poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: kontanthjælp  (Przeczytany 12127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuczisor

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Kwi 2012, 14:50:48 »
Z tego co się orientuję 10 tygodni.

Offline clubdk

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Kwi 2012, 18:36:29 »
jak juz mowa o zasilku to dzisiaj wyskoczyli z propozycja o zmniejszeniu zasilku dla osob ponizej 30 do stawki SU .
co z tego wyniknie okaze sie niedlugo ale znajac zycie i to ze musza " oszczedzac " to tylko kwestia czasu i taka ustawa wejdzie .

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Kwi 2012, 19:54:55 »
jak juz mowa o zasilku to dzisiaj wyskoczyli z propozycja o zmniejszeniu zasilku dla osob ponizej 30 do stawki SU .
co z tego wyniknie okaze sie niedlugo ale znajac zycie i to ze musza " oszczedzac " to tylko kwestia czasu i taka ustawa wejdzie .
Było coś takiego dzisiaj w radiu, ale w pracy to nie do końca zrozumiałem, ale chyba chodziło o tych co nie posiadają rodziny. Głównie chodziło im o tych co razem z rodzicami siedzą i dostają prawie tyle samo ci co mają rodziny

Offline ROBOTIK

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Kwi 2012, 20:31:55 »
to jaki jest sens oplacania ( A-KASSE ) skoro juz po przepracowaniu 3 miesiecy kazdy moze isc na zasilek z komuny ? i siedziec na tym dozywotnio a na a-kassie tylko dwa lata z czego jeszcze trzeba ja sobie oplacac i spelnic wymogi rok i godziny  gdzie tu sens gdzie logika  ?

Offline clubdk

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Kwi 2012, 20:44:15 »
dokladnie to chodzi im o osoby (samotne) w wieku 25-29  ale wedlog mnie to tylko przekladanie problemu na pozniej . jesli obniza tak jak pisza to bedzie to widoczne za kilka lat w Rki  , zaczna zaciagac wysoko oprocentowane kredyty 15minutowe aby przetrwac miesiac i tak beda wpadac po kolei w spirale dlugu z ktorego nie wyjda tak szybko .

2. Beda zmuszac ludzi do zaczecia jakiegos kierunku co w ogole nie beda mieli na to checi itd

3. juz teraz brakuje praktyk a co bedzie za pare lat

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Kwi 2012, 20:46:07 »
Wysokosc kontanthjælp to okolo 10 tys/miesiac (samotny bes dzieci), dagpenge 17 tys.

Znakomita wiekszosc ma domy, mieszkania, samochody, oszczednosci a jesli cos takiego sie posiada kontanthjælp nie przysluguje.

Ægtefæller har gensidig forsørgelsespligt - jesli wspólmalzonek pracyje i zarabia "normalnie" ma obowiazek utrzymac tego kto stracil/nie ma pracy. Tego obowiazku nie ma przy dagpenge.

Do clubdk - nie zapominaj ze tylko z SU utrzymuja sie wszyscy ci którzy sie ucza i studiuja - jesli oni moga bez RKI to dlaczego inni nie?
Kazdy moze wybierac jaki kierunek chce i kiedy chce - tylko dlaczego podatnicy za to "wybieranie" maja placic??



...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline kuczisor

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Kwi 2012, 20:53:43 »
w praktyce ten "każdy " jest obwarowane pewnymi  warunkami ,

Druga sprawa  z własnego doświadczenia , byłem na kontanthjælp i  A-kasse ,
i z tych dwojga , wybieram A-kasse ,nawet gdyby składka członkowska miałabyć sporo wyższa .

Dlaczego ...?

Choćby dlatego że jest róznica finansowa na korzyśc A-kassy
prawo do darmowych 6 tyg. kursów  i pare innych rzeczy.
Naprawdę nie warto oszczędzać te  niecałe  500kr . Tym bardziej że sie właściwie zwraca po krótkim czasie pobierania A-kasse .

poloniainfo.dk

Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Kwi 2012, 20:53:43 »

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Kwi 2012, 20:59:36 »
to jaki jest sens oplacania ( A-KASSE ) skoro juz po przepracowaniu 3 miesiecy kazdy moze isc na zasilek z komuny ? i siedziec na tym dozywotnio a na a-kassie tylko dwa lata z czego jeszcze trzeba ja sobie oplacac i spelnic wymogi rok i godziny  gdzie tu sens gdzie logika  ?
ciekawe co zrobisz jak pani w komunie przy zasiłku powie ci że masz auto za 20 tyś?
albo konto w pl albo działkę. Masz majątek to go sprzedaj i będziesz miał za co życ. I wtedy jak już nie będziesz miał nic to wtedy dostaniesz kontanthjælp
a co zrobisz jak ci powiedzą, farvel, skoro nie potrafisz się sam utrzymać , takie prawo unijne, możesz żyć dopóki masz za co a jak nie masz to do widzenia, i teraz to jest coraz częściej.

Offline clubdk

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Kwi 2012, 21:12:11 »
Do clubdk - nie zapominaj ze tylko z SU utrzymuja sie wszyscy ci którzy sie ucza i studiuja - jesli oni moga bez RKI to dlaczego inni nie?
Kazdy moze wybierac jaki kierunek chce i kiedy chce - tylko dlaczego podatnicy za to "wybieranie" maja placic??

ja to wiem i ty to wiesz i zgadzam sie z toba :)  aleee wiekszosc tych osob zostanie "zmuszona" do rozpoczecia jakies szkoly gdzie ich wynagrodzenie spadnie z 10.300 do polowy , a do tego nie sa przyzwyczajeni i beda wybierac latwiejsza droge niz dodatkowa praca . 

Tak samo ci co sa obecnie na su i albo zaczynaja szkole sa w polowie czy koncza chodza tam bo chca ja ukonczyc bo wiedza ze to jest wlasciwa droga do jakiegos zawodu .

oczywiscie nie dotyczy sie w tym poscie wszystkich osob bo sa niektorzy co nie maja wyboru itd i to tez rozumiem

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Kwi 2012, 00:29:31 »
w praktyce ten "każdy " jest obwarowane pewnymi  warunkami , Druga sprawa  z własnego doświadczenia , byłem na kontanthjælp i  A-kasse , i z tych dwojga , wybieram A-kasse ,nawet gdyby składka członkowska miałabyć sporo wyższa .

Dlaczego ...?

Choćby dlatego że jest róznica finansowa na korzyśc A-kassy prawo do darmowych 6 tyg. kursów  i pare innych rzeczy.
Naprawdę nie warto oszczędzać te  niecałe  500kr . Tym bardziej że sie właściwie zwraca po krótkim czasie pobierania A-kasse .
Masz calkowicie racje. Nalezy jeszcze dodac, ze A-kassa to sprawa czysto prywatna w przeciwienstwie do pomocy socjalnej. Bedac na A-kasse, nikt nie pyta czy masz oszczednosci, ile zarabia malzonek, no i nie ma ryzyka, ze po zaprzestaniu wyplaty kontanhjælp i nie majac zatrudnienia - mozliwosc nakazu wyjazdu z Danii.

Offline M z Horsens

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 187
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Kwi 2012, 15:39:00 »
Niestety na Akasie szargają człowiekiem i podchodzą tak samo jakbyś był na kontant. Wysyłają na aktiviering, co wiąże się z przymusowym wybranym przez jobcenter pracowaniem w ramach dagpenge. Wrazie odmowy nie to i pieniążki z Akasse wstrzymają ;)
Oczywiście warto płacić, ja sam to robię ,ale miałem przyjemność być na bezrobotnym tutaj i wiem że nie jest tak kolorowo.
nakaz wyjazdu z Danii mając pobyt pernamentny?, dużo go ma ,nygusy siedzą na kontant długie lata i będą siedzieć bo nikt ich nie wyrzuci...

Offline horta

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Kwi 2012, 20:20:16 »
ciekawe co zrobisz jak pani w komunie przy zasiłku powie ci że masz auto za 20 tyś?
albo konto w pl albo działkę. Masz majątek to go sprzedaj i będziesz miał za co życ. I wtedy jak już nie będziesz miał nic to wtedy dostaniesz kontanthjælp
a co zrobisz jak ci powiedzą, farvel, skoro nie potrafisz się sam utrzymać , takie prawo unijne, możesz żyć dopóki masz za co a jak nie masz to do widzenia, i teraz to jest coraz częściej.

Chryste co wy za bzdury piszecie. Tyczy sie to do wszystkiech!!
po pierwsze ja jestem na kontanthjælp moj maz na A-kasie.
2. Mamy samochod Mazde, dom,
ja chodze do szkoly ucze sie jezyka + SUSU nie zabrali mi kontan...
Owszem bylismy informowani ze jesli posiadamy samochod to powinnismy go sprzedac. Domu nikt nikomu nie zabierze. Auta tez nie!!! jesli sie powie ze samochod jest potrzebyn np na dojazdy do szkoly!!!!!!!!!
i temat jest zamkniety!! Pytalam sie w komunie po jakim czasie strace zasilek. Odpowiedz brzmiala  nigdy ale musze byc aktywna 30godzin tygodniowo dla komuny. W tym czsie moge chodzic do szkoly, lub, na praktyki, lub do Work for You. Jesli ktos nie spelnia tych warunkow. Nie chodzi bo mu sie nie chce, lub woli jechac do polski lub robi cos innego to wtedy komuna odmawia wyplaty zasilku i co sie w tedy dzieje???automatyczny  koniec pobytu!!! Ale to nie jest koniec dla polakow, nikt nas z tad nie wyrzuci. Po pierwsze jesli juz sie tak stanie (w moim pierwszym 3lata temu przypadku tak bylo zwolnilam sie z pracy i nie dostalam zasilku i kazali mi wracac do domu) napisalam pismo i wypelnilam specjalne dokiumety o pobyt bez ubezpieczenia i praw do otrzymywania zasilkow i wtedy moglam mieszkac  dalej w danii.W tym czasie znalazlam sobie nowa prace.
Dunczycy chca nam pomoc i jeslki ktos dobrze mysli to na pewnoi bedzie mogl sobie zalatwic wszystko. Jesli sie chce chodzic do szkolu , lub na praktyki, lub szukac pracy w innym miescie to komuna nie moze zabierac auta i nie moze zabrac zasilku. Przeciez to jest logiczne!!
 
A na forum co druga osoba to madrzejsza.
Wracajac do PYTANIA!
co jest lepsze Kontanthjælpe czy A-kasa
ja uwazam ze A-kasa jest dla osob , ktore zarabialy bardzo duzo. Moj maza zarabial ok 17ty na reke a teraz dostal z A-kasy tyle samo zasilku co ja ok 10tys . Ja nie placilam A-kasy bo mialam ich w nosie od samego poczatku.Moj maz sie uparl i placil przez kilka lat.Jak stracil prace to wyliczyli mu takie grosze ze glowa boli. Srednia zasilku liczy sie z 3 ostatnich miesiecy.A w tym czasie mozesz byc na urlopie lub moga byc swieta. Co tydzien trzeba sie logowac i zapisac do jobcenter.Chodzic na spotkanie i wysylac minimum 2 cv tygodniowo.Po 2 latach jak nie znajdzie pracy to pojdzie na kotanthjælpe.
Tak wiec ja uwazam ze sie nie oplaca. Aha i jeszcze jedno

Offline M z Horsens

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 187
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Kwi 2012, 20:59:23 »
No właśnie horta i właśnie jesteś z tych nygusów co uważają że się im należy , twój samochód mazda (co jest jak widzę istotne) jest tak jak i dom na raty czyli nie jest twój a własnością banku, czyli nie posiadasz nic :P
Po to ma droga jest ta A kasse ażeby państwo DK funkcjonowało jak funkcjonuje czyli dobrze i żeby mogło utrzymać pijawki które uważają że im się niby należy, a niby za co Ci się należy. Przynajmniej twój chłop narmalnym jest a napewno uczciwym ;D

Średnia liczona z ostatnich 3 mcy.? gdzie w akasie?

Offline kuczisor

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Kwi 2012, 21:33:57 »
Horta... szkoda czasu na komentowanie twojego posta... 

Choć wysile się jeśli mi wskażesz gdzie bzdurę napisałem ...


Tak na prawdę parę bzdur ty napisałaś , ale  ty wiesz lepiej ., przykład?  pierwszy z brzegu , za dni świąteczne w "normalnej" firmie masz płacone SH , wiec nie ma mowy o stracie pieniędzy... ale ty przecież to wiesz...

Offline clubdk

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Kwi 2012, 16:30:40 »

 ja uwazam ze A-kasa jest dla osob , ktore zarabialy bardzo duzo.


Moj maza zarabial ok 17ty na reke a teraz dostal z A-kasy tyle samo zasilku co ja ok 10tys . Ja nie placilam A-kasy bo mialam ich w nosie od samego poczatku.Moj maz sie uparl i placil przez kilka lat.


1. Ja uwazam ze a-kassa jest dla osob ktore chca sie zabezpieczyc finansowo . ci co zarabiaja duzo moga wykupic dodatkowe ubezpieczenie ( ekstra sikring ) zeby wlasnie nie tracic nic na tym

2. Piszesz ze zarabial 17 na reke a teraz dostal z a-kassy tyle co ty czyli ok 10 tys ... jesli pracowal jak piszesz i co miesiac mial na reke 17 to napewno nie dostawal mniej niz 13.

3. Ludzie ktorzy naleza do A-kassy beda ZAWSZE lepiej traktowani i inaczej spogladaja na nich , niz na tych na zasilkach z komuny .

nie wiem jak dobrze znasz dunski ale mam tutaj maly tekst ktory mowi sam za siebie

Det giver respekt at være i a-kasse-

Kontanthjælp relateres til sociale problemer
Op mod hver fjerde dansker nærer ifølge analysen mindre respekt for kontanthjælpsmodtagere end folk i arbejde. For dagpengemodtagere gælder det mindre end hver tiende.

”Man placerer kontanthjælpsmodtagere i en anden kategori. Det relateres i højere grad til sociale problemer, mens det at modtage dagpenge relateres til en midlertidig arbejdsløshed, der kan ramme alle.

poloniainfo.dk

Odp: kontanthjælp
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Kwi 2012, 16:30:40 »

 

kontanthjælp - jeszcze pare pytań

Zaczęty przez jakotakoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 20442
Ostatnia wiadomość 17 Sty 2010, 17:59:35
wysłana przez roga
regulacje prawne - Kontanthjælp

Zaczęty przez magdaleeenkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2535
Ostatnia wiadomość 17 Paź 2010, 16:22:20
wysłana przez roga
Jak to jest na kontanthjælp ?

Zaczęty przez AK211Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4652
Ostatnia wiadomość 06 Lut 2011, 10:56:24
wysłana przez AK211
kontanthjælp

Zaczęty przez fisz_20Dział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5072
Ostatnia wiadomość 24 Sty 2015, 13:37:25
wysłana przez fisz_20
kontanthjælp-a mozliwosc pracy

Zaczęty przez emilyroseDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3749
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2012, 19:30:00
wysłana przez roga