poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Co po stracie pracy?  (Przeczytany 8111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline franek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co po stracie pracy?
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Sty 2012, 13:59:06 »
popieram reksia co racja to racja a tak dlaczego tak sie podniecamy przeciez mamy chyba cos obok siebie a nie tylko pc

fiskeren30

  • Gość
Odp: Co po stracie pracy?
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Sty 2012, 15:31:05 »


[Posted on: 07 Sty 2012, 13:31:02]


To dobrze, że jesteś zabezpieczony w inny sposób, ale ty chyba nie zrozumiałeś, że w Danii tak właśnie działa system. Większość tych "bez ambicji" płaci a-kasse, bo to ich własne ubezpieczenie, żeby na wypadek utraty pracy nie stać w ogonku po socjal. A ty kolego, pracując tutaj na legalu, właśnie płacisz na nabusebów na socjalu, płacąc podatki  :D To nie jest moja "zaradność" bo ja też w siebie inwestowałam, kończąc tutaj szkoły i studia :)

Nie wiem jak długo tu jesteś, ale ja wyraziłam zdanie na temat ludzi, którzy nie dają żadnego swojego wkładu w budżet państwowy, mają swoje centrum życiowe w Polsce, tutaj są wyłącznie dla zarobku i zazwyczaj nie znając nawet języka, wymagają potem od państwa, bo słyszeli "że im się należy". Ktoś kto tylko bierze a nic z siebie nie daje, to wg. mnie zwykły pasożyt. Co sie potem dziwić duńczykom, że się buntują przeciwko obcokrajowcom, którzy chcą tylko "wydymać " ich kraj na kasę? Czemu nikt w Polsce nie piszczy, że im się tam należy?


[Posted on: 07 Sty 2012, 13:39:56]






Masz rację...ten system to kompletna tandeta; zjada się sam :) A błędem niektórych z nas jest to, że wydaje im się że wszystko spada z nieba i wszystko im się należy, natomiast ich własny wkład może lub nawet powinien być znikomy jak nie żaden. Później mają o nas takie zdanie jakie mają. Nie wiesz jak długo tu jestem i nie będziesz wiedzieć...bo ta wiedza jest Ci do niczego niepotrzebna, a jak chcesz tylko zaspokoić swoją ciekawość to poczytaj "Se og Hør" ;D Ale jestem tu wystarczająco długo żeby zrozumieć i pojąć mnóstwo różnych zagadnień...

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Co po stracie pracy?
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Sty 2012, 16:10:07 »
Jak ci się nie podoba ten tandetny system to wracaj do Polski.

Szczerze to mam w d... ile ty tu jesteś, bo z twoich wypowiedzi wnioskuję że jeśli jest się tu na legalu, zintegrowanym, uczciwie żyjąc i pracując to jest sie frajerem  ;D I najwyraźniej nie zrozumiałeś tego że płacąc podatek, płacisz na nabusebów na socjalu. To się tak nie chwal twoim pojęciem spraw  ;D  ;D  ;D
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

fiskeren30

  • Gość
Odp: Co po stracie pracy?
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Sty 2012, 16:25:14 »
Jak ci się nie podoba ten tandetny system to wracaj do Polski.

Szczerze to mam w d... ile ty tu jesteś, bo z twoich wypowiedzi wnioskuję że jeśli jest się tu na legalu, zintegrowanym, uczciwie żyjąc i pracując to jest sie frajerem  ;D I najwyraźniej nie zrozumiałeś tego że płacąc podatek, płacisz na nabusebów na socjalu. To się tak nie chwal twoim pojęciem spraw  ;D  ;D  ;D


Nie spinaj się... Kwestie typu; zostać tu czy wracać do PL to raczej nie Twój dylemat...przynajmniej w moim przypadku :)  Co masz w d.... a czego nie to tylko i wyłącznie Twoja intymna sprawa; nieładnie się takimi rzeczami szczycić na forum :)  Kolejna sprawa; opacznie wnioskujesz moje wypowiedzi (czytanie ze zrozumieniem). Może i płacę na nabusebów na socjalu...ale mam czyste sumienie że nie jestem jednym z nich :) To daje niezwykły komfort psychiczny i zapobiega frustracjom, których Ty niestety padłaś ofiarą :/

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co po stracie pracy?
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Sty 2012, 16:37:44 »
Reksio: nir bardzo rozumie Twoich wypowiedzi, szczegolnie jezeli sa to wypowiedi tlumacza, pomagajacemu w kontakcie miedzy klientami a urzednikami.
Nie mowie juz o jezyku, ktory szanowna Pani tlumacza uzywa. Z Twoich wczesniejszych postow domyslam sie, ze jestes tlumaczem w Nordjylland, Aalborg. Czesto jestem na spotkaniach w roznych regionach kraju, miedy innymi rowniez w Aalborg (Stasforvaltningen, Jobcenter a przede wszystkim  Skat), gdzie miedzy innymi zawsze uczestniczy fantatyczna pod kazdym wzgledem (przede wszystkim fachowym) pani tlumacz. Nie sadze jednak po sposobie "bycia" w Twoich ostanich wypowiedziach, ze to Ty jestes ta pania tlumacz. Oczywiscie masz prawo tak jak my wszyscy do wypowiedzi, bez wzgledu czy nam to sie podoba czy nie.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Co po stracie pracy?
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Sty 2012, 18:41:33 »
Reksio: nir bardzo rozumie Twoich wypowiedzi, szczegolnie jezeli sa to wypowiedi tlumacza, pomagajacemu w kontakcie miedzy klientami a urzednikami.
Nie mowie juz o jezyku, ktory szanowna Pani tlumacza uzywa. Z Twoich wczesniejszych postow domyslam sie, ze jestes tlumaczem w Nordjylland, Aalborg. Czesto jestem na spotkaniach w roznych regionach kraju, miedy innymi rowniez w Aalborg (Stasforvaltningen, Jobcenter a przede wszystkim  Skat), gdzie miedzy innymi zawsze uczestniczy fantatyczna pod kazdym wzgledem (przede wszystkim fachowym) pani tlumacz. Nie sadze jednak po sposobie "bycia" w Twoich ostanich wypowiedziach, ze to Ty jestes ta pania tlumacz. Oczywiscie masz prawo tak jak my wszyscy do wypowiedzi, bez wzgledu czy nam to sie podoba czy nie.

Nie napisałam, że jestem tłumaczem, napisałam że tłumaczyłam. Jako freelancerka, zrezygnowałam 4 lata temu, bo nie z tego się utrzymywałam, a za dużo mi to nerwów jadło jak wracałam do domu. Właśnie tacy wyzyskiwacze systemu itp. komu sie pomagało a oni chcieli w cwaniacki sposób wykorzystać system. Fakt że jestem polką nie znaczy że mam być nielojalna wobec tego kraju, który lata temu dał mi wykształcenie, dom i spokojne normalne życie bez nerwów i niepotrzebnego stresu  :)

[Posted on: 07 Sty 2012, 18:38:15]

Nie spinaj się... Kwestie typu; zostać tu czy wracać do PL to raczej nie Twój dylemat...przynajmniej w moim przypadku :)  Co masz w d.... a czego nie to tylko i wyłącznie Twoja intymna sprawa; nieładnie się takimi rzeczami szczycić na forum :)  Kolejna sprawa; opacznie wnioskujesz moje wypowiedzi (czytanie ze zrozumieniem). Może i płacę na nabusebów na socjalu...ale mam czyste sumienie że nie jestem jednym z nich :) To daje niezwykły komfort psychiczny i zapobiega frustracjom, których Ty niestety padłaś ofiarą :/

Gdybyś ty znał tylu nieuczciwych polskich cwaniaków/wyzyskiwaczy też bys był sfustrowany  :) Dlatego nie mam ochoty na polskie znajomości w realu, bo prędzej czy później okazuje się że tylko chcieli wykorzystać twoją znajomość Danii.... I zakończmy temat.
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

poloniainfo.dk

Odp: Co po stracie pracy?
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Sty 2012, 18:41:33 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9215
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17835
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 13175
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27485
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 13990
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir