poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej  (Przeczytany 22099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AnonimoweOgłoszenie

  • Gość
witam mam takie pytanie czy są jakieś kary na granicach Duńsko-niemieckiej za przewóz kotów bez paszportu jak są to proszę o napisanie jakie są kary moniaa4@o2.pl

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lis 2011, 17:56:27 »
Oj jaja sobie robicie a temat poważny, na własne oczy widziałem jak na granicy odebrali kota i zamknęli w klatce z innymi zatrzymanymi psami.,

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0
Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lis 2011, 17:59:09 »
Oj jaja sobie robicie a temat poważny, na własne oczy widziałem jak na granicy odebrali kota i zamknęli w klatce z innymi zatrzymanymi psami.,

Kota w klatce z psami... Hmmm... A co dalej było? ;)

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lis 2011, 18:26:14 »
Biedne psy.Przeżyły?

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Lis 2011, 18:41:22 »
A mnie zaciekawiło jak można na forum rozpocząć wątek jako "gość" - anonimowe ogłoszenie. Przecież już od dawna nie można nie zalogowanym pisać. Jak to się stało  ???. Już kilka razy to widziałem ale dopabuse teraz piszę o tym bo coś chyba jest nie tak.

......... "za przewuz" może i nie ma kar  ;D ;D.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Lis 2011, 19:07:43 »
Już dawno jest nie tak  ;D

[Posted on: 30 Lis 2011, 19:07:02]

Kota w klatce z psami... Hmmm... A co dalej było? ;)
Pobicie i gwałt

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lis 2011, 23:52:02 »
Oj jaja sobie robicie a temat poważny, na własne oczy widziałem jak na granicy odebrali kota i zamknęli w klatce z innymi zatrzymanymi psami.,

Komuś coś sie chyba pomyliło  :D Od kilku lat pracuję dla Dyrenes Beskyttelse, i dopabuse byłaby afera jeśli kota by do klatki z psami wsadzili. Na takie coś są procedury, i kota samca w najgorszym przypadku i braku miejsca mogą dać do klatki z samicą, ale nie psami.

Jeśli kot ma wszystkie w Danii wymagane szczepienia, to będzie tylko ewt. kara (ale bardziej upomnienie), że nie ma paszportu. W Unii paszport obowiązuje psy, koty i tchórzofretki.

Gorzej, jeśli nie ma papierów o aktualnych szczepieniach. Wtedy mają prawo zabrać zwierzaka na kwarantannę plus kara za nieprzestrzeganie przepisów wwozu zwierzęcia do Danii.

Osobiście mam paszporty na moje dwa psy i dwa koty, jeździły ze mną za granicę, i były tylko dwa razy sprawdzane: raz przez niemieckich celników a raz przez polskich. I sprawdzali tylko karty szczepień a do paszportów nawet nie zajrzeli. Ale zdarzają się napewno i bardziej upierdliwi  ;D
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

poloniainfo.dk

Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lis 2011, 23:52:02 »

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Gru 2011, 08:34:36 »
Reksio, szczepienia powinny być wpisane do paszportów, wiec jak zostały sprawdzone, jesli nawet nie spojrzeli do paszportów?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Gru 2011, 09:08:10 »
Pierwszy raz slysze o kartach szczepien dla zwierzat, tak w Danii jak i w Polsce.
Tak jak Vaxa pisze, potwierdzenie szczepienia znajduje sie paszporcie i w komputerze Twojego weterynarza.

Jedna rzecz nie zostala powiedziana, a jest oczywista. Z posiadaniem paszportu, wiaze sie rowniez mikroczip u zwierzecia i generalnie zwierzeta sa po prostu skanowane.
Wowczas jestesmy w stanie wykazac czy zwierze jest nasze czy nie.

Co do kary, to chyba najwieksza kara jest zabranie zwierzecia, a w przypadku braku szczepien, nawet uspienie, jezeli okaze sie, ze zwierze nie bylo zdrowe.
Dania jest w tej kwestiii bardzo rygorystyczna, gdyz od lat nie odnotowuje sie tu zachorowan na wscieklizne i nosowke, pojedyncze na parwowirose, czy babszejose, w zwiazku z tym robia wszystko by uniknac wwiezienia chorobska na wyspe.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Gru 2011, 10:44:01 »
Reksio, szczepienia powinny być wpisane do paszportów, wiec jak zostały sprawdzone, jesli nawet nie spojrzeli do paszportów?

Już tłumaczę: oczywiście, masz rację  :) Ja napisałam o swoim przypadku, to było w 2005 lub 2006 roku, kiedy wszystko było jeszcze w powijakach. Miałam paszporty ale oprócz tego mój weterynarz powiedział mi, żeby odebrać potwierdzenie szczepień od weterynarza okręgowego, co było wymagane zanim weszły paszporty. Żeby nikt się nie przyczepił, że niby nie wiedzą co to paszporty itd. I rzeczywiście, wtedy mnie sprawdzili, jak już pisałam, i paszporty przy podaniu skwitowali jedynie uśmiechem a papiery obejrzeli. Później rzeczywiście woziłam ze sobą tylko paszporty  :)



[Posted on: 01 Gru 2011, 10:29:30]

Pierwszy raz slysze o kartach szczepien dla zwierzat, tak w Danii jak i w Polsce.
Tak jak Vaxa pisze, potwierdzenie szczepienia znajduje sie paszporcie i w komputerze Twojego weterynarza.

Jedna rzecz nie zostala powiedziana, a jest oczywista. Z posiadaniem paszportu, wiaze sie rowniez mikroczip u zwierzecia i generalnie zwierzeta sa po prostu skanowane.
Wowczas jestesmy w stanie wykazac czy zwierze jest nasze czy nie.

Co do kary, to chyba najwieksza kara jest zabranie zwierzecia, a w przypadku braku szczepien, nawet uspienie, jezeli okaze sie, ze zwierze nie bylo zdrowe.
Dania jest w tej kwestiii bardzo rygorystyczna, gdyz od lat nie odnotowuje sie tu zachorowan na wscieklizne i nosowke, pojedyncze na parwowirose, czy babszejose, w zwiazku z tym robia wszystko by uniknac wwiezienia chorobska na wyspe.

I tak i nie  :) Co do psów w Danii, jest obowiązek chipowania albo robienia tauażu identyfikującego w uchu. Od przyszłego roku miało wejść prawo obowiązujace nakaz wszczepiania chipa, ale nie jest na 100% pewne, że zdążą - bo tak już miało być w tym roku. A to dlatego, że ma być w Unii jeden wspólny rejestr dla psów, którego jeszcze nie ma, polegający na tym, że gdziekolwiek psa się zarejestruje, będzie on figurował w głównej bazie.

Koty zaś nie muszą być ani czipowane ani wytatuowane. W rządzie od kilku lat jest propozycja nakazu czipowania jak dla psów, ale niestety nic się nie dzieje. Od kilku lat niestety czekamy w DB na wejście tego prawa bo by to bardzo ułatwiło nam pracę, no ale niestety - to nie jest dla nikogo priorytetem  :(

Tu trzeba zauważyć, ze piszę o prawie w Danii; co jest wymagane w Niemczech lub Polsce (oprócz posiadania paszportu) to już nie wiem  :)


"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline nadin

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Gru 2011, 10:59:58 »
A może ktoś mi napisać czy szczepienie na wściekliznę trzeba powtarzać co roku czy można co 2 lata bo mój kot szczepiony jest co roku ale ostatnio o uszy mi sie obiło że Dania jak i Polska uwzględniają co  2 lata?

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Gru 2011, 11:06:39 »
W Danii obowiązuje co dwa lata  :)

[Posted on: 01 Gru 2011, 11:02:23]

I jeżeli zwierzątko nie będzie opuszczało kraju (Danii) to nie musisz go szczepić przeciwko wściekliźnie. Jest to osobna szczepionka wymagana jedynie jeśli podróżujesz ze zwierzęciem. Moje pieski są już za stare na podróże za granicę, więc sobie w tym roku pierwszy raz odpuściłam  :)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Gru 2011, 11:16:13 »
Uscislijmy :) Szczepienie jest wazne dwa lata, a nie jest obowiazkowe.
A reszta dokladnie jak piszesz.

Ja zrobilam tak samo. Mojego staruszka, tez juz nie mecze podrozami i automatycznie zaprzestalam szczepic, zwlaszcza, ze ma "slabe serce" i po szczepieniach zawsze sie zle czul, nawet gdy byl mlodszy.

Mlody bandyta, ktory podrozuje wszedzie, dostal seryjke :)



[Posted on: 01 Gru 2011, 11:15:16]

Aha... nie uzyska sie paszportu bez mikroczipu.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline nadin

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Gru 2011, 11:19:12 »
nom właśnie sęk w tym że 1-2 razy do roku jeżdżę z kotem do Polski... nie wiem jak by  celnicy na to patrzyli bo w Polsce lekarz też powiedział że można co 2 lata...To nie jest dla mnie problem szczepić co roku ale chciałam ja w Polsce wysterylizować a nie chcę obciążać jej organizmu sterylizacją i szczepieniem robionym w odstępie tygodnia<min 2 tyg odstępu tak doradził weterynarz...>

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Gru 2011, 11:25:31 »
Przecież sprostowałam, że jest wymagana jedynie w przypadku podróży za granicę  :P


[Posted on: 01 Gru 2011, 11:21:44]

nom właśnie sęk w tym że 1-2 razy do roku jeżdżę z kotem do Polski... nie wiem jak by  celnicy na to patrzyli bo w Polsce lekarz też powiedział że można co 2 lata...To nie jest dla mnie problem szczepić co roku ale chciałam ja w Polsce wysterylizować a nie chcę obciążać jej organizmu sterylizacją i szczepieniem robionym w odstępie tygodnia<min 2 tyg odstępu tak doradził weterynarz...>


No i weterynarz ma rację  :) W przypadku wwozu kota do Danii musi być zaszczepiony przeciwko wsciekliźnie minimun trzy tygodnie przed datą wjazdu, a potem mozesz szczepic co dwa lata.

[Posted on: 01 Gru 2011, 11:24:01]

A poza tym, to po co męczyć kotka co roku jesli nie jest to konieczne?
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

poloniainfo.dk

Odp: kary za przewuz kotów na granicy Duńsko-Niemieckiej
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Gru 2011, 11:25:31 »

 

Automatyczny tlumacz dunsko-angielski .

Zaczęty przez Grzegorz_OdenseDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7620
Ostatnia wiadomość 10 Maj 2006, 08:56:34
wysłana przez Grzegorz_Odense
Nowy slownik dunsko-polski!

Zaczęty przez makarpolandDział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4187
Ostatnia wiadomość 26 Mar 2014, 03:41:14
wysłana przez makarpoland
Slownik dunsko-polski

Zaczęty przez piatkaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 15115
Ostatnia wiadomość 17 Lut 2009, 14:02:14
wysłana przez Jomir
Internetowy słownik duńsko-polski+tłumaczenie

Zaczęty przez BriellaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 48452
Ostatnia wiadomość 06 Lis 2007, 11:38:09
wysłana przez Jomir
Duńsko- Fińskie Targi Pracy w Warszawie

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5285
Ostatnia wiadomość 14 Lis 2007, 18:51:51
wysłana przez gość