poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Tablice na wywóz samochodu poza Danie  (Przeczytany 39001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline niulin

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« dnia: 28 Sty 2012, 17:41:51 »
Witam przeszukałem forum ale nie mogę znaleźć nic na temat tablic ex portowych z Danii do Polski.
Zamierzam kupić w Danii samochód przeznaczony tylko na ex port i ciekaw jestem czy można kupić tam tablice wywozowe lub tak zwane naklejki z ubezpieczeniem
Czy takie tablice jeśli są do kupienia to czy są ważne w Niemczech i w Polsce?
Może ktoś wie jak to wygląda.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sty 2012, 18:29:48 »
http://www.poloniainfo.dk/forum?topic=11350.0

[Posted on: 28 Sty 2012, 18:24:39]

A teraz z mojego doswiadczenia:) udajemy sie do skata wykupujemy tablice <naklejki>100dkk/dzien,w praktyce wygląda to tak ze tablica wazna do godz 24,ja wykupowałem za 100dkk na jeden dzien,przez niemcy jedziesz bez zadnego problemu,natomiast jesli masz fart to jedziesz,ktos poruszał ten temat juz wczesniej i sytuacja w pl wygląda zupełnie inaczej auto musi miec wazne ubezpieczenie,ja dojechałem bez kontroli,udało sie.

Offline niulin

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sty 2012, 19:05:10 »
Te tablice naklejki mają jakieś ubezpieczenie czy nie.
A jak w końcu z tymi Niemcami można przejechać na tych tablicach czy trzeba mieć szczęście

[Posted on: 28 Sty 2012, 18:45:22]

Kolego MAXFIT w tym linku co podałeś to bardziej jest poruszony temat samochodu który jest zarejestrowany w Danii a ja chcę kupić samochód który jest już wyrejestrowany z Danii a przeznaczony na ex port.
Prawdopodobnie jest dwie możliwości tablice wywozowe lub tablice naklejki nie biorę pod uwagę lawety.
Tylko czy jest z tymi tablicami jakieś ubezpieczenie  i ważność tych tablic Niemcy Polska

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sty 2012, 20:36:58 »
Znalazłem cos takiego,najlepiej udaj się do skat i zapytaj od początku do końca.


tez kilka razy jechalem na tych naklejkach i pewnie jeszcze nie raz pojade,ale...przekonasz sie w momencie gdy dojdzie do kolizji,nawet nie z twojej winy.w pl jesli trafisz na kumatego  policjnta to samochod od razu na lawete.samochod nie ma przegladu i na tych tablicach nie moze sie poruszac.bede w skacie za kilka dni to zrobie skan tego co jest tam napisane dokladnie i sie wyjasni:)

[Posted on: 26 Cze 2011, 18:50:55]
http://skat.dk/skat.aspx?oId=1875482&vId=0&search=Pr%F8vem%E6rker*

czyli klopoty zaczynaja sie przy wjezdzie do pl.przez niemcy mozna jechac:)

Offline niulin

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sty 2012, 22:03:39 »
MAXFIT słyszałem że wjeżdżając na tablicach naklejkach do pl trzeba tylko dokupić ubezpieczenie i wszystko ok.


[Posted on: 28 Sty 2012, 21:41:05]

MAXFIT jak będziesz po wizycie w skat to wrzuć mi jakieś info na dracula298@wp.pl

[Posted on: 28 Sty 2012, 21:44:10]

A możne wykupić w Dani numery naklejki na 1 dzień  dojechać do Niemiec i w Niemczech wykupić żółte tablice za 80 euro i w tedy jest wszystko ok dla policji w pl

Offline robi2007

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sie 2012, 22:40:24 »
witam, czy te tablice naklejki można wykupić  kilka dni wcześniej na konkretny dzień?
Czy jak kupię te tablice to będę miał automatycznie ubezpieczenie na czas ważności tablic? (głównie chodzi o bezproblemowy przejazd przez niemcy)
Dzięki, pozdrawiam

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sie 2012, 07:23:33 »
witam, czy te tablice naklejki można wykupić  kilka dni wcześniej na konkretny dzień?
Czy jak kupię te tablice to będę miał automatycznie ubezpieczenie na czas ważności tablic? (głównie chodzi o bezproblemowy przejazd przez niemcy)
Dzięki, pozdrawiam
tak mozesz wykupic od konkretnego dnia na max 5 dni..cena zawiera ubezpieczenie i mozesz smialo smigac do pl..robie tak co kilka miesiecy :)
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

poloniainfo.dk

Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sie 2012, 07:23:33 »

Offline robi2007

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sie 2012, 20:56:55 »
tak mozesz wykupic od konkretnego dnia na max 5 dni..cena zawiera ubezpieczenie i mozesz smialo smigac do pl..robie tak co kilka miesiecy :)

Dziękuję Ci za info,
będę w skacie załatwiał to już coś jestem ukierunkowany
Pozdrawiam  ;)

ps.głównie chodziło mi właśnie o niemcy bo polska to pikuś jest 8)

speedtrans

  • Gość
Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Sie 2012, 21:04:55 »
tak mozesz wykupic od konkretnego dnia na max 5 dni..cena zawiera ubezpieczenie i mozesz smialo smigac do pl..robie tak co kilka miesiecy :)
Legalnie wolno Tobie jechać w Danii oraz w Niemczech do granicy (w Niemczech od roku, wcześniej w Flensburgu wykupywałem niemieckie próbne blachy z żółtym lub czerwonym paskiem na tydzień 50euuro na miesiąc 100euro), w innych krajach nie wolno się poruszać na czasowych naklejkach rejestracyjnych ponieważ ubezpieczenie nie obejmuje innych krajów. Rejestracja -  naklejka z określoną datą oraz numerem w cenie 100dkr za dobe.
( Udaje Ci się do czasu a gdy  dojdzie do przykrego zdarzenia drogowego, czego nie życzę  zrobisz wielkie oczy, chociaż widziałem już duńskie auta UDEN AFGIFT z papabusewymi naklejkami poruszające się po polskich drogach nie legalnie).
Pozdrawiam.

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Sie 2012, 21:34:45 »
jest dokladnie tak jak koledzy napisali.w niemczech legalne,w pl juz niestety nie.
dopisze jezcze ze "nielegalnie" i "export " piszemy razem.
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Sie 2012, 23:38:12 »
możesz jechać spedtranzescyta gupoty gada

Nie potrafisz się uprzejmie do ludzi odnosić ?
Po co  pojawiasz się na forum ,aby pomóc czy aby podokuczać ? 

Moja rada:
Usuń wpis i zmień na miłą formę  :)
W ciągu jednej godziny od wpisu można dokonywać zmian w swoich wpisach.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Sie 2012, 14:08:24 »
zmien majtki bo śmierdzi

Ale prymityw  :o - wypowiedzi same za siebie mówią...

jest dokladnie tak jak koledzy napisali.w niemczech legalne,w pl juz niestety nie.
dopisze jezcze ze "nielegalnie" i "export " piszemy razem.

Jeśli już chcesz kogoś poprawiać, to sam pisz poprawnie. "Export" w poprawnej "polszczyźnie" pisze się przez "ks" - czyli "eksport"  ;D Nazwy własne (Niemcy) pisze się dużą literą, tak samo jak i początek zdania zaczyna się od dużej litery. PL - tak samo (DK, D, S itp.) chyba że chodzi o przekabusewanie ".pl"). Nie czepiam się literówek, bo każdemu się mogą zdarzyć ("jezcze") - ale jak kogoś poprawiasz, to rób to z głową  ;)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Sie 2012, 15:16:28 »
Legalnie wolno Tobie jechać w Danii oraz w Niemczech do granicy (w Niemczech od roku, wcześniej w Flensburgu wykupywałem niemieckie próbne blachy z żółtym lub czerwonym paskiem na tydzień 50euuro na miesiąc 100euro), w innych krajach nie wolno się poruszać na czasowych naklejkach rejestracyjnych ponieważ ubezpieczenie nie obejmuje innych krajów. Rejestracja -  naklejka z określoną datą oraz numerem w cenie 100dkr za dobe.
( Udaje Ci się do czasu a gdy  dojdzie do przykrego zdarzenia drogowego, czego nie życzę  zrobisz wielkie oczy, chociaż widziałem już duńskie auta UDEN AFGIFT z papabusewymi naklejkami poruszające się po polskich drogach nie legalnie).
Pozdrawiam.
mozna jechac w polsce na tych naklejkach gdyz ubezpieczenie jest zawarte na caly czas waznosci.sprowadzam samochody z dk juz jakis czas.tak sie sklada ze dostajesz notke z info o ubezpieczeniu.poza tym skat wystosowal oficjalne pisma do wszystkich krajow UE ze naklejki wyjazdowe maja ubezpieczenie itd
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline luker

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Mar 2017, 16:32:17 »
odgrzeje temat jak to jest z tymi naklejkami zjazdowymi mozna smialo jechac przez Niemcy i Polske?

Offline beenpl20

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Lip 2017, 18:04:00 »
Odgrzewam.

Czy kupując auto bez przeglądu bez tablic powyżej 10ciu lat mogę wykupić naklejki wywozowe i zabrać auto na kołach do Polski?
Czy najpierw takie auto musi przejść przegląd w Danii?
Pozdrawiam.

poloniainfo.dk

Odp: Tablice na wywóz samochodu poza Danie
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Lip 2017, 18:04:00 »

 

Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9822
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8769
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
ubezpieczenie samochodu wazne

Zaczęty przez magdalena25Dział Hydepark

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19136
Ostatnia wiadomość 17 Mar 2010, 18:55:30
wysłana przez willy
ubezpieczenie samochodu

Zaczęty przez tetaDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5164
Ostatnia wiadomość 25 Lip 2009, 20:15:50
wysłana przez teta
rejestracja samochodu-pomocy

Zaczęty przez asiorekkDział Pomoc!

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9138
Ostatnia wiadomość 19 Sty 2013, 17:20:02
wysłana przez vordingborg