poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Ogrzewanie i woda  (Przeczytany 3678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hydrogen2

  • Gość
Ogrzewanie i woda
« dnia: 14 Gru 2011, 14:43:25 »
Witam. Mam do Was pytanie w związku z rozliczeniem rocznym za ogrzewanie i wodę. Otóż zgodnie z moimi oczekiwaniami na podstawie odczytu podzielnika zamontowanego na grzejnikach, mam dość znaczny zwrot z tytułu oszczędności na tymże ogrzewaniu. Wynika to z różnicy wpłaconych pieniędzy a conto, a rzeczywistym zużyciem. Moje pytanie dotyczy sposobu rozliczenia zużycia wody? Jak jest dokonywane? Tzn., w mojej umowie najmu nie ma wzmianki na temat opłat a conto z tytułu zużycia wody, jednak corocznie spisywane jest zużycie jej na podstawie podzielników zamontowanych w mieszkaniu. Czy w razie oszczędności miałbym jakąś informację na ten temat? Bo przy nadmiernym zużyciu, nie wątpię, że spółdzielnia upomniałaby się o swoje.
za wszelkie odpowiedzi (wnoszące coś do wątku) bardzo z góry dziękuję).

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ogrzewanie i woda
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Gru 2011, 14:59:30 »
Jak masz w kontrakcie aconto varmebidrag to placisz za gorącą wode i ogrzewanie .Zapłacisz mniej za mieszkanie o te roznice do zwrotu albo dostaniesz te kase różnie to jest
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

hydrogen2

  • Gość
Odp: Ogrzewanie i woda
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Gru 2011, 15:04:49 »
A co z zimną wodą?
Licznik jest zamontowany w miejscu, w którym leci zarówno ciepła i zimna woda. Oczywiście mam w kontrakcie varmebidrag, dlatego też, tak jak pisalem powyżej mam zwrot. Moje pytanie dotyczyło rozliczenia wody..

Offline kitty

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 11
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ogrzewanie i woda
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Gru 2011, 16:17:17 »
moj wlasciciel tlumaczyl to tak: nie placimy za zimna wode (czyli za wode jako taka), ale za jej ogrzanie i to jest wlasnie w a conto razem z ogrzewaniem: ogrzanie tej wody. wiec zimna mozesz lac na maksa. ;)

hydrogen2

  • Gość
Odp: Ogrzewanie i woda
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Gru 2011, 16:28:01 »
Dziękuję. O taką odpowiedź właśnie mi chodziło. I wszystko wskazuje na to, że jest właśnie tak jak piszesz.  Zimnej od tej pory nie zamierzam lać na maksa, ale do tej pory starałem się oszczędzać i jedną i drugą i liczyłem na jakiś zwrot z tego tytułu. Najwyraźniej nic z tego. Ale oszczędzać i tak się opłaca, choćby ze względu na środowisko...
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ogrzewanie i woda
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Gru 2011, 16:49:13 »
Za zimna wode tez sie placi - tylko solidarnie, wszyscy mieszkancy. Wiecej zuzyja bedzie wyzszy czynsz. Nic za darmo :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline kitty

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 11
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ogrzewanie i woda
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Gru 2011, 16:57:16 »
maybe. ja mieszkam w malej kamieniczce, a czynsz bez zmian, wiec chyba mam na razie za friko. ;) ale dobrze wiedziec. :}

poloniainfo.dk

Odp: Ogrzewanie i woda
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Gru 2011, 16:57:16 »

 

rachunek za ogrzewanie

Zaczęty przez sopociankaDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2627
Ostatnia wiadomość 29 Sie 2011, 15:33:29
wysłana przez jamjurand
Ogrzewanie podłogowe

Zaczęty przez krottDział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3427
Ostatnia wiadomość 11 Maj 2011, 22:57:50
wysłana przez Hans
rachunek za ogrzewanie

Zaczęty przez BasiabDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2840
Ostatnia wiadomość 06 Paź 2009, 18:52:10
wysłana przez Basiab
Ogrzewanie domu POMPYA CIEPŁA

Zaczęty przez DunhillDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3817
Ostatnia wiadomość 26 Kwi 2010, 20:29:10
wysłana przez willy
Ogrzewanie solarne

Zaczęty przez M z HorsensDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2765
Ostatnia wiadomość 18 Lis 2011, 15:21:32
wysłana przez vordingborg