poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Rybki  (Przeczytany 5374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Rybki
« dnia: 10 Gru 2011, 00:34:37 »
Mam taki dylemat mały .Tak przeglądam strony różne ale mnie to nie zadowala a zkolei np. Robert Makłowicz (ktorego bardzo lubię)jakis czas temu gotował w Holandii i wymyślił chyba sobie, bo nie wierze ze to amsterdamskie jadło ..ryby , ktore przyrządził na bazarze tureckim .Najpierw dodał cebule potem sporo tych papryk smukłych zielonych potem jakies dziwne przyprawy (nie pamietam jakie bo tez tureckie trudne do zapamietania  :) ) na koniec położył ryby(też rozmrożone od nich)  dlatego mam pytanie : jak przygotowac/usmażyć  czy jak tam rybki na swieta jakos inaczej .Kupiłem juz dwie duże do testów  :) jedna waży 1.4 druga tez tyle .Macie jakieś pomysły ? tylko nie w galarecie ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Gru 2011, 00:49:19 wysłana przez seba08 »
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Rybki
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Gru 2011, 01:21:10 »
http://www.poloniainfo.dk/forum?topic=13715.msg42990#msg42990

 tu masz mój przepis , trochę inaczej
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rybki
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Gru 2011, 10:20:49 »
Widzisz Seba, temat rozwiązany, są jeszcze dobre gospodynie ;D, jeszcze całkiem nie wyginęły  ;D. Ja tam jadę do PL do Mamuni na tradycyjnego karpika  ;D. Smacznego!!! ;D

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rybki
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Gru 2011, 10:40:55 »
Hheheh widze wlasnie  ;D tortury z rana mi @ae@ zaaplikowała nie ma jak dac głodnemu ksiażke kucharską ;D ;D ;D .Musze szybko zjeść cos bo tak naczczo nie dam rady w tym wątku.Zazdroszcze Ci Greg ,zjesz sobie naszą rybke swierzą z kolorowego targu pełnego polskich warzywek, jajek ,kaczek  :) Mieszkałem blisko takiego, jak sie sezon zaczynał to 7 rano juz tam byłem.Pozdrow mamę odemnie i całej rodzinki  ;)
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rybki
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Gru 2011, 12:06:20 »
Nie omieszkam pozdrowić! dzięki. Tak taki targ w dzień targowy (wtorek, piątek dla niewtajemniczonych) to miał swój urok ;D.

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rybki
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Gru 2011, 23:46:32 »
Tak przeglądam strony różne ale mnie to nie zadowala a zkolei np. Robert Makłowicz (ktorego bardzo lubię)
Ja też oglądam Makłowicza, połączenie przyjemnego (turystyka) z pożytecznym (gotowanie). Imponuje mi jego elokwencja, piękna polszczyzna, w dodatku miły dla ucha glos - można słuchać i słuchać... Obejrzeliśmy też wszystkie odcinki "Smaków czasu" Okrasy, z tego ugotowaliśmy... hmmm....  ;)

poloniainfo.dk

Odp: Rybki
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Gru 2011, 23:46:32 »

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rybki
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Gru 2011, 00:13:15 »
Dokładnie tak jak mówisz CzaryMary tez ogladałem i potem atakowałem osiedlowy supermarket i jego chłodziarki ,aż czułem za plecami wzrok superwyszkolonego ochroniarza ,gdy zadługo wybierałem  :D przez to czesto sie konczyło na kurczaku albo kotletach .Polski obiad w niedziele :D miałem kiedys takich sasiadów nad nami mieszkali to przez dziesiec lat kobieta co niedziela o 12 w południe rozbijała długo i  sumiennie schabowe .Tak mi sie to zachowało w pamieci ze do dzisiaj staram sie nie uzywać tłuczka zwłaszcza w niedziele.Tutaj tez jest to widze mniej stosowane narzędzie .
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

poloniainfo.dk

Odp: Rybki
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Gru 2011, 00:13:15 »

 

na rybki

Zaczęty przez nowakDział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2871
Ostatnia wiadomość 14 Mar 2009, 13:06:36
wysłana przez maly vejle