poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Ankieta

Czy uwazasz ze polska maślanka powinna byc sprzedawana w duńskich aptekach  jako środek na przeczyszczenie?

TAK
6 (42.9%)
NIE
8 (57.1%)

Głosów w sumie: 10

Autor Wątek: Nabiał itp. z Polski  (Przeczytany 28329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Lis 2011, 22:02:21 »
Piwo to też alkohol  ;D  ;D.

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Lis 2011, 22:18:39 »
Jestem przekonany ze sie mylisz  ;D ;D Piwo to ciało chrystusa napoj swiety
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Lis 2011, 09:27:35 »
Jestem przekonany ze sie mylisz  ;D ;D Piwo to ciało chrystusa napoj swiety

Bluźnisz synu, bluźnisz ... rzeczą ludzką jest błądzić ale opamiętaj się w porę ...  :( :o ;D.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Lis 2011, 03:28:00 »
Czy bedzie mowa o nabiale, owocach czy przyprawach i tak skonczy sie na .........kielbasie. A dunski nabial: super, a najlepsze produkty (dla mnie) to ekologiczne. 

inna

  • Gość
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Lis 2011, 17:49:03 »
Ja kocham dk maslo i mleko bez tego poprostu nie moge zyc. Nie lubie dk miesa-kupuje kød tylko w slagter :P.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Lis 2011, 19:34:06 »
Jestem tylko ciekawy czy jutro z rana te osoby co glosowaly na NIE beda tak odwazne i przed wyjsciem do pracy wypija powiedzmy po 300 ml rodzimej maslanki  ;D ;D ;D no przyznac sie

Przyznaję się! I przez 3 dni z rzędu piłam znacznie więcej, niźli te 300 ml.. ;)
Z kefirem, prawdziwym kefirem niedostępnym w Danii na przemian ;D

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Lis 2011, 21:43:29 »
Tobie akurat to wierze skoro bez maślanki i kefiru nie potrafisz życ ;D
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

poloniainfo.dk

Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Lis 2011, 21:43:29 »

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Lis 2011, 00:08:44 »
Jak jeżdżę do Polski to wypijam codziennie i kefir i maślankę bo tego mi w DK brakuje i nigdy nie miałam problemów  ;D Może to rzeczywiście pytanie o jakość? Tzn. co i gdzie się kupuje w PL.  Tutaj kærnemælk jest dla mnie jedynie marnym substytutem kefiru  :( A wogóle to uważm że żywność w Polsce smakowała kiedyś lepiej ale teraz też nie jest źle, tylko więcej trzeba za coś dobrej jakości zapłacić... Samo życie, tutaj też przecież więcej kosztują ekologiczne produkty niż chemia do jedzenia  :)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

fiskeren30

  • Gość
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Lis 2011, 06:46:51 »
tylko więcej trzeba za coś dobrej jakości zapłacić... Samo życie, tutaj też przecież więcej kosztują ekologiczne produkty niż chemia do jedzenia  :)

Nie dajmy się zwariować...ekologiczne to może być tylko to, co sobie sami wyhodujemy. To, co nam oferują w sklepach po zawyżonej cenie ma tyle wspólnego z ekologią co np ja z młodzieżą wszechpolską :D

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Lis 2011, 10:23:25 »
Nie dajmy się zwariować...ekologiczne to może być tylko to, co sobie sami wyhodujemy. To, co nam oferują w sklepach po zawyżonej cenie ma tyle wspólnego z ekologią co np ja z młodzieżą wszechpolską :D
A czy znasz/widziales chociaz jedno dunskie gospodarstwo ekologiczne ?, np. hodowle trzody. Ja i kilku moich znajomych mamy  np. "swojego" prosiaka. Mozemy zawsze przyjsc i zobaczyc jak  mu sie powodzi ;D

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Lis 2011, 10:46:03 »
mieszkam na wsi i wokół mnie jest kilka ekologicznych gospodarstw. Z podziwu nie moge wyjsc za kazdym razem przechodząc koło nich gdy patrzę na te stare eternitowe, sypiace się dachy... Ekologia pełna parą...

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Lis 2011, 11:04:12 »
mieszkam na wsi i wokół mnie jest kilka ekologicznych gospodarstw. Z podziwu nie moge wyjsc za kazdym razem przechodząc koło nich gdy patrzę na te stare eternitowe, sypiace się dachy... Ekologia pełna parą...

Cała prawda o ekologii......  ;D.

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Lis 2011, 12:19:50 »
Cos prawdy w tej ekologii napewno jest ,ale zastanawiam sie czy taka Irma ktorej prawie kazdy produkt ma opakowanie z napisem "okologisk" rzeczywiscie jest ekologiczny .Bo widze ze najwiecej klijentow tego sklepu zwłaszcza w mniejszych bogatych komunach to emeryci ktorzy bardzo chyba chca w to wierzyć.Rozbawił mnie kiedys gość z bazaru arabskiego kiedy miedzy inne owoce na środku postawił skrzynke z jabłkami  z jakiegos niezagospodarowanego terenu typu podmiejskie krzaki  :) .Jabłka- niewyrosniete, liście wieksze od nich i napis  1/2 kg 15 kr  ;D
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Lis 2011, 13:02:44 »
A myślałam że loża szyderców to inny portal  ;D ;D ;D

Widzę, że jest tu masa "specjalistów" od ekologii, co tu dużo mówić... Dania ma o wiele bardziej rygorystyczne podejście do ekologii niz unia, stąd oznaczenia unijne i duńskie (znaczki eko) oznaczaja czasem różne normy, ale ci co się znają na rzeczy, poczytają sobie skład a reszta niech dalej sie śmieje  :D Śmiech to ponoć zdrowie....

Fiskeren30:To że sam sobie wychodujesz też nie jest wyznaczną ekologii

Vaxa_rys: To masz pecha, że tylko takie gospodarstwa widziałeś. Mieszkam na wsi w północnej Jutlandii, i jest tu sporo eko-gospodarstw, przyjedź tutaj to ci szczęka opadnie  ;D

Mięso kupuję u rzeźnika, który sam hoduje świnie i krowy, można sobie wszystko obejrzeć, jest sklepik który zaopatruje Mortens Kro w Aalborg (restauracja znana na całą Danię jeśli chodzi o jakość - nie byłam ale czytuję recenzje) ale kupując u niego na wsi jest o wiele taniej, niż kupując jego produkty w Sallingu  :D Pychota, nie ma się do czego przyczepić.
Jajka kupujemy u innego gospodarza, też eko, pyszniutke... A mleko to wiadomo, że nie od super wielkiego koncernu ale z mniejszych niezależnych firm, których Arla swoją potęgą jeszcze nie wygryzła.

A poza tym jak ktoś jest już bardzo, bardzo nastawiony na wyłącznie eko, to jest farma eko, oraz biodynamiczna w Vestbjerg, kilka kilometrów na północ od Aalborg. Tam to i chleb i warzywa i cała reszta jest z bio upraw.

Jeszcze jedno prześmiewcy  ;D, nie mylcie pojęć - to, że coś jest kupione prywatnie na wsi, nie znaczy jeszcze że jest ekologiczne.
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Lis 2011, 13:27:36 »
A myślałam że loża szyderców to inny portal  ;D ;D ;D

Vaxa_rys: To masz pecha, że tylko takie gospodarstwa widziałeś. Mieszkam na wsi w północnej Jutlandii, i jest tu sporo eko-gospodarstw, przyjedź tutaj to ci szczęka opadnie  ;D



widzialam i inne tez, stad moje zdziwienie(a nie szydzenie) ze wszystkie one są eko, nawet te z sypiącym się eternitem.

poloniainfo.dk

Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Lis 2011, 13:27:36 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29311
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16738
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15944
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18601
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl
Okna z Polski?

Zaczęty przez MAJECZKADział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25001
Ostatnia wiadomość 14 Mar 2012, 22:25:40
wysłana przez roga