poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: feriekonto  (Przeczytany 6312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

keny79

  • Gość
feriekonto
« dnia: 14 Mar 2012, 19:37:20 »
witam,
czy ktos sie orientuje kiedy pojawiają sie pieniądze na feriekonto?mam na myśli pieniądze na kolejny rok urlopowy.otrzymałem informację w formie listu,dotyczącą środków jakie zgromadziłem na ten cel.jednak logując sie na feriekonto-środków brak.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: feriekonto
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Mar 2012, 19:58:02 »
do wykorzystania od 1 maja  :)

Offline lady jaga

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: feriekonto
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Mar 2012, 20:34:35 »
środków brak bo jak sie  zalogowales na strone pewnie data byla za zeszly rok. Zmien sobie date 2012-2013 i powinno byc ok :)

keny79

  • Gość
Odp: feriekonto
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Mar 2012, 14:10:03 »
do wykorzystania od 1 maja  :)
ściślej ujmując od 1 kwietnia :) przepisy określają iż pieniądze możesz otrzymać na miesiąc przed planowanym urlopem.więc jeśli określisz że zaczynasz urlop 1 maja wtedy pieniążki otrzymasz 1 kwietnia :) sprawdzone przeze mnie w praktyce ;)

keny79

  • Gość
Odp: feriekonto
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Mar 2012, 14:12:27 »
środków brak bo jak sie  zalogowales na strone pewnie data byla za zeszly rok. Zmien sobie date 2012-2013 i powinno byc ok :)
a możesz napisać mi jak zmienić tą datę?zalogowałem się na feriekonto ale nie widzę tam opcji do zmiany.jest tylko informacja ,że w bieżącym roku wykorzystałem urlop i to wszystko.

Offline gujak123

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: feriekonto
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Mar 2012, 16:49:08 »
Czasami jest tak ze na stronie nie ma srodkow.
Trzeba wziac ten list co przyszedl i okazac pracodawcy on ci powie co dalej:)

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: feriekonto
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Mar 2012, 14:46:34 »
A ja zapytam was bo może ktoś o tym słyszał. Znajomi zmienili pracodawcę pół roku temu i byli zdziwieni , że nie mają pieniędzy na koncie feriowym z ostatni kwartał 2011. Kiedy zapytali w firmie usłyszeli że ich pracodawca sam utworzył jakieś konto feriowe i będzie im wypłacał pieniądze wtedy , kiedy faktycznie będą szli na urlop. Trochę jestem w szoku bo nigdy o czymś takim nie słyszałem. Piszcie jeśli coś wiecie , czy to prawda czy jakaś ściema , ze strony pracodawcy oczywiście. Pozdro

poloniainfo.dk

Odp: feriekonto
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Mar 2012, 14:46:34 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: feriekonto
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Mar 2012, 15:50:13 »
Naprawde myslisz ze jest tylko jedna feriekonto-firma na wszystkie przedsiebiorstwa w calej w Danii??

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Pankracy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: feriekonto
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Mar 2012, 21:08:13 »
A ja zapytam was bo może ktoś o tym słyszał. Znajomi zmienili pracodawcę pół roku temu i byli zdziwieni , że nie mają pieniędzy na koncie feriowym z ostatni kwartał 2011. Kiedy zapytali w firmie usłyszeli że ich pracodawca sam utworzył jakieś konto feriowe i będzie im wypłacał pieniądze wtedy , kiedy faktycznie będą szli na urlop. Trochę jestem w szoku bo nigdy o czymś takim nie słyszałem. Piszcie jeśli coś wiecie , czy to prawda czy jakaś ściema , ze strony pracodawcy oczywiście. Pozdro
Normalna praktyka. Wiele firm tak robi i nie ma w tym nic dziwnego.

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: feriekonto
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Mar 2012, 12:28:28 »
Normalna praktyka piszesz , ok. ale mnie to zdziwiło gdyż nie słyszałem o takiej możliwości. Zresztą pytaliśmy  wśród wielu znajomych i przyjaciół pracujących w wielu miejscach w dk i również nikt się nie spotkał się z czymś takim. Druga sprawa o jakiej pomyśleliśmy to brak wglądu poprzez  internet chociażby do swojego konta feriowego. Zostaje tylko lon.  Ok. wyjaśnione , dzięki. Pozdrawiam

Offline Pankracy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: feriekonto
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Mar 2012, 14:42:06 »
Normalna praktyka piszesz , ok. ale mnie to zdziwiło gdyż nie słyszałem o takiej możliwości. Zresztą pytaliśmy  wśród wielu znajomych i przyjaciół pracujących w wielu miejscach w dk i również nikt się nie spotkał się z czymś takim. Druga sprawa o jakiej pomyśleliśmy to brak wglądu poprzez  internet chociażby do swojego konta feriowego. Zostaje tylko lon.  Ok. wyjaśnione , dzięki. Pozdrawiam
Masz racje. Wglad jest wtedy tylko na lonie. Znam przypadki pobierania feriepenge i nie wykorzystywania dni urlopowych. Ten sposob, wyklucza taka mozliwosc. Pozdrawiam

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: feriekonto
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Mar 2012, 15:13:59 »
Tak właśnie pracodawca powiedział znajomym , dostaniecie feriowe za każdy dzień urlopu. A nie jak dotychczas ,  kiedy chcecie i są wam potrzebne nie idąc na urlop. Jak to mówią , porządek musi być. Ok. dzięki pozdro.

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: feriekonto
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Mar 2012, 16:03:58 »
Tak właśnie pracodawca powiedział znajomym , dostaniecie feriowe za każdy dzień urlopu. A nie jak dotychczas ,  kiedy chcecie i są wam potrzebne nie idąc na urlop. Jak to mówią , porządek musi być. Ok. dzięki pozdro.

Dokładnie, procedura przewiduje wypłatę pieniędzy urlopowych nie wcześniej jak na 1 miesiąc przed planowanym urlopem. Nie po to wypelnia się feriekort i planuje w niej urlopy, żeby kasę w całości wziąść np. zaraz po 1 maja. Pieniądze urlopowe to są środki, które są przewidziane jako kasa na dni urlopu (wtedy własnie nie pobierasz wynagrodzenia). Z drugiej strony, kogo to obchodzi czy ja bedę miał kasę w trakcie urlopu czy nie ale niestety tak przewidują przepisy odnośnie urlopu (ferieloven)  :).

poloniainfo.dk

Odp: feriekonto
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Mar 2012, 16:03:58 »

 

Kontakt FerieKonto / Odzyskanie feriepenge

Zaczęty przez bombel2019Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5326
Ostatnia wiadomość 11 Cze 2019, 08:35:54
wysłana przez bombel2019
FERIEKONTO <pilne!>

Zaczęty przez gośćDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5067
Ostatnia wiadomość 16 Kwi 2009, 20:45:21
wysłana przez Tula
Druk FerieKonto.Jak wypełnić???

Zaczęty przez anula2001Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3307
Ostatnia wiadomość 14 Mar 2009, 11:22:54
wysłana przez kamillogry
prośba o tłumaczenie z FerieKonto

Zaczęty przez prośbaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3533
Ostatnia wiadomość 07 Maj 2008, 20:05:02
wysłana przez OLCIA
feriekonto-prosze o tłumaczenie

Zaczęty przez elicaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 17701
Ostatnia wiadomość 06 Lut 2008, 13:47:59
wysłana przez mala_z_Aarhus