poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Info na temat urlopu i tymczasowego braku pracy w firmie  (Przeczytany 2207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robertrush

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Witam szanownych formuowiczów.

Mam pewien problem z pracodawcą, poprostu nie jestem pewien czy nie leci sobie ze mną w kulki:)
 Kilka szczegółow:w Danii pracuję od 1 kwietnia, mam umowę na czas nieokreślony. Na początku tego miesiąca zapisałem się na a kase i do związków zawodowych. W zeszłym tygodniu mój pracodawca oświadczył mi, że od 1wszego grudnia do 8 stycznia będę miał przerwę w pracy, ponieważ nie będzie roboty. Oczywiście, umowa która mam będzie ciągle obowiązywała.
Teraz mam do Was pytanie, czy należą mi się jakies świadczenia na ten okres nic nie robienia? Czy mogę starać sie o jakąś kasę? Sytuacja jest dla mnie nie zbyt komfortowa, ponieważ tak czy inaczej będę musiał opłacic rachunki, czynsz za mieszkanie no i za coś żyć. Pytałem swojego szefa o feriepenge lub jakis płatny urlop ale w odpowiedzi uzyskałem jedynie to, że mi sie nie należy poniewaz wczesniej nie zgłosiłem tego, że chcę aby on odkładał mi te pieniądze. Powiedzcie czy to prawda, czy moim obowiązkiem było zgłoszenie tego faktu? No i jak tu jest z urlopem "musowym"? Prawo jest po mojej stronie czy pracodawcy, jestem cos w stanie wskurać czy może nie ma szans? Tak na marginesie, oczywiścię postaram sie znależć jakies dodatkowe zajęcie bo muszę za coś żyć itp itd. z góry dziękuje za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.
Robert

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Info na temat urlopu i tymczasowego braku pracy w firmie
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lis 2012, 17:29:48 »
WIekszosc odpowiedzi znajdziesz w Twojej umowie o prace lub umowie zbiorowej obowiazujacej w Twoim zakladzie.
Bez znajomosci powyzszego trudno CI udzielic jednoznacznej wypowiedzi.
Aczkolwiek jezeli jestes czlonkiem zwiazkow zawodowych, zwroc sie do nich niech przejrza umowe i sprawdza wszytsko. W koncu na to placisz skladki.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Info na temat urlopu i tymczasowego braku pracy w firmie
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lis 2012, 18:35:10 »
Tak na marginesie, oczywiścię postaram sie znależć jakies dodatkowe zajęcie bo muszę za coś żyć itp itd. z góry dziękuje za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.
Robert
Tego się trzymaj bo w obecnej sytuacji to raczej nic nie dostaniesz, no chyba że masz okres wypowiedzenia np.30 dni to te około 1- 2 tygodnie grudnia musi ci zapłacić pracodawca (zależy kiedy cię poinformował o przerwie) reszta jw.

poloniainfo.dk

Odp: Info na temat urlopu i tymczasowego braku pracy w firmie
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lis 2012, 18:35:10 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9393
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 18618
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 13436
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27674
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14255
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir