poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Ankieta

Czy uwazasz ze polska maślanka powinna byc sprzedawana w duńskich aptekach  jako środek na przeczyszczenie?

TAK
6 (42.9%)
NIE
8 (57.1%)

Głosów w sumie: 10

Autor Wątek: Nabiał itp. z Polski  (Przeczytany 28318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Nabiał itp. z Polski
« dnia: 12 Lis 2011, 21:46:26 »
Czy macie podobne zdanie na temat polskich produktow typu mleko, masło ,maslanka,jak ja ze to jest sama chemia i niewarto tego kupowac .Kiedys po ponad rocznym pobycie tutaj odwiedzilem z zona jeden sklep polski bylismy w szoku ze znow tego sprobujemy jednak w domu bylismy odrazu rozczarowani.Trzeba Dunczykom oddac ze nabiał maja naprawde dobry
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lis 2011, 22:07:35 »
Nie kwestionuję jakości duńskiego nabiału jak i  również polskiego. Wszystko zależy z której półki się kupuje (cenowej  ;D). Jeden i drugi rynek może się poszczycić dobrymi produktami. Większość z nas żyjąc w Polsce raczej nie mogła sobie pozwolić na wysoką półkę, tu jest raczej z tym znacznie lepiej więc to też ma wpływ na różnicę odczuć. Jeśli jednak w rynku nabiałiu jesteśmy słabsi to nie we wszystkim można być najlepszym  ;D. Mamy wiele dziedzin gdzie jesteśmy lepsi jeśli chodzi o żarło  ;D. Takie na szybko mam spostrzeżenia.

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lis 2011, 22:16:14 »
 ;D ;DAj Ty cwaniaku sprytnie sie wywinałeś od jednoznacznej odpowiedzi ;D  pozdrawiam wew tym weekendzie
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline M z Horsens

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 187
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lis 2011, 22:49:58 »
Dla mnie nie ma dwóch zdań,nasze polski nabiał jest rewelacja jak zresztą większość polskich wyrobów,twaróg,żółty ser,masełko,jogurty,maślanka mmmmmm.....pychotka. 
Odbiegając dla przykładu te kiełbasy z DK są wyłącznie konsystencji parówki i nie mają wiele wspólnego z mięsem, tęskno za naszą grubo mieloną kiełbaską której tu brak,ale nabiał jest tu też ok.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lis 2011, 23:31:19 »
Dla mnie nie ma dwóch zdań,nasze polski nabiał jest rewelacja jak zresztą większość polskich wyrobów,twaróg,żółty ser,masełko,jogurty,maślanka mmmmmm.....pychotka. 
Odbiegając dla przykładu te kiełbasy z DK są wyłącznie konsystencji parówki i nie mają wiele wspólnego z mięsem, tęskno za naszą grubo mieloną kiełbaską której tu brak,ale nabiał jest tu też ok.



Trzeba lepiej szukać , polecam sklepy Irma oraz poszperania w kilku rożnych sklepach jednej sieci -często towar się różni, moje lokalne Netto ma znakomita kiełbasę  podobna do polskiej Śląskiej w smaku rewelacja , podobnie jak czasami robi to Lidl .Po moich ostatnich zakupach w Polsce jestem rozczarowany min. produktami Tarczyńskiego , boczek składał się w 90 procent ze słoniny a kiełbasę nie dało się przełknąć.Dobra kiełbasa w Polsce kosztuje tyle samo co w Irmie, a jeżeli ktoś widzi różnice w mleku to zazdroszczę podniebienia.


Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lis 2011, 23:43:44 »
No zgodze sie co do kiełbasy ale te inne np. masło w kostce to juz można porownac z najtanszym (a nawet mu troche brakuje)z ALDI to jak niebo do ziemi     masełko  hehehehe margaryna pospolita kiedys sprobowalem  jakiejś do ciasta  margaryny z aldi i odrazu pomyslalem  no to jest chyba nasza rama albo cos tp.      nigdy w Polsce nie kupowalem szjsu myslalem ze to delikatesy same a tu patrzcie L:olej rzepak ,żelatyna ,zagęszczacze i nie myśl gregi ze cos taniego żarłem bo zanim sie tu wybralem  to biedakiem nie byłem nie z kosciola datki jedliśmy ;D


[Posted on: 12 Lis 2011, 23:35:32]

cwsm wiem co masz na mysli tę kiełbase dzisiaj kupilem do leczo i jest spoko ,normalna choc trudno dostac u mnie  :)chyba za duzo rodakow i cena dobra  nie trzeba bulic 80 koron za mniej jak kilo kiełbasy jak pl.shopie ;D
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lis 2011, 09:57:48 »
........ i nie myśl gregi ze cos taniego żarłem bo zanim sie tu wybralem  to biedakiem nie byłem nie z kosciola datki jedliśmy ;D
Wcale tak nie myślę, .....  ;D.  po prostu generalizowałem, że przyjechaliśmy tu polepszyć swój byt i może były przypadki, że na niektóre rzeczy nie było nas stać co nie znaczy, że biedowaliśmy.  .......Na pewno wielu z nas tutaj, gdyby było stać na "górną półkę" w PL, nie byłoby tu  ;D bo po co.
........Ludzie, którzy w PL zarabiają po kilka tysięcy złotych nawet nie myślą opuszczać PL, znam to z autopsji, on zarabia 5000zł na rękę ona 3500zł też na rękę i po co im wyjazd gdzieś do jakiegoś inne kraju.
« Ostatnia zmiana: 13 Lis 2011, 10:17:56 wysłana przez greg1969 »

poloniainfo.dk

Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lis 2011, 09:57:48 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Lis 2011, 10:08:51 »
Czasem z innych przyczyn sie wyjezdza :)

Ale wracajac do tematu, a raczej w poblize tematu  ;D

Jak sie ta kielbacha z Netto nazywa? Moze wklejcie zdjecie, baaardzo prosze.
Jezeli chodzi o mnie to sie juz przystosowalam, ale mam syna, ktory jeda tylko kilka rzeczy na przemian, a na jego skromnej liscie jest wlasnie kielbasa slaska, wiec byloby jak znalazl.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lis 2011, 10:19:51 »
Czasem z innych przyczyn sie wyjezdza :)

Tak masz rację, ja miałem na myśli znaczną większość  ;D.

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Lis 2011, 11:43:44 »
Cześć  :)niestety nie moge wkleić zdjecia poszukiwanej kiełbasy ;D  ,ale krotki opis :czarne opakowanie ,na zielonym tle napis FRANKFURTER .Z tego co widze to chyba raz w tygodniu dwa kartony na połke kładą także czesto tylko cene mozna obejzeć ,ale czasem też dla mojego synka musze ją upolować.Myśli ze taka dobra bo z Polski i niekiedy o nią pyta i o chlebek ,choć teraz juz powoli zapomina bo kiedyś ten cały rugbrol to była dla niego oznaka głodowki ,ateraz suchy nawet wyciaga i zajada chyba to z przedszkola nawyk :)
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lis 2011, 12:23:37 »
Bardzo dobra jest tez kålpølse, przypomina mi kielbase polska surowa

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lis 2011, 12:29:19 »
Nabiał wolę duński, a całą resztę żywności polską  :) Oczywiście brakuje twarogu i kefiru, ale podoba mi się to, że bez problemu w każdym sklepie mogę kupić ekologiczne mleko.   

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lis 2011, 16:03:34 »
Kefir mozna łyknąc ze smakiem bez ryzyka w niedużej ilości jak i zsiadłe mleko gęste od żelatyny jak galaretka prawie. Ja pije rano czesto kernemelk duńskie od Arla oni maja chyba wszystkie produkty naprawde dobre.Ostatnio tez polubiłem nawet turecki kefir AYRAN  dobry bardzo ,choc w połowie woda ale o dziwo moge po nim spokojnie chodzic po ulicach :) Jestem tylko ciekawy czy jutro z rana te osoby co glosowaly na NIE beda tak odwazne i przed wyjsciem do pracy wypija powiedzmy po 300 ml rodzimej maslanki  ;D ;D ;D no przyznac sie
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lis 2011, 19:55:18 »
Oj seba tak wspominasz tą polską maślankę a może Ty ją z czymś pomieszałeś ???...... :D :D :D :D. (z jakimś wyskokowym napojem, często niektórzy stosują ją, myślą, że pomoże the day after  ;D ;D ;D ale ona nie pomaga tylko robi spustoszenie  ;D ;D.

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lis 2011, 20:55:11 »
I tu sie mylisz przyjacielu bo ja nie pije alkoholu ,oczywiscie lubie wypic sobie piwo dla relaksu ale nic poza tym .Czekałem na to myslałem ze bedzie odrazu atak .....ooo posrał sie i teraz płacze ;D ;D ;D Tak tylko wrzuciłem z nudów żeby poznać opinie innych.
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

poloniainfo.dk

Odp: Nabiał itp. z Polski
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lis 2011, 20:55:11 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29297
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16735
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15935
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18595
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl
Okna z Polski?

Zaczęty przez MAJECZKADział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25000
Ostatnia wiadomość 14 Mar 2012, 22:25:40
wysłana przez roga