poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wycieraczka...  (Przeczytany 24527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline franek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Mar 2012, 14:16:47 »
mala cz. to ze buty stoja na wycieraczce to nie nasz problem ktos kupil sobie wycieraczke buty i to jego sprawa poco naprawiac cos swiat jest wielki moze afryka tam jest tyle do zrobienia a tak daj namiara m cz. postawie ciebie loda moze cos wiecej masz bardzo ladny kolor lakieru na paznokciach na nogach pozdro

inna

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Mar 2012, 18:42:02 »
Kiedys mi buty ukradli z wycieraczki moze o to chodzi. Taka wspolna opieka spoleczna.

 :o zebym ja miala takie male problemy  :-\

jens

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Mar 2012, 19:21:26 »
czy tak ciezko zabrac te kapcie do mieszkania? po co scinac sie z ludzmi .czemu nie zostawisz portwela na wycieraczce> nie rozumie   :P

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Mar 2012, 20:10:02 »
Nie Bo Nie i dobrze.....I tak trzymać już nieraz to że nie godzimy się na wszystko jak "BARANY" uratowało całą Europe, a może i świat  :o Cortez tak trzymaj i zrób im Disco

JULIA1964

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Mar 2012, 22:47:38 »
"a jak Ci mowia ze nie wolno to NIE WOLNO"

ze ktos mowi ze nie wolno nie znaczy ze nie wolno ,przeciez facet w pierwszym wpisie mowi ze w kontrakcie nie pisze ze nie wolno -to dlaczego nie wolno? nie zeby mi sie podobaly wystawione na wycieraczkach buty- bo m sie to nie podoba ale sama widzialam nie raz ze buty stoja wystawione przed drzwiami w wielu kamienicach i tak naprawde to z czyms takim pierwszy raz w zyciu zetknelam sie w Dani wiec to chyba jest cos zwyczajowo dunskiego.idz do spoldzielni i zapytaj czy jest gdzies w przepisach porzadkowych napisane ze niczego nie mozna wystawiac przed drzwiami -jesli jest to schowaj buty a jak nic nie pisze to zapytaj dlaczego otrzymales list z upomnieniem.
nutka z całym szacunkiem nie da sie chyba wszystkiego zapisac w kontrakcie ,o imprezach tez nie ma i co ludzie je organizuja .moim zdaniem kultura wymaga my jestesmy w ich kraju i powinnismy sie dostosowac do nich a nie wiecznie udowadniac i robic z siebie wariatow .na poprzednim mieszkaniu nie miałam napisane ze nie wolno  montowac anten satelitarnych i naprawde okazało sie ze nie wolno bo beda zmieniały zarys budynku.to ze ktos kupił sobie wycieraczke no to tez niech wezmie sobie ja w  metry swojego mieszkania .klatka jest wspolna nie jest napewno zapisane w kontrakcie ze 30cm klatki jest jego .nie wiem z czego on problem robi .dosyc ze dozorca musi podniesc wycieraczke zeby posprzatac to jeszcze kapcie podnosic i moze jeszcze sznurowadła wyprostowac ? nie mozna byc tak ograniczonym .w niektorych budynkach jest ze lokatorzy musza w dany dzien podniesc swoje wycieraczki bo bedzie klatka sprzatana a w niektorych nie ma takiego zarzadzenia.niech idzie do spoldzielni i sie dowie bo na forum to chyba ciezko o przepis panujacy w jego bloku.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Mar 2012, 23:02:01 »
Kawalek klatki schodowej jest wliczony w metraz mieszkania :) wiec jakby sie uprzec, to te buty stoja w czesci przynaleznej lokatorowi, ale i tak mi sie to nie podoba  ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Mar 2012, 06:43:17 »
To ze jest wynajemca "czesci klatki schodowej" nie znaczy ze nie dotycza go przepisy spóldzielni.
Mozna byc wlascicielem domu i ogrodu ale nie mozna sobie dobudowac pietra - bo to mój dom albo zmienic dachu na rózowy bez zapoznania sie regulami
Znam spóldzielnie gdzie na kazdej klatce schodowej wisi kartka - rzeczy pozostawione na klatce schodowej beda usuwane bez uprzedzenia.
I tak tez robia.
Stoi wózek przy wejsciu - na smietnik.
Lokatorzy po pewnym czsie przyswoili ze takie sa reguly w tej spóldzielni  :)

Przepisy obowiazujace w danej spóldzielni ustala sie demokratycznie, droga glosowania na walnych zgromadzeniach. Wiec nie spóldzielnia wymysla "durne" przepisy ale tak chcieli mieszkancy i tak mieszkancy postanowili.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Mar 2012, 06:43:17 »

JULIA1964

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Mar 2012, 15:00:24 »
Kawalek klatki schodowej jest wliczony w metraz mieszkania :) wiec jakby sie uprzec, to te buty stoja w czesci przynaleznej lokatorowi, ale i tak mi sie to nie podoba  ;D
troche dziwne ale nie spieram sie w zadnym kontrakcie nie miałam ujetej klatki schodowej .moze sie myle .a co by było jakby ktos na swoja wycieraczke wystawił lodowke i nagle  pali sie p[ietro wyzej i biedne strazaki z sikawami nie moga przejsc ? sa jeszcze przepisy p/pozarowe .nie wiem ale dziwny nawyk jak dla mnie

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Mar 2012, 15:36:17 »
Tak to juz w tej Danii jest. W metraz mojego biura jest wliczony kawalek korytarza, proporcjonalny udzial w toaletach!, kuchni, sali spotkan itd.

Musialabys widziec moje zdziwienie jak przyszlam po raz pierwszy ogladac biuro o wielkosci okolo 40 metrow, a zobaczylam moze 20 metrowy pokoj :)

Poczatkowo tez nie moglam sie nadziwic, ze nasze siedemdziesieciometrowe mieszkanie jest jakies dziwnie ciasne.

Nie wspome o tym, ze metraz domow mierzy sie po obwodzie zewnetrznym, a na pietrze, gdy sa skosy, to po podlodze, nawet jezeli niemowlak nie bedzie w stanie sie wyprostowac w centralnym punkcie pomieszczenia.
Ot, co kraj to inne pomiary :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

JULIA1964

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Mar 2012, 16:25:16 »
a jest mozliwe ze nie wszedzie tak jest?wklejam,,Liczba pokoi: 2 Piętro: 2 Liczba pięter: 2 Materiał budowy: PUSTAK Rok budowy: 2011 Typ kuchni: 5 m2,ANEKS KUCHENNY, otwarta Meble: Nie Miejsca parkingowe: parking naziemny Winda: Nie Balkon: Tak

Mieszkanie 49m, 2 pokoje z aneksem kuchennym, przestronny hall- 5m, łazienka 4.9m.
 Jest miejsce postojowe.
 Stan deweloperski. Mieszkanie będzie pomalowane.
Do mieszkania przynależy również część klatki schodowej -schody i podest w mieszkaniu , ale nie wliczone w metraż. W sypialni są skosy.
 W salonie duże okna- na dwie strony. Aneks kuchenny z oknem. Jest również możliwość wydzielenia kuchni. Łazienka 4.9m z oknem.
 Kameralne, ogrodzone osiedle, na terenie miejsca parkingowe. Budynki dwupiętrowe.
 Dużo przestrzeni i cisza.
 

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Mar 2012, 22:11:06 »
A to ogloszenie z Danii?
No, chyba, ze jakis Polak sporzadzal. W akcie notarialnym i tak bedzie o tym mowa. Nie moze tak byc, by cos przynalezalo, ale nie bylo opisane aktem prawnym. Wiec albo nie przynalezy i "kit na wode", albo przynalezy, a tekst ponizszy jest chwytem reklamowym.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

JULIA1964

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Mar 2012, 22:21:56 »
nie kłoce sie ale  dziwne mi sie to wydawało ze kawałek klatki jest moj i nie moj .ale mniejsza z tym problem jest nadal ,,kapcie na wycieraczce ,,ja bym ustapiła bo po co zadzierac i robic z siebie flejaka . :P

JULIA1964

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Mar 2012, 22:23:28 »
a to było tłumaczone z dunskiego na polski ;D

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Mar 2012, 23:06:21 »
  masz bardzo ladny kolor lakieru na paznokciach

Nie ma problemu Franuś ,prześlij adres na priv podeślę ci mój lakier do paznokci (mocna czerwień),skoro ci się tak podoba.
Dorzucę ci jeszcze gratis szminkę,tusz do rzęs i hot pończoszki (podaj twój rozmiar) !  :D  8)
W końcu wolność Tomku na swojej wycieraczce!

nutka53

  • Gość
Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Mar 2012, 00:52:40 »
bardzo fajny temat,taki odlot od tych podatkow i wiele osob wypowiada sie z humorem.
ja bym swoich butow nie wystawila na wycieraczke nigdy w zyciu bo bym nie usnela i myslala czy juz mi je ukradli? czy dopabuse beda kradli -no taka moja polska mentalnosc heh

poloniainfo.dk

Odp: Wycieraczka...
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Mar 2012, 00:52:40 »