poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?  (Przeczytany 25953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline elleve

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Witam,

pytanie takie jak w tytule. Internet mam mobilny USB a TV z cyfrowego polsatu. Czy w tej sytuacji jestem zmuszony placić abonament DR?Jakie są uwarunkowania jeśli chodzi o ten abonament. Z góry dziękuję z informacje.

Pozdrawiam.

Offline kropek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +1/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Gru 2011, 21:55:17 »
Zapłacić musisz - licencja DR to nie jest opłata od oglądania duńskiej telewizji , jest to opłata za posiadanie łącza internetowego szybszego niż ..... hmm o ile dobrze pamiętam 512 kb/s , opłata od posiadania telefonu z przeglądarką internetową , opłata od posiadania telewizora , niezależnie , czy oglądasz telewizję duńską czy masz eNkę , Polsat , czy też Cyfrę+ ( na marginesie oglądanie polskich platform cyfrowych poza granicami RP jest niezgodne z umową ) .

Jak przyjechałem do Danii też się burzyłem i twierdziłem , że nie mam duńskiej telewizji , nie płaciłem , więc sobie odebrali z karą z podatku  ;D

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Gru 2011, 22:06:01 »
Ostatnio miałam ciekawa dyskusję z babką od licencji DR. Nie oglądam już duńskiej tv, więc nie miałam ochoty im za darmo płacić. Oto nasza dyskusja w skrócie, J - ja, DR - babka z licencji:

J - ale ja nie oglądam duńskiej tv, nie mam kanałów, więc za co mam płacić?
DR - jeśli masz telewizor, to musisz płacić mimo wszystko
J - załóżmy, że nie mam telewizora?  ;)
DR - a internet i komputer jest?
J - jest
DR - no to trzeba płacić bo jeśli zechcę to mogę przez neta oglądać telewizję
J - no ale ja nie chcę, a jeśli bysmy założyli, że nie mam komputera ani internetu?  :D
DR - ale telefon masz?
J - mam
DR - no to jeśli masz na nim dostęp do internetu, to musisz płacic bo masz możliwość oglądania przez internet (i dalej jak powyżej)

Nie chciałam już więcej dyskutować, bo babka by pomyślała jeszcze, że wszyscy polacy to jaskiniowcy bez tv, komputera i komórki  ;D
W każdym bądź razie uświadomiła mi, że mam płacić za możliwość odbioru kanałów a nie za same kanały. Dla mnie totalna bzdura i wymuszanie od ludzi pieniędzy.


[Posted on: 12 Gru 2011, 22:00:11]

Zapłacić musisz - licencja DR to nie jest opłata od oglądania duńskiej telewizji , jest to opłata za posiadanie łącza internetowego szybszego niż ..... hmm o ile dobrze pamiętam 512 kb/s , opłata od posiadania telefonu z przeglądarką internetową , opłata od posiadania telewizora , niezależnie , czy oglądasz telewizję duńską czy masz eNkę , Polsat , czy też Cyfrę+ ( na marginesie oglądanie polskich platform cyfrowych poza granicami RP jest niezgodne z umową ) .

Jak przyjechałem do Danii też się burzyłem i twierdziłem , że nie mam duńskiej telewizji , nie płaciłem , więc sobie odebrali z karą z podatku  ;D

Cyfrowy polsat mam całkiem legalnie w Danii, przy podpisywaniu kontraktu powiedziałam, że chcę wywieźć do Danii. Nie było z tym żadnego problemu, byleby był płacony abonament a reszta ich nie obchodzi  :)

Nie spotkałam się w Danii jeszcze z taką formą, żeby za brak opłat (jakichkolwiek oprócz studielån) można odebrać z podatku... A długo już tu jestem  :)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline franek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Gru 2011, 03:15:34 »
trzeba placic dwa razy do roku albo mozna placic co miesiac ok.200dkk

Offline alu27

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Gru 2011, 06:24:27 »
No mi np.odjęli ze zwrotu podatku za 2007 rok za niezapłacony DR +odsetki

[Posted on: 13 Gru 2011, 06:22:00]

i nieważne czy ogląda się danske tv czy nie .Oni myślą inaczej : "wykorzystujesz fale -płać"

Offline kropek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +1/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Gru 2011, 08:05:17 »
Cyfrowy polsat mam całkiem legalnie w Danii, przy podpisywaniu kontraktu powiedziałam, że chcę wywieźć do Danii. Nie było z tym żadnego problemu, byleby był płacony abonament a reszta ich nie obchodzi  :)


Jest dokładnie , tak , jak napisałeś - ich interesują wpływy za abonament , co nie zmienia faktu , że żadnej z polskich platform cyfrowych oficjalnie nie wolno używać poza granicami RP , co wynika z zapisów umowy .

Ja też mam tutaj polską eNkę , i też złamałem warunki umowy , ale płacę regularnie i oglądam , robiąc przelewy z Danske Banku  ;D ;D ;D - kasa wpływa regularnie do nich na konto i wszyscy są zadowoleni :)



BTW , wracając do pytania autora wątku - DR Licens to po prostu haracz , za posiadanie urządzenia służącego do oglądania programów TV w taki , lub inny sposób  ;D

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Gru 2011, 08:17:00 »
W Danii jest to juz uregulowane wPolsce teraz dopabuse ruszyli do dzialan wtym kierunku ze jak ktos ma prad to juz musialby placic :D chodzi poprostu o braki w kasie UE
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

poloniainfo.dk

Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Gru 2011, 08:17:00 »

varszafiak

  • Gość
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Gru 2011, 09:39:23 »
Kto musi płacić licencje DR?
http://www.dr.dk/OmDR/Licens/Privat/FAQ_Privat/Hvem%20skal%20betale%20licens.htm
 
Oplaty Licencji obowiązują każdego powyżej 18 roku życia.  Kto posiada urządzenia do odbierania i odtwarzania programów radiowych, programow telewizyjnych lub internetu niezależnie od używania tego sprzętu. Oznacza to, że jako osoba musisz uiścić opłatę licencyjną w domu, nawet jesli placisz abonament za telewizje kablowa czy internet . wystarczy posiadać takowe urządzenia w prywatnym mieszkaniu, samochódzie  i / lub na łodzi.  A to oznacza, że licencja nie zależy od tego, czy używasz, czy tez nie  używasz usług publicznych DR w: DR1, DR2, www.dr.dk, P1, P2, P3, P4 i lub  cyfrowych kanałów radiowych.

 Musisz zarejestrować licencję w terminie 14 dni od nabycia  sprzętu który umożliwia takowy odbiór.

Licencje wykupuje sie tylko jedna na cale gospodarstwo domowe, czyli obowiazuje ona rownierz wszystkie osoby zamieszkale, oraz w samochodzie lodzi czy drugim mieszkaniu/domu jeżeli takowe posiadasz.


Co to jest gospodarstwo domowe?
 
Gospodarstw domowych obejmuje osoby, która jest zarejestrowana jako płatnik licencji i jego małżonka lub partnera oraz wszystkiei dzieci w domu. Pod warunkiem że są zarejestrowane pod tym samym adresem płatnika licencji.

Licencja obejmuje wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego w domu, domku rekreacyjnym, samochodie  i łodzi
Obowiazuja rowniez znizki dla emerytow.
Nie ma zniżek dla studentów.
« Ostatnia zmiana: 13 Gru 2011, 09:52:20 wysłana przez varszafiak »

Offline Bluszcz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Gru 2011, 18:30:45 »

BTW , wracając do pytania autora wątku - DR Licens to po prostu haracz , za posiadanie urządzenia służącego do oglądania programów TV w taki , lub inny sposób  ;D

Haha, zaraz przypomina mi się dowcip, w którym jest też o posiadaniu "urządzenia", bądź "narzędzia" hahaha

Pewne małżeństwo pojechało na weekend nad jezioro,
Gdzie można było łowić ryby.
Mąż uwielbiał wczesnym świtem wypływać na ryby 
I chętnie zostawiał wtedy swoją żonę.
Pewnego ranka, kiedy mężczyzna wrócił po wielu godzinach,
Chciał mieć trochę świętego spokoju.
Chociaż niekoniecznie się na tym znała, 
Kobieta postanowiła popływać łodzią.
Odpłynęła kawałeczek, rzuciła kotwicę i zajęła się lekturą.
Po pewnym czasie podpłynął do niej swoją motorówką Strażnik.
-Dzień dobry szanowna Pani! Co Pani tutaj robi? Zaczął rozmowę.
-Czytam odpowiedziała kobieta i pomyślała sobie 
"Czy to nie jest oczywiste?"
-Ale znajduje się Pani w strefie, gdzie łowienie ryb jest zabronione!
-Przecież Pan widzi, że ja nie łowię ryb!
-No cóż, ale ma Pani przy sobie całe potrzebne do tego wyposażenie!
-Zarekwiruję je i muszę wystawić Pani mandat!
-Jeśli Pan to zrobi, oskarżę Pana o gwałt! 
Odpowiedziała rozgniewana kobieta.
-Ale przecież ja Pani nawet nie tknąłem!
-No cóż, ale ma Pan przy sobie całe potrzebne do tego wyposażenie!



Także można takiemu Panu, który przyjdzie do domu i powie, że masz płacić licencje, bo masz możliwości odbioru sygnału poprzez urzadzenia takie jak: TV, radio, telefon, komputer, odpowiedzieć podobnie jak ta inteligenta pani ;)

Offline BarneyG

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 39
  • Wiadomości: 115
  • Reputacja: +8/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Gru 2011, 10:25:06 »
Jest dokładnie , tak , jak napisałeś - ich interesują wpływy za abonament , co nie zmienia faktu , że żadnej z polskich platform cyfrowych oficjalnie nie wolno używać poza granicami RP , co wynika z zapisów umowy .

Konkretnie na podstawie jakiego prawa? Z mojej strony wiem, ze artykul 28 i 49 Traktatu Unijnego wyraznie stwierdzaja wolny przeplyw towarow i uslug. Jakiekolwiek ograniczenia i dyskryminacje geograficzne sa nielegalne.

(Konkretny przyklad patrz Apple vs UE o roznicowaniu cen piosenek kupowanych przez iTunes).

Offline aaaaaa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Gru 2011, 11:25:56 »
Konkretnie na podstawie jakiego prawa? Z mojej strony wiem, ze artykul 28 i 49 Traktatu Unijnego wyraznie stwierdzaja wolny przeplyw towarow i uslug. Jakiekolwiek ograniczenia i dyskryminacje geograficzne sa nielegalne.

(Konkretny przyklad patrz Apple vs UE o roznicowaniu cen piosenek kupowanych przez iTunes).


Takiego prawa, ze dekoder nie jest Twoj. Jest on Tobie wypozyczony. Po zakonczeniu umowy powinienes go zwrocic. Przynajmniej ja tak mam w N-ce.

Offline BarneyG

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 39
  • Wiadomości: 115
  • Reputacja: +8/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Gru 2011, 12:11:52 »
Jest ogromna roznica miedzy "umowa" a "obowiazujacym prawem". Jesli jakis punkt umowy jest sprzeczny z "prawem", to ten punkt jest nielegalny i nie obowiazuje, poniewaz umowa jest zawsze podporzadkowana istniejacemu prawu.

W przeciwnym wypadku mozna zaskarzyc o lamanie prawa (tak jak to bylo np. w przypadku roznicowania cen na podstawie pochodzenia geograficznego w iTunes = dyskryminacja geograficzna, ktora jest sprzeczna z wolnym przeplywem to warow i uslug)

Offline kropek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +1/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Gru 2011, 12:44:26 »

Konkretnie na podstawie jakiego prawa? Z mojej strony wiem, ze artykul 28 i 49 Traktatu Unijnego wyraznie stwierdzaja wolny przeplyw towarow i uslug. Jakiekolwiek ograniczenia i dyskryminacje geograficzne sa nielegalne.



Hehehehehehe - nie rozśmieszaj mnie , bo mi zajady popękają - przytocz te swoje paragrafy tym , co im zabrali samochody na polskich numerach .





Panowie - proponuję buchnąć po joincie , i spuścić nieco parę , bo za chwilę znowu będą wyzwiska , awantury i epitety lecące w kierunku innych userów , jak to już wcześniej bywało na Polonii :)

Co do wywożenia eNki , Polsatu , czy Cyfry za granicę - każda z tych platform ma w umowie świadczenia usług zapis zabraniający wywozu za granicę .

Są ku temu dwie przesłanki - pierwsza i najważniejsza to ochrona praw do transmisji telewizyjnych  , a druga to ............. operator gwarantuje działanie usług na terenie RP , a nie RPA , Bangladeszu , czy też Danii  ;D

Poza tym - jeżeli nie sam sprzęt , czyli tuner ( eNka na ABO , niektóre tunery Cyfry+ )  , to karta stanowi własność operatora i ma prawo zabronić wywozu jej , jako swojej własności poza obszar polskich granic .

Sam używam eNki będąc w DK , i wiem , jak wygląda sprawa od strony technicznej w wypadku konieczności dostarczenia sprzętu do serwisu - przerobiłem to osobiście , kurier , wysyłka stracony czas , nerwy , kasa itp , itd .

Co nie zmienia faktu , że świadomie łamię zapisy umowy o świadczenie usługi z ITI , ponieważ lubię sobie wieczorkiem po pracy popatrzeć na jakiś film , czy też serial w ojczystym języku w jakości nieco lepszej , niż straming z internetu  :)

Offline BarneyG

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 39
  • Wiadomości: 115
  • Reputacja: +8/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Gru 2011, 14:18:02 »
Oplaty na pojazdy mechaniczne to zupelnie inna pilka, ale nadal nie ma zakazu na ich sprowadzanie, o ile wiem. Wystarczy tylko uiscic wymagane oplaty.
Jesli komus zabrali samochod bo nie uiscil tych wymaganych oplat, jego problem... bylo zaplacic tak jak wszyscy inni - to by nie zabrali  ;) :D


Podaj konkretny pragraf obowiazujacego prawa wg. ktorego jest nielegalne odbierac sygnal w innym kraju / miec abonament z innego kraju.

Wszystko inne to wlasne gdybanie.


PS:

http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,10407108,Wyrok_ETS_swietny_dla_kibicow__Mecz_obejrzysz_na_tanszym.html
Cytuj (zaznaczone)
Europejski Trybunał Sprawiedliwości w precedensowej sprawie uznał, że piłkarscy fani mogą oglądać futbolowe mecze przy użyciu możliwie najtańszych dekoderów satelitarnych, nawet jeśli inaczej stanowią umowy na transmisje spotkań w danym kraju.

ETS uznał we wtorek, że stacje telewizyjne zawierające umowy w poszczególnych krajach UE na transmisje z wydarzeń sportowych i próbujące zakazać widzom posiadającym inne możliwości oglądania danego programu, łamią prawo UE, a konkretnie przepisy dotyczące konkurencyjności.

Caly wyrok tutaj (z dnia 2011-10-04)
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:62008CJ0403:PL:HTML

To jest nielegalne stwarzac ograniczenia wewnatrzunijne - obojetnie co stoi w kontrakcie/umowie.
Patrz art. 211 UE o dostepie do anten satelitarnych oraz art. 28 i 49 o wolnym przeplywie towarow i uslug.


PPS.
http://www.euractiv.pl/gospodarka/artykul/transmisje-sportowe-nie-objte-prawami-autorskimi-002994
Cytuj (zaznaczone)
W wydanym wyroku trybunał stwierdził, że ustawodawstwo krajowe, które zabrania przywozu, sprzedaży lub używania zagranicznych kart do dekoderów jest sprzeczne ze swobodą świadczenia usług i nie może być uzasadnione ani w świetle celu ochrony praw własności intelektualnej ani celem wspierania obecności publiczności na stadionach piłkarskich.

Offline aaaaaa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Gru 2011, 14:32:34 »
Oplaty na pojazdy mechaniczne to zupelnie inna pilka i nadal nie ma zakazu na ich sprowadzanie, o ile wiem. Wystarczy tylko uiscic wymagane oplaty.

Podaj konkretny pragraf obowiazujacego prawa wg. ktorego jest nielegalne odbierac sygnal w innym kraju / miec abonament z innego kraju.

Wszystko inne to wlasne gdybanie.



Barney to nie jest nielegalne wg prawa, ale jest to niezgodne z regulaminem, ktory podpisales zawierajac umowe z dana platforma cyfrowa. Gdyby N, Cyfrowy Polsat lub Cyfra+ chcieli bardzo przestrzegac swoich regulaminow nakazaliby zwrot dekoderow i kart oraz natychmiast rozwiazaliby umowe Twojej winy. Jednakze jest to dla nich nieoplacalne poniewaz bardzo duzo ich abonentow mieszka poza Polska.

Zgodnie z regulaminem swiadczenia uslug przez np. N w rozdziale 8 pkt 3 jest
Cytuj (zaznaczone)
Korzystanie z usług ITI Neovision dopuszczalne jest jedynie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

natomiat w pkt 11 jest
Cytuj (zaznaczone)
W przypadku, gdy Abonent wykorzystuje usługi świadczone przez ITI Neovision niezgodnie z Umową, Regulaminem, Szczegółowymi Warunkami lub Warunkami Promocji, w szczególności wykorzystuje usługi świadczone przez ITI Neovision do prowadzenia działalności zarobkowej, czy też udostępnia usługi świadczone przez ITI Neovision innym podmiotom w celu prowadzenia działalności zarobkowej, Abonent będzie zobowiązany do uiszczenia z tego tytułu na rzecz ITI Neovision kary w wysokości określonej w Cenniku, przy czym ITI Neovision uprawniona będzie do rozwiązania Umowy w trybie natychmiastowym, z winy Abonenta.


1. Nie jestes wlascicielem dekodera umozliwiajacego odbior wiec platforma cyfrowa ma prawo decydowac gdzie moze byc uzywany. Analogiczna sytuacja do wypozyczalni samochodow w Danii. Idz do Avisa i powiedz ze chcesz pojechac autem do Polski. Powiedz im ze jakiekolwiek ograniczenia i dyskryminacje geograficzne sa nielegalne z prawem EU to Ciebie wysmieja. Oni sa wlascicielami samochodow i oni decyduja gdzie i jak moga byc uzywane.

2. Taki wpis jest rowniez zabezpieczeniem przed operatorami innych krajow odnosnie praw telewizyjnych.

3. W Polsce jezeli regulaminy i umowy sa niezgodne z prawem to zajmuje sie tym UOKiK. Prowadza oni rejestr klauzul niedozwolonych czyli jezeli cos jest w tym rejestrze to tak jakby tego nie bylo w umowe (regulaminie). Ja na szybkiego go przejrzalem i nie znalazlem tam wpisu ze zakaz uzywania poza RP jest niezgodny z prawem. Moglem przeoczyc gdyz rejestr ma 676 stron. Jak chcesz mozesz sobie sam popatrzec. Jest to dzial "Telewizja Kablowa i Satelitarna" http://www.uokik.gov.pl/download.php?id=835

Cytuj (zaznaczone)
Jesli jakis punkt umowy jest sprzeczny z "prawem", to ten punkt jest nielegalny i nie obowiazuje, poniewaz umowa jest zawsze podporzadkowana istniejacemu prawu.
Tak jest w rzeczywistosci, ale dopabuse po wpisaniu danego punktu umowy do ww. rejestru klauzul niedozwolonych.

poloniainfo.dk

Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Gru 2011, 14:32:34 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16770
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11129
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26401
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11415
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7511
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir