poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Konto w banku  (Przeczytany 3640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jk.dk6

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Konto w banku
« dnia: 27 Lis 2011, 17:53:55 »
Jezeli nie pracuje w Danii a mam konto w Danske Bank,to czy moze mi corka wplacic na moje konto pieniadze.Czy ja bede rozli8czona w SKAT ,ZE MAM DOCHOD NA KONTO ALE NIE PRACUJE?

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto w banku
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lis 2011, 18:05:14 »
Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. SKAT generalnie interesuje ile zarobiłaś na oszczędzaniu czyli ile banki Ci dopisał odsetek w skali roku do twoich oszczędności i od tego płacisz podatek. Zainteresowałby się gdyby sumy były znaczne i byłoby to często - czy aby nie dochodzi do jakiś przestępstw np. prania pieniędzy. Tym jednak zajmują się odpowiednie jednostki - bank zresztą jak i w PL na pewno jest zobligowany powiadamiać o transakcjach powyżej np. 20.000 euro. Jeżeli jest to rozsądna kwota to zawsze się wytłumaczysz za co córka Ci je wpłaciła. No jedyne zagrożenie, że mogą to potraktować jako darowiznę i powyżej jakiejś kwoty też płaci się podatek od darowizny.

fiskeren30

  • Gość
Odp: Konto w banku
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lis 2011, 20:05:42 »
Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. SKAT generalnie interesuje ile zarobiłaś na oszczędzaniu czyli ile banki Ci dopisał odsetek w skali roku do twoich oszczędności i od tego płacisz podatek. Zainteresowałby się gdyby sumy były znaczne i byłoby to często - czy aby nie dochodzi do jakiś przestępstw np. prania pieniędzy. Tym jednak zajmują się odpowiednie jednostki - bank zresztą jak i w PL na pewno jest zobligowany powiadamiać o transakcjach powyżej np. 20.000 euro. Jeżeli jest to rozsądna kwota to zawsze się wytłumaczysz za co córka Ci je wpłaciła. No jedyne zagrożenie, że mogą to potraktować jako darowiznę i powyżej jakiejś kwoty też płaci się podatek od darowizny.

BTW...jak to jest z opodatkowaniem na kontach oszczędnościowych? Latka lecą, trzeba się ustatkować :) Myślałem o obligacjach ale to odpada bo nie mam obywatelstwa. Zostaje tylko jakieś konto oszczędnościowe, nie zgłębiałem tematu bo czasu brak, ale jak ktoś wie conieco na ten temat to będę wdzięczny

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Konto w banku
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lis 2011, 21:23:41 »
Podatek od darowizny płaci się dopabuse od sumy ponad 58.700 kr  :D
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

poloniainfo.dk

Odp: Konto w banku
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lis 2011, 21:23:41 »

 

nem-konto

Zaczęty przez BRUMBELDział Podatki

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 43742
Ostatnia wiadomość 07 Lut 2011, 20:41:41
wysłana przez ReFormer
Przelew z PKO na dunskie konto

Zaczęty przez DomnikDział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7999
Ostatnia wiadomość 10 Sie 2012, 12:30:14
wysłana przez Artur67
Konto Pomocy

Zaczęty przez krzysiekk-gDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5496
Ostatnia wiadomość 13 Paź 2014, 16:34:14
wysłana przez roga
KONTO W NORDEI

Zaczęty przez PABLODział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3706
Ostatnia wiadomość 16 Paź 2007, 13:47:57
wysłana przez Tula
konto

Zaczęty przez PolkaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3199
Ostatnia wiadomość 11 Cze 2008, 10:20:29
wysłana przez vera