poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Slaby zloty:)  (Przeczytany 5123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andrejos

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Slaby zloty:)
« dnia: 28 Lis 2011, 14:56:33 »
Tak z ciekawosci zajrzalem na kurs korony i w skupie mozna dostac 60gr czyz to nie piekne:) pamietam rok 2003 64gr ehh...

varszafiak

  • Gość
Odp: Slaby zloty:)
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lis 2011, 15:17:19 »
2-3 dni temu Danske Bank przeliczal przelewy zlotowkowe do Polski po 61 gr !

[Posted on: 28 Lis 2011, 15:10:55]

własnie sprawdziłem , kurs nadal wynosi 61 gr

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Slaby zloty:)
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lis 2011, 15:44:13 »
A pamiętacie 0,42zł za koronę jesień 2008  ;D ;D. Tak to jest z kursami, walutami, akcjami itp.  ;D ;D.

Offline Roxx

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Slaby zloty:)
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lis 2011, 17:09:41 »
A pamiętacie 0,42zł za koronę jesień 2008  ;D ;D. Tak to jest z kursami, walutami, akcjami itp.  ;D ;D.
A śmiać mi się chciało z tych co w strachu właśnie wymieniali po tej cenie bo się bali, że jeszcze niżej spadnie.
Jak im mówiłem, że wysoki kurs złotówki to spekulacja banku narodowego i prędzej czy później musi spaść.
Potem jak złotówka spadła na łeb na szyję to w TV mówili, że to spekulanci itp, a największym spekulantem jest właśnie rząd i jego banki !
Gdy euro dochodziło już do 5 zł i korona była po 64 gr to sprzedali część rezerw euro, żeby podbić kurs złotówki.
No i udało im się. Ale chwilowo bo prawa rynku są nieubłagane. Teraz nawet pomimo interwencji banku złotówka spada i będzie pewnie spadać bo kryzys strefy euro odbija się najbardziej właśnie na takich krajach jak Polska. No może pod sam koniec roku złotówka wzrośnie znowu bo deficyt budżetowy nie może przekroczyć 55%, więc będą robić wszystko aby chwilowo wzmocnić polską walutę. Ale to tylko po to żeby kalkulacje się zgadzały bo dług mają w obcej walucie. Po nowym roku pewnie znowu złotówka będzie spadać.

Offline gumiscph

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Slaby zloty:)
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lis 2011, 17:49:20 »
 http://www.rybinski.eu/?p=3251&lang=pl
Geniusze  w  ministerstwie  finansow  beda  liczyc  dlug  w  inny  sposob  wiec  magicznych  55  procent  nie  przekrocza :)
To  tak  troche  jak  ze  statystyka  bezrobocia  w  Danii . Ci na  socjalu  i  ci  aktywowani  oficjaln ie  nie  sa  w  statystykach jako  bezrobotni  ;)

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Slaby zloty:)
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lis 2011, 20:39:05 »
http://www.rybinski.eu/?p=3251&lang=pl
Geniusze  w  ministerstwie  finansow  beda  liczyc  dlug  w  inny  sposob  wiec  magicznych  55  procent  nie  przekrocza :)
To  tak  troche  jak  ze  statystyka  bezrobocia  w  Danii . Ci na  socjalu  i  ci  aktywowani  oficjaln ie  nie  sa  w  statystykach jako  bezrobotni  ;)

Akurat to to jest bardzo dobry pomysł. Pomyśl: pożyczyłeś 100.000 franków szwajcarskich na kupno mieszkania. Ostatniego dnia każdego roku masz oddawać 10.000 franków, więc musisz te franki kupić. A tu akurat ktoś postanowi sobie bawić się w spekulacje, wymuszając wzrost kursu franka. Nie byłbyś wkurzony, gdy za każdym razem kiedy miałbyś płacić ratę kurs wzrastałby o przykładowo 25% bez wyraźnego powodu?

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Slaby zloty:)
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lis 2011, 21:07:32 »
Biorąc kredyt w obcej walucie podejmujesz ryzyko kursowe co nie znaczy, że ja popieram spekulacje  ;D.
BTW ...... wkurza mnie takie gadanie ludzi, którzy owego czasu brali kredyty np. we franku bo się opłacało i było klawo a teraz pretensje do garbatego, że ma dzieci proste, ........ przecież nikt im nie gwarantował stałego kursu.
Ja osobiście wolałbym kredyt trochę droższy ale ze stabilną spłatą tym bardziej, że są to kredyty długoterminowe..... często na pół życia.

poloniainfo.dk

Odp: Slaby zloty:)
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lis 2011, 21:07:32 »

Offline gumiscph

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Slaby zloty:)
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lis 2011, 21:11:11 »
    Ja  mysle  ze  to  sie  raczej  bierze  z braku  zaufania  do  Euro  i  wiary  w  to  ze  za  rok  bedzie  istnialo  w  takiej  samej  formie .
Pozyczki  w  Jenach Japonsskich  bylyby  jeszcze  tansze  niz  we  franku  bo  japonia  ma  prawie  zerowe  stopy  procentowe  od  wielu  lat.
Niestety  w  niespokojnych czasach Jen rowniez  idzie  do  gory  tak jak  frank   wiec  na  jedno  by  wyszlo . Banki  wciskaly  narodowi  kredyty  we  frankach  zeby  zarobic  na  spredach a  narod  nie  pomyslal  ze branie  kredytu  w  walucie  w  ktorej sie  nie  zarabia  jest  ryzykowne .
W  Danii  podobno  wielu  farmerow  ma  ogromne  straty na  pozyczkach we  frankach ,  takie  chodza  pogloski .

Offline bater

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Slaby zloty:)
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lis 2011, 21:13:11 »
2-3 dni temu Danske Bank przeliczal przelewy zlotowkowe do Polski po 61 gr !

[Posted on: 28 Lis 2011, 15:10:55]

własnie sprawdziłem , kurs nadal wynosi 61 gr
a gdzie Ty ten kurs sprawdzasz bo ja jak patrzyłem w DB to był z 3 grosze mniej niz piszesz ja sprawdzam na zmówieniu gotówki PL dzis np kest kurs 0.58 http://www.danskebank.dk/da-dk/Privat/Daglig-oekonomi/Valuta/Beregn-valuta/Pages/beregn-valuta.aspx (powiedz jaki jest do tego koszt operacji)

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: Slaby zloty:)
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lis 2011, 22:34:34 »
Ten link co wrzuciłeś to przy zakupie gotówką, przy przelewach są trochę inne kursy.
Na święta i tak spadną   :-\

varszafiak

  • Gość
Odp: Slaby zloty:)
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Lis 2011, 23:05:54 »
http://www-2.danskebank.dk/link/PopupOffice2007CMSValuta

betaling til udlandet 164,17 za 100------ 0,60912
betaling fra udlandett 165,27 za 100--------0,60507
 koszty zwyklego przelewu jak juz pisano to 40 koron i 25 zloty.

P.S. Dane podaje jedynie informacyjnie , nie proponuje i nie namawiam do wykonywania przelewow.
Wysłane dzisiaj pieniadze beda zatwierdzone dopabuse jutro i przeliczone z jutrzejszym kursem

Offline Roxx

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Slaby zloty:)
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Lis 2011, 17:36:06 »
http://waluty.onet.pl/reuters-na-koniec-roku-zloty-sie-umocni-dzieki-int,18892,4936677,1,news-detal
Inni też potwierdzają moje teorie :P
Choć to tylko teorie i wszystko się może zdarzyć, to jednak ten scenariusz jest bardzo prawdopodobny.

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Slaby zloty:)
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Lis 2011, 18:09:22 »
Wysłałem wczoraj wieczorem z danske do pko sa tak na próbę , złotówki i poszło po 164.85 czy po 0.6066. Pozdro

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Slaby zloty:)
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Gru 2011, 16:31:34 »
Czyli obecnie nie opłaca się przesyłania w drugą stronę czyli z Polski do Danii,prawda?

poloniainfo.dk

Odp: Slaby zloty:)
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Gru 2011, 16:31:34 »