poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Ankieta

co mam zrobić

pomoc
2 (100%)
pomoc
0 (0%)

Głosów w sumie: 0

Autor Wątek: Zostałem oszukany  (Przeczytany 14352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Mar 2012, 15:09:53 »
Nie jest do końca tak jak piszesz roga. Duńczycy pracujacy na stanowiskach takich jak początkujacy polscy sprzątacze maja na wszystko pieniądze i sa poprostu skromnymi obywatelami jak mówisz. Nie byłeś w Polsce dawno i widac nie wiesz że  tam przykladowo polska nauczycielka je chleb z pasztetem i pali skrety w domu a w pracy kupne żeby zaoszczedzic sobie wstydu też jest jak dunka "ydmyg" Roznica jest prosta tutaj sie zarabia 6 tysiecy polskich złotych a w Pl 1 tysiak albo dwa .Co by taki duńczyk zrobił gdyby go wysłać po wypłacie ,oplaceniu czynszu itd. do megasamu ... do nastepnej wyplaty miesiac a tu 3 stowki zostało to na papabuseski mało a gdzie reszta. Ceny w Polsce sa teraz takie prawie jak tu .Zabawne jest że na wakacje lepiej leciec na Karaiby bo taniej jak do Polski  :)
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline mala30

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Mar 2012, 15:38:00 »
Autor wątku pisał tą wiadomość w tamtym roku..  ;)
Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle..

jens

  • Gość
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Mar 2012, 22:28:19 »
Autor wątku pisał tą wiadomość w tamtym roku..  ;)
Nie jest juz teraz istotne kiedy to miało miejsce .ale wazne jest podejscie do sytuacji,nie nalezy zapominac ze w Polsce naprawde poszło wsystko w gore .fajnie jezdzi sie tam na wakacje nie patrzac co ile kosztuje .SEBA ma racje mimo ze ja naprawde zarabiam tu bardzo duzo i moze dziwne ale tez klepie fajki ,ale nie z oszczednosci ale  tak w Polsce klepałem i tu tez .duzo ludzi nie stac w Polsce na zrealizowanie recept ,maja zaległe czynsze ,nie stac ich na takie luksusy jak nas tu ,pewnie nikt nam nie daje ,tez tu pracujemy i niektorzy bardzo ciezko ,ale nie nalezy zapominac skad pochodzimy i ze tam sa nasi bliscy .

Offline mala30

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Mar 2012, 11:11:52 »
Jens ja nie pisałam do Ciebie tylko do ''jservicebest'' który podawał namiary na prace autorowi wątku.
A jak jest w naszym wspaniałym kraju pewnie wszyscy doskonale wiedzą i na pewno nikt nie zapomniał skąd pochodzi..
Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle..

jens

  • Gość
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Mar 2012, 19:32:01 »
Jens ja nie pisałam do Ciebie tylko do ''jservicebest'' który podawał namiary na prace autorowi wątku.
A jak jest w naszym wspaniałym kraju pewnie wszyscy doskonale wiedzą i na pewno nikt nie zapomniał skąd pochodzi..
a on do ciebie tez nie pisał :o ::) piszesz na forum i nie zaznaczyłas do kogo piszesz :-[
« Ostatnia zmiana: 12 Mar 2012, 19:49:53 wysłana przez jens »

Offline Hildegarda

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +2/-6
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Mar 2012, 02:17:25 »
Roga...nie podejrzewalam, ze twoj skatowo/ekonomiczny umysl jest w stanie przetworzyc tak substilne przeslanie....dzieki za to....
Widze tez, i ze nasz Jurand ze Spychowa sie odnalazl...

Czy nie pora, aby napisac jak naprawde wyglada ten dunski "velstand" dla owych wszystkich prosto z Polski krzyczacych o pomoc?

Moja pamiec mnie jeszcze nie zawodzi.
Podobny mail, tez od tatuazysty, z podobna prosba o pomoc, z tym samym nie dostaniem pracy na miejscu w Danii byl na Forum.
To jest powielenie sytuacji.

Offline Hildegarda

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +2/-6
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Mar 2012, 02:52:08 »
...a co owych 2. 000 pl. zl = ponad 4000 kr, to owa nauczycielka placi czynsz gora 400 zl ze wszystkim.

Wez przyklad dunskiego emeryta (czy studenta - ale to nie teraz), ktory dostaje 6.800 kr i placi 5.000 kr
za same swiadczenia. I nie dostaje zadnych innych dodatkow.

Jurand byl kiedys w tym temacie.

I ma zadnej rodziny ze wsi z jajkami, czy swieza kura.
---------------

Takze, korzystajcie z zycia dopuki mozecie. Starosc w Danii jest smutna i biedna.

a pamietajcie, ze pelna folkepension dostaniecie po 40// 45 latach pobytu w Danii.


....o ile jeszcze tego nie zniosa?  a to co macie na koncie w banku zostanie wam zdeminusowane w rozliczeniu.

Cieszcie sie wiec zyciem

poloniainfo.dk

Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Mar 2012, 02:52:08 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Mar 2012, 20:06:33 »
...Wez przyklad dunskiego emeryta (czy studenta - ale to nie teraz), ktory dostaje 6.800 kr i placi 5.000 kr
za same swiadczenia. I nie dostaje zadnych innych dodatkow...

Podstawowa folkepension to ca 68 500 rocznie, dodatek dla samotnych ca 72 200 dla zonatych ca 34 500 do tego moze dojsc boligsikring + ældrecheck + varmetillæg
Bardzo niewiele osób ma tylko folkepension, wszyscy pracujacy oplacali skladke na emeryture w swojej pracy, do tego ATP - przez 40 lat uzbiera sie niemala sumka, wiekszosc ma takze prywatnie oplacana emeryture - placili skladki przez 40 lat - i znowu uzbierala sie ladna kwota, do tego po 30 -20 latach dom juz jest splacony i ma sie "oszczednosci" w nieruchomosci.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline MartynaM

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: +7/-9
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Mar 2012, 22:07:26 »
Widze tez, i ze nasz Jurand ze Spychowa sie odnalazl..

           Hidegardo - gratulowac spostrzegawczosci !

I nie rozplacz sie nad losem biednych dunskich emerytow.

I jeszcze jedna mam prosbe - nie znam slowa "substilne" - moze pomozesz mi je rozszyfrowac.

poloniainfo.dk

Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Mar 2012, 22:07:26 »

 

następny oszukany

Zaczęty przez mawiDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10587
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2007, 20:24:39
wysłana przez Plant56
oszukany przez agencje mieszkaniowa lejerbo

Zaczęty przez przewalonyDział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6639
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2009, 23:11:09
wysłana przez Katarynka
Oszukany przez pośrednika polandforest

Zaczęty przez oszukanywdaniiDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3914
Ostatnia wiadomość 07 Sty 2014, 14:21:46
wysłana przez Firma
Prosze o pomoc - zostalem oszukany ...

Zaczęty przez matiasDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4185
Ostatnia wiadomość 13 Kwi 2007, 08:54:50
wysłana przez matias
oszukany przez pracodawcę-co robić?

Zaczęty przez oszukany przez pracodawcęDział Pomoc!

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8402
Ostatnia wiadomość 20 Wrz 2009, 22:08:26
wysłana przez maria72