poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Okna z Polski?  (Przeczytany 24998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MAJECZKA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Okna z Polski?
« dnia: 10 Mar 2012, 18:25:06 »
Witam
Bardzo prosze o porade  od osob ktore przerabialy wymiane okien w swoim domu.Czy posiadajac dom musze zamawiac okna dunskiej firmy(wraz z montazem) czy tez moge zamowic z Polski?

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Mar 2012, 18:31:16 »
Oczywiście że możesz kupić w PL a w zasadzie te duńskie też przyjechały z PL w wielu przypadkach... ( jeżeli mieszkasz na Sjaelland to mogę pomóc) :)

Offline MAJECZKA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Mar 2012, 20:14:23 »
Przykro mi mieszkam  w samym srodku  Midtjylland ;D ale serdecznie dziekuje za chec pomocy.Pytam o te okna poniewaz  slyszalam o mozliwych problemach z ubezpieczalniami w razie klopotow z takowym nie" dunskim "oknem.Moze zamawiac okna w Polsce ale prosic o montaz dunskiego fachowca?

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Mar 2012, 20:36:33 »
.Moze zamawiac okna w Polsce ale prosic o montaz dunskiego fachowca?
Pewnie że można tyle że to drugie drożej kosztuje  :)

Offline MAJECZKA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Mar 2012, 21:06:27 »
Czyli polskie okna -polski fachowiec i jest ok.(wiem,ze dunski 4xdrozszy) ;DDziekuje za dobra rade na weekend ;D

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Mar 2012, 22:04:09 »
Moze tylko byc problem z gwarancja lub jesli bedziesz potrzebowac cos wymienic a okna sa wykonane w nieznanym w Danii systemie.
Podobnie z polskim tanim fachowcem - jesli  zalozy niedokladnie i beda przeciekac nie ma do kogo sie zglosic z poprawkami.
Ubezpieczenie nie pyta kto jest producentem okien.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Mar 2012, 22:20:45 »
Moze tylko byc problem z gwarancja lub jesli bedziesz potrzebowac cos wymienic a okna sa wykonane w nieznanym w Danii systemie.
Podobnie z polskim tanim fachowcem - jesli  zalozy niedokladnie i beda przeciekac nie ma do kogo sie zglosic z poprawkami.
Ubezpieczenie nie pyta kto jest producentem okien.
System jest doskonale znany profile produkowane w Niemczech (były bo może już z chin mają) okucia nienieckie (lub na licencji) Wink Haus, GU  czy też roto  mikro wentylacja itd.... Z praktyki wiem że plastyk nie gnije a drzewo potrafi  a po 10 latach wszystko nadaje się do wymiany.

poloniainfo.dk

Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Mar 2012, 22:20:45 »

Offline MAJECZKA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Mar 2012, 23:04:39 »
W naszym przypadku bardziej chodzi o szyby niz o okna.Drewniane ramy -pomimo ponad 30-letnich urodzin sa w prawie doskonalym stanie (o ile mozna tak powiedziec   :D ) wiatr nam po domu nie hula.Natomiast szyby wygladaja jakby byly nie myte od 10 lat-sa rozszczelnione i pomiedzy szyby  dostaje sie para.Wyglada to tak jaby za oknem byla wieczna mgla  ;D .Co do fachowca -jest to czlowiek dobrze nam znany-widzialam kilka jego montazy z czasow kiedy mieszkalismy w Polsce-do dzisiaj nikt nie zglaszal zadnych zazalen co do jego pracy.Wiec mysle ,ze jezeli ubezpieczalnia nic do tego nie ma-a wlasnie o to chodzilo mi najbardziej -to polski producent i montazysta bedzie dobrym wyjsciem.Bardzo dziekuje za porady.

Offline kajda3333

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Mar 2012, 11:27:31 »
Witam mam wujka ktory ma firme z oknami w Polsce takze moge sie go zapytac jak to wszystko wyglada
Wiem tez ze do Dani tez przyjezdza juz z oknami i od razu montuja

Offline MAJECZKA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Mar 2012, 12:09:22 »
Witam mam wujka ktory ma firme z oknami w Polsce takze moge sie go zapytac jak to wszystko wyglada
Wiem tez ze do Dani tez przyjezdza juz z oknami i od razu montuja

Bylabym wdzieczna za wszelkie informacje jak to wyglada w praktyce.  :)

Offline Lilka

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Mar 2012, 12:33:53 »
Witam,

Ja rowniez bylabym zainteresowana tematem :)
Czeka mnie wymiana dwoch sporych okien w najblizszym czasie.

Offline kajda3333

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Mar 2012, 12:43:55 »
Zadzwonie jutro i sie wszystkiego dowiem i dam znac Wiem ze jezdza wymieniac okna do Szwecji Niemiec Francji a wiadomo ze gwarancji na takie okna tez udzielaja przeciez posiadaja rozne certfikaty

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Mar 2012, 14:56:45 »
W naszym przypadku bardziej chodzi o szyby niz o okna.Drewniane ramy -pomimo ponad 30-letnich urodzin sa w prawie doskonalym stanie (o ile mozna tak powiedziec   :D ) wiatr nam po domu nie hula.Natomiast szyby wygladaja jakby byly nie myte od 10 lat-sa rozszczelnione i pomiedzy szyby  dostaje sie para.Wyglada to tak jaby za oknem byla wieczna mgla  ;D .Co do fachowca -jest to czlowiek dobrze nam znany-widzialam kilka jego montazy z czasow kiedy mieszkalismy w Polsce-do dzisiaj nikt nie zglaszal zadnych zazalen co do jego pracy.Wiec mysle ,ze jezeli ubezpieczalnia nic do tego nie ma-a wlasnie o to chodzilo mi najbardziej -to polski producent i montazysta bedzie dobrym wyjsciem.Bardzo dziekuje za porady.
Majeczka. Jezeli same ramy i okna sa OK, to nie masz najmniejszego problemu. Ja  tez mialem okna z konca lat 70-tych i wlasnie latem zeszlego roku wymienilem wszystkie sam. W Danii zamawiasz na internecie dokladnie takie okna jakie chcesza. zdejmujesz tylko te cieniutkie listwy dookoloa okna przymocownaoe gwozdzikami, wymierzaszstare szyby i zamawiasz dokladnie taki sam wymiar na internecie z dosrawa, gwarancja itp do samego domu, fantastycznie apakowane itp. Oczywiscie przy okazji zmienisz sobie stare gumy/listwy uszczelmnianjace (cena 5 kr. metra w kazdym  byggemarked, Sivan, Bauhaus). O cenie nawet nie mowie. Cala szyba do drzwi of brygersa azx o samej podlogi to kosz okolo 700 - 1000 kr zalezy jaka szybe wybierzesz. Taka wymiana gotoweh szyby 0,50 godziny roboty. Znajde strone na ktorej zajmowalem i Ci wysle na prov. Zamawiajac szybe/szyby od razu widzisz ile kosztuje. Moze tez zamowic nowe listwy (glaslister) gwozdziki itp. ale taniej kupic samemu. Wez stara listwe i kup takie same nowe. Pamietaj gwozdziki nierdzewne. Pozdrawiam. "Szklarz".

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Mar 2012, 15:06:37 »
Oczywiscie chodzilo nie o cale okna ale oszyby. Stare okna drewniane z kernetræ , jezeli byly dopilnowane sa o wiele lepsze niz nowe.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Mar 2012, 15:22:46 »
Sprawdzilem cene: przyklad, szyba (glasmål - wymiar szyby) 170,7 x 70,3. Cena 578,79 kr. do tego doszedl transport 395 kr. Cena transporty taka sama bez wzgledu na ilosc szyb. Odaje firme, ale jest wiele. Ta sprawdzile osobiscie i jest OK. Na ich stronie masz wszystko podane. Mysle ze stare szyby musza pasowac do starej ramy i chyba szyby sa 1,6 cm grubosci. Sa tez inne szersze i z varmekant, ale pamietaj ze oprocz szyby 1,6 cm. musisz tez miec miejsce na ta listwe dookola szyby, tak aby ta listwa nie wystawala poza sama rame okna. Listwy drewnianie (glaslister) np. do szyby 1,6 cm. kostuja ca. 10 kr. za 1 metr. biezacy. Firma w korej zamowiem wszystkie szyby to www.sparvinduer.dk
Maja wlasna produkcje w Finlandii, Litwie i w Polsce. Skad przyjda, niewazne. Ten sam produkt.

poloniainfo.dk

Odp: Okna z Polski?
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Mar 2012, 15:22:46 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29291
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16733
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15930
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 28316
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18595
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl