poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Skat - List - O co chodzi ?  (Przeczytany 14812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ad17

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Skat - List - O co chodzi ?
« dnia: 07 Lis 2011, 23:22:32 »
Może jest jakaś osoba która dobrze zna Duński i może mi powiedzieć o co chodzi

http://imageshack.us/f/822/001qvr.jpg/

http://imageshack.us/f/59/002uum.jpg/

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lis 2011, 23:38:19 »
Skat cie poinformowal, ze nie zlozyles deklaracji podatkowej za 2010. W zwiazku z tym Skat ustalil twoj dochod jak podano w tym pismie, chyba ze masz jakies uwagi/uzupelnienia, to mozesz je wniesc w terminie do 14.11.2011.

Moja uwaga: pamietaj o tym, ze Skat nie zna np. niektorych ulg podatkowych, ktore byc moze ci przysluguja i ktore oznaczalyby zmniejszenie podatku. Jezeli nie podasz tych ulg do rozliczenia - rozliczenie Skatu bedziesie opieralo wylacznie na tym dochodzie jaki ci Skat podal w swoim pismie.

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lis 2011, 23:56:17 »
Roga, do 24.11.2011 ma kolega czas ;D. Musisz kolego dokonać rozliczenia podatku za 2010 rok. Najłatwiej będzie dokonać tego w twojej teczce podatkowej tast selv. Najlepiej jakbyś znalazł kogoś kto jest kumaty i poprowadzi Cię przez to. Masz mało czasu. Piszą tam jeszcze o tym, że jak osiągnąłeś jakieś dochody poza Danią to masz wypełnić druk 04.012 (trzeba ściągnąć go ze skat.dk) i wysłać do SKAT oraz odchaczyć w zeznaniu pozycję 494 jeśli nie było dochodu z zagranicy odchaczyć poz. 496. Piszą tam też o karze do zapłaty za niezłożenie zeznania w terminie. Jak sam widzisz dużo szczegółów. Pamiętaj o ulgach jak napisał Roga.

Offline ad17

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lis 2011, 01:43:01 »
Roga, do 24.11.2011 ma kolega czas ;D. Musisz kolego dokonać rozliczenia podatku za 2010 rok. Najłatwiej będzie dokonać tego w twojej teczce podatkowej tast selv. Najlepiej jakbyś znalazł kogoś kto jest kumaty i poprowadzi Cię przez to. Masz mało czasu. Piszą tam jeszcze o tym, że jak osiągnąłeś jakieś dochody poza Danią to masz wypełnić druk 04.012 (trzeba ściągnąć go ze skat.dk) i wysłać do SKAT oraz odchaczyć w zeznaniu pozycję 494 jeśli nie było dochodu z zagranicy odchaczyć poz. 496. Piszą tam też o karze do zapłaty za niezłożenie zeznania w terminie. Jak sam widzisz dużo szczegółów. Pamiętaj o ulgach jak napisał Roga.


wszystkiego moge dokonac przez internet ?? zgubilem haslo na strone skat ;/
co bedzie jesli tego nie zrobie

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lis 2011, 05:59:21 »
Skat rozliczy Cię samodzielnie bez ulg i odliczeń. Konsekwencja - na 99% po takim rozliczeniu bedzie dopłata podatku. Będziesz miał dług podatkowy ;D w DK. Nie wiem, jesteś w DK czy w PL???

Baumi

  • Gość
Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lis 2011, 09:34:35 »
Skat rozliczy Cię samodzielnie bez ulg i odliczeń. Konsekwencja - na 99% po takim rozliczeniu bedzie dopłata podatku. Będziesz miał dług podatkowy ;D

A skad takie przypuszczenie? Nie pytam ironicznie tylko z ciekawosci. Ja nigdy sam nie wypelniałem zeznania ani nie nanosiłem korekt (nigdy nie korzystałem z zadnych ulg) i co roku mam nadpłatę podatku.

Offline ad17

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lis 2011, 10:11:01 »
jestem w PL i już nie wracam do Danii

poloniainfo.dk

Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lis 2011, 10:11:01 »

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Lis 2011, 10:15:30 »
A skad takie przypuszczenie?
Stąd, że z reguły SKAT daje awansem jakieś odliczenia i wrzuca je do fradragu do Forskudopgørelse. Podejrzewam, że tak było w przypadku kolegi. Jeśli teraz on sam nie potwierdzi ich a zeznaniu podatkowym to SKAT sam ich nie naniesie - rozliczy bez ulg. Znam to z doświadczenia ponieważ pomagałem poprawiać kolesiom takie rozliczenia. No chyba, że w tym przypadku się mylę i kolega miał "goły" personfradrag to wtedy rozliczenie powinno wyjść cirka zero  ;D.
Twoja sytuacja może jest zgoła inna, nie korzystasz z żadnych odliczeń - masz niski fradrag. A zawsze coś tam wpadnie z odpisu może A-kasse, związki zawodowe itd. jeśli nie masz tego we fradragu.
Ja np. tak mam skalkulowany fradrag, że wychodzi mi cyrka zero w rozliczeniu (mała niedpołata lub nadpłata) ;D.

jestem w PL i już nie wracam do Danii
No to decyzja należy do Ciebie z rozliczeniem. Pamiętaj, że za dług podatkowy w DK mogą Cię ścignąć w PL. Znane są już takie przypadki jak polski fiskus upomina się o długi podatkowe z EU. Tak, że jeśli chcesz spać spokojnie i nie mieć do czynienia z komornikiem rozlicz się ;D

Offline ad17

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Lis 2011, 11:22:47 »
Mam do was jeszcze jedno pytanie bo jakies 3 miesiace temu moze dluzej przyszedl do mnie list ze Skata sam nie wiem co tam bylo postaram sie to wrzucic tutaj na forum . Podejrzewam że było to własnie rozliczenie podatkowe

Ale do czego zmierzam czy moge takie zeznanie podatkowe wysłać im listownie ???
Nie mogę dostać się do mojej teczki na SKAT.dk bo nie mam hasła i nie mogę sobie go przypomnieć

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Lis 2011, 11:46:16 »
Nie widze w ogole problemu. Wejdz na strone www.skat.dk i zamow sobie nowy tzw. TastSelv kode (kod). Dostaniesz poczta w ciagu 5-10 dni.
To, ze niektorzy jak pisza nawet bez ulg maja nadplate podatkowa nalezy przypisac temu, ze zaliczkowa deklaracja podatkowa (=karta podatkowa) nie zawsze odpowiada faktycznie osiagnietych dochodow itp. Przy twoich dochodach ok. 50-60 tys. (jezeli sa wlasciwe)  powinnienes wyjsc podatkowo na 0.
ale niezwalnia cie to od zlozenia deklaracji podatkowej, jak juz wczesniej opisano. Jezeli twoj kontrakt pracy byls ograniczony w czasie, to przysluguje ci ulga podatkowa 650 kr. dziennie i kto wie (nie znam twojej sytuacji), byc moze bedzie nalezal sie tobie zwrot nadplaty podatkowej. Dlatego b. waznym jest zapoznac sie z danymi jakie posiada Skat w twojej teczce podatkowej. TastSelv kode zamawiasz na podstawie cpr.nr. - a taki posiadasz. pozatym szkoda calej tej dyskusji. Nie wykazujesz zbyt duzego zainteresowania swoja sprawa, szukajac mozliwosci nie skladania rozliczenia ?. - sprawa dziecinnie prosta: zamow nowy kod, wejdz do teczki podatkowej, sprawdz rozliczenie, zapoznaj sie ze swoim kontraktem i ewentualnie wnies ulge na wyzywienie i zakwaterowanie, jezeli miales dojazdy do pracy ponad 24 km dziennie wnies rowniez ta ulge. Rezultat bedziesz mialod razu po naniesieniu poprawek.


Offline ad17

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Lis 2011, 12:03:32 »
Nie widze w ogole problemu. Wejdz na strone www.skat.dk i zamow sobie nowy tzw. TastSelv kode (kod). Dostaniesz poczta w ciagu 5-10 dni.
To, ze niektorzy jak pisza nawet bez ulg maja nadplate podatkowa nalezy przypisac temu, ze zaliczkowa deklaracja podatkowa (=karta podatkowa) nie zawsze odpowiada faktycznie osiagnietych dochodow itp. Przy twoich dochodach ok. 50-60 tys. (jezeli sa wlasciwe)  powinnienes wyjsc podatkowo na 0.
ale niezwalnia cie to od zlozenia deklaracji podatkowej, jak juz wczesniej opisano. Jezeli twoj kontrakt pracy byls ograniczony w czasie, to przysluguje ci ulga podatkowa 650 kr. dziennie i kto wie (nie znam twojej sytuacji), byc moze bedzie nalezal sie tobie zwrot nadplaty podatkowej. Dlatego b. waznym jest zapoznac sie z danymi jakie posiada Skat w twojej teczce podatkowej. TastSelv kode zamawiasz na podstawie cpr.nr. - a taki posiadasz. pozatym szkoda calej tej dyskusji. Nie wykazujesz zbyt duzego zainteresowania swoja sprawa, szukajac mozliwosci nie skladania rozliczenia ?. - sprawa dziecinnie prosta: zamow nowy kod, wejdz do teczki podatkowej, sprawdz rozliczenie, zapoznaj sie ze swoim kontraktem i ewentualnie wnies ulge na wyzywienie i zakwaterowanie, jezeli miales dojazdy do pracy ponad 24 km dziennie wnies rowniez ta ulge. Rezultat bedziesz mialod razu po naniesieniu poprawek.


Roga zbyt pochopnie wysuwasz wnioski 
To że mogę mieć nowy kod ja wiem dlatego już dawno taki kod zamówiłem
Pytam bo obawiam się tego że ten kod może do mnie nie dotrzeć do Polski i nie będę mógł wnieść zmian do końca terminu który mi podali

varszafiak

  • Gość
Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Lis 2011, 12:35:24 »

Pytam bo obawiam się tego że ten kod może do mnie nie dotrzeć do Polski i nie będę mógł wnieść zmian do końca terminu który mi podali

Spokojnie w takim wypadku zrobisz korektę rozliczenia ...

Offline ad17

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Lis 2011, 12:39:07 »
Wiec czekam na kod który mam nadzieje przyjdzie do mnie do Polski jak najszybciej.
I będę mógł się rozliczyć

Mam jeszcze pytanie.
Jeśli nie mam konta w Danii to gdzie przeleją pieniądze w opcji kiedy dostane jakiś zwrot ?

Lub 2 drugiej opcji jeśli będę musiał dopłacić SKAT poda mi jakiś numer konta ? na którym mam przelać pieniądze ?

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Lis 2011, 13:18:37 »
Jeśli masz kolegę, znajomego, kóry posiada duńskie konto - możesz wskazać w swoim profilu na tast selv ten numer konta (tak jest łatwiej ale musisz mieć kogoś zaufanego). W przeciwnym razie trzeba będzie pisać maile do SKAT ze wskazaniem polskiego numeru konta w formacie IBAN i podać SWIFT banku.  Natomiast jeśli będzie dopłata to znajdziesz numer konta też na tast selv oraz SKAT na pewno przyśle Ci kwity.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Lis 2011, 18:45:44 »
O sposobie otrzymania lub wyslania/zaplaty dla Skatu pisalem i ja i inni juz kilkakrotnie tutaj na forum (nie pamietam watku) z podaniem banku i numeru konta Skatu jak i informacji jakie powinne byc w emailu do Skat (cpr.nr. oraz jaki rok podatkowy kwota dotyczy).

poloniainfo.dk

Odp: Skat - List - O co chodzi ?
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Lis 2011, 18:45:44 »

 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13215
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11486
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15015
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7050
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17473
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga