poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?  (Przeczytany 21121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sarah

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?
« dnia: 11 Kwi 2012, 22:55:26 »
Witam,chcialabym poprosic wszystkich zorientowanych Forumowiczow o porade :)
W najblizszej przyszlosci planuje przeprowadzic sie do Århus lub najblizszych okolic w promieniu maksymalnie 15km tylko niewiem w jakiej dzielnicy szukac najlepiej,chcialabym by bylo spokojnie,to jest dla mnie najwazniejsze chociaz rozumiem ze wszedzie zdarzaja sie rozruby,wlamania czy kradzieze,ale tak Waszym zdaniem gdzie w Århus jest najspokojniej,najmilej,najbezpieczniej, gdzie mieszka sie dobrze?a co stanowczo odradzacie?Pozdrawiam

varszafiak

  • Gość
Odp: Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Kwi 2012, 11:11:56 »

Najładniejsze miejsce w Århus to, miejsce przy plaży z widokiem na Piękną Zelandię  ;) :D ;D

Offline Sarah

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwi 2012, 00:19:30 »
halo halo jest tam kto?nie wierze ze niema na forum mieszkancow Århus,pomozcie...

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwi 2012, 07:57:32 »
Chcesz kupic czy wynajac? Dom czy mieszkanie? Prywatne czy spóldzielnia?

I najwazniesze - ile przeznaczasz na kupno domu/na czynsz?
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Sarah

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwi 2012, 21:09:46 »
Na poczatek chcialabym wynajac mieszkanko max 3 pokojowe,chialabym na czynsz przeznaczyc nie wiecej jak 5.300kr

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwi 2012, 21:26:58 »
Przejzyj mieszkania na boligportal.dk, w tej cenie watpie zeby wogóle cos bylo w lepszych dzielnicach.
Moze w  Brabrand albo innych duzych spódzielczych blokowiskach.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline clubdk

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwi 2012, 21:39:47 »
a najbezpieczniejsze miejsce w århus to posterunek policji ;)

dokladnie tak jak ae napisal/a  w tej cenie ciezko bedzie znalesc w bardziej spokojniejszych dzielnicach no ale zawsze szansa jest jesli mialbym odradzic ci jakiegos miejsca to bedzie to Gellerup parken + brabrand

poloniainfo.dk

Odp: Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwi 2012, 21:39:47 »

Offline aarhusN

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 21
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 336
  • Reputacja: +3/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Kwi 2012, 22:29:41 »
Na poczatek chcialabym wynajac mieszkanko max 3 pokojowe,chialabym na czynsz przeznaczyc nie wiecej jak 5.300kr

tak jak napisali wyzej.ponizej 7 tys ciezko bedzie cokolweiek znalezc.dla Twojej wiadomosci Brabrand jest uwazana za najgorsza dzielnice Århus.mieszka tam duzo arabow,turkow itp,nieco lepiej w Hasle .moim zdaniem najspokojniejsze to Viby,Århus N i Åbyhøj.na centrum nie ma co liczyc,bo halas i drogo. ew miejscowosci niedaleko Århus typu Trige  itd. ale tez w Brabrand sa piekne miejsca,tylko trzeba dobrze trafic ;D.powodzenia

Offline Sarah

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Kwi 2012, 12:53:14 »
Dzieki... :( slyszalam cos jeszcze o Sabro ze jest fajnie i spokojnie i sa takie mieszkania jakie mnie interesuja typu raekkehus ale troche daleko...

Offline aarhusN

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 21
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 336
  • Reputacja: +3/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Kwi 2012, 15:49:18 »
ech... sabro naprawde daleko.... :-[

Offline Edytam

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Kwi 2012, 18:51:30 »
Ja wybrałam Hadsten, i polecam serdecznie. Mieszkam tu od 3 lat. Do Aarhus jest 25 minut pociągiem, małe miasteczko, spokojne, wszędzie blisko, a ceny dużo niższe! Ja płaciłam 5.400 czynszu razem z opłatami. Właśnie dostałam mieszkanie ze spółdzielni, tutaj spółdzielnie są tańsze, niż w Aarhus. Jeśli chcesz, mam właśnie okres wypowiedzenia w swoim poprzednim mieszkaniu, chcę je wynająć, bez depozytu: 2 pokoje, przy stacji. Ja się przenoszę do innego, większego, ale też w tym mieście. Nie wyobrażam sobie gdzie indziej! Jeśli masz chęć, zapraszam do oglądania w weekend:) Pisz na prv.

Offline air2006

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Cze 2012, 19:29:18 »
Ja mieszkam w Trige, 14km od Aarhus Centrum w stronę Randers. W 3 pokojowym mieszkaniu w bloku (93 m2)czynsz płaci się ze wszystkimi opłatami (prąd, woda, internet, TV, pralnia, fundusz remontowy) i wynosi ok 6900 kr (goły czynsz to ok 4800 kr). Mieszkanie dostałem po 2 miesiącach od momentu zapisania się do spółdzielni.

Ogólnie w Aarhus niewiele jest miejsc, gdzie można szybko (bez kolejki) dostać mieszkanie spółdzielcze, ja znam tylko dwa: Brabrand i właśnie Trige. Brabrand zdecydowanie odradzam, gdy z jest dzielnica typowo muzułmańska (w 90%) i rządzi się swoimi prawami. W Trige mieszkają bardzo różne narodowości: Islandczycy, Grenlandczycy, Duńczycy (ok 40-50%), Turcy, dużo Polaków. Sam osobiście poznałem również Słowaków i Norwegów. Są tutaj dwa główne osiedla: Trige Parkvej i Trige Centervej.

Trige Parkvej
zamieszkane jest głównie przez Duńczyków, Islandczyków, Grenladczyków i Polaków. Czynsz jest nieco wyższy niż na Trige Centervej, okolica jest jednak bardziej zielona i zadbana, niestety bloki są niewyremontowane i nie wszystkie mieszkania są odnowione.

Trige Centervej
to głównie mieszanka Turków, Polaków i narodowości muzułmańskich, ale oczywiście są tam też Duńczycy. Mieszkania i bloki lśnią po remoncie, (nowa łazienka, kuchnia, szafy, okna) który skończył się w 2010 r. (to zasługa m.in. naszych robotników). Ceny czynszów są ok 200-300 kr niższe niż w przypadku Trige Parkvej.

Ja mieszkałem na początku na Centervej, w oczekiwaniu na mniejsze mieszkanie. Pierwsze oferty przychodzą po 9 miesiącach, dotyczą róznych miejsc w Aarhus i okolicy. Ja, po roku zdecydowałem się zostać w Trige - przeprowadziłem się na Parkvej do 2-pokojowego mieszkania, gdzie płacę 4600 kr ze wszystkim a poza tym cisza, spokój i zieleń. 

W Trige jest Rema 1000 oraz Brugsen ze stacją benz. OK. Autobusy miejskie (33 min. od centrum) i podmiejskie (23 min.) kursują średnio razem 5 razy na godzinę. Najbliższe miasta to Aarhus (dystrykt Skejby) - 7 km, Lystrup - 7 km, Hinnerup - 8 km, Hadsten - 13 km.

Strona internetowa zrzeszenia spółdzielni w Aarhus: www.aarhusbolig.dk

Pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp: Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Cze 2012, 19:29:18 »

 

jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 13905
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11301
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Jak się rozliczyć ze skat w 2008

Zaczęty przez kaska114Dział Podatki

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 20621
Ostatnia wiadomość 07 Gru 2008, 16:41:13
wysłana przez K3
No i się qqqqqqqqqqqq zaczęło.....

Zaczęty przez aleszDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7395
Ostatnia wiadomość 23 Wrz 2007, 01:16:00
wysłana przez mawi
Metoda wylaczenia z progresja - czy trzeba sie rozliczac? Co z NIP-3?

Zaczęty przez ReFormerDział Podatki

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 21578
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2012, 11:46:27
wysłana przez roga