fakt jest taki ze dunczycy myslą ze jestesmy idiotami,a to nieprawda niestety.POZDRAWIAM

Tak sadzisz ? Wiekszosc dunczkow zapewne tak nie mysli. A ci co tak mysla,,,,,,chyba maja do tego powody.

inna

  • Gość
Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Lis 2011, 17:49:52 »
Dziwi mnie troche to ze ty sam (a) prowadzisz roRzmowy z nimi. Skoro sie sadzisz wszysko powinno byc zalatwiane przez advokata albo zwiazek. Troche dziwne ze tracisz energie na cos co jest zbedne.

Ja osobiscie bym dazyla do prawdy. Nawet jak bym miala poniesc ekonomiczne konsekvencjie.

Moja siostra miala podobny przypadek i wygrala to nie bylo w Danii.

Offline deto

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Lis 2011, 18:03:09 »
Inna to ona zaczeła dzwonić i podwyższać swoje propozycje.. teraz na końcu..... a ja zdaje sobie sprawę ,ze proces moze ją kosztować dodatkowe pieniądze..... i po co to komu ..... - jestem jakoby otwarty na popozycje,ale ona robi ze mnie "zły" - ona "ofiara" - czesto płacze od tak do ludzi , do mojego konsultanata tez to probowła- a wiesz skoro złamała tam jakiś nasz pakt - czyli odrazu trzeba maksymalne stwaki dać - nawet z racji ,ze przez ponad 2,5 nie miała czasu dać mi go podpisać i co w nim stoi. Od tego odsetki ponad rok - dlaczego nie

uczciwość - hmm jak już zadeklarowała raz  do adwokata ,ze nie miałem żadnych nadgodzin  ::)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Lis 2011, 18:20:23 »
sprostowanie ... nie było kontraktu - więc 3f wyliczył maximum możliwości ..... plus kary etc....
 

,,,,,piszesz, ze nie bylo kontraktu. Pracodawca ma obowiazek zawarcia kontraktu, ale ty - piszac tyle o uczciwosci i praworzadnosci - czy zarzadales kontraktu od pracodawcy, czy tez przezcaly okres pracowales bez kontraktu ?. Jak i na jakiej zasadzie ipodsrtawie pracodawca wyplacal ci twoj zarobek ? Czy na twoje konto w banku czy moze.......? Za malo znam cala sprawe, ale nie mozna wykluczyc ze na poczatku, przystepujac do pracy "zawarliscie" zasade wynagrodzenia i byliscie zgodni a po pewnym czasie dowiedziales sie, ze mozesz wykorzystac sytuacje i z tego skorzystales. Moze sie myle. Jezeli wszystko bylo tak jak opisales, to sam musisz zadecydowac o wyborze: rozprawa czy ugodowe zalatwienie sprawy. Na pewno sa jeszcze inne detale o ktorych nie wspominasz, a ktore powinieneswziac pod uwage. Kasa jak kasa, ale........ reszta to sprawabardzo osobista i trudno doradzic.   

Offline deto

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Lis 2011, 20:35:47 »
spokojnie żadnych pieniedzy nie dostałem na czarno... niby jest 3 miesiace na załoznie kontraktu i zgłoszenie , ale jakoś im się nie śpieszyło ...
ponoc zapłacili czarnąkase ,ale  rosjanom

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Lis 2011, 20:57:51 »
spokojnie żadnych pieniedzy nie dostałem na czarno... niby jest 3 miesiace na załoznie kontraktu i zgłoszenie , ale jakoś im się nie śpieszyło ...
ponoc zapłacili czarnąkase ,ale  rosjanom

,,,, niby mieli 3 miesiace na zalozenie kontraktu,,,,

A czy ty zwracales sie o ten kontrakt i otrzymales odmowe ?. No, ale to juz teraz mniej wazne.

poloniainfo.dk

Odp: proces sądowy , pozew przeciw dun....
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Lis 2011, 20:57:51 »

 

Szczepienie przeciw HPV

Zaczęty przez nancyDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4143
Ostatnia wiadomość 08 Cze 2009, 08:51:26
wysłana przez Gość
szczepienie przeciw grypie

Zaczęty przez veraDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4459
Ostatnia wiadomość 16 Wrz 2008, 19:04:27
wysłana przez Manior
Sczepionka przeciw wirusowi grypy H1N1

Zaczęty przez Mia25Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4188
Ostatnia wiadomość 05 Lis 2009, 10:17:03
wysłana przez willy
Dunscy naukowcy przeciw stereotypom o imigrantach z Polski.

Zaczęty przez teddyDział Hydepark

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11727
Ostatnia wiadomość 03 Kwi 2014, 22:10:42
wysłana przez Jomir
9 dniowa demonstracja przeciw szczepieniom

Zaczęty przez holymumboDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7566
Ostatnia wiadomość 27 Gru 2020, 14:55:11
wysłana przez jamjurand