poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem  (Przeczytany 149719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aleksandra89Z

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #435 dnia: 09 Lis 2017, 22:15:53 »
Przerosło mnie to już wszystko mam ochotę usiąść w kacie i przeczekać aż to wszystko minie nie mam jyz sił wstydzę sie wyjść z domu bo mam siniaki na twarzy i głowie ale z drugiej strony mam nadzieje ze może ktoś zauważy nie wiem sama czego chce wiem tylko tyle ze z każdym dniem jest coraz gozej i wiem ze zabije mnie któregoś dnia siedziałam trzy miesiące cicho i dostawałam lanie teraz postanowiłam wykrzyczeć to boje się wszystkiego ludzi również zaczęłam się bać dowiadywałam się o mieszkanie ale on mnie tu ściągnął żebym mogła wyprowadzić się potrzebuje pracy w środę jadę do dużej firmy jakaś pani zaoferowała mi pomoc może akurat wtedy nawet jak codziennie będę dostawać po twarzy wytrzymam bo wiem ze będę mogła złożyć i czekać na mieszkanie z komunny jeżeli nie znajdę pracy to będę uciekać do polski No nie mam gdzie ale wydaje mi się ze będzie łatwiej tu mam problem bo język chciała bym zostać tutaj skoro już turaj jestem teraz płacze bo przypomniało mi się jak dzisiaj zaprowadziłam córkę do szkoły taka szczęśliwa była i dzieci które nie mówią w naszym języku fajnie się dogadują pokazując rączkami a córka taka szczęśliwa

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #436 dnia: 10 Lis 2017, 00:55:21 »
Komuna jest zobowiazana Ci pomoc, musisz na wstepie miec tlumacza, pozniej bedzie tlumaczyl komunalny tlumacz.
Napisz gdzie mieszkasz to ktos z tego forum byc moze Ci pomoze.Obawiam sie, ze jak nie znajdziesz pracy (oficjalnej) to pewnie zafunduja wam bilet do kraju.
 Skoro gacek Cie bije i jestes posiniaczona to powinnas to bezwzglednie zglosic na policje, bedzie on dosc szybko ukarany. Policja pewnie przekaze tez Twoja sprawe do komuny.

Pare ladnych lat temu zalatwialem pomoc w Møderhjælp "regularnie karanej" dziewczynie, ale ona wolala byc karana w Kopenhadze niz nudzic sie na prowincji, gdzie byly wolne miejsca.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #437 dnia: 10 Lis 2017, 12:41:52 »
Zpatentem napisal wzystko. Wszystko zalezy od tego jak dlugo tu jestescie.
Bowiem, w tej sytuacji mozesz dostac pozwolenie na pobyt z powodu przywiazania dziecka do kraju, jednakze jezeli jestes tu 2-3 miesiace, to moze byc trudne.

Gdzie mieszkasz w Danii? mam na mysli miasto, bedzie latwiej sie zastanowic nad tym jak Ci pomoc.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #438 dnia: 10 Lis 2017, 13:35:21 »
przeczyalam Twoj poprzedni post. Jest pare mozlowosci pomocy Tobie, ale w kazdym przypadku najlepiej zaczac od zglosznia.
Tu jest napisane wiecej:
http://www.voldmodkvinder.dk/?Id=94

Sproboj Google translate - pracuje, wiec nie bardzo w tej chwili mam czas na przetlumaczenie tego.
Jest goraca linia, i mozna tez otrzymac schronienie w krisecenter:
http://www.voldmodkvinder.dk/krisecenter.asp

Ale Krisecenter, gdy daje Ci i dziecku schronienie zazwyczaj umieszcza Cie daleko od miejsca zamieszkania. Poza tym kiedys pomagalam dziewczynie z Kopenhagi, wiec wiem, ze tu na Zelandii sa przeludnione.
To oznacza, ze jezeli dadza Ci schronienie, to bedziesz musiala sie przeprowadzic tam. Pozniej pomoga Ci poukladac zycie od nowa.
Teraz doczytalam, ze "kat" jest ojcem dziecka. Z tego powodu powinniscie dostac pozowlenie na pobyt z powodow humanitarnych.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline waldek43

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #439 dnia: 03 Sty 2018, 15:48:59 »
dobrze robia dunczycy i nie tylko  bo szukacie latwego zycia  nie chce wam sie robic a pozniej placzecie ze was wyrzucaja i traktuja was jak szmaty jakby bylo malo polakow do zwiazku mam kolezanke ktora zwiazala sie z dunczykiem traktuje ja gorzej jak szmate ale ona go kocha bo nie musi pracowac  i raz na rok pojedzie z nim do polski i sie chwali jaki to on dobry gdzie wasza ambicja gdzie wasz chonor dobrzwe obcokrajowcy robia jestem za

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #440 dnia: 08 Sty 2018, 10:47:37 »
Jakbys przeczytal caly post, nie tylko naglowek,  wiedzialbys,  ze Aleksandra pisze o Polaku, nie Dunczyku, "geniuszu" .
" Polak gorszego sortu"

Offline Szu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #441 dnia: 08 Sty 2018, 21:48:06 »
Jakbys przeczytal caly post, nie tylko naglowek,  wiedzialbys,  ze Aleksandra pisze o Polaku, nie Dunczyku, "geniuszu" .


Tak na dobrą sprawę, co za różnica, czy Polak, czy Duńczyk ? wypowiedź Pana powyżej jest tak prostacka, że szkoda nawet reagować :/

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #441 dnia: 08 Sty 2018, 21:48:06 »

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #442 dnia: 09 Sty 2018, 11:23:04 »
Prawda. Ale autor tamtego chamskiego postu wyraznie przeciwstawial tych okropnych Dunczykow tym wspanialym Polakom - pewnie takim, jak on sam  ;D 8)
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #442 dnia: 09 Sty 2018, 11:23:04 »

 

Czy moglby ktos przetlumaczyc zalaczony dunski tekst?

Zaczęty przez core82Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8138
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2016, 19:51:30
wysłana przez Emill
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18587
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl
jezyk dunski

Zaczęty przez FuzzeDział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8244
Ostatnia wiadomość 21 Wrz 2017, 13:32:12
wysłana przez Jomir
Ktos pomoze mi przetlumaczyc na jezyk dunski

Zaczęty przez slawomir111Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8984
Ostatnia wiadomość 28 Gru 2016, 14:26:19
wysłana przez slawomir111
Duński odpowiednik polskiego BIK

Zaczęty przez GośćDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9779
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2008, 17:10:55
wysłana przez lolo