poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Rezygnacja z przerejestrowania samochodu  (Przeczytany 4607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzychu123

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Rezygnacja z przerejestrowania samochodu
« dnia: 19 Sty 2012, 16:54:16 »
Witam.
Chciałem zarejestrować auto w Danii. Zrobiłem przegląd, byłem w Skacie złożyć papiery i teraz czekam na wycenę. Czy po otrzymaniu wyceny i kwoty do zapłaty za przerejestrowanie mogę zrezygnować z tej rejestracji i wywieź auto do Polski?
Pytam w razie, gdyby kwota do zapłaty była za wysoka. Próbowałem wyliczyć sobie ile będę musiał zapłacić i wyszło ok, lecz kumpel wyliczył mi na innej stronie i wyszło nieciekawie. W Skacie mi powiedzieli, że mogą mi wyliczyć przed rejestracją, lecz trwa to ok 8 tygodni! :o
Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 19 Sty 2012, 17:29:19 wysłana przez krzychu123 »

Offline witiaw

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Rezygnacja z przerejestrowania samochodu
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sty 2012, 17:42:20 »
Mozesz odstapic od rejstracji jeseli koszty cie przerosna.  Sam jestem na etapie poszukiwania auta do rejstracji i bedac w skacie z prosba o przyblizona wycene podatku dowiedzialem sie ze nie robia takich fikcyjnych wycen. Auto musi byc w danii i dopabuse wtedy moga zrobic wycene ale jezeli cena nie bedzie mi odpowiadala to nie musze auta przerejstrowywac.

Mozesz podac jak obliczales wartosc podatku ? z jakich stron korzystales ty i twoj kolega?

Offline krzychu123

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rezygnacja z przerejestrowania samochodu
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sty 2012, 17:48:22 »
Dzięki wielkie za odpowiedź.

Oto te 2 stronki:
http://www.bilpriser.dk/makelist.do?zipcode=7000&type=levy 
Tutaj kwota do zapłaty jest zaniżona.
http://www.skat.dk/skat.aspx?oId=11169
Ta druga, Skat'owska stronka 'podobno' jest bardziej wiarygodna.

Pozdrawiam

Offline witiaw

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Rezygnacja z przerejestrowania samochodu
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sty 2012, 18:24:27 »
Tylko pytanie skad biora wartosc auta do wyceny ??
Przy aucie ktore mnie interesuje roznica na bilbasen dochodzi do 50 kola koron, a to robi kolosalna roznice przy kalkulacji na skat stronie:(

Krakers

  • Gość
Odp: Rezygnacja z przerejestrowania samochodu
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sty 2012, 18:35:42 »
Kalkulator ze strony skatowskiej to ten, z którego oni korzystają. Jedyny problem to oczywiście podstawienie odpowiedniej kwoty "Handelspris i Danmark" i poprawne wypełnienie rubryk (chociaż to akurat ma najmniejszy wpływ na wycenę podatku).

witiaw - jeśli chodzi o moje doświadczenie to autko wycenili raczej z ... górnego przedziału cenowego.

krzychu - gdzie Ty to przerejestrowujesz? Ja miałem wycenę w 20 minut, jeśli w Odense to tam jest taka jedna Pani, która ... mówi, że należy czekać na wycenę i papiery wyrzuca prawdopodobnie do kosza (niestety atrybutem tej pani jest spora nadwaga, zatem po tym można ją rozpoznać).
Z kolei inna pani - ok. 55 lat, drobniejsza - dokonuje wyceny natychmiast.

Raczej nie będzie mi dane jeszcze raz dokonywać wyceny (kupuje już autka na rynku duńskim) ... ale jeśli ... i trafię na panią, która niechętnie wycenia od razu ... to już "sobie powiedziałem", że będę wzywał szefa / naczelnika, bo to, co ona wyprawia to przechodzi ludzkie granice. Swego czasu ... byłem tam u nich ... i jednego razu zapewniała mnie, że coś jest zgodne z prawem ... a za dwa tygodnie mówiła, że tak nie można :D Dobrze, że mam już to wszystko za sobą, chociaż u mnie to poszło szybko bardzo sprawnie - przegląd, wycena, tablice - wszystko w przeciągu godzinki można załatwić.

Offline krzychu123

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rezygnacja z przerejestrowania samochodu
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sty 2012, 18:50:17 »
Po wyliczeniu podatku do zapłaty na stronie bilpriser.dk, do góry masz podaną cenę tego auta gdy było nowe i to musisz wpisać do wyliczenia, a wartość na dzień dzisiejszy to musisz poszukać jak stoją i wpisać średnią. Nie wiem jak Skat dokładnie to wylicza. Pewnie biorą też dane, które otrzymałem gdy robiłem przegląd. Sprawdzali wyposażenie i wypisali na kartce, to też musiałem zostawić w Skacie.

[Posted on: 19 Sty 2012, 18:40:32]

Krakers - tak byłem w Odense. Po złozeniu dokumentów do rejestracji powiedzieli że na wycenę mam czekać do dwóch tygodni.
Przed tym, tj. przed przeglądem, chciałem się dowiedzieć ile mnie to będzie kosztować to powiedzieli, że ok ale mam czekać za tym do 8 tygodni.
Więc jak zawsze w Skacie: różni pracownicy - różne 'mądrości'.

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rezygnacja z przerejestrowania samochodu
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Sty 2012, 20:46:40 »
Ja nawet zaznaczalem, ze auto jest do malowania (caly poobijany), a ze skoro jest to WYCENA (stanu faktycznego) to piwinni brac to pod uwage. Nikt nie fatygowal sie nawet zerknac w jak oplakanym stanie czeka na prakingu (przeglad tech. OK), wycena byla w 20min..... z tych gornych granic cen. Wiec zrezygnowalem z rejestracji.

poloniainfo.dk

Odp: Rezygnacja z przerejestrowania samochodu
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Sty 2012, 20:46:40 »

 

Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 10026
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8914
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
ubezpieczenie samochodu wazne

Zaczęty przez magdalena25Dział Hydepark

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19315
Ostatnia wiadomość 17 Mar 2010, 18:55:30
wysłana przez willy
ubezpieczenie samochodu

Zaczęty przez tetaDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5326
Ostatnia wiadomość 25 Lip 2009, 20:15:50
wysłana przez teta
rejestracja samochodu-pomocy

Zaczęty przez asiorekkDział Pomoc!

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9927
Ostatnia wiadomość 19 Sty 2013, 17:20:02
wysłana przez vordingborg