poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nowy dział: Życie w Danii ?  (Przeczytany 60881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PRZYJACIEL

  • Gość
Odp: Nowy dział: Życie w Danii ?
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Kwi 2012, 22:31:50 »
Deto.troche sie mocno denerwujesz.masz tu dzieci swoje?czy napotkaly cie tu problemy?bo troche piszesz sam ze soba.ktos wyzej napisał ,,daj palec wezma reke,, jeszcze troche to mozna by sie domagac by  w naszych zakładach pracy mowiono w j.polskim.to by tez wielu z nas ułatwiło prace i zycie w Danii.czy nie ? ja uwazam ze jak bierze sie dzieci na obczyzne to liczymy sie z tym ze raczej beda zmuszone uczyc sie  jezyka dunskiego .i to im naprawde idzie bardzo dobrze.znam wiele rodzin ktore tu przyjechały ze swoimi pociechami i nie narzekaja ani dzieci ani rodzice .kazdy sie przystosował do sytuacji na jaka sie pisał .ale sa to rodziny ktore postanowiły tu ZOSTAC NA STAŁE .jak ktos chce utrzymac swoje dziecko na oswiacie polskiej to jest mozliwosc samemu zagwarantowac dziecku prywatne nauczanie a na wakacje jechac do Polski i dziecko niech zdaje egzamin i pach ma rok zaliczony na polskim programie .jak rodzic ma taaaaaakie wielkie ambicje niech płaci prywatnie ,bo napewno te podatki co tu płacimy nie pojda na takie cos .to  nie przejdzie .to jest naprawde duza odpowiedzialnosc zafundowac dziecku hustawke 2 lata nauki w Polsce 4 lata w Danii i powrot do Polski .kazdy jest odpowiedzialny za swoje pociechy
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi 2012, 22:50:55 wysłana przez PRZYJACIEL »

Offline Domnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 10
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy dział: Życie w Danii ?
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Kwi 2012, 23:23:43 »
O Czym Ty mówisz? O braku szacunku dla swojego pochodzenia? Wiesz wgl co to znaczy? Proszę wytłumacz mi jak 10 letniemu dziecku co ma szacunek do pochodzenia do polskiej szkoły w danii?
Wiesz ilu jest turków/arabów w danii co najmniej kilka razy więcej niż polaków? Ludzi którzy przyjechali tu 30 lat temu, mają dzieci, i domagają się własnych szkół? nie wydaje mi się.
Po za tym kurka wodna, jak można powiedzieć że trzeba się domagać własnych praw, jak i tak żyjemy jak pączki w maśle porównując danię do polski.
I jaki system wymaga zmian? Twoje myślenie wymaga zmian, bo wygadujesz głupoty ;). Duński system nauczania jest o tysiąc kroć lepszy niż polski. Mówisz że szkoły skończyłeś w polsce, więc nawet nie wiesz jak tu system w danii funkcjonuje, jak się ma szkolnictwo. Więc jaki kurka wodna system?
Mówisz też że muzułmani to nie jest twój problem, w takim razie po kiego grzyba duńczycy mają się martwić polakami i dawać im polską szkołę?
Po za tym co się ma szacunek do religii do tego tematu? Jak wierzę w boga to jestem przyjacielem, ale jak wierzę w buddę to już w dupie? A niech mnie ręka broni być satanistą. Czy tak?
Nie wiem zupełnie o co Ci chodzi, ale to nie jest droga do życia w danii, aby wymagać coraz to więcej i więcej, już i tak mamy dużo, każdy nas toleruje, bo dania to naród tolerancyjny, ludzie żyją na luzie, i nie ma co spinać pośladów, i domagać się czegoś co nie jest tak na prawdę nikomu potrzebne.
Mówisz też o sortowaniu ludzi typem 'ile jesteś w danii na tyle możesz się wypowiadać', i to jest akurat prawda, bo ludzie którzy są tu rok/dwa/pięć lat, wiedzą o tym kraju na prawdę mało. Pożyjemy zobaczymy, ale prędzej mi kaktus wyrośnie na czole, aniżeli zobaczę całkowicie polską szkołę w danii, opłacaną z pieniędzy podatników. Albowiem nie jest to droga do przyjaźni, ale do nienawiści, bo nie wiem czy duńczycy będą tak przychylnie patrzeć na polaków, jak im polacy wejdą na głowę.
Najlepsze co w tym temacie padło to "bo nieladnie tak bedac w gosciach mowic gospodarzom, jak maja sobie dom urzadzic." bo to jest prawda.
Nie chcę Cię wkurzyć, ale ogarnij się z deka, bo dla siebie chciałbyś wiele, ale już inne kraje Cię nie interesują.
I nie mówię tu że polacy mają siedzieć cicho w temacie szkolnictwa, ale cytując pewnego pana 'Polskie dziecko ma się nauczyć jak obsługiwać karabin, jak i posiąść wiedzę o historii aby wiedzieć do kogo strzelać', i to są jedne z ważniejszych rzeczy w szkole, jakich dziecko ma się nauczyć w POLSCE, a nie wchodzić innemu krajowi na głowę mówiąc mu co ma robić i domagać się praw z pupy.

Pozdrawiam :)
Cytat od kogoś mądrego, stąd..
'Iraq, Afghanistan, to już było... Teraz odpoczynek...
Dlaczego? -Bo niewłaściwi ludzie dowodzą...
Kapitanie wrócisz?... -Wrócę jak oni odejdą...'

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy dział: Życie w Danii ?
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Paź 2012, 04:34:12 »
Witam:)
Podczytuję Was od jakiegoś czasu , szukając tu porad i ciekawostek dotyczących życia w Danii.Ale dopabuse lektura tego wątku sprawiła, że zalogowałam się, by wtrącić swoje trzy grosze :P .
Jak dla mnie pomysł finansowania polskich szkół przez państwo duńskie jakis z kosmosu, by nie powiedzieć dosadniej ;) ,kolejny przykład roszczeniowej postawy "bo my tu przyjechalim i nam SIE NALEŻY" . No, śmiech na sali ;D .Oj, faktycznie dobrze, ze Duńczycy nie mogą czasem przeczytać tych głupot, co tu niektórzy wypisują, a kilka ładnych "kffiatkuff" się trafiło ;D .
Nie będe powtarzac sensownych i logicznych argumentów moich przedmówcow, bo do "patryjotuff" i tak nic logicznego nie dociera.Powiem tylko, ze skoro tak im zależy na kultywowaniu polskości i języka (żeby nie było, mi też ),to trzeba zacząć od siebie.Nie tłumaczyć się, ze "tak długo tu jestem, ze zapomniałem" :D  8).Z Polski przywozic nie tylko kiełbasę, ale i KSIĄŻKI .Zwalanie obowiązku wychowania dzieci na państwo ("ONI" powinni to za mnie zrobić") świadczy nie o trosce o dziecko , tylko o ich lenistwie umysłowym i indolencji.
Sorry za "odgrzewanie kotleta",ale jak czytam takie rzeczy, to nie umiem siedzieć cicho.
" Polak gorszego sortu"

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy dział: Życie w Danii ?
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Paź 2012, 17:54:00 »
Jak tam idzie z pomyslami Deto? Nagadales, pomieszales, skrytykowales prawie kazda wypowiedz inna od twojej i......cisza.
Od 22.4.2012 (twoj ostatnia wypowiedz) minelo juz ponad 5 miesiecy. Najwyzszy czas abys zaprezentowal jakies rezultaty. Pamietam ze pisales, ze przy duzej ilosci polakow w Danii, nalezy domagac sie wprowadzenia polskiego systemu nauczania, aby dzieci po kilku latach mogly wrocic do kraju i byc na biezaco z programem.:o. Zapomniales tylko, ze pobyt rodzicow przez pierwsze 5 lat bazuje wylacznie na prawie o swobodnym przemieszczaniu sie sily roboczej na terenie Unii. Masz prace, mozesz tutaj przebywac. Nie masz pracy - powrot do domu. A to czy dzieci w tym okresie czasu przebywajac w Danii maja miec zapewniona nauke polskiego (nie tylko jezyka ale program nauczania) to chyba tylko twoje marzenie albo sen. Slyszalem takie powiedzenie: .....i obudzil sie z reka w nocniku......

poloniainfo.dk

Odp: Nowy dział: Życie w Danii ?
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Paź 2012, 17:54:00 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248277
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26108
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32424
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29293
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9629
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa