poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Religia w DK cz.2  (Przeczytany 33376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Gru 2011, 20:59:00 »
Tak jak myślałam, jest temat będzie zadyma  :D  :D  :D

Żeby coś innego poszło, to pytanko do MałejCzarnej, która tak ślepo wierzy w Adama i Ewę, to skąd wzięła się reszta ludzi? Bo skoro mieli tylko dwóch synów, a Kain zabił Abla, to ...?

A skoro tak dużo czytasz, to nie możesz odrzucić starych (współczesnych Biblii) wersji o Lilith, która była pierwszą kobietą stworzoną dla Adama. Pisma ukryte są ponoć w Watykanie, bardzo strzeżone, bo ujawnione wstrząsnęły by całą religią chrześcijańską (nie ty jedna lubisz czytać  :)). A Biblię jaką znamy, to wybrany przekaz spisanych historii - ale wybranych przez kogo? Cały Nowy Testament jest złożony z Ewangelii, które wybrali duchowni, z dziesiątek ewangelii, bo im pasowały - to tez powinnaś wiedzieć skoro tak lubisz czytać.. A temat cudzołóstwa i nieba? No chyba każdy słyszał o Marii Magdalenie...  :D

I za mój wpis pewnie zostanę ukamieniowana... :D  :D  :D




tak kazdy slyszal o Marii Magdalenie ze byla prostytutka,ale...

Kobieta ta to jedna z trzech uczennic Jezusa. Według wszystkich ewangelii Maria Magdalena to pierwsza osoba, która pojawiła się przy pustym grobie Chrystusa. Później spotkała swego zmartwychwstałego mentora i ...pomyliła go z ogrodnikiem.

Skąd wziął się pogląd, że kobieta ta była prostytutką? Wynika to z nauk pierwszych ojców Kościoła, którzy dążyli do zminimalizowania roli kobiety nie tylko w obrządkach religijnych. Zaczęto się więc doszukiwać biblijnych fragmentów sugerujących, że Maria Magdalena wątpiła w zbawicielską rolę Jezusa. W ten sposób przez stulecia rozwijała się upadlająca „kariera” tej osoby – nazywana była prostytutką, jawnogrzesznicą i kobietą upadłą.
Dopabuse w 1969 roku papież Paweł VI odświeżył nieco jej wizerunek i wyczyścił ciążącą na niej reputację poprzez wykreślenie z liturgii fragmentów szargających dobre imię Marii Magdaleny.

ciekawe,nie?zreszta sie zgadzam:)

slaban, " frustracja" a nie "flustracja" :D
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Gru 2011, 21:01:25 »
hahahaha spokojnie ,przecież są tutaj na forum mili i sympatyczni ludzie .  :)


 Taaa, ale gdybyście byli w realu to już kudły by się posypały.... :D

Ale ja nie wątpię, że są tu mili i sympatyczni ludzie... i pośmiać się można  ;D
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Gru 2011, 21:01:58 »

 Pisma ukryte są ponoć w Watykanie, bardzo strzeżone, bo ujawnione wstrząsnęły by całą religią chrześcijańską (nie ty jedna lubisz czytać  :)).

A to mnie zainteresowałaś ,chyba to temat na kilka godzin przy dobrej kawie ...iii  ciekawe tematy .

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Gru 2011, 21:05:14 »
Lukashero, nie o to mi chodziło. Z tego co pamiętam, to MM była kamieniowana (za nierząd właśnie) i Jezus stanął w jej obronie. Wybaczył jej i za to ona za nim poszła, odchodząc od swojego "zawodu" i podążając od tej chwili Jego śladem...
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Gru 2011, 21:05:58 »
Aha... Reksio Adam i Ewa mieli więcej dzieci nie tylko Kaina i Abla.Prawo kazirodztwa zostało dane dopabuse setki ,nie pamiętam dokładnie ile lat później.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Gru 2011, 21:06:29 »
A to mnie zainteresowałaś ,chyba to temat na kilka godzin przy dobrej kawie ...iii  ciekawe tematy .


A żebyś wiedziała  ;) Trochę się interesuję historią Watykanu i to temat rzeka...
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Gru 2011, 21:07:32 »
No to już ci nie odpuszczę hahahaha gdzie mieszkasz?

poloniainfo.dk

Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Gru 2011, 21:07:32 »

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #52 dnia: 12 Gru 2011, 21:09:32 »
Aha... Reksio Adam i Ewa mieli więcej dzieci nie tylko Kaina i Abla.Prawo kazirodztwa zostało dane dopabuse setki ,nie pamiętam dokładnie ile lat później.


No to co teraz chcesz powiedzieć, że Biblia zezwalała na kazirodztwo?!  ;) Niesmaczne...


[Posted on: 12 Gru 2011, 21:08:21]

No to już ci nie odpuszczę hahahaha gdzie mieszkasz?

Aalborg... Kto wie, jeśli przywieziesz ze sobą gołąbki...?  :D
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #53 dnia: 12 Gru 2011, 21:12:59 »
No to co teraz chcesz powiedzieć, że Biblia zezwalała na kazirodztwo?!  ;) Niesmaczne...


Tak wcześniej było mówię o starożytnych czasach! Wówczas nie było to nic zdrożnego !
A tak po prawości pierwsze prawa starożytni które dostali to 10 przykazań a potem następne .

Ja miałam taką samą reakcję jak ty !Fuuuj ...ale tak było .

[Posted on: 12 Gru 2011, 21:11:55]

hahahaha gołabki OK!!!!

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #54 dnia: 12 Gru 2011, 21:14:22 »
Lukashero, nie o to mi chodziło. Z tego co pamiętam, to MM była kamieniowana (za nierząd właśnie) i Jezus stanął w jej obronie. Wybaczył jej i za to ona za nim poszła, odchodząc od swojego "zawodu" i podążając od tej chwili Jego śladem...

I Ty to pamiętasz ;D jak już pisali poprzednicy to co jest napisane w NT nie zawsze musi być prawdą .

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #55 dnia: 12 Gru 2011, 21:15:29 »
...Arka Noego mogła istnieć ale jest nie możliwe zebranie WSZYSTKICH gatunków w ograniczonej przestrzeni czy to w tamtych czasach czy w teraźniejszych twórca tego opisu chciał przedstawić po prostu relacje ludzi wierzących w Boga w owych czasach, stąd też bierze się pewna flustracja ludzi którzy piszą o Biblii jako steku bzdur...

A kto i kiedy stworzyl ten opis? I skoro to po prostu literacka fantazja to logiczne jest ze inne rzeczy tez moga byc wymyslami nieznanych autorów - np to o cudzolóstwie moze byc fantazja jakiegos podstarzalego kaplana/kaplona  w trzysta któryms wieku po Chrystusie.
Dziwna taka wiara gdzie sie wybiera samemu - to mi sie podoba a to nie. Jak mnie ukradna pieniadze to grzech jak ja oszukam SKAT i okradne innych - to dobrze  ;D

....Tak wcześniej było mówię o starożytnych czasach! Wówczas nie było to nic zdrożnego !...
Kaziorodztwo nie jest w Biblii zabronione ani potepione.
inne czasy wtedy a inne teraz , tylko czemu dotyczy to tylko kaziorodztwa albo arki Noego a nie swobodnego seksu i tabletek antekoncepcyjnych?? Przeciez to inne czasy  ;D


...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #56 dnia: 12 Gru 2011, 21:19:07 »
Ale jak mówimy o starożytnych czasach to i pedofilia była ok (starożytny Rzym), np. szanowni panowie senatorzy lubili sobie młodych chłopców puknąć i to było na porządku dziennym i tolerowane jako norma  :D

No ale się rozpędziłam, mowa była o Biblii...  ;D


[Posted on: 12 Gru 2011, 21:16:37]

I Ty to pamiętasz ;D jak już pisali poprzednicy to co jest napisane w NT nie zawsze musi być prawdą .

 Dobre  ;) Czasem coś się samo napisze... Zgadzam się z Tobą, ale mi tu jedynie chodziło o fakt wybaczenia nierządnicy a nie samą nazwę jej fachu  :D jak to uogólnił Lukashero.
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Gru 2011, 21:21:52 »
Tak wcześniej było mówię o starożytnych czasach! Wówczas nie było to nic zdrożnego !
A tak po prawości pierwsze prawa starożytni które dostali to 10 przykazań a potem następne .

Ja miałam taką samą reakcję jak ty !Fuuuj ...ale tak było .

[Posted on: 12 Gru 2011, 21:11:55]

hahahaha gołabki OK!!!!

jak tak lubisz czytac to doczytaj dokladnie ile tych przykazan bylo na poczatku...
a co do kazirodztwa,to kolejny dowod na to aby bilbie czytac jako ciekawostke historyczna,a nie ksiege natchniona przez boga i aby sie nia kabusewac w zyciu.ksiega rodzaju opowiada historie Lota ktory wspolzyl z corkami,a MalaCzarna pisze nam(przeczac jednoczesnie sobie) ze bog dal Adamowi Ewe za zone.wg tego to Adam szturchal jeszcze swoje corki,a moze i wnuczki :D :D :D

Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #58 dnia: 12 Gru 2011, 21:23:41 »
Ale jak mówimy o starożytnych czasach to i pedofilia była ok (starożytny Rzym), np. szanowni panowie senatorzy lubili sobie młodych chłopców puknąć i to było na porządku dziennym i tolerowane jako norma  :D

No ale się rozpędziłam, mowa była o Biblii...  ;D


[Posted on: 12 Gru 2011, 21:16:37]


 Dobre  ;) Czasem coś się samo napisze... Zgadzam się z Tobą, ale mi tu jedynie chodziło o fakt wybaczenia nierządnicy a nie samą nazwę jej fachu  :D jak to uogólnił Lukashero.


Z MM właśnie kościół katolicki uczynił nierządnica , wydaje mi się że to ona jest największa zagadko chrześcijaństw.

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #59 dnia: 12 Gru 2011, 21:27:51 »
Reksio starożytni byli w ogóle nienormalni jak dla mnie. Ich zwyczaje religijne to albo pławienie się w wyuzdanym seksie albo wynaturzone mordowanie ludzi.

Nie ma pamiętam okresu czasu i nazwy religii poganskiej.Ale jest wzmianka o izraelitkach i ich mężach,ktorzy odeszły od swojej religii i przystąpiły do jednej z takich poganaskich.Matki oddawały swoje nowo narodzone dzieci na cześć bostwu poganskiemu za co Stwórca je pokarał.

Pomyślałam echhh Boże byłeś zbyt okrutny...
Dopabuse doczytałam w historii świeckiej co to było za bóstwo.
Otóz był to wielki metalowy posąg z wyciągniętymi rękami.Posąg był tak naprawdę piecem.
Z tyłu posągu wrzucali opał.A ręce to było nic innego jak rozżarzona blacha.
Matki wrzucając na ręce bóstwu swoje dzieci ,smażyły żywcem bezbronne dzieciaczki .

Wówczas zrozumiałam ...

poloniainfo.dk

Odp: Religia w DK cz.2
« Odpowiedź #59 dnia: 12 Gru 2011, 21:27:51 »

 

Religia i równouprawnienie

Zaczęty przez KlingonDział Hydepark

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7911
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 18:07:22
wysłana przez Slawek Kopenhaga
Religia w DK

Zaczęty przez innaDział Kultura

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 36491
Ostatnia wiadomość 02 Maj 2011, 19:37:12
wysłana przez inna
religia dla dziecka

Zaczęty przez nadusiaaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2675
Ostatnia wiadomość 11 Lis 2012, 21:46:15
wysłana przez Domnik