poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Przekroczenie predkosci na drodze do 50 km/h / czytalem wczesniej zalozony watek  (Przeczytany 24727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szymek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
jak w temacie przekroczylem predkosc w kph zlapal mnie radar mialem ok 90-92km/h dozowlona predkosc 50 km/h Moje pytanie odbiora prawko czy nie?????  peirwszy mandat w danii i ogolnie pierwszy w zyciu prawko mam od 2001 roku bedzie tylko mandat czy odebranie prawka na bank PRosze o Odpowiedz

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Hastighedsgrænse                                           Får du et klip, hvis du kører
  50 km/t                                                        66 – 80 km/t
  60 km/t                                                        79 – 96 km/t
  70 km/t                                                        92 – 112 km/t
  80 km/t                                                       105 – 128 km/t
  90 km/t                                                       118 – 144 km/t
100 km/t                                                       131 – 159 km/t
110 km/t                                                       144 – 159 km/t


Kører du mere end 30 % for stærkt på en motorvej, hvor du må køre 130 km/t, får du kørekortet frakendt betinget.                                                     

Kører du mere end 60 % for stærkt, 160 km/t eller derover i en almindelig personbil, får du frakendt kørekortet betinget.

Kører du mere end 40 % for stærkt i et større køretøj som f.eks. en lastbil, får du frakendt kørekortet betinget.

For alle køretøjer gælder det, at hvis man overskrider fartgrænsen med mere end 100 % (dog min. 100 km/t), får man frakendt kørekortet ubetinget i en periode.


« Ostatnia zmiana: 14 Gru 2011, 19:20:32 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

speedtrans

  • Gość
Jadąc do 80 km/h przy ograniczeniu 50 km/h dostajesz klip ,a przekraczając 60 % dozwolonej prędkości otrzymujesz karę pieniężną i konfiskatę prawa jazdy na określony czas.Powyżej 80 km/h tracisz prawko.
 Polskie  prawo  jazdy zostaje zatrzymane i wysłane do Polski.
Z drugiej strony jestem zwolennikiem wysokich kar i mandatów a wielkim przeciwnikiem piratów drogowych.

[Posted on: 14 Gru 2011, 19:01:42]

Hastighedsgrænse                                           Får du et klip, hvis du kører
  50 km/t                                                        66 – 80 km/t
  60 km/t                                                        79 – 96 km/t
  70 km/t                                                        92 – 112 km/t
  80 km/t                                                       105 – 128 km/t
  90 km/t                                                       118 – 144 km/t
100 km/t                                                       131 – 159 km/t
110 km/t                                                       144 – 159 km/t


Kører du mere end 30 % for stærkt på en motorvej, hvor du må køre 130 km/t, får du kørekortet frakendt betinget.                                                     

Kører du mere end 60 % for stærkt, 160 km/t eller derover i en almindelig personbil, får du frakendt kørekortet betinget.

Kører du mere end 40 % for stærkt i et større køretøj som f.eks. en lastbil, får du frakendt kørekortet betinget.

For alle køretøjer gælder det, at hvis man overskrider fartgrænsen med mere end 100 % (dog min. 100 km/t), får man frakendt kørekortet ubetinget i en periode.


Polskiego prawa jazdy zabrac Ci nie moga, ale mandat dostaniesz w wysokosci kilkutysiecy koron.
To samo przeglądałem co Ty Jomir.

Offline Szymek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
czyli nie ma co liczycna wyjasnienie na policji  ze to pierwszy raz itd  Musze sie pogodzic z zabraniem prawka??

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Czy ktoś z was wie jak wygląda sprawa spalonej żarówki w samochodzie teraz jest 500 po nowym roku ma być 1000 Dk takie informacje usłyszałem dziś w radiu. Czy podobnie jak w PL wymieniając przy kogutach można uniknąć mandatu?

Krakers

  • Gość
Tak wynika z przepisow, prawko tracisz.

Ale Szymek, no ok, jest 50 km/h i jedziesz 60/70 - wiadomo, czasami sie przycisnie, ale kurde 90? Ty sie ciesz, ze sie nic nie stalo, bo pewnie poszedlbys od razu do paki, zmarnowal zycie komus i sobie.

Zasada jest prosta - nie przekraczaj o wiecej niz 30%, na autostradzie do 160 km/h ... wtedy lapiesz sie tylko na kary pieniezne, nie ma klipow (ubezpieczalnie chetnie biora to pod uwage przy ustalaniu skladki) i jest sie spokojnym o prawko.

vordingborg - zaleznie od samochodu, czasami trzeba sie niezle nagimnastykowac i nie sadze, ze oni beda przy Tobie stali i czekali do finalu, czyli pozytywnej wymiany zarowki ;)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Tutaj tabela mandatow. Twoj bedzie w wysokosci 3000 koron.

http://www.poloniainfo.dk/forum?topic=1026880.msg1042239;topicseen#new


Osobiscie, nie spotkalam sie z zabraniem polskiego prawa jazdy, natomiast spotkalam sie z zakazem prowadzenia pojazdow na terenie Danii.

[Posted on: 14 Gru 2011, 19:18:44]

Tu sie z policja nie dyskutuje i nie wyjasnia  ;D
Nie ma tez szansy na pouczenie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk


Offline Szymek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Dzieki za odpowiedzi jednym slowem mam przerabane  :(

speedtrans

  • Gość
Tutaj tabela mandatow. Twoj bedzie w wysokosci 3000 koron.

http://www.poloniainfo.dk/forum?topic=1026880.msg1042239;topicseen#new


Osobiscie, nie spotkalam sie z zabraniem polskiego prawa jazdy, natomiast spotkalam sie z zakazem prowadzenia pojazdow na terenie Danii.

[Posted on: 14 Gru 2011, 19:18:44]

Tu sie z policja nie dyskutuje i nie wyjasnia  ;D
Nie ma tez szansy na pouczenie.
Koledze zabrali prawo jazdy, za przekroczenie 60% i został skabusewany na kurs prawa jazdy (koszt ok. 8.000kr)
oraz mandat w wysokości 2.500kr.
Gdyby nie poszedł na kurs i nie zdał go, nie mógłby poruszać się samochodem po Danii przez okres około 3 lat.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30


vordingborg - zaleznie od samochodu, czasami trzeba sie niezle nagimnastykowac i nie sadze, ze oni beda przy Tobie stali i czekali do finalu, czyli pozytywnej wymiany zarowki ;)
Wiem wiem ale jeśli tak nakazuje prawo to pały będą stały. To państwo prawa podobno więc dobrze je znać  :) stąd moje pytanie

Offline kamillogry

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Przyjdzie ci pisemko . (mi napisali po 2 miesiącach od zdarzenia) i masz iść  na Kontrollerende prøve ,w piśmie będziesz miał  datę do kiedy masz czas na zdanie . Po pierwszym niezdanym wjechała policja do drzwi i oddałem prawko:) zdajesz testy i jazdę (bez placu) i masz z powrotem . Zaznaczam ze wysyłają informacje automatycznie do polski ze zatrzymali twoje prawko w razie jak oblejesz i nie przejdzie wyrobienie drugiego w PL, próbowałem :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Tak na marginesie w Danii nie ma egzaminu "na placu". Parkowania, zawracania, cofania uczy sie w miescie i zdaje sie w miescie.
Na placu maja miejsce tylko pierwsze lekcje, kiedy uczy sie przyszlego kabusewce generalnie panowania nad pojazdem.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Dzieki za odpowiedzi jednym slowem mam przerabane  :(
Nawet nie wiesz jak sie ciesze!

Wkurzam sie  gdy jezdze po Polsce, bo takich wariatow drogowych jest pelno !!!
 Po mojej wsi gazowal jeden gazeciarz  z Ukrainy ...

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0
A ja tylko chciałem zwrócić wszystkim uwagę, że jest różnica pomiędzy "ubetinget" i "betinget".
Co oznacza, że nie zawsze przy takim wykroczeniu PJ zostanie zabrane...

[Posted on: 14 Gru 2011, 21:36:15]

Zasada jest prosta - nie przekraczaj o wiecej niz 30%, na autostradzie do 160 km/h ... wtedy lapiesz sie tylko na kary pieniezne, nie ma klipow (ubezpieczalnie chetnie biora to pod uwage przy ustalaniu skladki) i jest sie spokojnym o prawko.

A ja dziś jechałem 190km/h... na ograniczeniu do 110km/h ;)

[Posted on: 14 Gru 2011, 21:37:16]

Czy ktoś z was wie jak wygląda sprawa spalonej żarówki w samochodzie teraz jest 500 po nowym roku ma być 1000 Dk takie informacje usłyszałem dziś w radiu. Czy podobnie jak w PL wymieniając przy kogutach można uniknąć mandatu?

W życiu nie widziałem tutaj zatrzymania pojazdu tylko za spaloną żarówkę. Gdyby mieli za takie rzeczy zatrzymywać, to by drogi zakorkowali...

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
A ja tylko chciałem zwrócić wszystkim uwagę, że jest różnica pomiędzy "ubetinget" i "betinget".
Co oznacza, że nie zawsze przy takim wykroczeniu PJ zostanie zabrane...

[Posted on: 14 Gru 2011, 21:36:15]


A ja dziś jechałem 190km/h... na ograniczeniu do 110km/h ;)

[Posted on: 14 Gru 2011, 21:37:16]


W życiu nie widziałem tutaj zatrzymania pojazdu tylko za spaloną żarówkę. Gdyby mieli za takie rzeczy zatrzymywać, to by drogi zakorkowali...


I czym ty się chwalisz?! Tym, że byłeś taki cwany, bo cię nie złapali, czy tym, że potrafisz zachować się jak debil na drodze, narażając życie innych?!  ???
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

poloniainfo.dk


 

problem z autem - watek glownie skabusewany do mechanikow

Zaczęty przez robertcphDział Pomoc!

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3789
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2010, 13:28:44
wysłana przez robertcph
Zaginiony wątek czy kurza ślepota?

Zaczęty przez CzaryMaryDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4048
Ostatnia wiadomość 08 Wrz 2011, 17:12:00
wysłana przez CzaryMary
watek dla purystow jezykowych

Zaczęty przez lukasheroDział Hydepark

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 13030
Ostatnia wiadomość 23 Wrz 2014, 09:20:53
wysłana przez lukashero
kto skasował mój alkoholicki wątek pt. "Kto dziś pije?"

Zaczęty przez DawidDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4363
Ostatnia wiadomość 11 Maj 2008, 10:59:52
wysłana przez Jomir
Nowy watek.

Zaczęty przez innaDział Edukacja

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3544
Ostatnia wiadomość 09 Gru 2010, 11:24:45
wysłana przez bezwarkoczy