poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?  (Przeczytany 26062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BarneyG

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 39
  • Wiadomości: 115
  • Reputacja: +8/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Gru 2011, 15:13:28 »
W przypadku odbiornikow satelitarnych i abonamentu, mamy nie tylko konkretne prawo ale i konkretny wyrok, gdzie jest czarno na bialym napisane:
Cytuj (zaznaczone)
W wydanym wyroku trybunał stwierdził, że ustawodawstwo krajowe, które zabrania przywozu, sprzedaży lub używania zagranicznych kart do dekoderów jest sprzeczne ze swobodą świadczenia usług i nie może być uzasadnione ani w świetle celu ochrony praw własności intelektualnej ani celem wspierania obecności publiczności na stadionach piłkarskich.

Tego typu umowy ograniczajace sa nielegalne.

"Gdyby N, Cyfrowy Polsat lub Cyfra+ chcieli bardzo przestrzegac swoich regulaminow nakazaliby zwrot dekoderow i kart oraz natychmiast rozwiazaliby umowe Twojej winy..." i ryzykowaliby pozew o lamanie obowiazujacego prawa oraz dyskryminacje terytorialna. Sprawe z gory przesadzona, poniewaz juz jest konkretny wyrok na ten temat... patrz linki powyzej.



PS. Piszemy tutaj o odbiornikach satelitarnych, a nie o samochodach. Trzymaj sie tematu.

PPS: A w ogole to bylo o licencji DR  ;D

Offline aaaaaa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Gru 2011, 21:13:02 »
W przypadku odbiornikow satelitarnych i abonamentu, mamy nie tylko konkretne prawo ale i konkretny wyrok, gdzie jest czarno na bialym napisane:
Tego typu umowy ograniczajace sa nielegalne.

"Gdyby N, Cyfrowy Polsat lub Cyfra+ chcieli bardzo przestrzegac swoich regulaminow nakazaliby zwrot dekoderow i kart oraz natychmiast rozwiazaliby umowe Twojej winy..." i ryzykowaliby pozew o lamanie obowiazujacego prawa oraz dyskryminacje terytorialna. Sprawe z gory przesadzona, poniewaz juz jest konkretny wyrok na ten temat... patrz linki powyzej.



PS. Piszemy tutaj o odbiornikach satelitarnych, a nie o samochodach. Trzymaj sie tematu.

PPS: A w ogole to bylo o licencji DR  ;D


Powiem tak. Jestem zmeczony i tak na szybkiego przelecialem ten wyrok. Jutro na spokojnie go sobie przeczytam. Mam tylko jedno ale. Sprawa dotyczyla pokazywania meczow ligi angielskiej. W artykule wklejonym przez Ciebie jest, ze ETS orzekl, iz "Imprezy sportowe nie stanowią własnej twórczości intelektualnej autora i w konsekwencji nie są „utworami” w rozumieniu prawa autorskiego UE. Dlatego ich transmisje nie są chronione prawem autorskim." Tylko ze telewizja to nie tylko sport. To rowniez film, serial, teatr, dokument i inne programy autorskie.

Offline gumiscph

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Gru 2011, 21:58:06 »
Z  tego  co  wiem  to  w  przypadku  niezaplaceniu  licencji  DR po jakims  czasie  skieruje  to  do  Skat  do  egzekucji . I moga na  przyklad  z  pensji  zony  zabrac  , albo innej  osoby  z  ktora  sie mieszka  :) Teoretycznie  przynajmniej . Bo  niestety jesli  ktos  z  kims  sie mieszka  ;D narobi  dlugow  do  panstwa  to  ..panstwo  moze  sie  zwrocic  do osoby  z ktora  sie mieszka  o  zaplate  . Nie  wiem  czy  jeszcze  w innym kraju  tak  jest ...  hmmm  .. moze  w  Zimbabe  ???  ;D

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Gru 2011, 22:44:31 »
Z  tego  co  wiem  to  w  przypadku  niezaplaceniu  licencji  DR po jakims  czasie  skieruje  to  do  Skat  do  egzekucji . I moga na  przyklad  z  pensji  zony  zabrac  , albo innej  osoby  z  ktora  sie mieszka  :) Teoretycznie  przynajmniej . Bo  niestety jesli  ktos  z  kims  sie mieszka  ;D narobi  dlugow  do  panstwa  to  ..panstwo  moze  sie  zwrocic  do osoby  z ktora  sie mieszka  o  zaplate  . Nie  wiem  czy  jeszcze  w innym kraju  tak  jest ...  hmmm  .. moze  w  Zimbabe  ???  ;D

No nie gadaj że jest tu tak źle  ;) Mogą tak zrobić, ale jedynie w przypadku małżeństwa, konkubinat albo zwykli współlokatorzy już pod to nie podlegają. Tak to i chyba w Polsce jest, to po co niepotrzebnie psy na Danii wieszać  :D Mowa tu o konkretnym przypadku długów a nie o innych sytuacjach, np. dodatkach socjalnych, gdzie rzeczywiście biorą pod uwagę czy z kimś się mieszka.
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline gumiscph

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Gru 2011, 14:43:11 »
z  tego  co  wiem  to  tzw.  konkubinat  tez  sie  pod  to  kwalifikuje  . Normalnie  jest  tak  ze  jesli ma  sie  rozdzielnosc  majatkowa  to  nie ma  szans  zeby  dluznik  sie  dobral  do  drugiej  osoby .  W  DK  Skat  moze . Nie  wszyscy  o  tym  wiedza .

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Gru 2011, 22:53:51 »
z  tego  co  wiem  to  tzw.  konkubinat  tez  sie  pod  to  kwalifikuje  . Normalnie  jest  tak  ze  jesli ma  sie  rozdzielnosc  majatkowa  to  nie ma  szans  zeby  dluznik  sie  dobral  do  drugiej  osoby .  W  DK  Skat  moze . Nie  wszyscy  o  tym  wiedza .

Nie zgodzę się z tobą, bo na własnym przykładzie przerabiałam dokładnie ten temat a żyję właśnie w konkubinacie  ;D
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline gumiscph

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Gru 2011, 23:31:38 »
  Oj  to pewnie  masz  racje  ;) tymbardziej  ze  nie  udalo mi  sie  znalezc  zadnych  wyrokow  w  sprawach dotyczacych konkubinatu . Natomiast  jest  pelno  spraw  kiedy  malzonkowie  sie  zdziwili  ze  skat  ma  dostep  do  obojga  jesli  jedno  ma  dlug  i nawet  jesli  jest  calkowity  rozdzial  mienia :(

poloniainfo.dk

Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Gru 2011, 23:31:38 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Gru 2011, 12:05:00 »
Krotka opdpowiedz na pytanie zadane w watku (a bylo walkowane wielokrotnie). Abonament placi sie za mozliwosc odbierania pragramow, bez wzgledu na to jakie media uzywasz. Masz dostep do odbierania programow DR - placisz licencje. Przeczytaj na stronie DR o licencji.

Offline BarneyG

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 39
  • Wiadomości: 115
  • Reputacja: +8/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Gru 2011, 13:31:54 »
Wracajac do tematu:

Cytuj (zaznaczone)
En husstand omfatter licensbetaleren selv og dennes ægtefælle eller kæreste og hjemmeboende børn - forudsat at de er tilmeldt samme folkeregisteradresse som licensbetaleren.

Czyli do "husstand" zalicza sie najblizsza rodzine (zona/maz/konkubini oraz dzieci). Wszyscy inni wspolmieszkancy/wspollokatorzy maja placic osobna licencje.

Offline kitty

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 11
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Gru 2011, 13:57:14 »
Barney: nie wiem, czy to tak dziala... ja mieszkalam kiedys z narzeczonym i kolega i dostawalismy jedno pismo z DR na adres mieszkania, a nie dwa czy trzy. i inni znajomi, ktorzy mieszkaja z obcymi sobie osobami tez dostaja jedno pisemko...

Offline BarneyG

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 39
  • Wiadomości: 115
  • Reputacja: +8/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Gru 2011, 18:16:15 »
"Kitty: dostali(scie) by kilka pisemek, gdyby DR potrafilo udowodnic brak pokrewienstwa (wspolokatorow/wspolmieszkancow). Tak sie dzieje np. ze studentami wynajmujacymi pokoj... jesli DR jest pewne swojego.

A z drugiej strony znam wielu dunow, co nie placa (majac TV) i poprostu czlepiszkow z DR nie wpuszczaja do mieszkania. Kazdy kreci jak moze...

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Gru 2011, 18:32:25 »
Już wkrótce skończy się ten dziki zachód, wczoraj dansk folkeparti zaproponowała pobranie DNA od wszystkich Duńczyków. Potem już wystarczy że znajdą kłak na pilocie i już cię mają. Na razie nic nie wspominali o cudzoziemcach ale tu też nie ma się co cieszyć, kolczyk w uchu i zdjęte odciski palców wystarczy żeby czuć się bezpiecznie .

Offline gumiscph

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Gru 2011, 18:54:29 »
 Od  1  wrzesnia  2011  Skat  moze  potracac  z  pensji  za  licencje  , parking i jechanie na  gape  . Acha  i  tych  co  sa  na kontnthjælp  tez  to  dotyczy  , tam  tez  moga  potracac .  http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=1965327&vId=0

fiskeren30

  • Gość
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Gru 2011, 19:24:32 »
Już wkrótce skończy się ten dziki zachód, wczoraj dansk folkeparti zaproponowała pobranie DNA od wszystkich Duńczyków.
Ja w to wchodzę...ostatnimi czasy w łożu małżeńskim powiało chłodem to się uzbierało trochę tego towaru :) Oddam każdą ilość ;D

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Gru 2011, 19:27:54 »
Pchnij to do banku (ponoć trzeba im na gwałt pomocy) to jeszcze zarobisz  :D ale pamiętaj o podatku bo wiesz Wielki Brat Skat czuwa  ;)

poloniainfo.dk

Odp: ABONAMENT DR - czy trzeba płacić gdy mam tylko PL TV SAT?
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Gru 2011, 19:27:54 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17959
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11922
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 28856
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 12414
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9249
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir