poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pączki  (Przeczytany 15368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pączki
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Gru 2011, 23:16:39 »
Tyle lat tu juz pisze i nie bylo problemu a jesli razi to prosze mnie zbanowac.
 Po prostu pisze ... nie dokladam do tego jakis wyjatkowych uczuc, kartki switeczne beda z uczuciem, bo pisane piorem ;)

Pozdrawiam

ooo Villas nie zyje...

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pączki
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Gru 2011, 23:38:00 »
Kuuuuurde co Pani pisze .... ;D ;D ;D ja to radze iść spać ... wino odstawić.    :) :) :)

[Posted on: 05 Gru 2011, 23:31:46]

oj zwracam Honor viola faktycznie umarła  :-[   Solvej ...nie płacz..
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Pączki
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Gru 2011, 00:10:51 »
a to jest sklep polski ? ;D  zazdroszczę Wam sklepu , u nas  na Nordjylland nie ma odważnych do otworzenia sklepu .Zostało nam  wyszukiwanie po sklepach  polskich produktów lub ich zamienników albo zdanie się  na  dobre chęci kolegi który odwiedza ojczyznę .


Tu nie chodzi o odwagę  :) Jestem ze "starej" polonii (tej z lat osiemdziesiątych)  :D i ostatnio spotkałam się ze stwierdzeniem: "...W Aalborgu to jest taka polonia, że gdyby ktoś otworzył tu polski sklep, to polacy by tam specjalnie nie kupowali żeby właściciel jak najszybciej splajtował, bo tam przecież żaden polak nie może mieć lepiej niż inni, a ci co tu tylko na zarobek przyjechali, to na tyle często do Polski jezdżą, że tam sobie zakupy na zapas porobią..."
Patrząc na to i porównując z dawnymi czasami, to niestety prawda. Polacy nie trzymają się tam razem, i nawet te sporadyczne imprezy w Związku nie pomagają, bo chodzą tam ciągle te same osoby. Kiedyś zaproponowałam znajomym, też ze starych czasów, żebyśmy poszli na taką imprezę  :) Od razu mnie zgasili, że kiedyś już byli ale zamiast fajnych pogaduch i miłej atmosfery był podział na kliki, kto się zna ten się razem trzyma i poza tym nuda.
Sama odsunęłam się od życia polonijnego ze dwanaście lat temu, kiedy odkryłam, że w polonii coś złego się dzieje, króluja plotki i to już nie jest to co było, bo każdy tam na każdego wilkiem patrzy... Więc sobie obserwuję z boku i dziwuję, że polacy tak sobie nawzajem są nieżyczliwi, a powinno być odwrotnie  ???

W Super Best koło Tornhøj Skole można kupić ogórki kiszone, kapustę i marynowane pieczarki firmy "Smak", pychotka  :D

A na pączki to taką nabrałam ochotę, że zrobię sobie wycieczkę do Blokhus i po drodze zatrzymam się w Hune  ;D

Aha, a tym, którzy mieli by ochotę na polskie kabanosy itp. a Kopenhaga leży za daleko, to polecam polski sklep w Vejle. Ostatnio tam byłam, sklepik mały ale ma dużo polskich typowych produktów po przystępnych cenach  :)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pączki
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Gru 2011, 08:01:14 »
Kuuuuurde co Pani pisze .... ;D ;D ;D ja to radze iść spać ... wino odstawić.    :) :) :)

[Posted on: 05 Gru 2011, 23:31:46]

oj zwracam Honor viola faktycznie umarła  :-[   Solvej ...nie płacz..
nie pozwalaj sobie na tak wiele i nie przyrownuj mnie do siebie. Staruszku! I skoncz te zaczepki w moja strone.

Offline franek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pączki
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Gru 2011, 11:08:05 »
oj reksio to ty jestes ta nie lubiana polska emigracja to nie tak dlugo jak podajesz

fiskeren30

  • Gość
Odp: Pączki
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Gru 2011, 12:57:32 »
ja sam sobie robie przynajmniej wiem co jem potrzeba jednej godziny i jest frajda

ja też kiedyś robiłem, nawet niezłe wychodziły :)  Ale już nie robię bo jak się ciasto zaczynia to pachnie jak....no właśnie! Pachnie jak zacier :/  Tęsknota za ojczyzną wzbiera na sile...

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pączki
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Gru 2011, 13:11:18 »
Reksio, Ty sie juz w zeznaniach placzesz  ;D

Przyjechalas do Danii 23 lata temu, jako dziecko (tak male, ze nie mialas szansy nauczyc sie pisac poprawnie), a tu 12 lat temu juz sie od Polonii odlaczylas???

Moze notuj sobie, co kiedy napisalas, by Twoje opowiesci kupy sie trzymaly  ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Pączki
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Gru 2011, 13:11:18 »

Offline franek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pączki
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Gru 2011, 14:07:17 »
sloneczna drogo troche luzu winko z francji czy wloch jest dobre ale polecam z australii fiskeren30 mam te same problemy nos sciskam spinaczem i ok lubisz lapac rybki daj namiar odezwe sie mieszkam nad mozem Jomirka jestes nie wyzta i moze nie spelniona PRZEDREKSIEM I RODZICAMI CHYLE CZOLO bo pisze ladnie i skladnie czego tobie brakoje Jomirka

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pączki
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Gru 2011, 14:33:49 »
Powiariowali!!! Kumpelke do kieliszka szukaja!  >:(  Adwent jest, odlozcie te kieliszki bo calkiem Was ...  ::)

Rybki?!  :o fuj!

Offline franek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pączki
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Gru 2011, 14:44:07 »
ciebie nikt nie szuka sama sie znalazlas a tak to rybki to rybki winko to winko i nikt ciebie nie namawia  adwent mozemy trzymac caly rok

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pączki
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Gru 2011, 16:57:38 »
 ;D  ;D  ;D
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

fiskeren30

  • Gość
Odp: Pączki
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Gru 2011, 20:38:44 »
Powiariowali!!! Kumpelke do kieliszka szukaja!  >:(  Adwent jest, odlozcie te kieliszki bo calkiem Was ...  ::)

Rybki?!  :o fuj!

Rybki albo coś innego z ryb(p)   ;D

Adwent adwentem...ja poszczę prawie cały rok ; tylko stare wino i sucha kiełbasa :D


 franek teraz już tylko zostało czekać na następny sezon, albo wyprawa na dorsze...qde offtopic tu smażymy zamiast pączków :D
« Ostatnia zmiana: 06 Gru 2011, 20:50:13 wysłana przez fiskeren30 »

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Pączki
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Gru 2011, 00:21:08 »

Tu nie chodzi o odwagę  :) Jestem ze "starej" polonii (tej z lat osiemdziesiątych)  :D i ostatnio spotkałam się ze stwierdzeniem: "...W Aalborgu to jest taka polonia, że gdyby ktoś otworzył tu polski sklep, to polacy by tam specjalnie nie kupowali żeby właściciel jak najszybciej splajtował, bo tam przecież żaden polak nie może mieć lepiej niż inni, a ci co tu tylko na zarobek przyjechali, to na tyle często do Polski jezdżą, że tam sobie zakupy na zapas porobią..."
Patrząc na to i porównując z dawnymi czasami, to niestety prawda. Polacy nie trzymają się tam razem, i nawet te sporadyczne imprezy w Związku nie pomagają, bo chodzą tam ciągle te same osoby. Kiedyś zaproponowałam znajomym, też ze starych czasów, żebyśmy poszli na taką imprezę  :) Od razu mnie zgasili, że kiedyś już byli ale zamiast fajnych pogaduch i miłej atmosfery był podział na kliki, kto się zna ten się razem trzyma i poza tym nuda.
Sama odsunęłam się od życia polonijnego ze dwanaście lat temu, kiedy odkryłam, że w polonii coś złego się dzieje, króluja plotki i to już nie jest to co było, bo każdy tam na każdego wilkiem patrzy... Więc sobie obserwuję z boku i dziwuję, że polacy tak sobie nawzajem są nieżyczliwi, a powinno być odwrotnie  ???

W Super Best koło Tornhøj Skole można kupić ogórki kiszone, kapustę i marynowane pieczarki firmy "Smak", pychotka  :D

A na pączki to taką nabrałam ochotę, że zrobię sobie wycieczkę do Blokhus i po drodze zatrzymam się w Hune  ;D

Aha, a tym, którzy mieli by ochotę na polskie kabanosy itp. a Kopenhaga leży za daleko, to polecam polski sklep w Vejle. Ostatnio tam byłam, sklepik mały ale ma dużo polskich typowych produktów po przystępnych cenach  :)

My musimy być sąsiadkami  , bo do tego sklepu mam 100m :)
A co do tego co wyżej napisałaś   to wszystko przerabiałam  i dobrze wiem o czym piszesz -zgadzam się w 100%
A chodziło mi o to  że  do otworzenia sklepu nie ma odważnych  ,bo każdy uważa że sklep  w Aalborg  jest od razu skazany na niepowodzenie .
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

fiskeren30

  • Gość
Odp: Pączki
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Gru 2011, 00:32:59 »

A co do tego co wyżej napisałaś   to wszystko przerabiałam  i dobrze wiem o czym piszesz -zgadzam się w 100%
A chodziło mi o to  że  do otworzenia sklepu nie ma odważnych  ,bo każdy uważa że sklep  w Aalborg  jest od razu skazany na niepowodzenie .
Jak mawiał pewien Kazik, przy którym stawiałem swoje pierwsze kroki w Kopenhadze; "Polak Polakowi Polakiem" - nic dodać, nic ująć.Smutne, ale prawdziwe

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Pączki
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Gru 2011, 01:28:57 »
sloneczna drogo troche luzu winko z francji czy wloch jest dobre ale polecam z australii fiskeren30 mam te same problemy nos sciskam spinaczem i ok lubisz lapac rybki daj namiar odezwe sie mieszkam nad mozem Jomirka jestes nie wyzta i moze nie spelniona PRZEDREKSIEM I RODZICAMI CHYLE CZOLO bo pisze ladnie i skladnie czego tobie brakoje Jomirka

Dzięki, a poprzedniego komentarza o mnie nie skomentuję  :D Ja też się z tego cieszę, bo ojczymem był duńczyk, tylko Mama po polsku mówiła  :)

[Posted on: 07 Gru 2011, 01:12:57]

Mawi, ja napisałam, że zrobię wycieczkę do Blokhus/Hune a mieszkam w Aalborgu  :D Tylko jestem łasuch na dobre ciasta, więc chyba warto się wybrać...

[Posted on: 07 Gru 2011, 01:15:11]

Reksio, Ty sie juz w zeznaniach placzesz  ;D

Przyjechalas do Danii 23 lata temu, jako dziecko (tak male, ze nie mialas szansy nauczyc sie pisac poprawnie), a tu 12 lat temu juz sie od Polonii odlaczylas???

Moze notuj sobie, co kiedy napisalas, by Twoje opowiesci kupy sie trzymaly  ;D

Ty piszesz czasem chyba tylko po to żeby cokolwiek napisać...

Pomogę twojej jakże otwartej chęci poznania i ODKRYCIA prawdy o mnie... Swoją drogą to mi zaczynasz schlebiać tym czepialstwem "panny nieczepialskiej"  :D
Nie liczyłam ile lat tu jestem, bo jak jest się wystarczająco długo, to przestaje być to istotne, ale po tamtym wpisie, zaczęłam liczyć i wyszło mi w sumie 26. To może wg ciebie powinnam od razu korektę wstawić :D A co to kogo tu obchodzi (oprócz ciebie) kilka lat wte czy wewte?! A jeśli ty myślisz, że parę klas podstawówki w Polsce starczy jako zapas poprawnej polszczyzny na resztę życia to naiwna jesteś. Może więc w końcu byś się ode mnie ...odczepiła, albo komentuj na temat?

Ale z drugiej strony, jak już pisałam wcześniej, jeśli takie zachowanie może ci w czymś pomóc - "to róbta, co chceta"  :D
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

poloniainfo.dk

Odp: Pączki
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Gru 2011, 01:28:57 »

 

Paczki spożywcze i nie tylko z PL

Zaczęty przez reiweDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3134
Ostatnia wiadomość 24 Lut 2012, 16:50:48
wysłana przez Gazeciarz
Czy kupię gdzieś na Jutlandii.. pączki..?

Zaczęty przez liliaDział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4945
Ostatnia wiadomość 06 Sie 2008, 06:34:20
wysłana przez tygrys3000
przewóz paczki

Zaczęty przez mbjDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2093
Ostatnia wiadomość 05 Kwi 2012, 09:19:04
wysłana przez mbj
Tlusty czwartek - paczki w CPH - gdzie znalezc?

Zaczęty przez KilupDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 9039
Ostatnia wiadomość 19 Lut 2009, 17:42:43
wysłana przez dunskie pączki
Pączki

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Przepisy Kuchni Polskiej

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4111
Ostatnia wiadomość 19 Lut 2009, 17:39:06
wysłana przez MargaretMitchell